Článek

Zázrak v Itálii: Holčičky (2) se narodily se srostlými hlavami i mozkem. Lékaři je oddělili

 
Lékaři ve vatikánské dětské nemocnici Bambino Gesù úspěšně rozdělili dvouletá siamská dvojčata, která byla srostlá zadní částí lebky. O operaci, která se uskutečnila už začátkem června, informovala nemocnice teprve v úterý, uvedla agentura ANSA. Holčičky ze Středoafrické republiky finální osmnáctihodinovou operaci v pořádku přestály a daří se jim dobře.
08.07.2020 07:40 |

podobné články

Podobné články

Úspěch doktorů: Oddělili siamská dvojčátka srostlá játry. Matka pláče štěstím

 
Výjimečný zákrok se podařil v pátek australským doktorům v Melbourne. Oddělili od sebe 15měsíční siamská dvojčata původem z Bhútánu, která se narodila se srostlými játry. Doktoři jim během šestihodinové operace orgán rozdělili a zrekonstruovali jejich břicha. Zatím na zákrok reagují dobře a ošetřovatelé jsou přesvědčeni, že přežijí a povedou normální život.
09.11.2018 11:45 |

podobné články

Sestřičky se narodily srostlé hlavami: Lékaři je po 24hodinové operaci dokázali oddělit

 
Extrémně náročnou operaci provedli lékaři v americkém městě Sacramento. Týmu třiceti zdravotníků se podařilo po čtyřiadvacetihodinovém zákroku oddělit od sebe siamská dvojčátka Abigail a Micailu Bačinskijovi, která byla spojena hlavami. Devítiměsíční holčičky sdílely lebku, mozek a měkké tkáně! Lékaři se na operaci připravovali dlouhých deset měsíců.
31.10.2020 18:10 |

podobné články

Lékaři v USA úspěšně oddělili dvouletá siamská dvojčata

 
Lékaři v Kalifornii operativně oddělili filipínská siamská dvojčata, která byla srostlá hrudníkem a břichem. Tuto středu o tom informovala agentura AP. Dvouleté holčičky mají podle chirurgů velmi dobrou šanci na úplné zotavení.
02.11.2011 15:20 |

podobné články

Lékaři oddělili siamská dvojčata srostlá pánví: Obě holčičky přežily

 
Osmnáct hodin trvala ve středu operace oddělení siamských dvojčat v americkém státě Tennessee. Lékaři oddělili nedlouho před jejich prvními narozeninami dvě děti z Nigérie srostlé pánvemi. Podobný případ se podle lékařů vyskytne jednou za pět milionů porodů.
17.11.2016 09:35 |

podobné články

V Číně se narodila holčička s DVĚMA HLAVAMI!

 
V Číně se narodilo dítě se dvěma hlavami. Možnost, že by je lékaři od sebe oddělili je naprosto nemyslitelná.
09.05.2011 19:50 |

podobné články

Úžasné! Madagaskarští lékaři úspěšně oddělili siamská dvojčata

 
Lékaři na Madagaskaru úspěšně oddělili šestiměsíční siamská dvojčata, která byla spojena v oblasti břicha.
23.03.2012 06:50 |

podobné články

Lékaři v australské nemocnici oddělili siamská dvojčata

 
Lékaři v australské nemocnici v pátek úspěšně oddělili siamská dvojčata původem z Bhútánu. V náročné operaci jim rozdělili společná játra a znovu vystavěli dutinu břišní, uvedla agentura AP.
09.11.2018 16:05 |

podobné články

Zázračný úspěch švýcarských chirurgů: Měli 1 % naděje, i tak je oddělili!

 
Švýcarským lékařům se podařil opravdový zázrak! Během několikahodinové operace od sebe oddělili teprve osmidenní siamská dvojčata! Šance na jejich přežití přitom byla pouhé jedno procento!
02.02.2016 05:20 |

podobné články

Lékaři 20 hodin oddělovali siamská dvojčata srostlá hlavami, v půlce málem zákrok odvolali!

 
Doslova peklo na zemi v těchto dnech prožívají manželé McDonaldovi z Chicaga, rodiče siamských dvojčat Aniase a Jadona (13 měsíců). Modlí se za životy a zdraví svých dětí, které se narodily srostlé hlavami a měly společnou lebku. Chirurgům se sice během náročné 20hodinové operace podařilo chlapce oddělit, kvůli komplikacím v průběhu zákroku to ovšem chvíli vypadalo hodně zle. Ani teď však malí pacienti nemají úplně vyhráno.
15.10.2016 21:00 |

podobné články

DRAMATICKÝ zákrok: Siamské dvojče ODDĚLILI od mrtvého bratříčka!

 
Izraelští lékaři svedli náročný boj o život jednoho ze siamských dvojčat, které během komplikované operace oddělili od mrtvého bratra.
02.05.2013 20:00 |

podobné články

Lékaři oddělili siamská dvojčata: Operace trvala 10 hodin a byla úspěšná!

 
V nemocnici v saúdskoarabském hlavním městě Rijádu o víkendu lékaři rozdělili siamská syrská dvojčata, která byla spojena hlavami. Sestry Tuqa a Yakeen Al Khadar (4) za poslední dva roky prodělaly čtyři chirurgické zákroky. Tento byl ale nejdelší a nejsložitější.
16.02.2016 15:20 |

podobné články

Dvouhlavý kocour slaví 12. narozeniny a překonává veškerá očekávání

 
Ve Worcesteru v americkém státě Massachusetts se narodil kocour se dvěma srostlými hlavami. Byl pokřtěn jako Frankenlouie, což je složenina dvou jednotlivých jmen - Frank a Louie. Ačkoli se zdálo, že nepřežije první dny, nyní slaví už své 12. narozeniny, které ho dokonce dostaly do Guinnessovy knihy rekordů.
29.09.2011 15:45 |

podobné články

Siamská dvojčátka srostlá hrudníky úspěšně oddělili: Operace dívenek trvala 11 hodin!

 
Když se narodily, objímaly se. Holčičky Sarabeth a Amelia Irwinovy (1) totiž v červnu loňského roku přišly na svět jako siamská dvojčata spojená hrudníky. Nyní se objímají stále, ale už z vlastní vůle. Jejich extrémně náročná a 11 hodin trvající operace, při které byly rozděleny, totiž byla k radosti rodičů i chirurgů úspěšná.
24.09.2020 10:55 |

podobné články

Lékaři oddělili siamská dvojčata srostlá hlavami

 
Oddělení siamských dvojčat srostlých lebkami trvalo 25 hodin. Trišna a Krišna už žijí samostatně.
17.11.2009 09:05 |

podobné články

Dítě se narodilo s mozkem mimo lebku. Toto jsou hodně zvláštní snímky

 
Neuvěřitelný porod zažili lékaři v indické Kalkatě. Při porodu se matce narodilo dítě s placatou hlavou a mozkem mimo lebku. Jak je možné, že dítě přežilo?
15.10.2017 08:30 |

podobné články

Nejděsivější případ siamských dvojčat: Narodila se se dvěma hlavami a rodiče se modlí za zázrak!

 
"Velmi bizarní případ siamských dvojčat":http://www.extra.cz/uzasny-pribeh-chlapce-narozeneho-bez-tvare-kteremu-se-snazi-pomoci-zena-co-o-nem-cetla-na-facebooku teď musí řešit tým lékařů v Indii. Narodily se tam dvě děti, které ovšem sdílí jedno tělo.
23.11.2014 09:36 |

podobné články

Co se stane, když se budou sexy dvojčata ptát náhodných mužů, jestli nechtějí jít do trojky?! Asi vás to překvapí!

 
Co udělá průměrný muž, když k němu přistoupí "extrémně sexy dvojčata":http://www.extra.cz/nejdesivejsi-pripad-siamskych-dvojcat-narodily-se-se-dvema-hlavami-a-rodice-se-modli-za-zazrak a zeptají se ho, "zda s nimi nechce jít do trojky":http://www.extra.cz/muz-zije-a-soulozi-s-dvojcaty-mame-mu-zavidet-nebo-ho-litovat? Většina mužů by asi bez rozmýšlení řekla ano. Pár by jich začalo přemýšlet, zda to není nějaký fikaný způsob, jak ho zavraždit a okrást v temné uličce. A pak by stejně řekli ano.
29.11.2014 14:22 |

podobné články

Křesťané se dobrovolně rozhodli pro siamská dvojčata! Sdílejí jedno srdce a celý život stráví v bolestech

 
Americkým rodičům z Atlanty se narodila ve "čtvrtek ráno siamská dvojčata.":http://www.extra.cz/nejdesivejsi-pripad-siamskych-dvojcat-narodily-se-se-dvema-hlavami-a-rodice-se-modli-za-zazrak Chlapečci sdílejí jedno tělo, ruce a nohy a nemůžou být nikdy odděleni, jelikož mají společné srdce a tři plíce.
05.12.2014 16:57 |

podobné články

VIDEO Matka přivedla na svět dítě se dvěma hlavami. Je to zázrak, myslí si lidé

 
Dvacetiletá matka v Indii porodila dítě, které vypadalo tak trochu jinak než normální miminko. Mělo totiž dvě hlavy. Lékaři si myslí, že jde o zázrak.
10.10.2016 09:55 |

podobné články