Článek

Zaorálek navrhne stranickému grémiu změnu podoby kampaně ČSSD

 
Úzké vedení ČSSD bude dnes na návrh nového volebního lídra Lubomíra Zaorálka jednat o změně vizuální části předvolební kampaně. Zaorálek chce, aby byla dynamičtější a měla jinou estetiku než návrh týmu kolem místopředsedy Jana Birkeho, který minulý týden dal k dispozici místo volebního manažera. Personální změny ve volebním štábu Zaorálek podle svých slov zatím nestihl připravit a plánuje je představit v první polovině příštího týdne.
22.06.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků)
Podobné články

ČSSD požaduje změnu Ústavy. Kvůli prezidentským milostem

 
Až ke změně Ústavy mohou vést pochybnosti o milostech, které v minulém týdnu udělil prezident Václav Klaus. Po dnešním grémiu ČSSD oznámil její místopředseda Lubomír Zaorálek, že sociální demokracie navrhne ve sněmovně změnu pravidel pro prezidentské milosti. Přiložit svůj podpis by pak musel premiér či jiný člen vlády.
24.02.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9138 článků) , Lubomír Zaorálek (2428 článků)

Nečasi, omluv se voličům ODS, vyzývá Přemysl Sobotka. Sklidil za to posměch

 
Místopředseda Přemysl Sobotka (ODS) se nechal slyšet, že navrhne stranickému grémiu, aby vyzvali odstupujícího premiéra Nečase k veřejné omluvě voličům. Sobotka za to sklidil posměch. Na omluvu je pozdě a stejně nic nezmění, zní z ČSSD.
03.07.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (461 článků)

Hamáček vyslyšel Paroubka: Navrhne ČSSD jeho podporu ve volbách do Senátu

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček navrhne stranickému předsednictvu, aby schválilo kandidaturu bývalého premiéra Jiřího Paroubka jako nezávislého kandidáta do Senátu v Ostravě s podporou sociální demokracie. Hamáček, který ve čtvrtek s někdejším předsedou ČSSD Paroubkem o záležitosti jednal, to řekl ČTK a České televizi. Vedení strany se bude návrhem ostravské ČSSD zabývat v pátek za týden.
07.06.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3466 článků) , Jan Hamáček (909 článků)

Vedení ČSSD posoudí, zda znovu otevřít jednání o vládě s ANO

 
Vedení sociální demokracie dnes posoudí, zda by strana měla po čtrnácti dnech obnovit jednání o vládě s hnutím ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček předloží postupně stranickému grémiu a následně předsednictvu nabídku, s kterou přišli v pondělí vyjednavači hnutí ANO v čele s premiérem v demisi Andrejem Babišem. Před dvěma týdny rozhovory obou subjektů, jejichž spolupráci by ve Sněmovně měla tolerovat KSČM, zkrachovaly kvůli personáliím.
20.04.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13514 článků) , Jan Hamáček (909 článků)

Lžipolitici z ČSSD na grémiu: Kolegům jsem řekl pravdu, médiím lhal, řekl Tejc!

 
Aféra okolo návštěvy špiček ČSSD u prezidenta Miloše Zemana na zámku v Lánech má další veselé pokračování. Členové strany se sešli na grémiu a nejspíš to bude pěkně ostrá debata. Už na začátku zaperlil třeba Jeroným Tejc: „Když se mě zeptali kolegové z klubu, odpověděl jsem pravdu, jinou odpověď jsem měl pro média.“
31.10.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Miloš Zeman (21135 článků)

Lubomír Man: Dvě trefy do černého na grémiu ČSSD

 
Připomenu-li si jen pár přezdívek, kterými ho náš lid podaroval (Zvorálek, Zadolárek, oranžový Schwarzenberg), naplňuje mě to jistotou, že i tentokrát se naši sociální demokraté na středečním grémiu „trefili do černého“. A to když podle opileckého hesla co tě nezabilo, tě uzdraví, oprostili úlohy vést stranu do nastávajícího volebního boje premiéra Sobotku, a přidělili ji právě nositeli oněch shora zvolených epithetonů.
16.06.2017 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (102 článků)

Pecina: Jestli je to s Vlčkem pravda, musí z kandidátky zmizet

 
Martinu Pecinovi se v Otázkách Václava Moravce do rozebírání kauzy kolem šéfa Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka příliš nechtělo. Do pondělí má Vlček předložit podklady stranickému grémiu.
18.04.2010 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlček (154 článků) , Martin Pecina (407 článků) , Václav Vlček (14 článků)

Pecina: Jestli je to s Vlčkem pravda, musí z kandidátky zmizet

 
Martinu Pecinovi se v Otázkách Václava Moravce do rozebírání kauzy kolem šéfa Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka příliš nechtělo. Do pondělí má Vlček předložit podklady stranickému grémiu.
19.04.2010 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlček (154 článků) , Martin Pecina (407 článků) , Václav Vlček (14 článků)

Zaorálek: Čas na změnu přístupu EU k Rusku ještě nepřišel

 
Čas na změnu přístupu Evropské unie k Rusku zatím nenastal, na východě Ukrajiny není vidět pozitivní posun, poznamenal dnes ministr zahraničí Lubomír Zaorálek při příchodu na jednání s kolegy ze zemí EU v Bruselu. Šéfy diplomacií osmadvacítky čeká strategická debata právě o současné podobě vztahů EU a Ruské federace. Šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová při příchodu zdůraznila, že o změně podoby evropských sankcí se dnes mluvit nebude.
19.01.2015 12:57 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků)

Straníci budou chtít od Topolánka na grémiu jasné slovo, kdy odejde

 
Předseda ODS Mirek Topolánek bude ve čtvrtek na stranickém grémiu zřejmě čelit silnému tlaku, aby řekl jasné slovo, kdy předsednické křeslo opustí.
31.03.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2167 článků)

Facebookář Škromach na grémiu: Nebeská šmolka a já na zasedání

 
Zdeněk Škromach si povzdechl na svém oblíbeném Facebooku. Téměř fanatický uživatel sociální sítě nebyl nadšen z toho, že je modrá obloha, svítí sluníčko a on je v Praze na grémiu. Ve středu ráno se totiž konalo první politické grémium sociální demokracie, mimořádné, po brněnském sjezdu.
30.03.2011 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (583 článků)

Němcová: Na grémiu ODS nepadlo o setrvání ministra Pospíšila ani slovo

 
Předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová razantně popřela informace deníku Právo, podle nichž byl na grémiu ODS podroben tvrdé kritice ministr spravedlnoti Jiří Pospíšil a dokonce zazněly výzvy k jeho odvolání z funkce. Šéfka dolní komory parlamentu to kategoricky vyloučila.
24.02.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1858 článků) , Jiří Pospíšil (1858 článků) , Miroslava Němcová (1401 článků)

Věci veřejné budou na grémiu jednat o setrvání ve vládě

 
Věci veřejné budou v úterý hlasovat o svém dalším setrvání v koaliční vládě společně s ODS a TOP 09. K opuštění kabinetu stranu vyzval její místopředseda Tomáš Jarolím v reakci na zveřejněnou nahrávku, z níž údajně vyplývá, že se koaliční partneři před rokem podíleli na přípravě puče uvnitř VV. O chystaném "převratu" podle záznamu věděl ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV), který má na úterním grémiu strany podat vysvětlení. VV se budou zabývat i děním na ministerstvu školství, odkud odešel jejich ministr Josef Dobeš. Informuje ČTK.
03.04.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Kamil Jankovský (97 článků)

Podpořte Paroubkovu kandidaturu do Senátu, žádá Hamáček ČSSD. Má prý co nabídnout

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček navrhne stranickému předsednictvu, aby schválilo kandidaturu bývalého premiéra Jiřího Paroubka jako nezávislého kandidáta do Senátu v Ostravě s podporou sociální demokracie. Hamáček s exšéfem ČSSD o záležitosti ve čtvrtek jednal. 
07.06.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3466 článků) , Jan Hamáček (909 článků)

Dienstbier navrhne vedení ČSSD vyloučení Hulinského

 
Místopředseda sociální demokracie Jiří Dienstbier dnes předloží politickému grémiu ČSSD návrh na vyloučení předsedy pražské ČSSD Petra Hulinského ze strany. ČTK řekl, že si nedovede představit, že by stranické vedení Hulinského jednání, které považuje za klientelistické, alespoň neodsoudilo. Hulinský obvinění z korupce popřel. Dienstbierovi vyčítá, že se ho údajně už delší dobu snaží mediálně zničit.
02.12.2011 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Petr Hulinský (129 článků)

Paroubkova kandidatura do Senátu má zelenou. Podporuje ho i Hamáček

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček navrhne stranickému předsednictvu, aby schválilo kandidaturu bývalého premiéra Jiřího Paroubka jako nezávislého kandidáta do Senátu v Ostravě s podporou sociální demokracie. Hamáček, který dnes s někdejším předsedou ČSSD Paroubkem o záležitosti jednal, to řekl ČTK a České televizi.
07.06.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3466 článků) , Jan Hamáček (909 článků)

Pokud Klaus nevysvětlí milosti, přijde výzva k rezignaci, hrozí Zaorálek

 
Místopředseda sociální demokracie Lubomír Zaorálek v úterý vyzval Hrad, aby poskytl všechny informace ke kritizovaným milostem, které udělil prezident Václav Klaus. Pokud hlava státu milosti nevysvětlí, Zaorálek avizoval, že navrhne přijmout na pátečním jednání špiček ČSSD výzvu ke Klausově rezignaci.
21.02.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9138 článků) , Lubomír Zaorálek (2428 článků)

ČSSD navrhne vyšetřovací komisi kvůli armádním zakázkám

 
Sociální demokraté si chtějí posvítit na systém zadávání veřejných zakázek na ministerstvu obrany. Navrhnou proto ve Sněmovně zřízení parlamentní vyšetřovací komise. Právu to řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka po pátečním stranickém grémiu.
25.03.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Novou ministryní má být Valachová

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pátek prezidentu Miloši Zemanovi podle všeho navrhne na post ministryně školství náměstkyni ministra pro lidská práva Kateřinu Valachovou (38). Sobotka ji jako kandidátku představil i na grémiu ČSSD, které podle ČTK návrh podpořilo.
05.06.2015 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (228 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků)