Článek

Záložáci pomohli Moravě, teď se pustí do covidu

 
Při likvidaci následků ničivého tornáda na jižní Moravě pomáhají vedle hasičů, policistů a vojáků také příslušníci aktivních záloh. Ti by navíc měli od poloviny července nastoupit do národního očkovacího centra v pražské O2 areně, aby vystřídali na měsíc profesionální týmy z Ústřední vojenské nemocnice.
12.07.2021 10:15 |

podobné články

Podobné články

Nástup k obraně hranic. Armádní záložáci nás mohou chránit před uprchlíky, uvádí list

 
O příslušnících aktivních armádních záloh, kteří by v případě nutnosti nastoupili do služby v hlídání hranic proti uprchlíkům, píše dnešní MF Dnes. Záložáci ochranu objektů důležitých k obraně státu nacvičují již více než deset let.
24.08.2015 09:26 |

podobné články

Tři vojáci z Bučovic se rozhodli pomoci Gábince: Nejdřív přišla vzácná nemoc, pak těžký pád!

 
Záložáci 74. mechanizovaného praporu Bučovice pomohli Gábince, kterou postihlo vzácné metabolické onemocnění, v šesti letech pak špatně upadla a od té doby je na vozíčku. A právě na vozíček s přídavným pohonem vybrali neskutečně mnoho peněz!
11.10.2020 18:40 |

podobné články

Válka blondýnek na Primě! Perkausová se směje! Jsi tu jen OBYČEJNÝ ZÁSKOK, slyšela sexy hvězdička Špaková

 
Když se do sebe pustí dvě ženy, tak z toho kouká pořádná mela. Když se do sebe pustí dvě krásné ženy, tak je lepší jít z cesty. Když se do sebe pustí dvě žhavé blonďaté novinářky, tak to vypadá jako výbuch atomovky. Co nyní zažívají na Primě, musí být pořádná jízda. Do vlasů si vjely Eva Perkausová (22) a hvězdička Lucie Špaková (28).
14.12.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Eva Perkausová (552 článků)

Poslankyně se podivila nad halal kuřecí polévkou pro záložáky. Teď přišlo oficiální vysvětlení

 
Před časem upozornila poslankyně Jana Černochová (ODS) na nevhodné stravování příslušníků aktivních záloh na vojenském cvičení. Poukázala na to, že záložáci obdrželi instantní nudlovou polévku s kuřecí příchutí v halal verzi. Poslankyně upozornila, že polévka má nedostatečnou nutriční hodnotu. S její kritikou ale nesouhlasí příslušníci 3. čety mechanizované roty AZ 41. mpr.
30.09.2016 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (552 článků)

Češka uvázla v bouři na lodi v Chorvatsku: O pomoc volala 1400 km! Z Varů přišla za hodinu

 
Hasiči z Česka pomohli posádce na rozbouřeném moři! Operátoři tísňové linky z Karlových Varů pomohli zprostředkovat pomoc posádce lodi na moři u chorvatského Dubrovníku. Na linku se obrátila matka dívky, která byla na rozbouřeném moři s dalšími dvěma lidmi. Karlovarští záchranáři pak pomohli zajistit pomoc chorvatských kolegů, řekl ČTK Martin Kasa, mluvčí krajských hasičů, kteří tísňovou linku zajišťují.
07.09.2016 19:00 |

podobné články

Cheb: Radnici navštívil indický poutník i němečtí ´záložáci´

 
Indický misionář šíří při svém putování odkaz Mahátmy Gándhího. Němečtí vojáci pracovali na úpravách hřbitova.
28.05.2011 21:55 |

podobné články

Poslanci podpořili brannou novelu bez plošných odvodů. Záložáci dostanou vyšší odměnu

 
Novela branného zákona prošla prvním kolem projednávání ve Sněmovně. Nyní se jí bude zabývat sněmovní výbor pro obranu, který z ní pravděpodobně vyloučí plošné odvody 18letých bez povinného výcviku. Mohly by je nahradit dobrovolné odvody s povinným výcvikem. Do záloh chce vláda přilákat zájemce mimo jiné zdvojnásobením odměn a dalšími výhodami. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) uvedl, že je k úpravám normy připraven.
09.07.2015 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1810 článků)

Tak na tohle vám kašleme, pane Stropnický, odcházejí zapálení záložáci od české armády

 
Aktivní zálohy jsou v problémech. Rezervisty totiž rozčílila nízká částka služného, kterou dostali za podzimní cvičení, stejně jako plošné snížení hodnosti. Píše o tom dnešní deník Právo.
15.12.2016 08:25 |

podobné články

Záložáci se do armády jen hrnou, už nejsou považováni za chudé příbuzné

 
Takový zájem o službu u aktivních záloh generální štáb ani nečekal. V polovině září už měla armáda podepsaný kontrakt s 2705 rezervisty, z toho je 225 žen. „Letošní rekrutační cíl byl přitom stanoven na 2400. A již v dubnu byl překročen,“ řekla Právu mluvčí generálního štábu Vlastimila Cyprisová.
23.09.2018 10:05 |

podobné články

Gabča (16) trpí neobvyklou nemocí buněk, na pomoc přispěchali aktivní záložáci!

 
To jsou borci! Snaží se pomoci sehnat co nejvíce peněz, aby si nemocná Gábina Křivánková (16) ze Šumic na Uherskohradišťsku mohla pořídit vozík s přídavným pohonem. Kdo? Vojáci z aktivních záloh, konkrétně ze 74. mechanizovaného praporu Bučovice plk. Bohuslava Malečka.
31.07.2020 06:45 |

podobné články

Čtvrtek „rozsekne“ republiku: V Čechách to bude o rýmu, na Moravě o úpal

 
Zatímco ve čtvrtek bude v Čechách pršet – místy vydatně a trvale a výrazně se ochladí, Morava a Slezsko mají před sebou další letní den, jen místy s přeháňkami a bouřkami. Takové teploty jako naměříme v Čechách v maximech, budou na Moravě a ve Slezsku na mnohých místech v minimech – tedy kolem 20 °C. Teploty se na západě území zastaví na 17 °C, ve Středočeském kraji na 21 °C a na Moravě a ve Slezsku rtuť teploměru vystoupí až na 28 °C. V Čechách hrozí nachlazení z ochlazení, na Moravě a ve Slezsku úpal ze slunečních paprsků. Pocitovou teplotu bude i nadále zvyšovat vysoká vlhkost vzduchu, což pocítí zejména na východě území, kde se budou cítit na 32 °C.
29.06.2017 05:25 |

podobné články

Neděle přinese nejvýš 20 °C, na Moravě proprší. Se suchem to „nehne“

 
Zatímco v Čechách očekáváme v neděli relativně příjemné počasí, na Moravě a ve Slezsku bude pršet – místy se bude jednat o trvalý déšť. V Čechách očekáváme oblačno, jen ojediněle přeháňky, během odpoledních hodin bude docházet k ubývání oblačnosti až na polojasno. Na Moravě a ve Slezsku bude zataženo s deštěm, na východě s trvalým. Srážkové úhrny se na východě zastaví až na 30 mm a ustávat budou až ve večerních hodinách. Nejvyšší odpolední teploty zůstanou většinou pod 20 °C. Nejčastěji naměříme 16 až 20 °C, na Moravě a ve Slezsku se budou teploty pohybovat jen kolem 14 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti kolem 20 km/h.
26.08.2018 05:25 |

podobné články

„Skutečně strašné,“ popsali pražští záchranáři spoušť na Moravě. Pomohli lékaři, který přišel o ordinaci

 
Obrovská rána zasáhla několik obcí na jižní Moravě ve čtvrtek 24. června pozdě večer, když se tudy znenadání prohnalo tornádo. Za sebou zanechalo oběti i zničené domy, spoušť, kterou si jen sotvakdo dokáže představit. Na pomoc zasaženým vyrazili v pátek brzy ráno i pražští záchranáři se speciálním vozem Golem, který je určen pro zásahy u mimořádných událostí s větším počtem postižených. Dosud v něm ošetřili 250 lidí, dokonce je v něm zřízena i ordinace praktického lékaře, který přišel o ordinaci. Záchranáři teď popsali, jak to na místě vypadá.
02.07.2021 16:50 |

podobné články

19 mrtvých do 54 let. 570 nad 65 let. Oběti covidu-19 v ČR

 
Kamenem úrazu každé diskuze o covidu-19 jsou statistiky. Jednak je zde známá debata, zda někdo zemřel "s covidem" či "na covid", ale také srovnání počtu obětí chřipky s počtem obětí covidu a jiná srovnání. Velkým bodem sporu v diskuzi o covidu je i statistika úmrtí a jak vysvětlovat data v ní. Statistiky z krajských hygienických stanic nabízejí celkem jasný přehled, který ukazuje, že s nemocí umírají zejména senioři. A to až 11krát více, než lidé, kteří ještě na důchod nedosáhli.
07.10.2020 07:50 |

podobné články

Babiš „podržel“ vakcínu AstraZeneca. A k očkování pustí příští týden i chronicky nemocné

 
Chronicky nemocní pacienti by se měli k očkování proti covidu-19 registrovat pomocí speciálních kódů, které dostanou jejich lékaři. Systém by se měl spustit příští týden. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl po jednání vládní rady pro zdravotní rizika. Premiér dále řekl, že Česko bude pokračovat dál v očkování proti covidu-19 vakcínou AstraZeneca. Očkování touto vakcínou v posledních dnech pozastavily některé státy.
16.03.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22488 článků)

Lži o covidu, odmítači očkování, sypal profesor Konvalinka. A koluje o něm nečekaná věc

 
Jan Konvalinka má za to, že v Evropě a v USA jsme nad covidem již vyhráli. Problém je prý třeba v Rusku. „Je třeba, abychom my a bohatý, rozvinutý Západ pomohli zbytku světa vakcínami a taky tím trošku pomůžeme sobě,“ má za to biochemik. Můžeme tím údajně zabránit mutacím. Vakcína byla vyvinuta díky programu Donalda Trumpa. „Zjistil jsem o téhle společnosti, že je mnohem rozdělenější, než jsem to viděl, a zjistil jsem, že je tady obrovská síla dezinformace, lží,“ myslí si. Vyjádřil se i k prezidentské kandidatuře. Internetem však koluje profesorův příspěvek z února 2020: Tehdy hrozbu covidu výrazně zlehčoval.
28.06.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5733 článků)

Medvědice Cora: V únoru k ní zase pustí samce!

 
Byl by to spíš zázrak. Lední medvědice Cora (11) z brněnské zoo ale ještě může do konce ledna porodit mláďata i přesto, že to chovatelé spíš vylučují. A navíc se k ní za týden ze zoo v Bratislavě vrátí její druh Umca (11). K družce ho ale pustí až v únoru.
07.01.2010 17:45 |

podobné články

Vláda couvla, firmy s akciemi na majitele pustí k tendrům

 
Společnosti s akciemi na majitele vláda pustí k soutěžím o veřejné zakázky, firmy však budou muset deklarovat své vlastníky. Uvedl to v pátek server Aktuálně.cz.
13.08.2010 14:25 |

podobné články

Ratha pustí z vazby, slibuje si advokát. Možná za milionovou kauci

 
Advokát Davida Ratha Adam Černý předpokládá, že jeho klienta nakonec pustí z vazby. Příští týden se to prý ukáže. Nové vedení Středočeského kraje si totiž nechalo zpracovat posudek, který dokazuje, že cena za opravy zámku Buštěhrad nebyla přehnaná.
08.08.2012 21:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků) , David Černý (297 článků)