Článek

Závěrečné řeči v kauze Feri: Žalobkyně navrhla tři roky vězení, obhajoba zproštění viny

 
Jediným poškozeným v trestním řízení, ve kterém se projednává obžaloba ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění, je obžalovaný, tedy bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri. U Obvodního soudu pro Prahu 3 to dnes řekla Feriho obhájkyně Zuzana Smítková . Trestní senát požádala, aby Feriho v plném rozsahu zprostil obžaloby. Vinu před soudem znovu odmítl i Feri.  Státní zástupkyně pro muže v závěrečné řeči navrhla trest okolo tří let vězení.   Rozhodnutí soud vynese ve čtvrtek .
31.10.2023 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (455 článků)
Podobné články

Autobus ve Slaném zabil Kubíčka (†7): Žalobkyně navrhla trest pro řidiče

 
Státní zástupkyně Klára Loudová ve čtvrtek před kladenským soudem navrhla v závěrečné řeči podmíněný trest pro řidiče autobusu, který loni v létě srazil a usmrtil malého Kubu ve Slaném. Žalobkyně muži navrhla dvouletý trest s podmínkou na 40 měsíců a zákaz činnosti.
14.10.2021 17:20 |

podobné články

Žalobkyně chce 17 let pro matku-vražedkyni: Žena z Plzně měla novorozence zranit a zbavit se ho

 
Trest 16 až 17 let vězení navrhla u soudu v Plzni státní zástupkyně pro třicetiletou ženu, která se zodpovídá z vraždy novorozeného syna. Dítě žena loni podle obžaloby po utajovaném těhotenství porodila doma, způsobila mu hrubou silou zranění hlavy, načež ji vyrušila její matka a dítě odvezla do babyboxu. Obhajoba tvrdí, že soud nemá dost důkazů pro vynesení verdiktu. Nebylo zjištěno a prokázáno, kdy přesně dítě utrpělo devastující poranění hlavičky, kvůli nimž den po porodu zemřelo, uvedla obhajoba a žádá zproštění obžaloby. Rozsudek soud vynese v pátek.
09.04.2018 20:00 |

podobné články

V kauze Nagyové skončily závěrečné řeči, verdikt padne v pátek

 
Před soudem dnes skončily závěrečné řeči obžalovaných v kauze bývalé ředitelky kabinetu premiéra Jany Nagyové (nyní Nečasové) a údajného zneužití vojenské tajné služby. Verdikt v případu zazní v pátek v 10:00. Jednání bude podle soudkyně veřejné. Žalobce navrhuje tresty mezi třemi a čtyřmi roky vězení. Čtveřice obžalovaných vinu odmítá a žádá zproštění obžaloby.
26.05.2015 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1726 článků) , Jana Nagyová (1719 článků)

Žalobkyně navrhla úředníkům v kauze Opencard podmíněné tresty

 
Pětici bývalých úředníků pražského magistrátu, kteří čelí obvinění kvůli projektu Opencard, navrhla státní zástupkyně Dagmar Machová uložit podmíněné tresty odnětí svobody. V dnešní závěrečné řeči u Městského soudu v Praze poukázala na to, že muži dosud byli bezúhonní. Pro někdejšího šéfa odboru informatiky Ivana Seyčka žalobkyně požaduje i zákaz účasti v orgánech, jež rozhodují o nakládání s veřejnými financemi.
10.02.2014 20:05 |

podobné články

Kauza BIS pokračuje: Státní zástupce chce pro Nečasovou 3 roky ve vězení

 
Tři roky ve vězení a desetiletý zákaz činnosti. To žádá obžaloba pro Janu Nečasovou v kauze vyzrazení utajované zprávy BIS. Státní zástupce ve své závěrečné řeči uvedl, že mimo jiné chce pro Iva Rittiga a Davida Michala podmíněné a peněžité tresty. Obhájci obžalovaných požadují zproštění viny.
30.10.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1655 článků)

Soud vynese rozsudek v kauze opencard

 
Městský soud v Praze dnes vynese rozsudek v kauze bývalých úředníků pražského magistrátu, kteří čelí obžalobě v souvislosti s projektem opencard. Podle státní zástupkyně porušili závazná pravidla hospodářského styku a povinnost při správě cizího majetku. Při závěrečné řeči navrhla podmíněné tresty a chce také, aby Praze zaplatili údajnou škodu 67 milionů korun. Pětice se cítí nevinná a jejich advokáti se domáhají zproštění viny. 
24.02.2014 07:55 |

podobné články

GLOSA: Nejdřív sebevědomí a posměšky, pak tvrdý náraz reality. Kde Feri šlápl při obhajobě vedle

 
V kauze Dominik Feri padl první verdikt. Exposlanec a kdysi populární politik si vyslechl rozsudek - tři roky natvrdo ve věznici s ostrahou. Samozřejmě, že bude následovat řetězec odvolání a případ bude zkoumat vyšší soudní instance, nicméně už teď dostal Feri, který je vzděláním právník, pořádné školení. Žalobkyně a soudkyně si totiž všímaly také toho, jak si počínal i mimo soudní síň.
03.11.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (455 článků)

Bradáčová u soudu navrhla zamítnout Havlínovo odvolání: Ohrozil důvěru justice v očích veřejnosti

 
Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová navrhla, aby soud jako nedůvodné zamítl odvolání soudce Ondřeje Havlína v jeho korupční kauze. Havlín dostal nepravomocně trest 6,5 roku vězení a odvoláním se ve čtvrtek už druhý den zabývá Krajský soud v Praze. Zamítnutí odvolání navrhla žalobkyně i dalším čtyřem obžalovaným, jejichž advokáti chtěli zrušení původních trestů. U dvou lidí naopak navrhla zmírnění trestů.
11.02.2016 12:05 |

podobné články

Žalobce žádá pro Pussy Riot tři roky vězení, obhajoba osvobození

 
AKTUALIZOVÁNO/VIDEO. Tři roky vězení pro členky punkové skupiny Pussy Riot jako trest za výtržnost v hlavním pravoslavném chrámu země požadoval dnes u moskevského soudu státní žalobce. Vinu trojice punkerek považuje za dokázanou. Naopak obhájci trvají na zproštění viny, protože jejich klientky se "punkovou modlitbou" žádného zločinu nedopustily, maximálně jen přestupku.
07.08.2012 11:15 |

podobné články

Premiér nemá účelově lhát, řekl v závěrečné řeči u soudu šéf TI

 
U Krajského soudu v Praze v úterý zazněly závěrečné řeči ve sporu mezi nevládní neziskovou organizací Transparency International (TI) a premiérem Andrejem Babišem, který o organizaci opakovaně řekl, že je zkorumpovaná. Ředitel TI David Ondráčka v síni řekl, že premiér nemá lhát, navíc účelově. Babišův obhájce v závěrečné řeči uvedl, že by soud neměl řešit pravdivost výroků, ale to, zda měl premiér právo vyslovit svůj názor.
11.02.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků) , David Ondráček (112 článků)

Soud dokončí dokazování v údajné korupční kauze lobbisty Dalíka

 
U pražského městského soudu dnes skončí dokazování v případu lobbisty Marka Dalíka, který je viněn z korupce při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Podle předpokladů by také měly zaznít závěrečné řeči, v nichž státní zástupce navrhne trest a obhajoba se pokusí obvinění vyvrátit. Rozsudek se očekává v úterý, záležet bude mimo jiné na tom, jak dlouho závěrečné řeči potrvají.
01.02.2016 06:30 |

podobné články

Kauza Rath: Manželé Kottovi mají být zproštěni obžaloby, tvrdí advokát Sokol

 
Kateřina Kottová a její manžel Petr se v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nedopustili žádného protiprávního jednání, a měli by proto být zproštěni obžaloby. V závěrečné řeči u Krajského soudu v Praze to dnes řekl jejich advokát Tomáš Sokol. Podle něj pro odsouzení nejsou důkazy.
21.03.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Právník Nečasové navrhl v kauze vojenské rozvědky zproštění viny

 
Jana Nečasová (dříve Nagyová) by měla být podle svého právníka Eduarda Bruny v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství zproštěna obžaloby. Důkazy svědčí v její prospěch, řekl dnes Bruna novinářům poté, co u Obvodního soudu pro Prahu 1 přednesl svůj závěrečný návrh. Nečasová se podle něj nedopustila trestného činu. Dnešní jednání soudu je neveřejné, během dne zazní závěrečné řeči dalších obhájců. Zprávu přinesla ČTK.
14.11.2017 14:25 |

podobné články

Sebevražda ve Výměně manželek: Soud zrušil zproštění viny u režiséra J. B.

 
Krajský soud v Ostravě podle serveru iDnes.cz zrušil zproštění viny režiséra pořadu Výměna manželek s iniciálami J. B. a vrátil celou věc na začátek. Režisér byl obžalován z toho, že vyvíjel nátlak na účastníka reality show, který následně spáchal sebevraždu. 
23.05.2022 18:50 |

podobné články

Zproštění viny žádá i zástupce Platiniho, chce uvolnit jeho dva miliony eur

 
Také právník Michela Platiniho požaduje, aby byl bývalý předseda evropské fotbalové unie UEFA zproštěn viny v procesu, který se týká i někdejšího šéfa světového fotbalu Seppa Blattera. Jeho zástupce navrhl zproštění obžaloby svého klienta už v pátek.
20.06.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Michel Platini (53 článků)

Tři roky vězení a zákaz činnosti. Nečasové a Rittigovi hrozí zpřísnění trestů

 
V kauze vyzrazení utajované zprávy BIS žádá obžaloba pro Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) tři roky vězení a desetiletý zákaz činnosti. Pro lobbistu Iva Rittiga a jeho právníka Davida Michala chce podmíněné a peněžité tresty. Ve středeční závěrečné řeči u pražského městského soudu to uvedl státní zástupce Rostislav Bajger. Obhájci všech tří obžalovaných požadují, aby soud jejich klienty zprostil viny.
30.10.2019 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1655 článků)

Tři roky vězení pro Feriho? Bylo navrženo

 
Státní zástupkyně navrhla pro bývalého poslance Dominika Feriho obžalovaného ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění trest okolo tří let vězení. Řekla to v závěrečné řeči u Obvodního soudu pro Prahu 3, který se případem zabývá. Svůj návrh dnes přednesou i Feriho obhájci. Závěrečnou řeč by měl pronést také Feri, který v minulosti obžalobu popřel. Rozhodnutí by soud mohl vynést ve čtvrtek.
31.10.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (455 článků)

Žalobkyně navrhla Půčkovi za zabití dívky autem osm let vězení

 
Žalobkyně dnes navrhla čtyřiadvacetiletému Marku Půčkovi obviněnému ze zabití dívky autem loni v srpnu na pražském Smíchově trest při horní hranici, tedy osm let vězení. Je podle ní prokázáno, že jel opilý, od nehody utekl a zajímal se hlavně o sebe. Půček tvrdí, že opilý nebyl. Jeho obhájkyně navrhuje mírnější posouzení, případně podmínku. Případ projednává Obvodní soud pro Prahu 2. Soudkyně Iva Fialová odročila kauzu na příští týden v pátek, kdy v poledne sdělí rozsudek.
27.02.2015 11:25 |

podobné články

Žalobkyně navrhla pro Bártu a Škárku tresty. Jen podmíněné

 
Státní zástupkyně Hana Vrbová navrhla ve své závěrečné řeči před Obvodním soudem pro Prahu 5 podmíněné tresty pro obžalované poslance Víta Bártu i Jaroslava Škárku. Je totiž přesvědčena, že tresty za jejich obvinění by měly mít především preventivní a výchovný účel.
06.04.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2859 článků) , Jaroslav Škárka (530 článků)