Článek

Zázračné přežití českého kamioňáka v italské tragédii: Most v Janově konečně odpálili!

 
Přes deset měsíců se Janované museli dívat na zbytky nešťastného dálničního mostu, v jehož troskách zahynulo 43 lidí. Včera konečně pyrotechnici dva pilíře odpálili.
01.07.2019 11:57 |

podobné články

Podobné články

V Janově se zřítil dálniční most. Desítky mrtvých, český řidič zázračně přežil

 
Dálniční most se zřítil v úterý před polednem v italském Janově. Z trosek zatím záchranáři vyprostili 35 mrtvých. Počet obětí ale zjevně není konečný. V době neštěstí jely po mostě tři desítky aut a tři kamiony. Jeden z nich řídil český řidič, který neštěstí přežil.
14.08.2018 15:10 |

podobné články

Video ukázalo obří trhlinu na mostě v Janově minuty před tragédií: Mohla za smrt 43 lidí?

 
Italská prokuratura začala vyšetřovat vedení společnosti Autostrade za neúmyslné zabití v souvislosti s pádem dálničního mostu v Janově. Oznámily to italské soudní zdroje. Nejvyšší vedení Autostrade, která most provozovala, je na seznamu 20 lidí považovaných za podezřelé a vyšetřované za zabití. Firma zatím zprávu nekomentovala. Důkazy o zanedbaném stavu mostu přineslo nové video, které zveřejnila prokuratura.
07.09.2018 14:35 |

podobné články

Kamioňák Martin nedostal po tragédii v Janově ani korunu. Řeší holky i kila navíc

 
Přežil srpnový pád mostu v italském Janově, ale příští týden se už vrací za volant. Martin Kučera se tam po třech měsících „válení“, kdy skoro nic nemohl dělat, už těší. Přibral několik kilo a v Janově je stále v kontaktu s „holkami z české obce“. Dostal nový kamion, ale peníze zatím žádné. Jeho pojistka pamatovala jen na úmrtí nebo trvalé následky a v Itálii se zase všechno vleče. Nejen o tom Martin promluvil v rozhovoru.
03.11.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kučera (10 článků)

Zázračné přežití českého řidiče v Itálii: Poprvé se postavil na nohy a chystá se domů

 
Dobrá zpráva! Český kamioňák Martin K. (46), který přežil zřícení mostu v Janově, se už postavil na nohy. V italské nemocnici ho navštěvují krajané. Domů by se mohl vrátit už zítra. Pád do hlubiny 45 metrů přežil český řidič jako zázrakem „jen“ s několika zlomenými žebry, pohmožděnými plícemi a přeraženým nosem. Zranění ho pochopitelně upoutala na lůžko, teď ale už může chodit.
20.08.2018 05:05 |

podobné články

Známý architekt navrhne znovu most v Janově: 43 sloupů má připomínat oběti tragédie

 
Renomovaný architekt Renzo Piano, který se podílel mimo jiné na návrhu pařížského muzea Centre Pompidou, nabídl svou pomoc při budování nového mostu v Janově. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Část Morandiho mostu se zřítila 14. srpna, neštěstí si vyžádalo 43 životů. Hypotézu, že most by se mohl zhroutit, vyslovil v 80. letech už jeho tvůrce, napsal deník La Stampa.
30.08.2018 07:40 |

podobné články

Paroubek: Má Praha na to, aby postavila nový most v Libni?

 
Libeňský most je jedním ze stěžejních architektonických děl skvělého architekta dvacátých a třicátých let 20. století Pavla Janáka. Je to most s výraznými kubistickými prvky, který se již dlouhá léta nalézá v zoufalém technickém stavu. Jakoby se nějaká zájmová skupina snažila most záměrně přivést do havarijního stavu, kdy by nezbývalo nic jiného, než vlastně ponechat tento most spadnout (zničit jej demolicí) a vybudovat most nový.
14.01.2016 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Janák (7 článků) , Pavel Janák (7 článků)

Libeňský most zůstane. Praha most, který otevíral T. G. Masaryk, opraví

 
Libeňský most nebude zbourán, nýbrž opraven, a to ve své současné podobě. Ve čtvrtek tak rozhodli pražští zastupitelé. Most je v dezolátním stavu a je na něm omezena doprava. Praha zvažovala o zbourání mostu, pomohly však i dvě petice občanů na jeho záchranu. Kdy přesně a za kolik bude most opraven, zatím není jasné. Most, který spojuje Holešovice a Libeň, vychází z návrhu slavného architekta Pavla Janáka.
25.02.2016 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Janák (7 článků) , Pavel Janák (7 článků)

Dálnice D5: Šofér citroënu trestal kamioňáka

 
Vytrestat kamioňáka za to, že ho při předjíždění na dálnici D5 o několik vteřin zdržel, se rozhodl šofér citroënu. Zařadil se mezi české silniční piráty.
30.07.2014 16:50 |

podobné články

Kamioňáka našli zbitého v autě, v nemocnici zemřel: Podle policie si to způsobil sám!

 
Je to rok od záhadného zmizení a následné smrti kamioňáka Jána Baloga. Jednašedesátiletý muž zmizel z parkoviště ve slovenském Prešově. O několik hodin později ho našli zraněného o 15 kilometrů dál. Muž zraněním v nemocnici podlehl. Podle lékařů mu zranění takového rozsahu musel způsobit někdo cizí. Policisté však případ uzavřeli s tím, že si zranění způsobil sám.
12.11.2019 17:40 |

podobné články

Kamioňáka Radka s manželkou zabil bezohledný řidič BMW: Kolegové mu připravili dojemnou poctu

 
Vlnu nevole vzbudila na internetu tragická nehoda, která se stala v neděli u Černožic na Královéhradecku. Petr N., který řídil BMW, podle svědků na pravidla silničního provozu kašlal. V osudný den se měl, údajně při předjíždění v extrémně vysoké rychlosti, čelně srazit s jiným autem a tím přivodit smrt nejenom sobě, ale také dvěma členům posádky protijedoucího osobáku. Při nehodě zemřel profesionální řidič Radek i jeho manželka. Jejich dcerka skončila těžce zraněná. Radkovi kamarádi na zesnulého kamioňáka dojemně zavzpomínali.
02.06.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (209 článků)

Zvony, sirény a trikolóra: V italském Janově stojí dva roky po tragédii náhrada za zřícený most

 
Téměř dva roky poté, co v Janově po zřícení dálničního Morandiho mostu přišlo o život 43 lidí, vyzdvihli pracovníci na nosné sloupy poslední část mostní konstrukce, která má původní stavbu nahradit. Italský premiér Giuseppe Conte o události hovoří jako o symbolickém milníku, který ukazuje jednotu Italů v čase krizí, kterou je rovněž pandemie covid-19, napsala agentura AP.
28.04.2020 23:20 |

podobné články

Pátrání v sutinách mostu v Janově narušil požár. Další mrtví se pořád nenašli

 
Až dvacet lidí se pohřešuje po pádu mostu v Janově, další těla kromě 38 dosavadních obětí záchranáři ale neobjevili. Práce v sutinách narušil i krátký požár. Na šest set lidí muselo být evakuováno z domů pod zbývající částí mostu. Zatímco v italské vládě nepanuje shoda ohledně potrestání provozovatele mostu, jeden italský deník zveřejnil záznam praskliny ve vozovce mostu dva dny před jeho zřícením.
17.08.2018 13:50 |

podobné články

„Vydrží tisíc let.“ Slavný architekt ukázal podobu nového mostu v Janově

 
Italské město Janov už ví, jak bude vypadat nový most, který vznikne na místě spadlého dálničního mostu Ponte Morandi. Janov si vybral projekt od nejznámějšího žijícího italského architekta Renzo Piana, který stojí za několika slavnými stavbami po celém světě. Most vyjde na 202 milionů eur (5,2 miliardy), měl by být dokončen do 12 měsíců a podle Piana bude celý ocelový, tudíž „vydrží tisíc let“.
20.12.2018 16:55 |

podobné články

Jako kdyby se zřítil Nuselák! Zděšení z mostu v Janově, i Babiš. A první drsný vtip

 
V italském Janově se zřítil most i s auty a kamiony, které po něm v tu dobu jely. Počet mrtvých je zatím odhadován na 35. Český řidič kamionu měl štěstí a pád mostu přežil. Podle vyjádření společnosti, pro kterou pracuje je mimo ohrožení života. O situaci informoval Radiožurnál a agentura Reuters.
14.08.2018 21:15 |

podobné články

Může za to Brusel! Matteo Salvini udeřil po zřícení mostu v Janově

 
V Janově se včera zřítil most. Tragédie, ve které byl zraněn i jeden český řidič, si podle BBC zatím vyžádala minimálně 39 obětí a Matteo Salvini se chopil příležitosti obvinit Evropskou unii. Rozpočtové restrikce, kterými by se Itálie měla podle EU řídit, prý brání investicím do infrastruktury. A pokud tato pravidla ohrožují bezpečnost na silnicích a ve školách, proč by se jimi měla Itálie řídit, ptá se Salvini. O jeho slovech informovaly agentura Bloomberg a britský deník Express.
15.08.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (84 článků)

Kamery zachytily osudový moment: Takhle padal most v Janově při smrtícím kolapsu

 
Běžný provoz jako každý jiný den a najednou panika, spousta prachu a všude betonová suť. Přesně tak vypadal moment zřícení mostu v Janově, jak ukazuje záznam z průmyslových kamer, který v pondělí zveřejnila italská policie. Katastrofa si vyžádala 43 životů a stále není jasné, proč k ní došlo.
20.08.2018 20:25 |

podobné články

Torzo zříceného mostu v Janově půjde k zemi. Nový by měl stát přibližně za rok

 
Nový dálniční most v italském Janově, který nahradí viadukt, jenž se částečně před třemi týdny zřítil, už nebude stavět společnost Autostrade per l’Italia. Firma, která spravuje italskou dálniční síť, ale zaplatí veškeré náklady, oznámil dnes italský ministr dopravy Danilo Toninelli.
04.09.2018 19:15 |

podobné články

Adam (10) a Lukáš (10) odpálili na letišti výbušninu: Tělíčka letěla do vzdálenosti 100 metrů!

 
Měli si užívat první prázdninové dny, ty ale hned na začátku skončily tragédií. Adam (10) a Lukáš (10) ze Slovenska odpálili na letišti výbušninu o obrovské síle. Utrpěli rozsáhlé popáleniny a lékaři teď bojují o jejich život v nemocnici. Zranění jsou vážná a už došlo i na amputaci...
30.06.2014 10:30 |

podobné články

Nic jsme nezanedbali, říká firma spravující zřícený most. Pravidelně ho kontrolovala

 
Firma provozující most v italském Janově, jehož část se v úterý zřítila, odmítla, že by podcenila údržbu stavby. Podle šéfa pobočky firmy Autostrade pro oblast Janova byl most pravidelně monitorován a kontroly neukázaly, že by hrozilo nebezpečí zřícení, informovala agentura ANSA.
14.08.2018 19:50 |

podobné články