Článek

Zaměstnanci budou dostávat náhradu mzdy i v prvních dnech nemoci

 
Zaměstnanci budou dostávat od července náhradu mzdy opět i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna dnes přehlasovala senátní veto sociálnědemokratické novely zákoníku práce, která takzvanou karenční dobu ruší. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
22.01.2019 21:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23330 článků)
Podobné články

Zaměstnanci asi dostanou náhradu mzdy i v prvních dnech nemoci

 
Zaměstnanci zřejmě budou dostávat od července příštího roku náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna dnes schválila hlavně hlasy poslanců ANO, ČSSD, KSČM a Pirátů předlohu sociální demokracie, která takzvanou karenční dobu ruší. Novela zákoníku práce, která přečkala návrh ODS na zamítnutí, nyní zamíří k posouzení senátorům.
31.10.2018 13:25 |

podobné články

Náhrada mzdy bude i v prvních dnech nemoci, poslanci přehlasovali senátní veto

 
Zaměstnanci budou dostávat od července náhradu mzdy opět i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna dnes přehlasovala senátní veto sociálnědemokratické novely zákoníku práce, která takzvanou karenční dobu ruší. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
22.01.2019 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23330 článků)

Náhrada mzdy za první dny nemoci by se mohla obnovit

 
Zaměstnanci by mohli opět dostávat náhradu mzdy v prvních třech dnech nemoci. Zrušení takzvané karenční doby prosazuje skupina poslanců ČSSD v novele zákoníku práce, kterou podala do Sněmovny. Týká se také například vojáků, policistů, hasičů a příslušníků dalších bezpečnostních sborů. Obdobné snahy v minulých volebních obdobích neuspěly, připomněla ČTK.
22.02.2018 14:55 |

podobné články

Zaměstnanci dostanou peníze i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna přehlasovala Senát

 
Karenční doba se zruší a nemocní budou dostávat část svého platu i v prvních třech dnech nemoci, jak navrhla ČSSD. Poslanecká sněmovna v úterý přehlasovala Senát, který chtěl zachovat současný stav, kdy marodící zaměstnanci během prvních tří dnů nedostávají nic. Změna by měla platit od letošního července, chybí už jen podpis prezidenta.
22.01.2019 15:55 |

podobné články

Dobrá zpráva pro zaměstnance: První tři dny doma při nemoci budou opět placené!

 
Od července příštího roku se budou mít zaměstnanci lépe. Zřejmě budou dostávat náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Po tříapůlhodinovém jednání to schválila sněmovna. Novela zákoníku práce míří k nyní k senátorům k posouzení.
31.10.2018 15:41 |

podobné články

První tři dny nemoci zřejmě budou propláceny, zaměstnavatelé jsou naštvaní

 
Zaměstnanci zřejmě budou dostávat od července příštího roku náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna ve středu schválila po zhruba 3,5hodinové debatě hlavně hlasy poslanců ANO, ČSSD, KSČM a Pirátů předlohu sociální demokracie, která takzvanou karenční dobu ruší. Novela zákoníku práce, která přečkala návrh ODS na zamítnutí, nyní zamíří k posouzení senátorům.
31.10.2018 13:30 |

podobné články

Příznaky těhotenství v prvních dnech, aneb každá to vnímáme jinak

 
Měla jste nechráněný pohlavní styk, již několik dní čekáte na opožděnou menstruaci a v hlavě si začínáte pohrávat s myšlenkou, jaké jsou příznaky těhotenství v prvních dnech. S jistotou vám graviditu může potvrdit buď domácí těhotenský test, kterých je v současné době k dostání nepřeberné množství a který vám těhotenství pomůže odhalit již poměrně brzy po úspěšném početí, nebo váš ošetřující gynekolog, který dle ultrazvuku rovněž pozná, zda ve vás již roste nový život. Příznaky těhotenství v prvních dnech mohou být u každé ženy rozdílné a zatímco pro jednu je typická nesnášenlivost určitých pachů, pro jinou je jasným poznávacím znamením zvýšená citlivost prsou. Nejste si jistá, zda jste či nejste těhotná? Pak si nenechte ujít následující řádky, ve kterých se společně podíváme na zoubek příznakům gravidity! Příznaky těhotenství v prvních dnech, aneb každá to vnímáme jinak Jak již bylo řečeno o pár řádků výše – příznaky těhotenství v prvních dnech se mohou u každé ženy lišit, navíc některé z příznaků mohou být projevem i blížící se menstruace, na kterou netrpělivě čekáte nebo naopak doufáte, že se tentokrát vůbec nedostaví. Je proto třeba brát příznaky těhotenství s nadsázkou a nechat se ujistit lékařem. Zvýšená citlivost čichu Jedním z příznaků těhotenství může být zvýšená citlivost čichu, která se dle studií projeví až u 80% těhotných žen a to již na samotném začátku gravidity. Velmi často se proto stává, že vám začnou být nepříjemné i takové vůně, které vám ještě před nedávnem vůbec nevadily nebo naopak vám začne vonět něco, co jste dříve nemohli ani cítit. Zvýšená citlivost čichu je způsobena zvýšený objemem průtoku krve v těle těhotné ženy, která se zvýší až o 40%. Nutkavá potřeba na malou Potřebujete poměrně často čůrat, ale nemáte žádné další příznaky, které by nasvědčovaly i zánětu močového měchýře, se kterým se rovněž častá potřeba na malou spojuje?... Čtěte více Příspěvek Příznaky těhotenství v prvních dnech, aneb každá to vnímáme jinak pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
09.04.2016 02:35 |

podobné články

Sklenák: První tři dny nemoci mají být placené, řešením je nižší částka

 
Sociální demokraté v úterý podpořili návrh komunistů, aby se náhrada mzdy v době nemoci opět vyplácela i v prvních třech dnech stonání. Kolik ale lidé budou dostávat, není ještě jasné. Předseda poslanců ČSSD Roman Sklenák v rozhovoru pro Blesk.cz nastínil kompromis, podle kterého by lidé v prvních třech dnech nemoci dostávali méně než 60 procent průměrného denního výdělku, jak je tomu nyní mezi čtvrtým a 14. pracovním dnem.
30.09.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Sklenák (109 článků)

ODS chce zablokovat zrušení karenční doby. Už ví, jak na to půjde

 
Návrh sociální demokracie na zrušení takzvané karenční doby bude ve Sněmovně čelit snaze ODS o jeho zamítnutí. Požadavek občanských demokratů padl při dnešním druhém čtení předlohy. Kritici obnovy proplácení prvních tří dnů nemoci poukazují například na nesouhlas zaměstnavatelů a na možné rozsáhlejší zneužívání neschopenek. Menšinová koalice ANO a ČSSD se ale nedávno shodla na tom, že zaměstnanci budou dostávat náhradu mzdy už od prvního dne nemoci od července příštího roku. Poslanci budou o novele hlasovat zřejmě na příští schůzi.
03.10.2018 21:15 |

podobné články

Hamáček se dnes chlubil voličům. A hned přišla facka od Kalouska: Můžete to prožrat hned, ale na děti nic nezbude!

 
Zaměstnanci zřejmě budou dostávat od července příštího roku náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna dnes schválila předlohu sociální demokracie, která takzvanou karenční dobu ruší. Předseda sociální demokracie Jan Hamáček se plácá po rameni. „Že budeme ve vládě fíkovým listem, který nic neprosadí? To už snad po dnešku nemůže nikdo říct,“ napsal na svém Twitteru. A předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na něj okamžitě spustil studenou sprchu. „Odpusťte si tyhle argumentační fauly,“ udeřil na Hamáčka a začala slovní kanonáda.
31.10.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6809 článků) , Jan Hamáček (1418 článků)

Nemocenskou vám proplatí od 1. dne již od července. Maláčová jásá: Konec křivdy

 
Zaměstnanci budou dostávat od července náhradu mzdy opět i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna v úterý přehlasovala senátní veto sociálnědemokratické novely zákoníku práce, která tzv. karenční dobu ruší. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
22.01.2019 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23330 článků)

První tři dny nemocenské: Kteří poslanci vám je přejí a kteří ne? Nahlédněte

 
Zaměstnanci budou dostávat od července náhradu mzdy opět i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna včera přehlasovala senátní veto sociálnědemokratické novely zákoníku práce, která takzvanou karenční dobu ruší. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Své k ní uvedl také předseda ČMKOS Josef Středula.
23.01.2019 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23330 článků)

Dostanete znovu peníze za první tři dny nemoci? Sobotkova vláda lavíruje

 
Budou mít zaměstnanci znovu nárok na náhradu mzdy už na začátku nemoci? To stále není jasné. Ministři ČSSD, ANO a KDU-ČSL se v pondělí neshodli na postoji k senátnímu návrhu, podle nějž by se měla obnovit výplata nemocenské zaměstnavatelem v prvních třech dnech nemoci zaměstnance.
18.04.2016 15:10 |

podobné články

Placení prvních dnů nemoci neprošlo o 2 hlasy. „Plivnutí do tváře,“ křičí KSČM

 
I nadále nebudou zaměstnanci v prvních třech dnech nemoci pobírat náhradu mzdy. Novelu zákoníku práce z dílny KSČM, která by dosavadní praxi změnila, ve středu Sněmovna na návrh ANO a ODS zamítla těsnou většinou.
07.09.2016 13:45 |

podobné články

Senátoři ČSSD navrhují zrušení prvních tří dní marodění zdarma

 
Pokud Senátem projde návrh ČSSD na zrušení takzvané karenční doby, mohli by zaměstnanci dostávat náhradu mzdy i během prvních tří dní pracovní neschopnosti. Úprava by měla pomoci zejména lidem s nižšími příjmy, pro které jsou tři dny bez nároku na mzdu citelným výpadkem v rodinném rozpočtu.
20.12.2014 19:24 |

podobné články

Poslanci dali šanci obnovení náhrady mzdy za první tři dny nemoci

 
V prvních třech dnech nemoci nemá člověk nárok na náhradu mzdy. To by se však v budoucnu mohlo změnit. Návrh komunistů na zrušení takzvané karenční doby zákonodárci v úterý poslali do druhého čtení. Pro zvedli ruku sociální demokraté.
29.09.2015 17:05 |

podobné články

O proplácení prvních tří dnů nemocenské se v Senátu ještě svede boj

 
O novelu zákoníku práce, která má zrušit karenční dobu, se v Senátu svede boj. Novela počítá s tím, že zaměstnanci by od července příštího roku opět dostávali náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Zdravotnický výbor horní komory to v úterý podpořil, ústavně-právní výbor dnes předlohu naopak doporučil zamítnout, napsala ČTK.
05.12.2018 21:45 |

podobné články

Paroubek: Návrh senátorů na obnovu výplaty nemocenské v prvních třech dnech nemoci

 
Senátoři přišli s návrhem obnovit výplatu nemocenské v prvních třech dnech nemoci. Součástí někdejších tzv. reforem Topolánkovy vlády bylo i prosazení neplacení nemocenské v prvních třech dnech nemoci. Toto opatření je mimořádně nehumánní a diskriminační, týká se zaměstnanců jak státních, tak i soukromých firem.
27.02.2015 05:31 |

podobné články

Začátek nemoci se bude platit

 
Zaměstnancům se bude lépe stonat. Od července totiž budou dostávat náhradu mzdy i v prvních třech dnech »na neschopence«. Sněmovna to včera podruhé schválila a přehlasovala tak Senát, který chtěl zachovat současný stav.
23.01.2019 05:00 |

podobné články