Článek

Zapomenutý příběh židovského válečného špiona: Milovník luxusu gestapo oblboval několik let

 
Do židovského obchodníka Marcuse Blooma by nikdo neřekl, že byl za války britským špionem. Miloval život v luxusu, drahé byty, ženy a jezdil v exkluzivním autě francouzské značky Delage. Díky své inteligenci a skvělým nápadům však také patřil k elitním špionům, kteří riskovali život, aby pomohli svrhnout nacismus. Zapomenutý příběh nyní odhalil historik Paul McCue a archivář Martin Sugarman.
11.02.2021 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Paul Marcus (1 článek) , Paul Martin (5 článků) , Paul Martin (6 článků) , Paul Martin (1 článek)
Podobné články

Nová DVD: Návrat na zapomenutý ostrov, Transformers Prime, Světová válka Z a Osamělý jezdec

 
Film Návrat na zapomenutý ostrov je pokračováním úspěšného filmu Zapomenutý ostrov. Transformers Prime pokračují dál i po údajné Megatronově smrti. Akční film o vyšetřovateli, v podání Brada Pitta, který má zachránit lidstvo, se jmenuje Světová válka Z. A Johnny Depp hraje indiánského bojovníka ve filmu Osamělý jezdec.
29.10.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1866 článků) , Johnny Depp (858 článků)

Láska z židovského „štetlu”

 
Režisérka Eva Neymann a představitelé hlavních rolích uvedli v Karlových Varech film Píseň písní. Vychází z díla židovského spisovatele Šoloma Alejchema a oživuje poetickým způsobem svět východoevropského židovského „štetlu“ z roku 1905, kde se odehrává dětská láska Šimka a Buzji.
06.07.2015 08:51 |

podobné články

Tajemství Aťky Janouškové: Gestapo jí odtáhlo rodiče do koncentráku!

 
Nikdy o tom nemluvila! Když bylo nejmenší české herečce Aťce Janouškové (84) pouhých třináct let, gestapo odvleklo její rodiče do koncentračního tábora! Maminka skončila v Osvětimi, tatínek v Dachau.
31.01.2015 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Aťka Janoušková (31 článků)

Nečekaný objev 73 let po konci války: U Hodonína vlastní pole gestapo!

 
Na Hodonínsku vlastní pole gestapo! Šokující fakt zjistili pracovníci Ústavu pro zastupování státu ve věcech majetkových, při kontrole vlastníků v katastru nemovitostí.
15.10.2018 10:50 |

podobné články

Hrad ukazuje na Peroutku článkem, který proti němu použilo gestapo

 
Článek s názvem Dynamický život, který v roce 1939 napsal Ferdinand Peroutka, poslal tohoto novináře do koncentračního tábora. Tvrdil to po válce sám novinář. Gestapo mu prý při výslechu citovalo úryvky z tohoto textu. Mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček nyní tímto článkem dokumentuje Peroutkovo morální selhání v době okupace Československa. Článek vyšel v Přítomnosti 26. dubna 1939.
27.04.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (226 článků) , Jiří Zeman (1280 článků) , Miloš Zeman (24962 článků)

Rodina, kterou ohrožuje gestapo, byla pod dohledem psychologů, říká režisérka Dovolené v Protektorátu

 
Strávit dva měsíce s nedostatkem jídla a ve strachu na samotě mezi poli, když vás kdykoliv může „přepadnout“ gestapo, není rozhodně nic příjemného. Vědoma si toho je i režisérka nové reality show Dovolená v Protektorátu, v níž sedmičlenná rodina prožívá znovu dobu 2. světové války. Aby se rodina nezhroutila, dohlíželi na ni psychologové.
25.05.2015 18:05 |

podobné články

„Gestapo! Gestapo! Nejsem žádný terorista.“ Na Junckera v Praze čekal křik a pískání

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zahájil v Praze na Žofíně konferenci o bezpečnosti v Evropě DESCOP. Na jednání vystoupili také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a hlavní představitelka zahraniční politiky EU Federica Mogheriniová. Zatímco se vrcholní politici EU připravovali na jednání, před jednacím sálem to vřelo. Dorazili totiž příznivci SPD, Jana Volfová z Bloku proti islámu a sportovní střelci.
09.06.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Tomio Okamura (2473 článků) , Federica Mogheriniová (63 článků)

Otevřete, gestapo! Dnes si připomínáme smutné 85. výročí od založení Hitlerovy tajné policie

 
Přesně před 85 lety byla říšským maršálem a zástupcem Adolfa Hitlera Hermannem Göringem založena tajná policie nacistického Německa zvaná gestapo. Jak fungoval tento úřad, jehož úkolem bylo udržování bezpečnosti, odhalování a vyšetřování vnitřních akcí v Německu, které byly namířeny proti nacistické moci?
26.04.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (750 článků) , Hermann Göring (12 článků)

Xaver přitvrdil: Gestapo! padlo o ČT. Došlo i na Kalouska a Forum24

 
Luboš Xaver Veselý si do studia pozval Michala Půra, šéfredaktora webu Info.cz. Ten objasnil, proč se pro svůj web snaží získávat např. bývalé politiky. Pořad Topol Show prý plní svůj účel. „Pro Miroslava Kalouska určitě nic nového nechystáme,“ popřel Půr, že by takto rozšiřoval pořady. A proběhla i kritika ČT, konkrétně Newsroomu. Xaver ho označil za „Dvořákovo gestapo“ a Půr prohlásil, že neví, proč vlastně pořad existuje, když nikoho nezajímá.
09.01.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7297 článků) , Luboš Veselý (544 článků)

Lukašenko: Jak Gestapo, tak se chováte! Už víme, kudy chodí peníze. Zde je pravda o „ruské invazi“

 
Do práce se musí prodírat agresivním davem, je to jako gestapo, stěžoval si včera běloruský prezident Alexander Lukašenko na to, co zažívají ti, kdo neprotestují. Také řekl, že opozici už otevřeně sponzorují západní země, kterým doporučil, ať se zabývají žlutými vestami a protesty v USA. A vyvracel, že by ruská technika směřovala do Běloruska.
20.08.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (331 článků) , Alexander Alexander (66 článků) , Alexander Alexander (94 článků)

Doktor Macek a gestapo z Bruselu. Maďar to pocítili, nás to prý čeká záhy

 
Lékař, spisovatel a politik Miroslav Macek glosoval události uplynulého týdne. Padla slova jako gestapo či svoboda slova. Šlo o slova předsedy lidovecké frakce Evropského parlamentu Manfreda Webera a šéfa maďarské strany Fidesz v Evropském parlamentu Tamase Deutsche.
18.12.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Manfred Weber (17 článků) , Miroslav Deutsch (2 články)

Doktor Macek a gestapo z Bruselu. Maďar to pocítil, nás to prý čeká záhy

 
Lékař, spisovatel a politik Miroslav Macek glosoval události uplynulého týdne. Padla slova jako gestapo či svoboda slova. Šlo o slova předsedy lidovecké frakce Evropského parlamentu Manfreda Webera a šéfa maďarské strany Fidesz v Evropském parlamentu Tamase Deutsche.
18.12.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Manfred Weber (17 článků) , Miroslav Deutsch (2 články)

Z TOP 09: Putinova policie? Jak Gestapo. Dukovany jim nechá jen kolaborant nebo blázen

 
Během další vlny demonstrací na podporu zadrženého ruského opozičního politika Alexeje Navalného policie zadržela v desítkách měst po celém Rusku více než 5 tisíc osob. Někdejší 1. místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek o ruské policii prohlásil, že se chová jako nacistické gestapo.
01.02.2021 08:20 |

podobné články

Rusko mělo v Estonsku téměř 20 let špiona, nyní odtajnilo jeho identitu

 
Ruská tajná služba FSB přiznala, že měla v sousedním Estonsku téměř dvacet let svého špiona, a nečekaně prozradila jeho totožnost. Uno Puusepp mohl Rusku dodávat tajné informace díky tomu, že byl pracovníkem estonské rozvědky.
14.12.2014 20:31 |

podobné články

Penis mu milenka ušmikla nůžkami! Byznysmen doplatil na plané sliby, že se rozvede

 
Pět let jí sliboval, že se rozvede. Celou tu dobu ji oblboval a opíjel planými sliby. Nakonec milence vlivného čínského byznysmena Čenga (50) došla trpělivost. V hotelu ho zdrogovala a ušmikla mu nůžkami penis.
17.09.2015 18:25 |

podobné články

Rusko odtajnilo identitu svého dlouholetého špiona v Estonsku

 
Ruská tajná služba FSB se dnes odhodlala k neobvyklému kroku a odhalila totožnost svého dlouholetého špiona v sousedním Estonsku. Pracovník estonské rozvědky KaPo Uno Puusepp prý dodával Moskvě téměř 20 let důvěrné zprávy, jejichž hodnotu FSB přirovnala k informacím bývalého amerického agenta Edwarda Snowdena. Proč FSB o Puuseppových aktivitách nyní informuje, není jasné.
14.12.2014 18:51 |

podobné články

Šéf Gestapa: Pohřbili ho do masového židovského hrobu!

 
Má na svědomí životy až milionů Židů, které nechal během druhé světové války zavraždit. Nakonec skončil v zemi vedle nich. Šéf nechvalně proslulé nacistického gestapo Heinrich Müller byl v roce 1945 pohřben na židovském hřbitově v Berlíně.
03.11.2013 15:55 |

podobné články

Šéf českých drah a milovník přepychu: Loučí se s půlmilionovým platem i postem ředitele!

 
Přežil osm ministrů, ten devátý, z úřednické vlády, mu ale možná zabil poslední hřebíček do pomyslné rakvičky. Šéf Českých drah a milovník luxusu Petr Žaluda, jehož jméno se objevilo i v souvislosti s kauzou Nagyová, končí v představenstvu státního podniku a loučí se i s půlmilionovým platem a postem ředitele! Nahradí ho bývalý šéf ČD Dalibor Zelený.
30.07.2013 13:45 |

podobné články

Daniel Landa: Když jsem poznal ženu, byl jsem namol!

 
Zpěvák, skladatel, herec... Nejen těmito přívlastky lze označit Daniela Landu (42), který byl v pondělí hostem chatu Ahaonline.cz. Prásknul na sebe například, jak se poznal s manželkou i kolik aut při natáčení svého nového a úspěšného filmu Tacho zničil. Přiznal se tak, že vlastněn jen oblboval, když tvrdil, že se žádnému autu nic nestalo...
14.12.2010 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (556 článků)