Článek

Zázrak medicíny: Pacientka (35) s koronavirem přežila rekordních 58 dní na ventilátoru

 
Britka (35) nakažená koronavirem strávila rekordních 58 dní připojená na ventilátor. Lékaři z nemocnice v anglickém Southamptonu považují její uzdravení za zázrak. Pacientka je při vědomí, dýchá „povětšinou“ sama a komunikuje s doktory a sestřičkami. Její ošetřující lékař ale zdůraznil, že žena má před sebou velmi náročnou rekonvalescenci, dlouhý pobyt na nemocničním lůžku ji připravil o „téměř veškerou svalovou hmotu,“ uvedl list Daily Mail.
18.05.2020 05:40 |

podobné články

Podobné články

Anesteziolog dokázal udělat z jednoho ventilátoru devět! Pochválil ho i Elon Musk

 
Hvězdou internetu se stal kanadský lékař Alain Gauthier, který dokázal udělat svépomocí z jednoho jediného ventilátoru hned devět! Jeho kolegové fotografii ventilátoru publikovali na sociální síti twitter a napsali k ní, že Gauthier je „ďábelsky geniální“. Snímek již získal až 63 tisíc lajků a příspěvku si všiml miliardář Elon Musk.
22.03.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Elon Musk (118 článků)

Zázrak medicíny: Lékaři oživili tři mrtvá srdce!

 
To vypadá na pořádný zvrat v dějinách medicíny. Lékaři v australském Sydney vůbec poprvé provedli transplantaci mrtvého srdce! Pro jistotu hned třikrát. Co na zázrak medicíny říkají přední čeští experti?
25.10.2014 08:15 |

podobné články

Zdravotní sestra se nakazila od pacienta koronavirem: Po 5 týdnech na ventilátoru zemřela

 
Pět týdnů bojovala připojená k ventilátoru o život zdravotní sestra Onyenachi Obasiová. Jednapadesátiletá sestra zasvětila svůj život pomoci druhým a obětavě se starala o pacienty při pandemii koronaviru. Ovšem od jednoho z pacientů se nakazila novým typem koronaviru covid-19  a svůj boj o život prohrála.
15.05.2020 15:35 |

podobné články

V brněnské nemocnici zemřela pacientka s koronavirem

 
Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně v úterý ráno zemřela pacientka nakažená novým koronavirem. Ženu narozenou v roce 1946 nemocnice přijala v sobotu, do Brna pacientku poslala opavská nemocnice, uvedla v tiskové zprávě mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská. Úřady zatím potvrdily v České republice 24 úmrtí kvůli koronaviru.
31.03.2020 10:10 |

podobné články

V brněnské nemocnici zemřela pacientka s koronavirem

 
Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně v úterý ráno zemřela pacientka nakažená novým koronavirem. Ženu narozenou v roce 1946 nemocnice přijala v sobotu, do Brna pacientku poslala opavská nemocnice, uvedla v tiskové zprávě mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská. Úřady už do úterního dopoledne potvrdily v České republice 25 úmrtí kvůli koronaviru.
31.03.2020 11:20 |

podobné články

Centrum Tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové navštíví delegace vědeckých špiček z celého světa

 
Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové pozval na návštěvu Fakultní nemocnice i jejího Centra tradiční čínské medicíny delegaci vědců z Yale, Cambridge, Paříže, Regensburgu a dalších univerzit, kteří se věnují výzkumu v oblasti tradiční čínské medicíny. Delegace vědců zavítá do Fakultní nemocnice v Hradci Králové v rámci konference “Synergie mezi západní a východní medicínou”, kterou pořádá Ministerstvo zdravotnictví ČR o den dříve, dnes 23. února, v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
23.02.2017 08:15 |

podobné články

TRAGÉDIE V OSTRAVĚ! Muž UHOŘEL v hotelu při požáru OD VENTILÁTORU!

 
Vadný kabel ventilátoru připravil v noci z pondělí na úterý o život muže, ubytovaného v hotelovém domě v Ostravě, když od kabelu chytilo vybavení pokoje. Čtyřiašedesátiletý muž požár nepřežil.
23.08.2011 10:10 |

podobné články

Středočeské záchranné vozy dostanou 16 nových ventilátorů

 
Rada Středočeského kraje na svém jednání dne 17. února 2014 rozhodla o nákupu 16 nových ventilátorů - přenosných přístrojů pro umělou plicní ventilaci, které musí být součástí všech záchranných vozů.
18.02.2014 10:55 |

podobné články

Hasiči v budově Národního muzea: Hořela tu elektroinstalace ventilátoru

 
Pražští hasiči ve čtvrtek odpoledne zasahovali v právě rekonstruované budově Národního muzea. Podle jejich informací však naštěstí nešlo o vážnou událost, krátce tu hořela elektroinstalace ventilátoru.
23.08.2018 17:40 |

podobné články

Vnitro chce v Číně koupit až 500 plicních ventilátorů

 
Ministerstvo vnitra nakupuje v Číně kromě ochranných prostředků pro boj s epidemií koronaviru i stovky plicních ventilátorů, které pomáhají s dýcháním při těžkém zápalu plic. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ČTK řekl, že dal pokyn k nákupu až 500 kusů.
21.03.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1832 článků)

Po rouškách si lidé sami vyrábí i ventilátory. Parta nadšenců už se domluvila s ministerstvem

 
Se zásobováním nemocnic ventilátory chtějí pomoci čeští nadšenci u iniciativy Covid19.cz, mají za cíl vyrobit za tři dny 500 ventilátorů. „Tým Covid19.cz se s námi ohledně ventilátorů spojil včera, od té doby jsme v kontaktu,“ sdělila pro Lidovky.cz bez dalších podrobností mluvčí Ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.
24.03.2020 22:41 |

podobné články

Hejtman Štěpán: Kraj chce nakoupit plicní ventilátory pro náchodskou nemocnici

 
Rada Královéhradeckého kraje projednala nákup plicních ventilátorů pro Oblastní nemocnici Náchod. Za jedenáct ventilátorů kraj hodlá zaplatit 5 milionů korun.
01.04.2020 09:50 |

podobné články

Lékař: Ventilátory stačí, nebude-li nával pacientů

 
Česko má na jednotkách intenzivní péče zatím 2080 plicních ventilátorů, další stovky začnou vyrábět české firmy a mají přijít i z Číny. Personálu na obsluhu ventilátorů má nyní ČR dostatek, pokud nedojde ke katastrofě, řekl Právu zástupce primáře na oddělení intenzivní péče a vedoucí oddělení pro pacienty s Covid-19 pražské Nemocnice Na Františku Petr Kováříček.
02.04.2020 14:40 |

podobné články

Milosrdní bratři: Sedmnáct plicních ventilátorů darem míří z Česka do Itálie

 
Sedmnáct plicních ventilátorů od českých výrobců a desítky tisíc roušek a dalších ochranných prostředků zamířilo darem z České republiky do Itálie, která je spolu se Španělskem nejhůře postižena současnou epidemií nemoci COVID-19. V rámci sbírky Pomoc pro Itálii se během dvou týdnu vybralo již přes jeden a čtvrt milionu korun.
04.04.2020 22:10 |

podobné články

Sériová výroba plicního ventilátoru CoroVentu na spadnutí

 
Po testování prototypu plicního ventilátoru CoroVent v minulém týdnu je zahájení sériové výroby doslova na spadnutí. V úterý 7. dubna vyrobilo MICo ve svém závodě v Prosetíně dalších pět přístrojů, které v těchto dnech podstupují poslední sérii zkoušek nutných k získání certifikace.
11.04.2020 18:11 |

podobné články

Hejtmanka Stráská: Kraj dodá záchranářům šest defibrilátorů a šest plicních ventilátorů za 5,2 milionu korun

 
Šest transportních defibrilátorů a šest transportních plicních ventilátorů dodá Jihočeský kraj Zdravotnické záchranné službě JčK, jíž je zřizovatelem.
15.05.2020 09:45 |

podobné články

Zázrak medicíny: Matky darovaly dcerám dělohy a ty porodily syny!

 
Jedna se narodila bez dělohy, druhá o ni přišla kvůli zhoubné rakovině. Přesto obě odnosily a porodily zdravé chlapce. Chybějící dělohy, z nichž obě samy přišly na svět, jim totiž darovaly jejich matky. Zázrak medicíny uskutečnili lékaři ve Švédsku.
03.12.2014 12:45 |

podobné články

Narodila se bez krve a přežila, lékaři ji označili za zázrak přírody

 
Jen díky včasnému zásahu lékařů z oddělení neonatální medicíny malá Olivia Nortonová z Anglie přežila. Když se narodila, neměla v sobě de facto žádnou krev. Lépe řečeno, byla zcela bílá, protože neměla žádný hemoglobin, takže obsah její oběhové soustavy se nedal definovat jako krev.
03.04.2012 20:15 |

podobné články

ZÁZRAK! 17 dní přežila žena v troskách zřícené továrny. Nyní se zotavuje

 
Šička, která přežila 17 dní pod troskami zřícené bangladéšské osmipodlažní textilní továrny, se v nemocnici pomalu zotavuje. Stále ale trpí návaly paniky, nespavosti a je dehydrovaná.
12.05.2013 09:20 |

podobné články