Článek

Zálom (Svobodní): Proč končí polní nemocnice v Letňanech?

 
Polní nemocnici postavenou v Praze v Letňanech čeká po několika měsících demontáž. V době, kdy stát hájí plošná omezování svobody nedostatkem kapacit ve standardních nemocnicích, je tento krok na první pohled nepochopitelný.
08.02.2021 11:30 |

podobné články

Podobné články

Polní nemocnice v Letňanech. Vláda projekt posvětila, obsáhne 600 moderních lůžek

 
Nemocničních lůžek začíná být v Praze téměř nedostatek. Situace ohledně počtu hospitalizovaných kvůli nemoci covid-19 přibývá, proto vláda rozhodla o tom, že v Letňanech zřídí polní nemocnici, která pojme až 600 lůžek na zakázku. Ta hodlá vláda objednat od dvou největších českých dodavatelů. O stavbě polní nemocnice politici rozhodli v pátek, stavět se začala v pondělí. Vybudována by podle armády mohla být do týdne. Jak bude nemocnice v Letňanech vybavená?
15.10.2020 17:30 |

podobné články

Stejně nejsou lidi. Polní nemocnice v Letňanech se zase rozebere

 
Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) bude k 6. únoru ukončen provoz polní nemocnice v Letňanech. Není to podle něj totiž optimální prostor pro očkovací centrum. V Brně nemocnice zůstane. Nemocnice v Letňanech, která nikdy nebyla v provozu, vyjde asi na 53 milionů korun.
29.01.2021 14:50 |

podobné články

Polní nemocnice za skoro 100 milionů se sbalila: Místo lůžek může být v Letňanech StarDance

 
Zbytečná polní nemocnice v Letňanech nepochopitelně končí, místo předražených postelí a respirátorů bude v Letňanech Stardance. Spekuluje se o změně místa natáčení a také o krizovém scénáři, pokud se pandemie nezlepší.
04.02.2021 22:26 |

podobné články

Takhle roste český M.A.S.H.: Polní nemocnice v Letňanech je už téměř hotová

 
Polní nemocnice, kterou budují vojáci v multifunkčním areálu v Letňanech, je skoro hotová. Uvnitř velké haly, která se běžně využívá pro veletrhy, bude připraveno 500 lůžek pro pacienty s koronavirem. Projekt, který připomíná slavnou polní nemocnici ze seriálu M.A.S.H., je ale pouze záložním plánem v případě, že se naplní kapacita nemocničních zařízení. V takovém případě budou vojáci svážet do areálu pacienty především na doléčení a následnou péči.
22.10.2020 14:00 |

podobné články

Babiš ruší „strašně drahou“ polní nemocnici v Letňanech. Podle Zemana je to předčasné

 
Na konci října byla v pražských Letňanech postavená polní nemocnice, kdyby se koronavirová situace výrazně zhoršila. Jenže nemocnice nebyla vůbec aktivována a v neděli večer ve videu na svých sociálních sítích řekl premiér Andrej Babiš (ANO), že končí kvůli finanční neúnosnosti. Prezident Miloš Zeman řekl pro Frekvenci 1, že ukončení nemocnice je předčasný krok. Stát dosud jen za pronájem ploch zaplatil bez DPH 51 milionů korun.
31.01.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20848 článků)

Polní nemocnice v Letňanech bude určena pro doléčení pacientů

 
Vznikající polní nemocnice v pražských Letňanech bude mít v případě využití charakter nemocnice následné péče, umístěni v ní tak budou pacienti na doléčení. Sloužit by také mohla pro pacienty, kteří ještě budou v karanténním opatření. Na základě informací z Nemocnice na Bulovce, která bude za zařízení po zdravotnické stránce zodpovídat, to řekla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková.
21.10.2020 07:20 |

podobné články

„Zbytečná“ polní nemocnice v Letňanech vyklízí pole. Stála čtyři měsíce, nefungovala ani den

 
Armáda v pondělí začala s likvidací záložní polní nemocnice v pražských Letňanech. Veškeré vybavení se z areálu letňanského výstaviště odveze do 19. února, část materiálu převezme Správa státních hmotných rezerv (SSHR). O zrušení nemocnice rozhodlo ministerstvo zdravotnictví na konci minulého týdne.
02.02.2021 13:30 |

podobné články

Vláda schválila vznik polní nemocnice v Letňanech

 
V areálu výstaviště v pražských Letňanech vznikne polní nemocnice až s 500 lůžky. Plán v pátek schválila vláda, sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet ve svém nařízení povolal nejvýše 260 vojáků v činné službě, aby nemocnici vybudovali, částečně obsluhovali a poskytovali zde zdravotní služby. Vzhledem k velikosti nemocnice mají vojenské lékaře posílit i civilní.
16.10.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2554 článků)

Nevyužitá polní nemocnice v Letňanech se zruší - jen pronájem ploch už stál 50 milionů (AKTUALIZOVÁNO)

 
Polní nemocnice v pražských Letňanech vystavěná kvůli koronavirové epidemii bude zrušena, řekl na páteční tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Smlouva na pronájem prostoru by měla skončit k 6. únoru, záložní nemocnice v Brně nadále zůstane.
29.01.2021 16:30 |

podobné články

Polní nemocnice za 50 mega v Letňanech skončí: Nepostarala se o jediného pacienta!

 
Když se budovala, bylo to velké haló. Polní nemocnice v Letňanech, která vznikala za účelem boje proti koronaviru, však zůstala nevyužitá. Z rozhodnutí vlády bude zrušena, a to kvůli nedostatku zdravotnického personálu. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO) se nechal slyšet, že její provoz je neúčelný. Stát dosud jen za pronájem ploch zaplatil zhruba 51 milionů korun. Blatný navíc v listopadu řekl, že se zrušením nemocnice budou spojené velké náklady. Podle opozice vláda dělá nekoncepční a nepochopitelné kroky.
29.01.2021 15:45 |

podobné články

Obrazem: Nikdy nevyužitou polní nemocnici v Letňanech za skoro sto milionů odvezla armáda

 
Armáda v pondělí začala s likvidací záložní polní nemocnice v pražských Letňanech. Veškeré vybavení se z areálu letňanského výstaviště odveze do 19. února, část materiálu převezme Správa státních hmotných rezerv (SSHR). ČTK to v úterý v tiskové zprávě sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. O zrušení nemocnice rozhodlo ministerstvo zdravotnictví na konci minulého týdne.
02.02.2021 21:01 |

podobné články

Miloš Zeman: ČR pošle do Jordánska polní nemocnici. Armáda: Cože? My nic nevíme

 
Armáda nic neví o záměru vyslat do Jordánska polní nemocnici na pomoc syrským uprchlíkům, jak dnes oznámil prezident Miloš Zeman. ČTK to dnes sdělila mluvčí generálního štábu Jana Růžičková. Schválený mandát na roky 2015 až 2016 podle ní s nasazením polní nemocnice nepočítá. Podle Zemana se na vyslání polní nemocnice dohodli ústavní činitelé na úterní schůzce na Hradě, které se zúčastnil i ministr obrany Martin Stropnický (ANO).
18.02.2015 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1787 článků) , Miloš Zeman (24916 článků)

Vláda dnes vydá nařízení ke stavbě polní nemocnice v Letňanech

 
Nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech, která vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích, vydá vláda na dnešním mimořádném zasedání. Bude také rozhodovat o kompenzačním bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a malé firmy a o prodloužení záručního programu COVID III.
16.10.2020 06:25 |

podobné články

Schváleno. V Letňanech vznikne polní nemocnice pro 500 nakažených lidí

 
Polní nemocnice s kapacitou až 500 lůžek vznikne na výstavišti v pražských Letňanech. Plán dnes schválila vláda, jak informoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Na vybudování zařízení bude povoláno až 260 vojáků v činné službě. Ti budou nemocnici i částečně obsluhovat a poskytovat zde zdravotní služby. Vojenské lékaře by měli posílit i civilní.
16.10.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2554 článků)

Veletrhy nejsou, a tak miliardář Sehnal otočil. Stát si může polní nemocnici v Letňanech pronajímat dál

 
Ačkoli miliardář Pavel Sehnal, provozovatel výstaviště v pražských Letňanech, kde sídlí záložní polní nemocnice, původně odmítal, že by státu prostory poskytl i po únoru 2021, nyní možné prodloužení pronájmu připustil. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (ANO) by mohl areál fungovat jako záložní očkovací centrum, pokud by páteřní nemocnice nestíhaly.
17.12.2020 14:40 |

podobné články

Konečný účet za nevyužitou polní nemocnici v Letňanech: Skoro 100 milionů! Její vybavení poslouží jinde

 
Neukázal se v ní jediný pacient! Přesto za polní nemocnici v Letňanech zaplatil stát téměř 100 milionů korun, přičemž náklady nejsou konečné. Do jejich vyčíslení, které uskutečnila Fakultní nemocnice Bulovka, se totiž nezapočítávají náklady armády ani Správy státních hmotných rezerv. Nemocnice z rozhodnutí vlády skončí svůj provoz v únoru. Její vybavení poputuje do standardních nemocnic.
01.02.2021 19:15 |

podobné články

Zrušená polní nemocnice v Letňanech: Kamiony odváží lůžka. Projdou dezinfekcí a zabalí je

 
Správa státních hmotných rezerv začala s odvážením 500 lůžek z rušené polní nemocnice v pražských Letňanech. Dnes odjely tři první kamiony, poslední z 15 plánovaných vozů odveze lůžka v úterý. Novinářům to dnes před letňanským areálem řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Lůžka nebyla nikdy využita, v nemocnici žádní pacienti nebyli.
06.02.2021 11:30 |

podobné články

Ředitel Nemocnice na Bulovce: Dobře že bude polní nemocnice po ruce

 
Ředitel Nemocnice na Bulovce Jan Kvaček v rozhovoru pro Právo řekl, že mají zatím kapacit pro nemocné s covidem dost, ale že se rychle plní a je dobře, že vzniká polní nemocnice v Letňanech. Tu Bulovka začne provozovat v momentu, kdy se zaplní všechny pražské nemocnice.
26.10.2020 10:20 |

podobné články

Vysílali jsme z polní nemocnice v Letňanech: 500 lůžek má pomoci odvrátit kolaps zdravotnictví

 
Od čtvrtečního rána platí po celém Česku omezení pohybu a zavřená je i většina obchodů a služeb. K přísným opatřením přistoupila vláda vzhledem k dramaticky se zhoršující epidemiologické situaci - jen za středu přibylo rekordních bezmála 15 tisíc případů. Kapacita nemocničních lůžek je vyčerpána ze dvou třetin a předejít kolapsu zdravotnictví by mělo pomoci i polní zdravotnické zařízení, které momentálně vzniká v pražských Letňanech. O tomto historicky prvním nasazení armádních zdravotníků na našem území ve čtvrtečním Epicentru hovořil ředitel Sekce vojenského zdravotnictví ministerstva obrany, generál Zoltán Bubeník.
22.10.2020 14:55 |

podobné články