Článek

Zbyněk Fiala: Peklo v Oregonu, potopa v Čeng-čou

 
Planeta Země nám vrací to, co jsme udělali její atmosféře, a přináší katastrofy biblických rozměrů. Obrovský lesní požár v americkém Utahu na hranicích s Kalifornií je obrazem pekla včetně ohnivého tornáda. V Čeng-čou spadlo za den, co jindy za rok a potopa zalila téměř desetimilionové město včetně metra.
21.07.2021 14:40 |

podobné články

Podobné články

Oáza se Číňanům nepovedla, tak poušť aspoň zakryli zelenou sítí

 
Plánovači z čínské provincie Che-nan chtěli na okraji tamního města Čeng-čou vytvořit zelenou oázu. Místo toho ale jejich chybou vznikla poušť s dunami. Problém vyřešili tím, že oblast zakryli zelenou síťovinou, aby připomínala zamýšlenou oázu. Zelená jako zelená.
22.05.2014 10:15 |

podobné články

Číňané místo oázy vytvořili poušť. Tak ji aspoň zakryli zelenou tkaninou

 
Komunisté se praxe Potěmkinových vesnic nevzdali ani v tomto tisíciletí. Důkazem jsou soudruzi z čínské provincie Che-nan a z tamního města Čeng-čou. Tam chtěli na okraji aglomerace vytvořit zelenou oázu. Místo toho vznikla poušť s dunami. A tak soudruzi přispěchali se zelenou síťovinou a celou oblast aspoň zakryli. Zelená jako zelená.
25.05.2014 10:30 |

podobné články

»Mašinka« na sperma: Tohle musíte vidět! (FOTO)

 
Čínská sociální síť Wej-po (Weibo) žije poněkud komicky vypadajícím extraktorem spermatu. Jedná se o přístroj, který využívá Centrální nemocnice v Čeng-čou k odběru mužského semene. Stojan obsahuje vestavěný monitor ke sledování porna a také masturbátor, do něhož muž vsune pyj a ejakuluje. Bizarní zařízení má nahradit klasickou masturbaci při odběru spermatu na čínských klinikách.
13.08.2014 15:00 |

podobné články

Krásní lidé v čínské restauraci dostávají jídlo ZDARMA!

 
Korejská restaurace v čínském městě Čeng-čou má u vstupu speciální porotu sedící za stolem. Ta si každého nově příchozího prohlédne a opatří určitým počtem bodů. Ten nejatraktivnější v místnosti pak dostane jídlo zdarma.
15.01.2015 18:01 |

podobné články

Žena při hádce s přítelem popadla cihlu a zdemolovala mu auto

 
Bizarní scénu mohli sledovat v sobotu obyvatelé čínského města Čeng-čou. Jedna místní žena tam totiž při hádce s přítelem vzala do ruky cihlu a začala mu rozzuřeně ničit auto.
22.09.2015 16:40 |

podobné články

Hrozivá předpověď: Opravdová potopa teprve přijde a to brzy!

 
Červnové povodně zaplavily podle hasičů na 700 českých obcí a měst, podle geologa a klimatologa Václava Cílka to ale zdaleka nebyla nejhorší potopa, která nás v nejbližší době čeká. Před námi jsou roky povodňového neklidu.
06.06.2013 14:50 |

podobné články

Rosenbergová (ČSSD): Před námi potopa, po nás potopa. A přehrada chátrá dál

 
Chátrající liberecká přehrada v Harcově je jednou z bolavých ran města. A jak to vypadá, zásadněji nepohne s jejím neutěšeným stavem ani současné vedení radnice.
21.03.2016 05:35 |

podobné články

Zeman je žlučovitý stařec, po nás potopa. Babišovi se ta firma jménem stát nějak rozpadá. Historik Lang volá po aspoň trochu statečném státním zástupci, který by s tím něco udělal

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Mstivý, žlučovitý stařec. To je Miloš Zeman, obklopující se poradci, jejichž hlavní a vlastně jediné krédo je „po nás potopa“. Babiš poznává, že stát opravdu nejde řídit jako firmu a nějak se mu to rozpadá. Ódéeska si polepšila, topka naopak, neb zvolila kariéristu. A Piráti? Agresivní levice s čírem na hlavě i v hlavě. Tak hodnotí uplynulý rok regionální historik Martin Lang z Rokycanska. Za problémy se zahraničními pracovníky z montoven viní minulé vlády. A zvedá varovný prst ohledně nové technologické revoluce, která může být dobrodiním, ale i peklem…
26.12.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25743 článků)

Po nás potopa. Kultura přestala existovat. Houslista Šporcl napsal Babišovi

 
Houslový virtuos Pavel Šporcl v otevřeném dopise premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a členům vlády označil stav kultury v ČR za katastrofální. Rok po vyhlášení prvního nouzového stavu je podle umělce kultura na konci zájmu vlády i prezidenta. Stav věci ilustruje rčením „po nás potopa” ze stejnojmenného historického románu Josefa Tomana.V pondělí o tom informovala Šporclova manažerka Martina Fišerová.
22.03.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šporcl (184 článků) , Josef Toman (17 článků)

Klaus dostal dopis o Pirátech. Vybalil ho na Xavera. Okamura i syn se mohou těšit

 
Po vydání své výzvy, aby subjekty jemu blízké spolupracovaly, zamířil Václav Klaus do XTV. Politické ambice prý nemá, jen nemůže mlčet a chce burcovat, aby lidé v přeneseném slova smyslu „vyšli do ulic". Neočekává, že by si Václav Klaus mladší a Tomio Okamura padli do náruče. Kdyby byla potopa světa, nepohrdl by dle svých slov ani Lubomírem Volným. A ona potopa světa? Vítězství Pirátů. „Zlo dnešní doby," vyjádřil se o Bartošově partaji.
23.03.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10491 článků) , Tomio Okamura (2572 článků)

Devět obětí šíleného střelce z Oregonu: Tihle všichni na škole plánovali začít nový život

 
Masakr, který se stal na škole v Oregonu, otřásl celými Spojenými státy. Zatímco prezident Barack Obama chystá zásadní změny v prodeji zbraní, policie města Roseburg, kde se tragédie stala, pomalu odkrývá identity devíti obětí. Téměř všichni mrtví byli studenti a spolužáci střelce Chrise Harpera-Mercereho (26), kteří na vyšší odborné škole začínali nový život.
03.10.2015 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2488 článků)

Výtah jen pro odvážné: Pojede rychlostí 72 kilometrů v hodině!

 
V čínském Kuang-čou (postaru Kantonu) budou mít nejrychlejší výtah na světě. Mezi přízemím a jednotlivými patry bude cestující přepravovat rychlostí dvaasedmdesát kilometrů v hodině neboli dvacet metrů za sekundu. Celých čtyři sta čtyřicet metrů urazí za pouhých třiačtyřicet vteřin i s rozjezdem a brzděním. Výtah bude instalován v mrakodrapu Finančního centra CTF Kuang-čou a do provozu bude uveden v roce 2016.
29.04.2014 08:25 |

podobné články

V Číně otevřeli nejvyšší most na světě. Je 565 metrů nad kaňonem

 
V jihozápadní Číně byl ve čtvrtek pro dopravu otevřen nejvyšší most na světě. Zavěšen je nad říčním kaňonem Ni-čou ve výšce 565 metrů a jeho výstavba přišla na zhruba jednu miliardu jüanů (3,8 miliardy Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Most je v provincii Kuej-čou.
29.12.2016 16:05 |

podobné články

Paroubek: Výlet do 22. století

 
Téměř přesně po roce jsem opět navštívil zřejmě nejkrásnější čínské město Chang-čou. Před rokem jsem hovořil v průběhu svého týdenního pobytu s představiteli provincie Če-tiang, města Chang-čou a města Ning-po o možnostech vytvoření česko-čínského centra v režii provincie Če-tiang, umístěného v Praze.
01.12.2017 21:20 |

podobné články

Chlapce (13) s rakovinou posadil učitel do rohu. Bál se, že je nakažlivý

 
Třináctiletý čínský chlapec Siao-čou Čou zažil událost, která by se v moderním školství neměla nikdy stát. Chlapec, který bojuje s rakovinou, byl učitelem posazen do rohu mimo ostatní děti ve třídě. Kantor se totiž domníval, že je jeho nemoc nakažlivá. Hoch se nesměl účastnit ani zkoušek.
24.11.2018 14:50 |

podobné články

BIS odhalila: Číňané v ČR skupovali roušky. Vše organizoval supervlivný pan Čou

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) upozornila českou vládu na podivnou aktivitu čínské ambasády v Česku, ta od začátku ledna organizovala hromadné skupování roušek či respirátorů a posílala je zpět domů. Zdroje Aktuálně.cz uvádějí, že k nákupům statisíců roušek ambasádě pomáhaly tisíce čínských krajanů žijících v Česku. Řadí se mezi ně i vlivný muž zdejší komunity, Čou Ling-ťien, přímo napojený na komunistickou vládu.
24.03.2020 20:56 |

podobné články

Osobnosti: Ling Ling (1 článek)

Z čínské zoo utekli levharti. Dva se podařilo chytit, třetí je stále na útěku

 
Oficiální činitelé čínského města Chang-čou vyslali stovky dronů, aby pátraly po levhartovi, který je už více než tři týdny na útěku z místního safari parku. Případ v Číně vyvolal značný skandál, když vyšlo najevo, že safari park v Chang-čou celé týdny neinformoval veřejnost, že mu utekli tři levharti mandžuští, z nichž se zatím podařilo vystopovat a odchytit jen dva, napsal zpravodajský server The Washington Post.
13.05.2021 13:40 |

podobné články

Radim Fiala: Pokud bude Sobotka stejný premiér jako ministr financí, přijde potopa

 
ROZHOVOR Radim Fiala, bývalý člen ODS a současný předseda poslaneckého klubu Hnutí Úsvit, hovoří o tom, proč z ODS utíkají členové a co má v plánu prosadit.
04.12.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (340 článků) , Radim Fiala (340 článků)

Zbyněk Fiala: Zemské peklo to na pohled

 
Až začne hořet náš les, a potom prudké lijáky spláchnou i půdu, nezbyde, než českou hymnu zkrátit. Zemský ráj musí pryč. Začne zemské peklo.
01.05.2018 14:05 |

podobné články