Článek

Záplavy a přívalové srážky budou hrozit až do pátku, varují znovu meteorologové

 
Meteorologové znovu prodloužili platnost výstrahy před povodněmi, bouřkami a jejich doprovodnými jevy. Zatímco původní varování platilo do středečního večera, nejnovější výstraha platí až do pátku. Povodňové ohrožení je aktuální pro Jihočeský kraj, výstraha před bouřkami platí pro celou republiku. Informaci vydal Český hydrometeorologický ústav.
30.06.2009 11:35 |

podobné články

Podobné články

Večer a přes noc bude hrozit ledovka, varovali meteorologové

 
Meteorologové varují, že v pondělí večer a v noci na úterý bude na západě republiky hrozit tvorba ledovky. Kvůli přechodu studené fronty směřující k východu se objeví srážky, které budou namrzat. Výstraha platí pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Liberecký a Ústecký kraj.
13.01.2014 10:35 |

podobné články

Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami a kroupami

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které se v neděli budou vytvářet lokálně na celém území České republiky. Mohou je ojediněle doprovázet kroupy, přívalové srážky a silné nárazy větru. Výstrahu, která platí od poledne do 22:00, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
05.08.2012 10:55 |

podobné články

Meteorologové varují před bouřkami, hrozí dnes a v úterý

 
Meteorologové varují před silnými bouřkami, které se v Česku mohou vyskytnout dnes a výrazněji v úterý. Doprovázet je mohou přívalové srážky, kroupy a silný nárazový vítr. Dnes o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 
06.05.2013 08:20 |

podobné články

Východ republiky zasáhnou bouřky, varují meteorologové

 
Východní část území v pondělí zasáhnou bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstražná informace platí pro sedm krajů až do pondělních 23 hodin. Vedle bouřek může lidem v dotčených krajích hrozit i silný vítr a objevit se mohou i přívalové srážky.
05.09.2011 11:20 |

podobné články

V Královéhradeckém kraji hrozí bouře a přívalové deště

 
Meteorologové varují před pásmem silných bouřek, které se udržuje nad Královéhradeckým krajem. V této oblasti hrozí přívalové srážky a rozvodnění potoků. Na svém webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
03.07.2012 06:55 |

podobné články

Úterní bouřky budou mimořádně silné, varují meteorologové

 
Meteorologové varovali, že v úterý odpoledne se v Čechách a v oblasti Českomoravské vrchoviny budou vyskytovat silné bouřky, které může doprovázet silný vítr, přívalové srážky i krupobití.
04.05.2015 13:05 |

podobné články

Skandinávii zasáhly přívalové deště. Vydatné srážky budou pokračovat

 
Dánsko, Švédsko a Norsko zasáhly v noci na dnešek přívalové deště, které způsobily lokální záplavy a sesuvy půdy. Výsledkem jsou problémy s dopravou a závady na energetické a komunikační síti v postižených oblastech.
15.08.2011 14:10 |

podobné články

Meteorologové varují před mrznoucími srážkami, ledovka bude hrozit až do středy

 
Meteorologové v úterý prodloužili a rozšířili výstrahu před tvorbou ledovky. Hrozit by měla až do středečního večera v západní polovině republiky.
05.01.2016 11:45 |

podobné články

Česku hrozí záplavy. Nejhůř může dopadnout Klatovsko

 
Vydatné srážky a tající sníh může v sobotu vyvolat záplavy, varují meteorologové. Nejvíce ohrožené je přitom Klatovsko, povodňová pohotovost ale platí téměř pro celou republiku. Na Plzeňsku a Karlovarsku navíc bude silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 110 km/h(na hřebenech hor dokonce až 145 km/h.
09.01.2015 15:27 |

podobné články

Silné bouřky, vítr a přívalové srážky zasáhly Česko. Místy padaly i kroupy

 
Velmi silné bouřky zasáhly v úterý odpoledne Moravu, Slezsko a východní polovinu Čech. Doprovázel je nárazový vítr, přívalové srážky a na některých místech padaly také kroupy. Bouřilo například v okolí Pardubic a Hradce Králové, podobně na tom bylo i Táborsko. Pršelo také na západě a jihozápadě Čech. V místech přívalových dešťů se mohou rozvodnit potoky a menší řeky, voda může zatopit níže položená místa a sklepy nebo podemlít komunikace. Stalo se tak již na Rychnovsku. Vyplývá to z výstrahy Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ).
06.06.2017 12:00 |

podobné články

Meteorologové varují: Bouřky budou hrozit až do pátku!

 
Až do pátečního večera prodloužili meteorologové výstrahu před nebezpečím bouřek s intenzivními dešti, objevit se mohou v kterémkoli kraji. Naopak pouze pro Jihočeský kraj bude platit do pátečního večera výstraha před povodněmi.
30.06.2009 11:25 |

podobné články

Česko se připravuje na bouřky. Meteorologové varují před záplavami

 
Silné nárazy větru a přívalové srážky. Tak meteorologové odhadují situaci v České republice na pondělní večer. Hrozí první povodňový stupeň, lidé se tak mohou potýkat s vytopenými sklepy a vlivem větru i se zničeným majetkem.
21.07.2014 13:10 |

podobné články

Sever Čech o víkendu opět zasáhnou vydatné deště, varují meteorologové

 
Meteorologové před víkendem znovu varují, že sever Čech mohou zasáhnout silné srážky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v této souvislosti výstrahu pro Liberecký a Ústecký kraj.
29.07.2011 10:50 |

podobné články

Po vydatných deštích se opět zvednou hladiny řek

 
Česko dnes opět zasáhnou bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky, silný vítr a kroupy. Meteorologové ale očekávají i trvalejší srážky, které budou zvedat hladiny zejména menších toků.
07.07.2009 16:00 |

podobné články

Teplé jaro překazí bouřky. Můžou je doprovodit i kroupy a přívalové deště

 
Od středečního odpoledne čekají meteorologové v ČR s výjimkou západních Čech bouřky. Ojediněle je doprovodí přívalové srážky, nárazový vítr i kroupy. Zatím si Češi aspoň v části republiky užívají nebývale teplého jara.
01.05.2018 12:30 |

podobné články

Bouřky a přívalové deště udeří znovu v úterý. Kde to bude nejhorší?

 
Většinu Česka během úterý znovu zasáhnou bouřky, které mohou být občas intenzivní. Někde je doprovodí přívalové srážky s úhrny kolem 30 milimetrů za hodinu, kroupy a nárazový vítr s rychlostí kolem 72 kilometrů za hodinu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je nejvyšší pravděpodobnost výskytu silných bouřek v Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji a na Vysočině, nejnižší naopak na západě Čech.
30.05.2016 12:20 |

podobné články

Británii stále více sužuje bouřkové počasí a záplavy

 
Bouřky a vydatné srážky i dnes trápí velkou část území Velké Británie, kde řadu míst již v pátek ochromily záplavy. Úřady vydaly asi 300 varování před dalšími přívaly vody, největší nebezpečí povodní hrozí v odpoledních hodinách v oblasti skotského zálivu Firth of Forth a města Musselburghu. Přírodní živel narušuje hlavně dopravu a podle serveru BBC už možná zabil jednu osobu. Záplavy dál sužují i francouzskou Bretaň. 
04.01.2014 12:30 |

podobné články

O víkendu přijdou bouřky a přívalové deště, varují meteorologové

 
Před bouřkami doprovázenými přívalovými dešti pro nadcházející víkend varují meteorologové. Výstraha platí pro deset krajů České republiky od sobotního dopoledne do nedělní půlnoci. Informovalo tom Český hydrometeorologický ústav.
05.06.2009 13:05 |

podobné články

Přijdou silné bouřky, lijáky i kroupy! Varují opět meteorologové

 
Lokální přívalové deště, ale také kroupy a především bouřky - před tím vším varují čerstvě meteorologové v době, kdy nad Českem opět zavládlo letní počasí. Příliš se však neohřejeme, výstraha platí již od středečního odpoledne. A strašák rozbouřených potoků a zatopených sklepů se tak opět vrací.
02.07.2013 11:50 |

podobné články