Článek

Zavřít dveře! Hamáčkova cesta na utajeném jednání Sněmovny. Dorazili i Koudelka, Švejdar a Pavel Zeman

 
Poslanci odhlasovali, že se budou na začátku úterní sněmovní schůze zabývat okolnostmi zvažované cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Na tajné jednání ve Sněmovně dorazili i šéf BIS Michal Koudelka, policejní prezident Jan Švejdar a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
04.05.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků) , Michal Zeman (6 článků)
Podobné články

Policejní ředitel Švejdar čelí trestnímu oznámení: Vyzradil utajované skutečnosti ohledně Vrbětic!

 
Policejní prezident Jan Švejdar čelí trestnímu oznámení. Podala ho na něj společnost Imex Group, které v roce 2014 vybouchly dva muniční sklady ve Vrběticích. Podle ní totiž policejní šéf neoprávněně získal informace o vyšetřování, které měl následně vyzradit prezidentovi republiky. Miloš Zeman sám potvrdil, že měl informace právě od policejního prezidenta. Firma připravuje i další trestní oznámení, to se bude týkat toho, že se Švejdar účastnil schůzky s Janem Hamáčkem (ČSSD).
06.05.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků) , Miloš Zeman (25400 článků)

Švejdar představí plány policie, mohl by mluvit o reformě NCOZ

 
Policejní prezident Jan Švejdar dnes na tiskové konferenci s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) představí plány do budoucna a zhodnotí své roční působení ve funkci. Švejdar by také měl podle dřívějších informací policejního prezidia mluvit o reformě Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Centrála vznikla před třemi lety sloučením policejních útvarů.
12.12.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků)

Advokát Koudelka: Svobodnější jsme už byli. Petříček? Jen tečka za trapným pokusem Hamáčka protlačit Pocheho. Proti vůli Zemana

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Advokát Zdeněk Koudelka ve svém ohlédnutí za rokem 2018 reflektuje aktuální situaci v ČSSD i v celé společnosti. „Miloš Zeman v roce 2018 vyhrál prezidentské volby, což pro někoho může být skandální, ale pro jiného je to výsledek funkční demokracie,“ říká Koudelka na adresu těch, kteří s výsledkem volby nejsou spokojeni. Dnešní doba podle Koudelky přináší plíživý pokus o indoktrinaci. „Jde například o propagaci zelené ideologie ve školách, ale i v televizních pořadech pro děti,“ nastiňuje advokát. Nakonec se bez servítků pustil do dnešní ČSSD. „Kdyby blbost nadnášela, Sobotkova vláda a její úředníci by poletovali jako holubičky,“ říká Koudelka.
31.12.2018 18:45 |

podobné články

Giganti vydělávali, malé obchody musely zavřít. Bezpráví! Právník Koudelka vyjmenoval nesmysly z dílny vlády

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ „Vládě nevyčítejme letní rozvolnění, nebyl důvod postupovat jinak. Státy, které postupovaly tvrdě, jsou nyní na tom obdobně jako my. Slovensko mělo roušky uvnitř budov i v létě, prodělalo celoplošné testování a není na tom zásadně lépe. Na jaře 2020 některé koronavirové příkazy vlády byly nerozumné. Bylo bezprávím zavřít malé obchody. Vláda dala možnost zisku jen obchodním gigantům,“ domnívá se brněnský advokát Zdeněk Koudelka. „Krize jednou skončí. Koronavir není mor, který někde ve středověku vyhubil většinu populace. Některé činnosti budou ovlivněny. Nejvíce bude zasažen zahraniční turismus. Takže ti, kteří v Praze nebo Českém Krumlově žili ze zahraničních turistů, budou muset podstatně změnit podnikatelský plán,“ konstatuje.
18.12.2020 19:25 |

podobné články

Policejní prezident Švejdar ke schůzce s Hamáčkem mlčí, čelí trestnímu oznámení

 
Policejní prezident Jan Švejdar odmítá komentovat obsah jednání s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) kvůli trvajícímu trestnímu řízení i činnosti tajných služeb. Uvedl to v úterý na Twitteru.
05.05.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků)

Odvážný farář z jižních Čech: Odsloužím mši za Švorcovou!

 
Přestože komunistická ideologie zesnulé Jiřiny Švorcové (†83) se neslučuje s žádným náboženstvím, bude se za kontroverzní herečku sloužit mše. Zatímco zítra od 13 hodin se v pražském strašnickém krematoriu bude se Švorcovou loučit rodina a její nejbližší, farář Petr (39) bude na utajeném místě sloužit církevní obřad. Proč utajeném? Bojí se reakce svých kolegů!
11.08.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Švorcová (172 článků) , Petr Čech (1188 článků)

Jaké zvolit dveře, když si nejsme jisti?

 
Vybíráte do nového bytu dveře, ale nejste si jistí jaký dekor zvolit? Nebojte se té nejjednodušší varianty a zkuste bílou barvu! Je univerzální a do interiéru vnáší eleganci, čistotu a harmonii. V případě dveří v bílé barvě to platí dvojnásob. Jen těžko bychom hledali interiér, do kterého by se bílé dveře nehodily, bez ohledu na okolní barevnost či styl. Navíc není bílá jako bílá a nejsou dveře jako dveře.
07.12.2018 09:55 |

podobné články

Favoritem na post policejního prezidenta je Jan Švejdar

 
Nástupcem končícího policejního prezidenta Tomáše Tuhého zřejmě nebude nikdo z jeho náměstků. Vyplývá to ze slov ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), že se vypíše výběrové řízení. V něm má velké šance na úspěch šéf policie Pardubického kraje Jan Švejdar. Tuhý končí k poslednímu říjnu, měl by se stát velvyslancem na Slovensku.
30.10.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků)

Tuhého nahradí v čele policie Jan Švejdar. Dosud šéfoval policistům na Pardubicku

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to v pátek oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků) , Tomáš Vondrášek (11 článků)

Nemlátil jsem demonstranty, oznámil nový policejní prezident

 
Ministr vnitra Jan Hanáček oznámil, že novým policejním prezidentem bude Jan Švejdar. Nahradí Tomáše Tuhého, z něhož se stal český velvyslanec na Slovensku. Švejdar po boku ministra mimo jiné oznámil, že k policii nastoupil v roce 1987 do pohotovostního pluku VB, ale na rozdíl od současného komunistického poslance Zdeňka Ondráčka nikdy nestál s obuškem v ruce proti lidem toužícím po svobodě.
30.11.2018 09:50 |

podobné články

Novým policejním prezidentem bude Švejdar

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty 1. prosince dosavadní ředitel pardubické policie Jan Švejdar. Do funkce jej v pátek na základě doporučení pětičlenné výběrové komise jmenoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
30.11.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků)

Novým policejním prezidentem je Jan Švejdar. Odmítl, že by dostal nabídku od Babiše

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků)

Nový policejní prezident Švejdar: Vyženu policisty z kanceláří

 
Policejní prezident Jan Švejdar (51) nastoupil do funkce na začátku loňského prosince. Po měsíci a půl v nové roli ve čtvrtečním Právu popsal svoje plány. Chce zatočit s drogovou kriminalitou nebo zlepšit situaci v dopravě. Za recept považuje to, že vyžene policisty z kanceláří ven do ulic.
17.01.2019 13:30 |

podobné články

Švejdar: V karanténě je 765 policistů

 
V posledních dnech patří mezi nejvytíženější lidi v zemi. Jím vedený policejní sbor se stará o hlídání uzavřených státních hranic i některých izolovaných měst a obcí, kontroluje dodržování vládních nařízení o karanténě či omezeném pohybu osob. Není tedy divu, že policejní prezident Jan Švejdar svolil ke krátkému rozhovoru s Právem jen v písemné formě.
24.03.2020 13:00 |

podobné články

Švejdar: V karanténě je 765 policistů

 
V posledních dnech patří mezi nejvytíženější lidi v zemi. Jím vedený policejní sbor se stará o hlídání uzavřených státních hranic i některých izolovaných měst a obcí, kontroluje dodržování vládních nařízení o karanténě či omezeném pohybu osob. Není tedy divu, že policejní prezident Jan Švejdar svolil ke krátkému rozhovoru s Právem jen v písemné formě.
24.03.2020 15:05 |

podobné články

Chtěli jsme postupovat lidsky a nevyplatilo se nám to, říká šéf policie Švejdar

 
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl policejní prezident Jan Švejdar. Odpovídal mimo jiné na otázku, jak moc budou policisté přísní při vymáhání koronavirových pokut, jež hrozí lidem, kteří poruší karanténní opatření. Sněmovna dala policistům možnost uložit lidem blokovou pokutu až ve výši deset tisíc korun. Vyslovil také varování řidičům.
09.04.2020 17:50 |

podobné články

Pomoc s trasováním jsme nabízeli už na jaře, připomíná policejní prezident Švejdar

 
Policejní ředitel Jan Švejdar v rozhovoru pro Právo připomněl, že policie už od jara nabízí pomoc s trasováním. Nabídka ale nebyla vyslyšena, a to ani na podzim, kdy krajské hygienické stanice trasovat nestíhají. Nyní se podle Švejdara připravuje dohoda mezi policií a ministerstvem zdravotnictví, na základě které budou moci tři stovky policistů s trasováním pomáhat.
14.10.2020 11:10 |

podobné články

Policejní prezident Jan Švejdar pro Blesk: Museli jsme přitvrdit, někdo neposlouchá jen z principu

 
Nekompromisní kontroly odpíračů, nakažení policisté i chybějící kontakt s podřízenými. O tom všem mluvil v rozhovoru pro Blesk policejní prezident Jan Švejdar. Opatření, která policie vymáhá, přišla podle něj v pravou chvíli, jinak by nakažených mohlo být ještě více. Svým podřízeným poděkoval za jejich úsilí v nelehké době, se kterou se všichni potýkají. A popsal, co mu ze všeho nejvíc chybí.
31.10.2020 05:15 |

podobné články

Policejní prezident Švejdar: Na jaře se lidé víc báli a chovali se odpovědněji

 
Letošní rok byl stejně jako pro celou společnost i pro policii výjimečný a úplně jiný než ty předchozí. V rozhovoru pro Právo o tom otevřeně hovoří policejní prezident Jan Švejdar. Míní, že policie všechny náročné překážky a problémy zvládla a nemá se za co stydět. A upozornil na to, že na Vánoce opět budou platit protiteroristická opatření a uvidíme v ulicích policisty se samopaly a zátarasy.
10.12.2020 16:40 |

podobné články