Článek

Zatoulané kotě se přidalo k horolezecké výpravě: Dva turisty následovalo až na vrchol třítisícovky!

 
Neočekávaného společníka měli při výšlapu na horu Britsen ve Švýcarsku turisté Cyril a Erik Rohrerovi. K jejich horolezecké výpravě se přidalo ztracené kotě, které je následovalo až na vrchol více než tři tisíce metrů vysoké hory! Turisté nakonec nebohou kočku předali jiné skupině turistů, kteří ji odvedli do údolí a vrátili jejímu majiteli.
24.04.2021 17:30 |

podobné články

Podobné články

Kotě způsobilo v České Lípě kolaps dopravy, skončilo u policistky doma

 
Dramatický den se šťastným koncem prožilo v pondělí zatoulané tříbarevné kotě v České Lípě. Drama začalo tím, když mládě vběhlo v českolipské Purkyňově ulici, jedné z nejrušnějších uvnitř okresního města, přímo před projíždějící auta.
14.07.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Drama Drama (228 článků)

Zatoulané pejsky Bruna a Maxe brutálně zabil tyran: Střelil je do oka a pak je táhl za terénním autem!

 
Brutálním způsobem zabil dva zatoulané pejsky Bruna a Maxe neznámý tyran u slovenské obce Polomka. Psy nejdříve zastřelil, pak z auta vytáhl popruhy, kterými jim svázal nohy, a táhl je za terénním autem! Zoufalý majitel psů Kristián s rodinou nyní hledá svědky, kteří barbarský čin viděli.
12.05.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Max Max (127 článků) , Bruna Bruna (14 článků)

V ruském Vladivostoku se narodilo kotě se čtyřma ušima

 
Jako malý kočičí ďábel na první pohled vypadá tříměsíční kotě jménem Luntik. Výrůstky před jeho ušima však nejsou růžky, ale druhý pár uší. Kotě žijící u autoservisu ve Vladivostoku je úplně zdravé a stejně hravé jako všechna ostatní kočičí mláďata, jen u veřejnosti i médií vzbuzuje o hodně více pozornosti.
13.08.2010 22:30 |

podobné články

Kotě Kitler, které vypadá jako Hitler, našlo nový domov. Stal se z něj Luminus

 
Příběh anglického kotěte, které nemohlo najít nový domov kvůli svému vzhledu, má šťastný konec. Mediální masáž pomohla a o kotě zvané Kitler (spojení slov Kitten - kotě a Hitler, jemuž se podobá) se přihlásily stovky zájemců z celého světa. A útulek nyní potvrdil, že je Kitler už u nového majitele.
02.08.2011 17:00 |

podobné články

Dvojnásobná smůla? V USA se narodilo černé kotě se dvěma hlavami

 
Černé kočky podle nejrůznějších pověr nosí smůlu. Černé kotě, které se minulé pondělí narodilo v Port Charlotte na Floridě, má navíc dvě hlavy srostlé dohromady. Jeho majitelé ale pověrám nevěří. Doufají, že jejich kotě se čtyřma očima bude mít naopak štěstí a přežije. Zatím se zdá, že je zdravé.
02.02.2012 16:25 |

podobné články

Hasič přivedl kotě zpět k životu pomocí kyslíkové masky

 
Když kalifornský hasič Cory Kalanick našel ve městě Fresno v domě zasaženém požárem bezvládné kotě, neváhal. Okamžitě ho zvedl, došel do auta pro kyslíkovou masku a začal ho oživovat. Po 15 minutách se mu to podařilo a kotě se probralo, napsal server televizního kanálu CBS47.
10.07.2013 19:45 |

podobné články

Kotě uvízlo na protihlukové stěně: Strážníci zastavili dopravu a zachránili ho

 
Nešťastně a úpěnlivě mňoukalo. Evidentně potřebovalo pomoc. Asi tříměsíční kotě uvízlo ve čtvrtek ráno v Brně na protihlukové bariéře. Naštěstí si ho všimla kolemjdoucí, která zalarmovala strážníky. Kotě zachránili.
22.11.2019 14:55 |

podobné články

To je ale Kotě: Prachařova láska Sara Sandeva zdědila filmovou roli Lucie Zedníčkové a takhle jí to sluší

 
Pamatujete si na Kotě? Postavu krásky hrála ve filmu Kouř z 90. let, který se stal legendou, Lucie Zedníčková  (52) . Režisér Šimon Caban ji nyní uvede v Divadle Na Fidlovačce jako specifický divadelní útvar, rytmikál. A Kotě neboli Andreu, ztvární krásná herečka Sara Sandeva  (24) .
05.09.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Zedníčková (137 článků) , Šimon Caban (10 článků) , Sara Sandeva (77 článků)

Jirka (9) ze Zlína: Zřítil se z horolezecké stěny! Selhala zabezpečovací kladka?!

 
Pád ze sedmimetrové horolezecké stěny přežil jen náhodou Jirka (9) ze Zlína. Měl obrovské štěstí, že dopadl na zadek a ne na hlavu. Utrpěl otřes mozku a četné pohmožděniny. V nemocnici zůstane na pozorování minimálně do neděle.
22.10.2011 12:10 |

podobné články

TAJEMNÉ ÚMRTÍ: V lipenské přehradě našli mrtvolu muže! Měl u sebe činky a horolezecké lano

 
Podivný případ řeší jihočeští kriminalisté. Jeden z vodáků na lipenské přehradě je totiž v pátek upozornil na tělo neznámého muže. U mrtvoly pak policisté nalezli mimo jiné činky a horolezecké lano.
28.09.2013 18:35 |

podobné články

V Adršpachu otevřeli první české horolezecké muzeum

 
V Adršpachu na Náchodsku dnes začalo fungovat první horolezecké muzeum v republice. Expozice umístěná v zámku přibližuje pískovcové lezení, které k Adršpašsko-teplickým skalám neodmyslitelně patří. Další část je zaměřená na dobývání velehor. Uvedla to starostka Adršpachu Dana Cachová.
01.05.2014 13:35 |

podobné články

Tomáš i Lucie, kteří o víkendu spadli v Tatrách, měli horolezecké zkoušky i zkušenosti z Alp

 
Tatry si o vánočních svátcích vyžádaly čtyři oběti, z toho tři Čechy. Byla mezi nimi i Lucie (†30), která patřila mezi zkušené horolezce. Ona i její bratr Tomáš, který po osudném pádu skončil v kritickém stavu v nemocnici, měli za sebou nepočítaně výstupů. Absolvovali i horolezecké zkoušky. Tragické chybě ale přesto nedokázali zabránit...
28.12.2017 05:15 |

podobné články

Linda (†42) se zřítila z horolezecké stěny: Policie ví, co způsobilo tragédii

 
Děsivá nehoda Lindy D. (†42) na bratislavské horolezecké stěně otřásla celým Slovenskem. Žena se zřítila kvůli chybě při jištění a těžce se zranila. Skončila v kómatu. Pouhých třiatřicet hodin po pádu zemřela.
20.03.2018 14:55 |

podobné články

K výpravě na Mars bez návratu se přihlásilo 200 tisíc lidí

 
K první výpravě lidí na Mars bez návratu na Zemi se přihlásilo přes 200 000 zájemců, z nichž by první pionýři mohli na rudé planetě přistát už v roce 2025. Oznámili to představitelé nizozemské společnosti Mars One, která smělý projekt organizuje. Uskutečnění mise, jejíž přípravy se v zásadě už rozběhly, ovšem ještě není zcela jisté. Předpokládané náklady kolem šesti miliard dolarů (120 miliard Kč) totiž nejsou nijak malé.
12.12.2013 10:20 |

podobné články

Útok na hotel v Egyptě: Ozbrojenci stříleli na autobus s turisty

 
Další útok na turisty v Egyptě! Skupina mužů dnes zaútočila u hotelu v egyptské Gíze ve chvíli, kdy před ním stál autobus přistavený pro turisty. Jeden z útočníků použil podle egyptských sdělovacích prostředků vzduchovku, ale nikomu se nic nestalo. Přední část hotelu a také autobus jsou lehce poškozeny. Zatímco policie tvrdí, že útočníci mířili na turisty, ministerstvo vnitra se domnívá, že terčem byli policisté.
07.01.2016 11:40 |

podobné články

Ohnivá apokalypsa zabila už 18 lidí a miliony zvířat. Austrálie posílá turisty domů

 
Jihovýchod Austrálie dlouhodobě sužují nekontrolovatelné požáry, které si v zemi vyžádaly nejméně 18 obětí, dalších 18 osob se pohřešuje. Oheň připravil o domov tisíce rodin a dál ničí zemi. Meteorologové na nadcházející víkend vydali varování, teploty se budou pohybovat kolem 46 stupňů, což povede ke zhoršení situace, už teď se zasažené oblasti nacházejí na pokraji humanitární krize. Stát Nový Jižní Wales kvůli tomu dokonce vyhlásil stav nouze. Australské úřady rovněž vyzvaly turisty pobývající v postižené oblasti, aby přerušili dovolenou a přemístili se, případně se vrátili domů, uvedl deník Daily Mail. A varování přidalo i české ministerstvo zahraničí, které varuje, aby se lidé vyhnuli oblastem, kde požáry zuří.
02.01.2020 12:35 |

podobné články

99 Češek se přidalo k žalobě kvůli prasknutým prsním implantátům!

 
Skandál s praskajícími vadnými prsními implantáty francouzské společnosti PIP, které jsou naplněny průmyslovým silikonem namísto lékařského, se snad blíží ke konci. Soud by o něm měl rozhodnout již v březnu. Dosud se z dvou tisícovek Češek, které měly zdravotní potíže kvůli implantátům, k žalobě přidalo 99, informoval list MF Dnes.
26.01.2015 18:16 |

podobné články

Monice Bagárové těhotenství přidalo na kráse: Rostoucí bříško si hladila na večírku

 
Těhotenství Monice Bagárové (25) přidalo na kráse. Na středeční párty SuperStar zářila štěstím a rozdávala úsměvy. Drobounké zpěvačce roste bříško a nemůže se dočkat, až prvního potomka přivede na svět. Rodit bude během května, tatínkem je MMA zápasník Makhmud Muradov (29).
31.01.2020 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Monika Bagárová (786 článků) , Makhmud Muradov (45 článků)

Plot v Brdech kvůli radaru již není potřeba, rozhodl ministr Barták

 
Zábrana na kótě 718 v Brdech, kde byl plánován americký radar, bude odstraněna. Rozhodl o tom ministr obrany Martin Barták s tím, že oplocení na kótě není v současnosti potřebné. Právo o tom informoval mluvčí ministerstva obrany Andrej Čírtek.
15.05.2009 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (339 článků)