Článek

Zázrak z Omahy: Konstatovali smrt... Den nato procitl!

 
Jako absolutní zázrak je i lékaři označován případ Scotta Marra (61) z americké Nebrasky. Otce čtyř dětí našli 12 dnů před Vánocemi nehybného v posteli, první diagnóza zněla: mimořádně silná mozková mrtvice. V nemocnici lékaři konstatovali mozkovou smrt a doporučili rodině, aby se s ním postupně rozloučila. Když se tak stalo, lékaři Scotta odpojili od přístrojů. Jenže 24 hodin nato pacient nejenže stále dýchal, ale také se začal prudce zlepšovat jeho zdravotní stav!
09.01.2019 12:05 |

podobné články

Podobné články

Druhá šance pro notorického hříšníka? Bývalý vítěz NBA Odom procitl z kómatu

 
Dvojnásobný vítěz NBA Lamar Odom, který byl před čtyřmi dny nalezen v bezvědomí v jednom nevěstinci ve statě Nevada, včera procitl z kómatu. Bývalá basketbalová hvězda a opora týmu Los Angeles Lakers se již dlouhou dobu potýká s drogovou závislostí. Právě předávkování léky a drogami bylo patrně důvodem, proč byl pětatřicetiletý Američan v úterý hospitalizován v kritickém stavu.
17.10.2015 15:40 |

podobné články

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Zdravotní stav prezidenta je stabilizovaný, konstatovali lékaři

 
Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je z pohledu internistů stabilizovaný. Prezidentův sluch, kvůli němuž byl ve čtvrtek na vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze, odpovídá jeho věku. Po vyšetření prezidenta to konstatovali ředitel nemocnice Miroslav Zavoral a primář kliniky ORL Michal Navara.
06.02.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25127 článků)

Američan v slzách: Del Porto ukončil Roddickovu kariéru

 
Pokaženým forhendovým úderem skončila po třinácti letech kariéra tenisty Andyho Roddicka, poslední mužské americké světové jedničky a vítěze grandslamového turnaje. Třicetiletý rodák z Omahy prohrál ve svém závěrečném duelu v osmifinále US Open s Argentincem Juanem Martínem del Potrem 7:6, 6:7, 2:6 a 4:6.
06.09.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andy Roddick (61 článků)

Roušky, izolace, socialismus: Spisovatelka Američanům přiblížila život Čechů za koronavirové krize

 
Americká spisovatelka Chris Christenová z americké Omahy byla loni na podzim s manželem na dovolené v Praze a Budapešti. Průvodkyni jim dělala Češka Jana, se kterou se manželé sblížili. Díky technologiím jsou noví přátelé nadále v kontaktu a mohou si předávat své zkušenosti z dob probíhající koronavirové krize.
05.04.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Chris Chris (18 článků)

Štěpán Křeček: Věštec z Omahy napsal dopis investorům

 
"Warren Buffett je známý neokázalým a střídmým životním stylem. Jako jeden z nejbohatších lidí na světě bydlí ve starém domě v Nebrasce za 30 tisíc dolarů. Přestože již oslavil devadesáté narozeniny, jeho investiční předpovědi stále slaví úspěchy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
01.03.2021 20:05 |

podobné články

Ruský emisar u NATO vyslovil po summitu ve Varšavě vážné varování. NATO by prý nemělo být překvapené, až...

 
„Vedení NATO musí pochopit, že všechny jeho operace povedou k tomu, že my (Rusko) budeme nuceni vytvořit tu rovnováhu sil, která na kontinentu existovala do té doby, než se Severoatlantická aliance rozhodla vytvořit ‚kontra-potenciál‘ na hranicích, které se již staly hranicemi NATO,“ uvedl stálý představitel Ruské federace v NATO Alexander Gruško po svém návratu ze summitu ve Varšavě.
12.07.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (334 článků)

Oleg Rybnikář: Na co je NATO?

 
Zvolený prezident USA Donald Trump vyvolal svým prohlášením o utlumení financování NATO překotné výkřiky bruselské kavárny, včetně její pražské pobočky, na téma NATO, o našich údajných závazcích vůči NATO na financování zbrojení, o údajných závazcích NATO vůči pobaltským zemím a Polsku, o údajném ohrožení naší bezpečnosti, a další kvokání na zcela virtuální témata.
29.11.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5671 článků)

Petr Gazdík: V ČR se řada lidí stále dívá na NATO jako na něco, k čemu nepatříme. Netvařme se, že nejsme součástí

 
ROZHOVOR „Pokud jsme součástí NATO, pokládám za přirozené, že spojence podporujeme. Jiná věc je, když v dílčích věcech nesouhlasíme, zda jsme schopni své stanovisko zformulovat a prosadit. Ale řada lidí v ČR se stále na NATO dívá jako na něco, co je vně nás, k čemu nepatříme. A tady bych podtrhl, že v čele vojenské části NATO máme českého generála. Netvařme se, že nejsme součástí NATO,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Gazdík, předseda Starostů a nezávislých.
20.04.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1020 článků) , Petr Gazdík (1009 článků)

Seniorka (83) byla prohlášena za mrtvou a chystali jí pohřeb: Po deseti hodinách zničehonic obživla!

 
Zázrak nebo velký přešlap lékařů se odehrál v ukrajinském městě Stryžavka. Za mrtvou tam byla prohlášena seniorka Xenia Diduchová, které přestalo bít srdce! Rodina třiaosmdesátileté ženy začala připravovat pohřeb, sešla se u smuteční večeře a objednala zádušní mši. Ovšem deset hodin poté, co lékaři konstatovali její smrt, Xenia „vstala z mrtých!“
25.02.2020 18:25 |

podobné články

Trump a NATO. Smrt? Šándor mnohé naznačil. A kroutil hlavou nad trestem pro Rusko

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil o NATO, že se nalézá ve stavu „mozkové smrti“. Bezpečnostní poradce Andor Šándor si není jist, zda už nenastal čas NATO pohřbít, osobně by si to prý nepřál, ale jisté slabiny v této alianci vidí. NATO podle jeho názoru přestalo plnit své tři základní cíle a navíc jeden z jeho členů – Turecko – porušil principy, na kterých Severoatlantická aliance stojí. Vše s tichým souhlasem prezidenta USA Donalda Trumpa.
26.11.2019 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5671 článků) , Emmanuel Macron (492 článků)

Na Vánoce procitl, pak nastalo ticho. Co čeká Jiřího Menzela teď?!

 
Dlouhých 32 dní byl v umělém spánku. Den před Štědrým dnem ale Jiří Menzel (79) otevřel oči. Radost z vánočního zázraku teď vystřídala starost, co bude dál.
31.12.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Menzel (453 článků)

Jiří Pomeje po operaci, při které přišel o hlas: První slova jeho nové komunikace

 
Je teprve pátý den po náročné operaci rakoviny hrtanu, která ho navždy připravila o jeho charismatický hlas. To ho ale ve výřečnosti stejně nezastavilo! Jiří Pomeje (53) v nemocnici procitl a začal úřadovat s tužkou a papírem.
24.01.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1758 článků)

Při útoku povstalců u Kábulu zemřel voják mise NATO a 8 civilistů

 
Při útoku islámských radikálů na základnu mise Severoatlantické aliance (NATO) u Kábulu zemřel v pátek večer jeden z příslušníků zahraničních jednotek a osm civilistů pracujících pro NATO, informovala aliance. Všichni čeští vojáci působící v Afghánistánu jsou v pořádku, řekl ČTK mluvčí armády Jan Šulc. Série útoků proti afghánské policii, armádě a vojákům NATO si v pátek vyžádala nejméně 50 obětí, Kábul tak zažil nejkrvavější den za několik let.
08.08.2015 15:20 |

podobné články

Muž dokázal během dvou týdnů umřít, obživnout a znovu zemřít

 
Muž z Mississippi byl ve čtvrtek podruhé během dvou týdnů prohlášen za mrtvého. Poprvé o smasedmdesátiletý  Walter Williams vylekal na konci února zaměstnance pohřebního ústavu, když se snažil dostat z plastového pytle, kde byl uschován. Tři dny nato byl propuštěn z nemocnice domů. Nyní lékaři konstatovali jeho smrt podruhé. 
14.03.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Walter Williams (4 články)

Muž byl prohlášen za mrtvého, před hrobníkem nečekaně procitl

 
Jako smyšlená scéna z filmu vypadá příběh nejmenovaného Brita, o němž by se dalo říct, že vstal z mrtvých. Záchranáři v sanitce u něj již nezaznamenali žádné známky života, a proto jej prohlásili za mrtvého. Jelikož byly muži provedeny i lékařské kontroly, které úmrtí potvrdily, byl převezen do márnice. Pacient se však zázračně probudil těsně předtím, než skončil zasypaný v zemi.
29.09.2010 14:55 |

podobné články

Pohádkový Hajaja uspává děti už půl století

 
V neděli 2. ledna tomu bude 50 let, co na vlnách Československého rozhlasu "procitl" neviditelný Hajaja v prvním pohádkovém příběhu na dobrou noc. Od té doby uvedla známá flétnová znělka v podání Václava Žilky na tisíce rozhlasových uspávanek, které inspirovaly i vznik televizního večerníčku. I když v dnešní "televizní" době už pořad není tak populární jako v době svých začátků, skřítek Hajaja má malých i velkých příznivců stále dost.
31.12.2010 15:20 |

podobné články

Přítelkyně šéfa vídeňské Opery: 33 kilo ji dohnalo do nemocnice

 
Před pár dny Anastasia Sokol (22), vyhublá přítelkyně organizátora Plesu v Opeře Richarda Lugnera (79), prohlásila, že už je tak zesláblá, že si přeje zemřít. Otylý Lugner už konečně procitl, přestal o ní říkat, že vypadá zdravě, a poslal ji do léčebny. Tam se Anastasia pokusí zbavit anorexie.
08.03.2012 09:40 |

podobné články

Tomáš Berdych: Budíček za 5 milionů

 
Procitl z růžového snu. Tomáš Berdych (27) věřil, že letos to bude jeho turnaj. Jenže nakonec zase dostal bolestnou lekci od tenisového krále Srba Novaka Djokoviče (25). Na Australian Open opět skončil ve čtvrtfinále, už potřetí v řadě... A přišel tím mimo jiné o 5 milionů korun...
25.01.2013 11:13 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1411 článků) , Novak Djokovič (543 článků)