Článek

Západ ho podvedl. Válku na Ukrajině odmítal, snažil se najít mírové řešení. Znalci vzpomínali na Gorbiho

 
Ke Gorbačovovi se choval Západ pokrytecky a nedodržel dané slovo. Tak se část odborníků vyjádřila při vzpomínání na nositele Nobelovy ceny za mír z roku 1990 Michaila Gorbačova. Podle některých právě tam jsou kořeny dnešní války na Ukrajině. Historik Jan Rychlík to však zpochybnil s tím, že „takový závazek může dát jedině bůh“.
15.09.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rychlík (20 článků)
Podobné články

Západ ho podvedl. Válku na Ukrajině odmítal, snažil se najít mírové řešení. Znalci vzpomínali na Gorbiho

 
Ke Gorbačovovi se choval Západ pokrytecky a nedodržel dané slovo. Tak se část odborníků vyjádřila při vzpomínání na nositele Nobelovy ceny za mír z roku 1990 Michaila Gorbačova. Podle některých právě tam jsou kořeny dnešní války na Ukrajině. Historik Jan Rychlík to však zpochybnil s tím, že „takový závazek může dát jedině bůh“.
14.09.2022 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rychlík (20 článků)

Šéf ODS Fiala: Putin není démon, ale nemůže si dělat na Ukrajině, co chce. Slabý Západ je horší než chybující Západ

 
ROZHOVOR. Slabý Západ je podle předsedy ODS Petra Fialy horší než chybující Západ. I když na rozdíl od kritiků politiky Ruské federace nepovažuje ruského prezidenta Vladimira Putina za démona, je podle něj v zájmu západních demokracií, mezi něž patříme, vynutit si dodržení mezinárodního řádu. „Ukáže-li Západ slabost v této věci, povzbudí to nepřátele všude ve světě,“ varuje profesor Petr Fiala v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
04.09.2014 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4624 článků) , Petr Fiala (4337 článků)

Tohle chtěl Západ na Ukrajině? Český docent otevřeně k Rusku a vztahům s ním, šíření moci USA a Zemanovi

 
ROZHOVOR Západ historicky prosperoval a dominoval. Otázkou je, zda z toho vyplývá, že se mu všichni musí podřídit. Na Ukrajině se k moci dostali opět oligarchové, navíc vyvolala občanskou válku. Je to to, co chtěl Západ? táže se v odpovědích pro ParlamentníListy.cz politolog působící na VŠE, docent Vladimír Prorok. Rozebírá též možnosti česko-ruských vztahů a varuje před tezí, že by se celý svět měl podřídit Západu a jeho hodnotám.
06.10.2014 08:20 |

podobné články

Porošenko pozve na Ukrajinu mírové jednotky: Rusko podle něj neplní mírové dohody!

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes večer na zasedání bezpečnostní rady státu navrhl zvážit pozvání mezinárodních mírových jednotek na území Ukrajiny. Odůvodnil to tím, že Rusko podle něj neplní mírové dohody. Po případném přijetí rozhodnutí hodlá prezident zahájit konzultace se zahraničními partnery o této otázce.
18.02.2015 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (163 článků)

Putin podle Kyjeva souhlasí s možnou mírovou misí na Donbasu

 
Ruský prezident Vladimir Putin souhlasí s možností vyslat na východní Ukrajinu mírové sbory. V noci na pátek to uvedla kancelář ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Kreml žádné prohlášení k případné mírové misi zatím neučinil. Kyjev o mezinárodní mírové operaci hovoří od února, kdy oznámil, že by upřednostnil místo sborů OSN jednotky Evropské unie. Brusel takovou možnost odmítl.
01.05.2015 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4624 článků)

Pokračuje soud s Janouškem, vypovídat budou znalci

 
U pražského městského soudu bude pokračovat hlavní líčení s lobbistou Romanem Janouškem, který je v souvislosti s loňskou dopravní nehodou obviněn z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až 18 let odnětí svobody. Dnes budou vypovídat znalci z oboru silniční dopravy, předvoláni jsou také zbývající znalci z oboru soudního lékařství.
03.09.2013 07:00 |

podobné články

Kladivo na mocné soudní znalce: Ještě mocnější 'superznalci'

 
"Soudní znalci ničí lidské životy! Případy, kdy soudní znalci pochybili, mívají často za následek zpackaný lidský život, jejich odpovědnost je téměř nulová," kritizoval stav českého znaleckého zkoumání v roce 2007 tehdejší ombudsman Otakar Motejl. A žádal okamžitou nápravu. Jenže ani po téměř deseti letech se  česká justice nedočkala žádné podstatné změny. Znalci v některých případech spravedlnosti spíš bránili, než aby jí pomáhali.
01.06.2016 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (105 článků)

Západ tajně chystá válku, postaví nás před hotovou věc. Syn ministra Baudyše našel na internetu množství důkazů

 
JINÝMA OČIMA Nikdo z nás to nechce říci nahlas, ale náš kontinent se připravuje na válku - to jsou slova Antonína Baudyše, syna bývalého stejnojmenného ministra obrany, současného člena Pirátů, teologa, filozofa i astrologa. Podle něj důkazy pro to, co říká, jsou viditelné. Proto předstírat, že se to neděje, aby to nedopadlo, se mu prý příčí. Doslova pak i v pátek ve svém blogu napsal: Západ chystá válku.
22.08.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Baudyš (58 článků)

Co to tvrdíte, že Západ něco dluží Ukrajině? napsal do novin Václav Klaus

 
Exprezident Václav Klaus se na názorové straně Hospodářských novin pustil do polemiky se švédským ekonomem Andersem Aslundem, který tvrdí, že Západ Ukrajině dluží pomoc. Dle Klause však Západ Ukrajině nedluží vůbec nic.
29.04.2015 07:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10799 článků)

Těhotná Kim Kardashian oznámila pohlaví svého druhého dítěte! Bude to holka nebo kluk?

 
Kanye West a Kim Kardashian zveřejnili na Twitteru pohlaví svého druhého dítěte. Malá holčička North West (Sever Západ) už sourozence netrpělivě očekává. Bude to South West (Jih Západ)? Nebo East West (Východ Západ)? Nebo snad West West (Západ Západ)?
22.06.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (583 článků) , Kim Kardashian (1394 článků) , North West (23 článků)

Tito lidé budou mezi prvními ukamenovanými, ale to Dienstbierům nedochází. EU je pro nás ohrožení a Západ se stal v mnohém zkaženější. Musíme přežít, říká Petr Mach

 
ROZHOVOR Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach je pro spořádané vystoupení z EU co nejdřív, než se to začne hroutit samo. „Západ v mnoha ohledech měl lepší kulturu a zákony, my jsme byli zdevastováni komunismem, ale v jiných ohledech byl Západ naopak zkaženější. Západ byl napaden rakovinou kulturního marxismu,“ říká o našem „návratu na Západ“ Mach.
28.09.2016 11:10 |

podobné články

Některé státy jsou si rovny a jiné jsou nejrovnější. Bývalý šéf Valného shromáždění OSN Jan Kavan rozebírá, které to jsou a proč

 
ROZHOVOR Poprava šíitského klerika Nimra Bákira al-Nimra v Saúdské Arábii výrazně poškodí snahy nalézt mírové řešení válek v Sýrii a Jemenu, ale i mírové řešení palestinsko-izraelského konfliktu. To si myslí bývalý předseda Valného shromáždění OSN Jan Kavan, jenž nedávno navštívil s oficiální podnikatelskou delegací Írán, který byl nyní osvobozen od některých sankcí. S ParlamentnímiListy.cz se poté pobavil i o smysluplnosti hospodářských sankcí. Největší počet firem, které s Íránem obchodovaly i během sankcí, totiž pochází z USA.
25.01.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (146 článků)

Václav Danda: Příměří v Sýrii. Západ prohrává další špinavou válku. Kam zmizely slavné Bílé přilby?

 
Situace v Sýrii se po osvobození Aleppa částečně konsoliduje. Děje se tak i přes krajní nelibost Západu a zejména zavilý odpor odcházející administrativy Husseina Obamy, která se spolu se svými spojenci ze Saúdské Arábie, Kataru a dalších zemí snaží udržet své žolíky v podobě mezinárodních islamistů co nejdéle ve hře. Na diplomatické frontě ovšem Západ již dávno prohrál - a byl tak v pokusu o mírové uspořádání tohoto klíčového světového regionu v podstatě postaven mimo hru.
06.01.2017 19:15 |

podobné články

Napětí na Ukrajině: Může diplomacie zabránit válce? Tohle je pět možných scénářů

 
Možnost rozsáhlé války na Ukrajině je děsivá. Pokud tam Rusko skutečně vpadne, tisíce lidí by zemřely, daleko víc by jich prchalo. Hospodářské škody by byly vážné, ty humanitární přímo devastující. Přesto Rusko nadále posiluje svou vojenskou přítomnost u hranic, zatímco Západ dál hrozí vážnými důsledky, pokud vojska překročí hranici. Je tu vůbec šance na diplomatické řešení této konfrontace, trvalé a mírové? ptá se BBC.
12.02.2022 05:15 |

podobné články

Muž z Trutnovska se připravoval na válku: Zabavili mu hromadu zbraní a výbušnin!

 
Neuvěřitelný arzenál u sebe doma přechovával agresivní muž z Trutnovska. Ve čtvrtek 19. března ho zadržela zásahová jednotka – muž dokonce odmítal s policií spolupracovat a snažil se i po zadržení dostat do kuchyně, kde měl nabitou pistoli! Podle vlastních slov se prý připravoval na válku.
24.03.2015 18:55 |

podobné články

Velvyslanec Kulhánek pro Blesk: OSN může nasadit mírové jednotky. Souhlasit ale musí i Rusko

 
Ruská federace v týdnu zaútočila na Ukrajinu a rozpoutala válku na Východě. Celý svět konání Vladimira Putina (69) odsuzuje. Vše se má také řešit na půdě Organizace spojených národů (OSN). Ta má své vlastní mírové jednotky tzv. modré přilby. Vyšle je organizace do oblasti? Na to a více odpovídá v rozhovoru pro Blesk český velvyslanec při OSN a exministr zahraničí Jakub Kulhánek (37, ČSSD).
27.02.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4624 článků)

Polský premiér v Mnichově varoval: Mírové soužití s Ruskem, to je naivní

 
Státníci v sobotu jednali na bezpečnostní konferenci v Mnichově, kde mnozí z nich varovali Západ, že mírové soužití s Ruskem je utopie. Polský premiér Mateusz Morawiecki konstatoval, že taková myšlenka je „naivní“, informují Novinky.
20.02.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (48 článků)

Nepřipustíme novou studenou válku, prohlásil ruský ministr zahraničí

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že země je pro co nejrychlejší mírové urovnání krize na Ukrajině. Rusko podle něj v zahraniční politice nevyhledává konfrontaci, prosazuje mírovou politiku a nepřipustí novou studenou válku. Problémy globální bezpečnosti je nutné řešit společně, uvedl šéf diplomacie na tiskové konferenci.
21.01.2015 10:27 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (229 článků)

Hrozba třetí světové? Úpěnlivé volání Zelenského, míní česká politička. Jednání vidí skepticky

 
Ukrajina se ruským ozbrojeným složkám brání už měsíc. Konec invaze je pak stále v nedohlednu a od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského dokonce zní, že neúspěšná vyjednávání by mohla vyústit v třetí světovou válku. Čeští politici zatím s takto radikálními vyjádřeními nesouzní, stále doufají v mírové řešení a v to, že Západ nedovolí, aby konflikt eskaloval právě tímto směrem. Poslankyně a advokátka Eva Decroix (ODS) je nicméně skeptická v tom, kam mírová jednání povedou. Podle ní se nedá věřit ruské hlavě státu, vyjádření o válce pak vnímá jako další z řady volání o pomoc.
23.03.2022 05:10 |

podobné články