Článek

Zánik světa podle Larse von Triera

 
Šokující, provokativní, depresivní, ale také mimořádně stylový umělec. Magor. To všechno jsou přízviska dánského režiséra Larse von Triera, jehož cesta do výšin filmařského nebe vedla od slavného programu Dogma 95 hodně přes canneský festival.
26.05.2011 11:35 |

podobné články

Podobné články

Zlínské divadlo uvedlo komedii Larse von Triera

 
Komedie Dána Larse von Triera jsou zvláštní, jako je zvláštní provokativní, hlavně filmový „von“ sám. Do Zlína si na režii „komedie velmi současné“ Kdo je tady ředitel? pozvali čiperného mladíka Pavla Kheka.
08.01.2010 08:05 |

podobné články

Tanec v temnotách od Larse von Triera čeká operní premiéra

 
Muzikálový melodram Tanec v temnotách dánského režiséra Larse von Triera, který byl v roce 2000 oceněn Zlatou palmou na filmovém festivalu v Cannes, bude mít v září operní premiéru. Královské divadlo v Kodani tímto představením zahájí 5. září svou podzimní sezonu.
24.08.2010 08:35 |

podobné články

Kritici Nymfomanku režiséra Larse Von Triera chválí

 
První část nového filmu dánského režiséra Larse Von Triera Nymfomanka vstoupí do českých kin ve čtvrtek 26. prosince. První kritické reakce ze zahraničí jsou zatím nadějně pozitivní.
25.12.2013 13:12 |

podobné články

Francouzi na domácí festivalové půdě

 
Festivalová účast francouzských filmů a herců v zahraničních filmech bývá v Cannes tradičně bohatá. Letos hraje například jedna z nejlepších francouzských hereček, Isabelle Huppertová, v norském soutěžním snímku čtyřicetiletého norského scenáristy a režiséra Joachima Triera (vzdálený příbuzný Larse von Triera) Plus fort que les bombs (Silnější než bomby). Trier, který si napsal i scénář, v něm zkoumá rodinné vztahy.
18.05.2015 15:16 |

podobné články

Kiefer Sutherland a Kirsten Dunst budou s von Trierem šířit melancholii

 
Další depresivní psychologický snímek z dílny severského podivína Larse von Triera se bude jmenovat Melancholia a hlavních rolí se ujmou Kirsten Dunst a Kiefer Sutherland.
16.04.2010 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Kirsten Dunst (47 článků) , Kiefer Sutherland (32 článků)

Jsem nacista, šokoval v Cannes Lars von Trier

 
Ještě před středeční premiérou soutěžního filmu Larse von Triera Melancholia šokoval jeho režisér skandálním výrokem na tiskové konferenci. „Jsem nacista,“ řekl, když se předtím zapletl do nehorázných výroků o „jistém pochopení Hitlera“ a urazil Izrael.
19.05.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Lars von Trier (22 článků)

Jsem nacista, šokoval v Cannes Lars von Trier, pak se omlouval

 
Ještě před středeční premiérou soutěžního filmu Larse von Triera Melancholia šokoval jeho režisér skandálním výrokem na tiskové konferenci. „Jsem nacista,“ řekl, když se předtím zapletl do nehorázných výroků o „jistém pochopení Hitlera“. Následně se ale za své výroky omluvil.
19.05.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Lars von Trier (22 článků)

Skandál: Nácka Larse von Triera vykopli z festivalu v Cannes

 
Organizátoři festivalu v Cannes sáhli k bezprecedentnímu kroku - přikázali dánskému režisérovi Larsovi von Trierovi (55), aby akci opustil. Důvodem byly režisérovy středeční výroky, kdy se označil za nacistu a vyjádřil sympatie k Hitlerovi.
19.05.2011 16:10 |

podobné články

"Evropské Oscary" získali von Trier či Bierová

 
Melancholia Larse von Triera byla vyhlášena v Berlíně nejlepším evropským filmem. Dánský režisér byl favoritem večera, měl osm nominací.
04.12.2011 00:30 |

podobné články

Shia LaBeouf: von Trierova erotika bude naostro, něco musíme rozmazat

 
Herec Shia LaBeouf se svěřil serveru The Hollywood Reporter, že erotické scény v připravovaném filmu Larse von Triera Nymphomaniac budou "reálné" a že ho natáčení "děsí".
20.08.2012 09:40 |

podobné články

Von Trierova Nymfomanka míří do ČR. Bez cenzury

 
Dlouho ohlašovaná a provokativní Nymfomanka, nový film dánského režiséra Larse von Triera, vstoupí do českých kin ve dvou dílech. První přijde netradičně 26. prosince.
22.10.2013 14:15 |

podobné články

Rumunsko zakázalo promítání von Trierovy Nymfomanky 2

 
Film Nymfomanka, část II. od dánského režiséra Larse von Triera nesmí do rumunských kin. Rozhodlo o tom tamní národní kinematografické centrum, které kontroverzní snímek označilo za nepřístupný nezletilým a zároveň nevhodný k veřejným projekcím.
30.01.2014 09:00 |

podobné články

Lars von Trier se ostře ohradil proti tvrzení zpěvačky Björk, že ji sexuálně obtěžoval

 
Zpěvačka Björk obvinila dánského režiséra Larse von Triera, že ji v roce 2000 při natáčení filmu Tanec v temnotách sexuálně obtěžoval. On to ale o víkendu ostře popřel.
19.10.2017 19:30 |

podobné články

Mučí se tam děti! Stovka diváků znechuceně utekla z nového filmu Larse von Triera

 
Dánský režisér Lars von Trier (62) to opět jednou dokázal. Docílil toho, o co mu jde ve většině jeho nadmíru kontroverzních filmů – pozdvižení a znechucení diváků na prestižním Filmovém festivalu v Cannes. Stovka jich utekla ze sálu, když se zrovna promítal jeho nový snímek The House That Jack Built (Dům, který postavil Jack).
15.05.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jack House (1 článek)

Dita Von Teese předvedla první šaty z 3D tiskárny

 
Americká burleskní umělkyně Dita Von Teese jako první oblékla šaty z látky potištěné nejmodernější 3D tiskárnou a posetou krystaly. Předvedla je v New Yorku. Další články k tématu: Katy Perry přišla ve světélkujících šatech, v New Yorku rázem zářila Návrhářka šokovala Londýn šaty z jačích struků a vemínek Modelka v šatech z jídla: oblékla se do řas a ozdobila se chobotnicí OBRAZEM: Dita von Teese stvořila prádlo pro ženy všech tvarů Striptýzová hvězda Dita von Teese se svlékla pro Playboy Dita von Teese je cudná i v korzetu VIDEO: Šeď ulice proměnila v zoo, na stromy maluje zvířata
09.03.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dita Von Teese (24 článků) , Katy Perry (561 článků)

Divadelní hra Dogville je spíše roztomilým Naším městečkem než hororem

 
Záplavová vlna divadelních adaptací filmů dorazila i do činohry pražského Národního divadla. Na jevišti Stavovského divadla měl premiéru Dogville podle snímku Larse von Triera z roku 2003 s podtitulem „horor o městě plném dobrých lidí“.
14.06.2010 16:05 |

podobné články

Drama Melancholia je dle amerických kritiků nejlepším filmem roku 2011

 
Psychologické drama režiséra Larse von Triera Melancholia je dle americké Národní společnosti filmových kritiků (NSFC) nejlepším filmem uplynulého roku 2011. Ocenění podle agentury Reuters posiluje ša...
10.01.2012 06:05 |

podobné články

Trierův Antichrist uvedený v Cannes překypuje násilím a sebedestrukcí

 
Napjatá očekávání vzbuzoval už název nového filmu dánského režiséra Larse von Triera Antichrist. Nevyzpytatelný Dán však překonal všechna očekávání. Snímek uváděný jako horor překypuje detailně zobrazovaným brutálním sexem a násilím vykonávaným zejména na genitáliích jediných dvou aktérů.
19.05.2009 10:40 |

podobné články

Filmové Vary uvidí to nejlepší z Cannes, včetně šokujícího Antikrista

 
MFF Karlovy Vary představí ty nejlepší i nejkontroverznější filmy z letošního festivalu v Cannes. V sekci Otevřené oči se bude promítat Antikrist Larse von Triera, nový snímek Pedra Almodóvara a téměř jistě i vítěz Zlaté palmy, film Michaela Hanekeho Bílá stuha.
16.06.2009 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Haneke (27 článků)