Článek

Zbyněk Fiala: Demokratizace energetiky

 
Na nové evropské směrnici o obnovitelných zdrojích RED II, která by mohla být schválena do konce roku, zaujmou lepší podmínky pro samovýrobce a decentrální zdroje. Česká republika žádá nejnižší podíl obnovitelných zdrojů ze všech členských států. Říkáme si o odklad našeho startu do další průmyslové revoluce, abychom měli jistotu, že začneme jako poražení?
12.07.2018 07:40 |

podobné články

Podobné články

Popularita jaderné energetiky mezi Čechy roste, zjistil průzkum

 
Podle nejnovějšího průzkumu společnosti STEM mezi lidmi roste popularita jaderné energetiky. Po loňském výkyvu, způsobeném jadernou havárií v japonské Fukušimě, opět stoupá podpora rozvoje jaderné energetiky.
20.06.2012 17:11 |

podobné články

Nejvlivnější osobnosti české energetiky: Ministr je až za svou náměstkyní

 
Nejvlivnější osobností české energetiky je aktuálně náměstkyně ministra průmyslu pro řízení sekce energetiky Lenka Kovačovská. "Svého" ministra Jana Mládka předstihla o dvě příčky. Dvojkou je generální ředitel ČEZ Daniel Beneš píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
29.09.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Daniel (11 článků) , Jan Beneš (30 článků) , Jan Beneš (14 článků)

Nečas zřídil pozici hlavního vědeckého poradce vlády. Stane se jím Fiala

 
Premiér Petr Nečas (ODS) zřídil pozici hlavního vědeckého poradce předsedy vlády. Stane se jím bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Petr Fiala. Nečas to oznámil v Brně, kde se účastní zahajovací konference Středoevropského technologického institutu (CEITEC). Fiala ČTK řekl, že se zaměří například na revizi metodiky hodnocení a financování výzkumu a vývoje. Konkrétní cíle zatím Fiala zveřejnit nechtěl.
26.09.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1435 článků) , Petr Nečas (9291 článků)

Fiala ulehčuje plzeňským právům. Akreditaci jim prodloužil o rok

 
Ministr školství Petr Fiala prodloužil magisterskému programu plzeňských práv akreditaci o rok, aby studentům ulehčil situaci. Fiala to řekl po středečním mimořádném jednání se zástupci Akreditační komise a Západočeské univerzity. Rozhodnutí exministra Josefa Dobeše (VV) o prodloužení akreditace do roku 2016 Fiala zrušil. Už dřív ministerstvo zakázalo škole přijímat nové studenty.
27.06.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1435 článků)

Fiala prodloužil plzeňským právům akreditaci o rok

 
Ministr školství Petr Fiala prodloužil magisterskému programu plzeňských práv akreditaci o rok, aby studentům ulehčil situaci. Fiala to řekl po dnešním mimořádném jednání se zástupci Akreditační komise a Západočeské univerzity. Rozhodnutí exministra Josefa Dobeše (VV) o prodloužení akreditace do roku 2016 Fiala zrušil. Už dřív ministerstvo zakázalo škole přijímat nové studenty.
27.06.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1435 článků)

Kandidát na šéfa ODS Fiala nemá preference na místopředsedy

 
Kandidát na předsedu ODS Petr Fiala nebude v případě svého zvolení preferovat nikoho z kandidátů na místopředsedy. Novinářům dnes řekl, že bude spolupracovat s kýmkoliv, kdo bude do vedení strany zvolen. Fiala předpokládá, že by delegáti příští týden na kongresu v Olomouci mohli kromě zvolení nového vedení změnit také stanovy strany. Fiala bude navrhovat snížení počtu členů výkonné rady tak, aby v ní měl každý region jen jednoho zástupce. Chce také vytvořit nový zhruba stočlenný stranický orgán, který by měl sloužit pro komunikaci s regiony.
07.01.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1435 článků)

Předseda ODS Fiala to nandal premiérovi kvůli otálení kolem sankcí

 
Vláda vysvětluje ve sněmovně postoj k sankcím proti Rusku. Po slovech předsedy vlády Bohuslava Sobotky vystoupil se svým názorem předseda Úsvitu Tomio Okamura a také předseda poslanců z ODS Petr Fiala. Zvláště ale Fiala to premiérovi pěkně nandal. Podle něj předseda vlády podceňuje dění na Ukrajině. „Pan premiér předvádí vyjednávací styl, jemuž nerozumím ani já, ale ani spojenci," řekl Fiala kromě jiného.
10.09.2014 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1435 článků) , Tomio Okamura (2207 článků)

Zbyněk Fiala: Nedá se to zastavit

 
Digitalizace se zmocní i dopravy a energetiky a zatočí s nimi podobně, jako to udělala s telefony nebo nakupováním, varuje New Energy Outlook 2016 zpracovaný v agentuře Bloomberg. A z údajů World Energy Investment 2016 z dílny OECD vyčteme, že už není cesty zpět.
03.10.2016 11:20 |

podobné články

Zbyněk Fiala: Sektorové daně

 
Sociální demokracii začíná vrtat v hlavě obrovský odliv dividend do zahraničí, který je odvrácenou stranou politiky lákání přímých zahraničních investic. Dost opožděně zjišťujeme, do jaké extrémně nevýhodné pozice jsme se nechali vtlačit. Pokud jde o možnou nápravu, zatím se uvažuje o té nejjednodušší v podobě vyššího zdanění finančnictví, energetiky a telekomunikací.
21.11.2016 18:05 |

podobné články

Zbyněk Fiala: Trampoty Perunovy

 
Trumpovy zásahy do zdravotnictví a energetiky možná přinesou jiný efekt, než všichni předpovídají. To nejdůležitější je přitom na cestě - revoluční daňová reforma, pokud k ní prezident najde odvahu. Ale i kdyby byl bohem, jeden chlap nedokáže všechno.
30.03.2017 16:55 |

podobné články

Zbyněk Fiala: Vražda průmyslu

 
Česká republika potřebuje zásadní obměnu dlouhodobých strategií, a zřejmě i stratégů. Typická je snaha zabetonovat budoucnost jaderné energetiky, ať to stojí, co to stojí. Dokonce narůstá podpora zvráceným úvahám, že stát by měl jádro převzít do svého vlastnictví, když akcionáři ČEZ dostavbu Dukovan a Temelína odmítají, protože nedává ekonomický smysl.
26.09.2017 07:40 |

podobné články

Zbyněk Fiala: Vyvolený národ

 
V probíhajících komunálních volbách vystupuje spousta kandidátů, stran a hnutí, které si uvědomují potřeby větší resilience, lepšího využití místních zdrojů (přinejmenším v oblasti potravin, energetiky nebo bydlení) a větší participace občanů. Pokud vyhrají, rychle narazí a zjistí, že nic nejde. Doufejme, že z toho vyplyne větší tlak na přiblížení českých podmínek evropskému standardu.
05.10.2018 13:25 |

podobné články

Zaorálek: V Egyptě musí být zajištěno pokračování demokratizace

 
Vyjádření k aktuální situaci v Egyptě.
12.02.2011 12:35 |

podobné články

Huml: Bártovo ministerstvo je před kolapsem, Johnův styl je neuvěřitelný

 
Bývalý člen strany Věci veřejné (VV) Stanislav Huml na svých internetových stránkách zveřejnil výzvu ke členům poslaneckého klubu VV. Píše v ní, že demokratizace VV se mu nepovedla, ač se opravdu snažil, proto odešel. Zároveň nenechal nit suchou na ministrech za VV a nakonec své bývalé kolegy vyzval, aby vytvořili nový klub - Naštvané VV.
09.04.2011 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (469 článků)

Blažek (TOP 09): Václav Havel rozepsal příběh. My musíme pokračovat

 
Václav Havel začal psát příběh demokratizace střední Evropy.
28.12.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků)

Gott odmítl kandidovat na prezidenta! Zesměšnili by mě...

 
Zpěvák Karel Gott (73) definitivně odmítl kandidovat na prezidenta. A vysvětlil, proč se do boje o Hrad hlásit nebude. „Oblíbený prezident totiž může nastoupit jenom v době, kdy se děje něco pozitivního – v procesu demokratizace jako Masaryk nebo Havel. A ani doba, která přijde teď, nebude chtít prezidenta romantika, nýbrž pragmatika,“ řekl Gott v rozhovoru pro MF Dnes.
24.09.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5018 článků)

Totální krach politiky USA. Novinářka Spencerová má zasvěcené podrobnosti z Ukrajiny i Iráku

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Ve své pravidelné čtvrteční rubrice se novinářka Literárních novin a analytička zahraničních zpravodajských zdrojů věnuje nejen situaci na Ukrajině, ale i výbuchu de facto již válečného konfliktu v Iráku. „Obecně mám za to, že onen nadužívaný pojem 'demokratizace' je už zcela vytunelovaný," uvádí mimo jiné pro ParlamentníListy.cz k politice USA nejen v obou zmíněných zemích.
19.06.2014 11:15 |

podobné články

Hejtman Netolický: Václav Havel se stal symbolem demokratizace společnosti, ale…

 
S hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD) jsme si povídali nejen o Václavu Havlovi, ale také o Madeleine Albrightové, kterou na letošní rok pozval do kraje, a především o Miloši Zemanovi, který navštívil kraj minulý týden. Jaké má z návštěvy dojmy? A co si myslí o vyjadřování prezidenta? Pardubický kraj v letošním roce hospodaří s přebytkovým rozpočtem a nás zajímalo, jakým způsobem to ovlivní rozvoj kraje - a neopomněli jsme ani téma vzniku krajské samosprávy, od níž uplynulo již 15 let. A nejen to…
31.01.2015 10:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Martin Zeman (310 článků) , Madeleine Martin (6 článků) , Martin Havel (142 článků)

Mikulášek (ČSSD): Plíživý úbytek členů ČSSD... Demokratizace jen na papíře

 
Předseda ÚKK, Vojtěch Minář, na sjezdu ČSSD správně upozornil na plíživý úbytek členů.
14.03.2015 16:50 |

podobné články