„Volby nebudou rozhodování o tom, zda z bláta do louže, ale o tom, zda z bahna do hnoje.“ Preference ANO rostou v logice výběru „nejmenšího zla“. Vysokoškolský pedagog docent Radim Valenčík analyzuje předvolební situaci a vrací se i ke kauze Vrbětice. Pokud by vláda skutečně chtěla odškodnění a ne jen poštvat naše občany proti Rusku, podala by žalobu. „Pokud to neudělá, pak se to může jevit jako absurdní, ale je to spíše křivárna.“ V rozhovoru také upozorňuje: „Proti blbům, kteří de facto říkají, že tornádo bylo Boží trest uvedené oblasti za to, že příliš mnoho obyvatel zde volilo Zemana, nelze dělat nic.“ Docent přidává v závěru i nápad, co dělat, pokud by to někdo se zvýšením role elektromobility myslel vážně a dodává: „Snaha jít cestou ekonomiky založené na diktátu globálně ovládané přerozdělovací moci je stále čitelnější. Je na čase se efektivně bránit.“