Článek

Záplava bezdomovců vyhání z některých amerických měst lidi i firmy

 
Lidé v některých amerických městech se již necítí bezpečně. Odcházejí kvůli záplavě bezdomovců, narkomanů a nárůstu kriminality. Své podnikání přesouvají dokonce i velké společnosti.
23.05.2023 12:55 |

podobné články

Podobné články

Přejmenujte Los Angeles: Z Města Andělů je Město Bezdomovců!

 
Název Los Angeles znamená doslova Město Andělů. Jenže podle amerických sociologů by se mělo přejmenovat na Los Sin Techos neboli Město Bezdomovců. Metropole známá také jako Pozlátkov (Tinseltown) je totiž hlavním městem bezdomovců v rámci celých USA. Na ulici bez řádné střechy nad hlavou tam žije čtyřiačtyřicet tisíc lidí.
18.04.2016 21:05 |

podobné články

V Česku je přes 11 tisíc bezdomovců, kteří mají zájem o pomoc

 
V České republice žije skoro 11 500 lidí bez domova, kteří stojí o pomoc a vyhledávají ji. Vyplývá to z výsledků sčítání bezdomovců provedeného Českým statistickým úřadem ve spolupráci s organizacemi, které lidem v nouzi pomáhají. Klientů jim každý rok přibývá a skutečný celkový počet bezdomovců je také vyšší, než ukázaly výsledky sčítání, protože ne všichni pomoc vyhledávají.
22.02.2013 12:16 |

podobné články

Němcům kvůli migrantům strmě stoupl počet bezdomovců. Expert viní Merkelovou

 
V Německu se od roku 2014 do loňska zvýšil počet bezdomovců o 150 procent. Více než polovinu z přibližně 860 tisíc osob bez trvalého přístřeší tvoří nyní migranti. V příštím roce se mohou řady bezdomovců rozrůst na 1,2 milionu lidí. Vyplývá to ze statistiky, o které informoval list Die Zeit.
15.11.2017 08:05 |

podobné články

Bezdomovců kvůli covidu přibývá. Expert: Děsí je zima i nákaza, na jaře dostali jen stan

 
Až dvojnásobný přírůstek klientů hlásí sociální služby, které nabízí pomoc lidem bez domova. Podle Armády spásy se nyní ulice plní lidmi, kteří během pandemie koronaviru přišli o práci a nemají tak z čeho platit ubytovnu. Odhadem je podle Armády v ČR až 70 tisíc bezdomovců, oficiální data ale ukazují jen 24 tisíc. Bezdomovců pak může přibývat a s přituhující zimou je čeká několik velmi těžkých měsíců. Sociální služby nyní tlačí na vládu, aby zajistila lidem bez domova karanténní oblasti, ty totiž prozatím nejsou.Jarní řešení, kdy se bezdomovcům postavilo stanové městečko, je podle nich neadekvátní.
05.10.2020 06:25 |

podobné články

KOMENTÁŘ: Stát vyhání z restaurací kuřáky. Vyžene i matky s hlučnými dětmi?

 
Je to ironie: největším lákadlem mnohých restaurací či kaváren přestává být menu a káva, ale co největší dětský koutek. I podniky určené tradičně nám dospělým, když prcháme právě před dětmi, se tak stávají hlučnými jeslemi a školkami. Ještě chvíli a po kuřácích, které z restaurací vyhání stát, z nich vyženou i nekuřáky matky s dětmi. Jejich teror totiž začíná trumfovat i teror špatného jídla a šizeného kafe.
04.04.2015 18:50 |

podobné články

OŠTĚP ZŮSTANE V SRDCI: Jan Železný odkopl krásnou Báru! Legenda světové atletiky vyhání sexy partnerku z domova

 
Je považován za jednoho z nejlepších sportovců, kteří se kdy v Česku narodili. Národ ho miluje. Ale jeho partnerka Barbora Výborná mu momentálně nemůže přijít na jméno. Tvrdí, že Honza Železný ji vyhání z domu a změnil se. Tohle je hodně bouřlivý rozchod.
08.08.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Železný (95 článků)

Louky bez motýlů a řeky bez vyder: Sucho z Česka vyhání živočichy i hmyz

 
Sucho podle všeho vyhání z Česka celou řadu živočichů. Národní akční plán na změnu klimatu ukazuje, že nejvíce ohroženy jsou nejen horské oblasti, ale také jižní Morava. Podle informací Lidových novin přináší globální oteplování například změny migračního chování ptactva a jejich načasování hnízdění. Navíc proměny teploty a množství vody mohou vést i ke změně společenstev vodních rostlin a bezobratlých, kteří tvoří základ potravinového řetězce. Z řek tak mizí i potrava pro vydry.
05.03.2017 11:05 |

podobné články

Nepochopitelný tah s rakovinou bojujícího Pomeje: Vyhání svého mecenáše!

 
Udělal vše, aby se jeho nemocný kamarád cítil nejlépe. Producent Pavel Pásek (51) dokonce Jiřímu Pomeje (54) zaplatil i pobyt v soukromém sanatoriu. Jenže herec svého mecenáše už po třech dnech vyhání pryč!
08.01.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1788 článků) , Pavel Pásek (87 článků) , Pavel Pásek (109 článků)

Spirála chudoby, bezdomovci a exekuce. Nevěřte statistikám, je to mnohem horší, varuje docentka Švihlíková

 
Srovnávání počtu bezdomovců v České republice s ostatními státy Evropy zřejmě nepřináší přesné údaje. Zatímco u nás je totiž za člověka bez domova považován někdo, kdo vůbec nemá střechu nad hlavou, v některých jiných zemích jsou to i tací, kteří žijí v azylových domech či sociálních ubytovnách. S tímto pohledem by se statistika bezdomovců v Česku vyšplhala podle některých údajů k číslu 100 000.
30.07.2014 17:50 |

podobné články

Senátoři předkládají novelu přestupkového zákona. Chtějí zabránit přestupkové recidivě bezdomovců

 
Počet bezdomovců a sociálně nepřizpůsobivých v řadě měst stále roste. Řada z nich se opakovaně dopouští přestupků. Řádným obyvatelům to rozhodně není lhostejné, jenže radnice mají svázané ruce, aby si s tímto problémem mohly poradit.
25.09.2017 15:55 |

podobné články

V Č. Budějovicích je asi 150 bezdomovců a 450 lidí v nouzi

 
V ulicích Českých Budějovic je kolem 150 bezdomovců, dalších zhruba 450 lidí žije na pokraji sociálního vyloučení nebo v nevyhovujících podmínkách. Magistrát nyní pro ně vydal brožuru s radami, kde mohou přespat, umýt se a najíst, řekla Šárka Kovárnová z odboru sociálních věcí magistrátu.
26.10.2010 11:15 |

podobné články

Lidé uctili památku umrzlých bezdomovců svícemi a tichem

 
Minutou ticha a zapálením smutečních svící u sochy prezidenta Wilsona v parku před Hlavním nádražím uctilo dnes několik desítek lidí památku bezdomovců umrzlých v ulicích Prahy. Mezi přítomnými bylo i několik lidí bez domova, přišli také zástupci organizací, které bezdomovcům pomáhají. Společně přihlíželi položení tabulky u sochy s nápisem: Tato vzpomínka budiž věnována těm, kteří bez domova umrzli na pražských ulicích.
07.04.2012 14:45 |

podobné články

Tuto noc rapidně přibylo bezdomovců!

 
Dnešní noc si řada lidí v sedmi českých městech mohla vyzkoušet, jaké to je být v kůži bezdomovců. V rámci akce Noc venku přenocovali v místech a stejných podmínkách jako právě lidi bez střechy nad hlavou.
22.11.2013 06:47 |

podobné články

V Česku je dvakrát víc bezdomovců než dřív. Důvod? Alkohol a exekuce

 
Počet bezdomovců značně stoupl. Doposud se odhady jejich počtu pohybovaly kolem třiceti tisíc. Ve čtvrtek ale ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo jedinečný výzkum, ze kterého jasně vyplývá, že se počet lidí bez domova u nás více než zdvojnásobil. Momentálně jich má být zhruba 68,5 tisíc. Dalších bezmála 120 tisíc lidí je navíc bezprostředně ohroženo ztrátou bydlení. Podle deníku Právo polovina dotázaných sociálních pracovníků uvedla, že obcím schází krizové ubytování a nízkonákladové bydlení se sníženým nájmem.
11.03.2016 08:45 |

podobné články

Praha schválila vystěhování bezdomovců do "oázy" mimo centrum

 
Pražští radní schválili akční plán bezdomovectví. Počítá se zřízením kontroverzního tábora pro lidi bez přístřeší, zavedením jednotné evidence bezdomovců nebo zvláštního týmu městské policie.
17.08.2010 14:00 |

podobné články

HRŮZA! V Maďarsku řádil gang bezdomovců! Čtyři lidé zemřeli pohřbíváním zaživa

 
Za hrůznými vraždami čtyř lidí, kteří byli v Budapešti kvůli neplacení dluhů pohřbíváni zaživa, stojí podle policie pravděpodobně gang bezdomovců. Tři z nich, včetně údajného vůdce celé skupiny policie zadržela.
15.08.2011 22:05 |

podobné články

Brno je plné bezdomovců a narkomanů. Peníze na ně nemá

 
Bezdomovců přibývá. A peněz pro ně je stále méně. Ani druhému největšímu městu v republice se nevyhnul stále tíživější sociální problém. Proto je částečně potěšující zprávou, že se do sociální oblasti pro lidi bez přístřeší podařilo sehnat alespoň nějakou hotovost.
28.09.2011 07:00 |

podobné články

Nejhýčkanější psi v Česku? Hafani bezdomovců!

 
Nejspokojenější psi v Česku? Mazlíčci bezdomovců! Nečekaný úkaz pozorovali veterináři a dobrovolníci, kteří v uplynulých dnech v Brně, Liberci a Ústí nad Labem zdarma odčervovali a očkovali proti vzteklině psy lidí bez domova.
04.10.2011 12:15 |

podobné články

Firma najala bezdomovce jako vysílače wi-fi

 
Mezinárodní marketingová společnost BBH na technologické konferenci South by Southwest v americkém Austinu narazila s nápadem udělat z bezdomovců přístupové body k bezdrátovému internetu. Kritici projektu většinou namítali, že firma lidi bez přístřeší zneužívá a že je její projekt uvádí do rozpaků. BBH nicméně podle úterního vydání listu The New York Times uvedla, že pouze chtěla upozornit na situaci bezdomovců.
18.03.2012 14:15 |

podobné články