Článek

Zálom (Svobodní): Kdo nám kazí Vánoce?

 
Stalo se již jakýmsi zvykem, že se vždy touto dobou vynoří z různých koutů, z médií, z kulturního světa či ze zákoutí politiky, různí mravokárci a mentorové, kteří se nám snaží vysvětlit pravý význam Vánoc.
27.12.2021 21:15 |

podobné články

Podobné články

Zálom (Svobodní): Možná nás někdo za tento rozhovor zavře

 
„To, co si objednal ministr Rakušan, je zvůle. Lze ji číst jako vyloženou výhrůžku všem dalším pravicovým názorovým webům,“ zamýšlí se nad vypnutím několika údajně dezinformačních webů místopředseda Svobodných a berounský zastupitel Luboš Zálom. „Je to mafiánská praktika, překračování pravomoci ministra a zvůle spojená s otevřenou výhrůžkou každému, kdo svobodně publikuje. Jinak to číst nelze,“ domnívá se Zálom, který má pochybnosti také o tom, jak současnou situaci zvládají velké české sdělovací prostředky. „Mimochodem, pokud se mainstreamová média holedbají vyvážeností, pak by z logiky věci měla dát prostor i zastáncům Ruska a Putina, ne?“ ptá se Luboš Zálom.
04.03.2022 14:50 |

podobné články

Předsednictví? Falešná hra, která nemá zásadní dopad! Jako když si malé děti hrají na dospělé, myslí si Zálom

 
Bezuhlíková Evropa, rozvrat hospodářství na celém kontinentě, zbídačení milionů lidí, technologický úpadek, splachování miliard eur do kanálu. To je podle místopředsedy Svobodných Luboše Záloma výsledek snah zelené politiky Evropské unie, jejíž iracionalitě se podle něj meze nekladou. „Statisíce lidí si během příštích dvou let sáhnou na dno. Někteří dostanou jakousi almužnu, dostanou možná pět tisíc, možná méně, čímž ovšem stát jen přiživuje inflaci a zadělává na problémy v budoucnu,“ říká Zálom v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s tím, že jediné, co stát má v dnešní situaci dělat, je neházet lidem klacky pod nohy. „Má tedy omezit pravidla. Rušit regulace. Neukrajovat skrze různé daně a odvody další peníze z rozpočtů občanů,“ myslí si Zálom, který se kriticky staví také k českému předsednictví Rady EU. „Dokážu si představit, že by sebevědomá země využila svého předsednictví k formulování nějakých zásadních stanovisek a nastolování palčivých témat. Nevím však o tom, že by se někdy něco takového stalo, natož aby to mělo nějaký dopad na fungování Evropské unie a její politické směřování,“ říká Zálom.
07.07.2022 10:05 |

podobné články

Je to vyjádření zbabělce. Zálom rozcupoval plány Fialovy vlády. Pekarová? Jen deklarace poslušnosti

 
„Naprosto odmítám představu premiéra Fialy, že evropská zelená politika je pro nás výzvou a představuje cestu k inovacím. Je to vyjádření zbabělce, který ví, že nemůže jinak,“ řekl po prostudování programového prohlášení nové vlády Luboš Zálom, místopředseda Svobodných, který však zároveň od Fialovy vlády nic neočekává, protože jen pár hodin poté, co získala důvěru ve Sněmovně, naznačuje zvyšování daní. „Ti, kdo očekávali nějakou systémovou změnu, po éře Babišova agrobolševismu, budou zklamáni. Zásadní slib spočíval vlastně jen v tom, že ze scény zmizí Babiš. Vše ostatní byly jen vágní proklamace,“ domnívá se Zálom.
17.01.2022 09:50 |

podobné články

Zase zavřou Česko? Stačí záminka, jedno číslo, které se hodí. Svobodný Zálom varuje i před Piráty

 
Jen ať EU zkusí spor s Maďary ohledně jejich zákonů dovést do krajnosti, říká místopředseda Svobodných Luboš Zálom. „Věřím, že Orbán si od EU nenechá nic diktovat, stejně tak Poláci. Ať tedy EU ukáže, co dovede. Tanky zatím k dispozici nemá,“ glosuje možnosti sedmadvacítky. „Rebelové“, jako Poláci a Maďaři, nemají ani společnou evropskou měnu, takže možnosti, jak na ně tlačit, jsou limitovány. V rozhovoru došlo i na domácí debatu o euru nebo o vakcínách a na problematiku státního zásahu do práv jednotlivce. Luboš Zálom se obává, že přijde třetí lockdown. Stačí záminka...
17.07.2021 21:15 |

podobné články

Vazalové, ne státníci. Unie jako nový Sovětský svaz, varuje Zálom

 
„Kdyby Evropská unie nemířila stále jistěji k nějaké formě totality, nemusela by nás vnitřní politika Maďarska nějak dalece zajímat. Dokud to tak ale bude, je velmi důležité, aby tu eurounijní jednotu proti demokracii a proti myšlence národních států někdo narušoval,“ je přesvědčený místopředseda Svobodných a zastupitel města Beroun Luboš Zálom. Podle jeho slov je dobře, že jsou v Evropě stále země jako je právě Maďarsko a částečně i Polsko, bez jejichž hrdého přístupu by přeměna Evropské unie v nový Sovětský svaz byla mnohem rychlejší. „Obávám se, že současná vláda dělá vše pro to, aby se Babiš dříve či později zase vrátil do sedla,“ bere si na mušku současnou vládu Luboš Zálom.
13.04.2022 10:20 |

podobné články

Sny klimazáškoláků mnoho lidí poznává na svých peněženkách, varuje Zálom

 
Místopředseda Svobodných Luboš Zálom patří k silným kritikům ekologických aktivistů, kteří podle něj chtějí přírodu bez člověka. „Zelení aktivisté zájem člověka úplně pomíjejí. Pro něj je ekologický zájem nikoliv zájmem člověka, ale nějaké božské nadřazené bytosti: přírody, planety, možná vesmíru, nevím. Příroda je pro ně hodnotou sama o sobě. Sebe vidí jako služebníky nadřazené bytosti,“ myslí si Zálom, který společně s dalšími členy Svobodných zavítal na demonstraci aktivistů, kteří upozorňovali na dopady klimatických změn.
16.05.2022 18:20 |

podobné články

Miliony pro manažery ČEZu? Problém je jinde, ve státních zásazích do ekonomiky, myslí si Zálom

 
Přestože Evropská unie přijímá jeden sankční balíček proti Rusku za druhým, podle místopředsedy Svobodných Luboše Záloma je důležité, abychom se především sami nestříleli do nohy. „Pokud je dlouhodobým cílem znepříjemňovat život řidičům, pak možná embargo na dovoz ropy bude z jejich pohledu úspěchem. Další zvýšení cen pohonných hmot způsobí, že určitá část lidí si prostě provoz svého auta nebude moci dovolit. Bude se méně jezdit a zelení aktivisté budou spokojeni,“ domnívá se Zálom, který největší problém shledává ve státních zásazích do celé ekonomiky, včetně energetiky. „Podstata problému je v nesmyslně nastavené politice, v zelené energetice, v absurdním systému obchodovatelných emisních povolenek,“ komentuje další vlnu zdražování energií Luboš Zálom.
02.06.2022 12:20 |

podobné články

Elektromobily? Jen pro horních deset tisíc a bruselskou politickou aristokracii, myslí si Zálom

 
„Nevěřím, že většina z nich vůbec nějaký názor má,“ myslí si o europoslancích místopředseda Svobodných Luboš Zálom, když mluví o svém postoji pro prosazování tzv. Green Dealu a zákazu prodeje nových auto se spalovacím motorem od roku 2035. „Nikdo příčetný si snad nemůže myslet, že si Evropská unie může dovolit masivně přejít na elektromobily, nebo valné části veřejnosti prostě odejmout možnost individuální dopravy. Dříve či později budou zakázány i jaderné elektrárny, tím si můžeme být jisti. V takovém systému prostě elektrodoprava nemůže fungovat,“ přemýšlí nahlas Zálom.
13.06.2022 21:15 |

podobné články

Pod rouškou boje proti epidemii kradou svobodu. Vážně si myslíte, že se jí pak vzdají? Místopředseda Svobodných Zálom už na tuhle mantru začíná být alergický...

 
ROZHOVOR Pandemie a opatření, která proti ní podniká vláda, jsou velkou výzvou pro naši svobodu. Málokdy se totiž stane, aby se vláda jednou získané moci vzdala, obává se Luboš Zálom, místopředseda strany Svobodní.
06.11.2020 10:55 |

podobné články

Jak připravit moderní štedrou večeři

 
Vánoce se kvapem blíží a s nimi i neodmyslitelná štědrovečerní večeře, během které se rodina sejde u jednoho stolu a alespoň na pár minut nechá všechny starosti za dveřmi kuchyně či jídelny. Recepty pro tento večer se zpravidla dědí z generace na generaci a hospodyňky se rok co rok drží osvědčeného postupu na bramborový salát, zelnou polévku nebo kapra. Proč to ale letos nezkusit jinak a nepřipravit si moderní štědrou večeři? Možná i vy děláte na Vánoce rok co rok to samé jídlo. Nenapadlo vás někdy, že tomu nemusí tak být? Že lze vánoční jídlo pojmout trochu netradičně? My jsme se rozhodli, že letos dáme přednost moderní štědré večeři inspirované světem. Zkusíte to taky? Připravte si moderní štědrou večeři! Vánoce se slaví snad všude ve světě a všude mají své tradice. Proto se můžeme o letošních svátcích těmito státy inspirovat a zkusit si na Štědrý den připravit pokrmy, které jsou jinde tradicí. Na čem si pochutnávají v Austrálii? U protinožců mají v prosinci teplo, ale rozhodně jim panující počasí nebrání v tom, aby si na Štědrý den nepřipravili tradiční mňamky. V této zemi je naprostou klasikou grilování na zahradě, ale drží se zde i tradiční způsoby. V rodinách, kde slaví Vánoce tradičně, si večer prostřou pečeného krocana nebo velice oblíbenou medovou šunku. Co se na Vánoce hoduje v Peru? Pokud byste se chtěli nechat inspirovat krásnou zemí Peru, pak byste si na Štědrý den k večeři museli udělat krocana, který se zde velice často nadívá čerstvým ovocem. Chybět samozřejmě nesmí omáčka z jablek a tradiční tamales, což jsou listy z kukuřice uvařené v páře a plněné mletým masem se zeleninou. Na Vánoce do Ruska! V Rusku sice Vánoce slaví až začátkem ledna, ale i tak si zde dávají do nosu. Pochutnávají si slavnostních jídlech, které se možná netváří jako vánoční,... Čtěte více Příspěvek Jak připravit moderní štedrou večeři pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.12.2016 19:55 |

podobné články

Mezi vládou Babiše a Fialy není žádný principiální rozdíl, myslí si místopředseda Svobodných

 
„Fialova vládní koalice naprosto pohrdá opravným stanoviskem Senátu,“ ohlíží se Luboš Zálom, místopředseda Svobodných za peripetií spojenou se schvalováním novely pandemického zákona. Právě kvůli tomuto zákonu však nevidí žádný rozdíl mezi novou a předchozí vládou. „Jestliže jsme tady byli dlouhé měsíce svědky toho, jak si Babiš, Hamáček a ten, kdo zrovna seděl v křesle ministra zdravotnictví, ohýbali pravidla podle sebe, jak pohrdali zákonností i demokratickými principy, nyní jsme svědky stejného přístupu. S tím rozdílem, že Babišova vláda nečelila žádné reálné opozici. Hnutí ANO společně s SPD se ale jako opozice chovat snaží. Ze strany ANO je to přehlídka drzého pokrytectví,“ říká Zálom.
22.02.2022 09:25 |

podobné články

Tipy na originální vánoční SMS přání

 
Také se už nemůžete dočkat? Čeho? No přece Vánoc, které tu budou co nevidět! Už jste se možná pustili do pečení, máte za sebou gruntování celého kvartýru a teď sedíte s kávou v ruce a čtete tento článek, ve kterém hledáte inspiraci na vánoční SMS přání. Vánoční SMS přání slouží k tomu, abychom blízkým a kamarádům ukázali, že na ně i během nejkrásnějších svátků v roce myslíme. Chystáte se je i vy letos posílat? V tom případě u nás najděte inspiraci! Vánoční SMS přání Přejeme ti k Ježíšku, ať jsi v teplém kožíšku a všude kolem tebe sněží – podívej, tam štěstí běží! Přímo za ním spěchej a další rok bude nej.   Ať láska světu vládne a nejen dnešní den, ať všechno špatné padne a život je krásný sen. Šťastné a veselé Vánoce. Chci ti popřát ze srdce co nejkrásnější vánoce, bohatého Ježíška a dobrou mňamku do bříška. Celý příští nový rok pak kopu zdraví a lásky žok. Sníh padá z oblohy, přichází chvíle pohody, Vánoce jsou stále blíž a blíž, brzy zlaté prasátko uvidíš. Šťastné a veselé. Ať jeden zázrak za druhým je vánoční svět, po starostech zbyde dým a nevrátí se zpět. Maminka smaží a vaří, a všechno se jí daří. My pečeme cukroví, ale tiše, ať se to nikdo nedoví. Přejeme pohodové Vánoce. Už jsou tu zas po roce naše krásné Vánoce. Užijte si vánoční svátky, ať jsou jako z pohádky. A taky Nový rok, udělejte správný krok. Ať ta duše němá žádné kosti nemá a vánoční stromeček skrývá krásný dáreček. Šťastné a veselé Vánoce. Ať láska pohladí všechen lid a o Vánocích zavládne klid, který jen tak neskončí, ani když se starý rok rozloučí. PF 2018 Příspěvek Tipy na originální vánoční SMS přání pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.12.2017 21:25 |

podobné články

Zálom ze Svobodných: Kdyby EU měla armádu, tak ji pošle na Británii

 
ROZHOVOR Luboš Zálom, lídr koalice Svobodných a Soukromníků ve Středočeském kraji, tvrdí, že Brusel bude Británii šikanovat, vydírat a dělat jí naschvály. Arogance bruselské politické aristokracie nás musí varovat: chceme být jenom nějakým feudálním lénem? Čím dříve se Británie od EU odtrhne, tím lépe pro ni. Revize českého členství je nutná. Nesmíme dopadnout jako Řecko. Jsme v jiné Unii, než do které jsme vstupovali.
07.07.2016 19:20 |

podobné články

Svobodný Zálom: Kalousek nemá žádné morální právo mluvit za naše potomky. Téměř všechny parlamentní strany nesou svou odpovědnost

 
ROZHOVOR Význačný člen Svobodných, lídr jejich středočeské krajské kandidátky Luboš Zálom, považuje za ještě větší nebezpečí než Covid-19 virus Babiš-20. Společné mají i to, že oba jsou mutací virů minulých. Předchůdce viru Babiš-20 lze nacházet například i v politice některých, kteří dnes chtějí proti Babišovi bojovat, třeba v Miroslavu Kalouskovi. Ale vlastně ve všech stranách, které Andreje Babiše „vytvořily“.
26.04.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Miroslav Kalousek (7596 článků)

Ideozločiny a vytváření atmosféry strachu. Svobodný Zálom je velmi znepokojen, co vláda zatím předvádí

 
Vyhlášení nouzového stavu, které začne platit v pátek 4. března, vyvolává řadu různorodých reakcí. Místopředseda Svobodných Luboš Zálom v té souvislosti upozorňuje, že nová vláda Petra Fialy již stihla ukázat, že má k principům svobody jednotlivce podobný vztah jako vláda předchozí. Naráží tak především na to, že kabinet Andreje Babiše využil nouzový stav nikoliv pro boj s virem, ale pro boj s občany a znamenal pohromu pro podnikatele, kterým bylo zakázáno pracovat a živit svoje rodiny, stejně jako pohromu pro školní děti, jimž bylo upíráno vzdělání.
03.03.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Petr Fiala (3918 článků)

Fiala trestuhodně hazarduje vůlí lidí pomáhat Ukrajině, myslí si Zálom

 
Česká vláda je neúnavná v pomoci Ukrajině. Kromě dodávky zbraní a humanitární pomoci jde o pomoc příchozím válečným běžencům, ale také slavná cesta premiéra a předsedy ODS Petra Fialy do obléhaného Kyjeva. Jenže místopředseda Svobodných a berounský zastupitel Luboš Zálom nabízí na chování vlády přece jen trochu jiný pohled.
18.03.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků)

Političtí hochštapleři. Fiala, Pekarová, Rakušan? Solidarita není nafukovací, varuje Zálom

 
„Ekonomické problémy, které se valí na české občany, nesmíme podceňovat. Pokud budou příliš drtivé, tak nejen že vlna solidarita pomine, ale může se i zvednout odpor a nenávist vůči uprchlíkům,“ myslí si místopředseda Svobodných Luboš Zálom, podle kterého není možné českým občanům tvrdit, že existuje něco jako morální povinnost kvůli válce na Ukrajině strpět ekonomické a následně existenční problémy.
22.03.2022 14:30 |

podobné články

Strategické myšlení v současné politice naprosto postrádám, říká Zálom ze Svobodných

 
„Myslím si, že západní člověk je na pokles své životní úrovně daleko citlivější a západní politik je daleko závislejší na podpoře voličů. Za takových podmínek bojovat s Ruskem pomocí sankcí, to je nerovný boj,” říká místopředseda Svobodných Luboš Zálom, který se obává, že ekonomické sankce proti Rusku se už vyčerpaly a jejich stupňováním bychom se stříleli do vlastní nohy.
03.05.2022 14:35 |

podobné články

„Nemyslím si, že Fialova vláda má k něčemu takovému odvahu.“ Luboš Zálom o tom, kdy padneme na dno

 
„Green Deal znamená především zbídačení celého kontinentu, ničení všeho, co zahájila a vybudovala vědecko-technická revoluce. Ochrana klimatu je jen marketingový obal. Je přesvědčivě dokázáno, že Green Deal na klima nebude mít prakticky žádný vliv. Bude mít ale zdrcující vliv na životní úroveň milionů lidí,“ konstatuje Luboš Zálom, místopředseda Svobodných.
10.07.2022 00:05 |

podobné články