Článek

Zbyněk Fiala: Dluhová past

 
Americký zákon o zastropování státního zadlužení je dobrá příležitost, jak čas od času spustit hru na kuře, kdo ze soupeřících politických sil dotlačí druhou stranu blíž k propasti státního bankrotu. Republikáni věří, že tak zničí Bidenovy šance na druhý mandát.
07.05.2023 13:35 |

podobné články

Podobné články

Dluhová krize je pro MMF dáreček spadlý z nebe, řekl Klaus

 
Dluhová krize přišla Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) jako dáreček spadlý z nebe, soudí prezident Václav Klaus. Podle něj totiž MMF stejně jako Světová banka ztrácely na významu a nyní v souvislostech ekonomických turbulencí v Evropě opět nacházejí své poslání. Podle Klause musí být především v MMF všichni nesmírně šťastní. Vyjádřil se tak v rozhovoru pro Radiožurnál.
25.11.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10935 článků)

Votava (ČSSD): Dluhová brzda jako klacek na příští vládu?

 
Vládní návrh ústavního zákona o rozpočtové odpovědnosti, který bývá také označován jako „ dluhová brzda “, byl postoupen na posledním jednání Sněmovny do druhého čtení. Neprošel náš návrh na přerušení jeho projednávání do doby předložení prováděcího zákona, neprošel ale ani návrh na vrácení k jeho dopracování.
05.03.2013 14:30 |

podobné články

Markéta Šichtařová sleduje nárůst státního dluhu o stovky miliard a dochází k hrozivému zjištění

 
Ekonomka Markéta Šichtařová se ve svém posledním komentáři rozepisuje o tom, zda Česko čeká dluhová krize, a její závěry nejsou nijak optimistické. Rozpočty s deficitem v řádech stovek miliard se nám vymstí. „Pokud stát plánuje sekyru v řádech stovek miliard a současně s tím tvrdí, že prý ekonomika poroste, je to zvrhlost,“ říká a připomíná, že dluhová krize eurozóny není stále vyřešena, tedy se nám to může vrátit jako bumerang.
08.10.2020 20:10 |

podobné články

Bruce Willis zachrání svět jako John McClane pošesté. Chystá se další Smrtonosná past

 
Akční série Smrtonosná past o newyorském policistovi Johnu McClaneovi bude mít pokračování. V pořadí šestý díl zrežíruje Len Wiseman, informoval The Hollywood Reporter. Filmař za sebou má Smrtonosnou past 4.0 (2007) nebo sci-fi remake Total Recall (2012). Scenárista se zatím hledá. Známo je, že příběh se bude odehrávat v roce 1979 a bude prequelem k sérii. Bruce Willis se vrátí, ale ústřední roli bude mít jeho mladší verze. Pětidílná franšíza, která začala prvním dílem v roce 1988, doposud celosvětově utržila přes 1,4 miliardy dolarů. Pátý díl si v USA nevedl kasovně příliš dobře, ztrátu však vyrovnaly vysoké tržby ze zbytku světa.
16.10.2015 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (384 článků) , Len Wiseman (11 článků) , John Willis (10 článků)

Recenze: Detektivní thriller Berlínská past. Boj dobra a zla nečekejte, dobro totiž už dávno popravili!

 
Ta kniha je opravdu tak trochu past. Detektivka německých historiků Richarda Birkefelda a Görana Hachmeistera vás během prvních desítek stran tak trochu ukolébá a navodí ve vás falešný pocit, že už dokážete odhadnout, co se na dalších stránkách bude dít. Vždyť zápletka je tak jednoduchá, říkáte si. Jenže všechno je jinak. Past totiž právě sklapla a vy jste se chytili na návnadu, kterou vám autoři chytře předhodili…
26.10.2015 11:35 |

podobné články

Bruce Willis natočí další Smrtonosnou past

 
Herec Bruce Willis se vrátí k jedné ze svých nejslavnějších rolí devadesátých let. Dvaašedesátiletá hvězda si znova zahraje policistu Johan McClanea, jehož známe z filmu Smrtonosná past. Od roku 1988 do roku 2013 se v roli objevil pětkrát. Pošesté to bude ve snímku s názvem Smrtonosná past: Rok jedna.
01.10.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (384 článků)

Půjdeme se pást? EU i vláda nás vedou do pekel. Místopředseda SPD Fiala promlouvá o tom, co čeká naši ekonomiku

 
ROZHOVOR Předseda poslaneckého klubu hnutí SPD a současně předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Radim Fiala se velmi angažoval v prosazování zákona o potravinách. Ten po velkém tlaku odmítl Senát s odkazy na pravidla Evropské unie. Podle Fialy to reálně znamená, že pokud nás postihne válka, hladomor či další pandemie, půjdeme se pást.
23.03.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (417 článků) , Radim Fiala (417 článků)

Dluhová past se může stát i vaší noční můrou!

 
Pokud dobře nezvážíte své finanční možnosti, schopnost splácet, lehce se může stát, že se ocitnete v tzv. dluhové pasti. Budete se pohybovat v začarovaném kruhu dluhů a nových půjček na zaplacení těch starých. V extrémním případě můžete ze dne na den přijít o bydlení, majetek...
31.08.2009 05:15 |

podobné články

Kohoutová (ODS): Jak na to když... Hrozí exekuce

 
Strašák exekuce je velmi aktuální a palčivé téma. Když jsem procházel dotazy a prosby o pomoc, které mi poslední čtyři roky chodily, hrozící dluhová past byla velmi častým tématem. Proto jsem vytvořila následující základní postup.
02.10.2013 11:50 |

podobné články

Šenfeld (KSČM): Vánoční dluhová past

 
Když byli moji synové menší, vždy jsem hledal co nejdůmyslnější skrýše na vánoční dárky, protože jsem předpokládal, že u nich zvítězí dětská zvědavost a budou je hledat. Ale mně by tím vlastně zkazili radost, protože pro mne byly tím nejhezčím dárkem pod stromečkem jejich oči zářící radostí a překvapením. Samotnému se mi vždy má přání nesplnila, ale věděl jsem, že každý dárek je pořizován s přáním potěšit a nebylo by správné dávat najevo své zklamání. Určitě takové pocity prožívá většina z nás.
17.12.2013 06:45 |

podobné články

Černoch (Úsvit): Nový strašák pro děti z domovů - Dluhová past v osmnácti

 
Podle odhadu odborníků by mělo v České republice být asi 150 dětských dlužníků. Výše dluhu jim neustále narůstá.
29.12.2014 13:56 |

podobné články

Zdeněk Zbořil přináší vtip o Ukrajině a směje se těm, kteří podporovali Majdan. A má co říct i k Zemanovi

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Štěstí i neštěstí Ukrajiny spočívá podle politologa Zdeňka Zbořila v tom, že je to bohatá země, které přitahuje všelijaké dobrodruhy, ať již to jsou politikové, generálové nebo loupežníci. A těm, kteří loupí, se hodí oslabená moc státu a dluhová past, do které ji tito lupiči potřebují chytit. Kromě blížícího se druhého výročí Majdanu si všímá v souvislosti s leteckou tragédií na Sinaji, jak se v Evropě systematicky pěstuje nenávist vůči Rusům.
09.11.2015 07:00 |

podobné články

Lebduška (Svobodní): Fiskální pakt, nebo dluhová past?

 
Poslanci schválili 1.11. 2018 přistoupení k fiskálnímu paktu EU. Fiskální pakt, jinak Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii, má podle vlády stabilizovat veřejné finance a zabránit zadlužování.
25.11.2018 19:55 |

podobné články

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků)

Zbyněk Fiala: Past na digi obry roste

 
Rozeběhla se konkrétní jednání o globální minimální dani pro největší světové korporace. Shoda na potřebě narůstá, ale obtíže také.
05.06.2021 15:35 |

podobné články

Románek Muradova a Sabiny z Love Islandu: Co na něj říká použitý a odkopnutý Zbyněk

 
Konec velké lásky z Love Islandu. Zbyněk a Sabina, kteří doposud působili jako dva pobláznění puberťáci, oznámili rozchod. Stalo se tak kvůli známému zápasníkovi Makhmudu Muradovovi, se kterým Sabina  na “tajňačku” strávila několik dní v zahraničí. I když ona vše popírá, Zbyněk má jasno. Na svém Instagramu přidal dojemné vyjádření. “Miluju ji, ale zklamala mě,” říká miláček fanynek. 
17.12.2022 12:30 |

podobné články

Zrazený Zbyněk promluvil o rozchodu se Sabinou. Nečekaně poděkoval Muradovovi

 
Zbyněk Vlček se už rozchodem se Sabinou rozhodně netrápí. Ta ho opustila krátce po návratu z Love Island, když se zakoukala do zápasníka Makhmuda Muradova. "Díky němu jsem zjistil, jaká je ona, takže já mu děkuju," nechal se Zbyněk slyšet v rozhovoru pro eXtra.cz. Prozradil, jak to má se vztahy nyní, a promluvil právě o náhodném setkání s UFC bijcem. 
15.03.2023 10:25 |

podobné články

Bruce Willis natočí pátou Smrtonosnou past

 
Herec Bruce Willis příští rok natočí pátou Smrtonosnou past. Mezi třetí a čtvrtou měl dvanáctiletou přestávku, ale teď má pocit, že svět je na další díl jeho neohroženého agenta Johna McClana připraven už po čtyřech letech. Snímek by měl režírovat opět Len Wiseman.
26.02.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (384 článků) , Len Wiseman (11 článků)

Bruce Willis natočí pátou Smrtonosnou past

 
Herec Bruce Willis potvrdil, že s vrátí popáté do role Johna McClana a bude popáté bojovat s padouchy ve filmu Smrtonosná past.
28.07.2010 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (384 článků)