Článek

Zákon o třetím odboji sněmovnou prošel. Bouchalo se ale do stolu

 
Nejen proslovy hanba, ale i bouchání do stolu museli strpět komunisté, když ve sněmovně plamenně hovořili proti zákonu o třetím odboji. Slovy hanba vyprovodila od sněmovního pultíku pravice poslance Miroslava Grebeníčka, do stolu pak zákonodárci bouchali při proslovu poslankyně Marty Semelové. Koalice nakonec zákon prosadila. Byl schválen v prvním čtení a nyní jde do výborů.
11.02.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Grebeníček (169 článků) , Marta Semelová (269 článků)
Podobné články

Šokovaný Filip po hlasování o třetím odboji: Ve vzduchu je velká koalice

 
Senát ve středu schválil zákon o účastnících odboje a odporu proti komunismu, běžně zvaný zákon o třetím odboji. Jeho průchodnost umožnili někteří sociální demokraté, kteří hlasovali s vládní koalicí. Proti byl jediný sociální demokrat - Jiří Dienstbier, který už den před tím měl k tomuto zákonu výhrady. Dvaadvacet senátorů ČSSD se zdrželo hlasování, 15 oranžových zákon podpořilo. Mezi nimi byl i předseda Senátu Milan Štěch.
20.07.2011 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (720 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Pravice opět bouchala do stolu. Komunista Grospič se jí vysmál

 
Poslanci od rána probírali zákon o třetím odboji. Ten posuzovali ve druhém čtení. Jak se dalo čekat, jako první se do rozpravy přihlásili komunisté. Poslanec Jan Klán a po něm také Stanislav Grospič a Marta Semelová (všichni KSČM) navrhli, aby sněmovna hlasovala pro zamítnutí zákona. Normu označili za paskvil. Projednávání proběhlo v klidu, jen Grospičovým slovům se pravice smála a bouchala do stolu. Naopak předsedkyně sněmovny Němcová si kratičkým projevem vysloužila potlesk. Debatu poslanci ukončili po dvou hodinách, kdy zákon prošel druhým čtením.
10.06.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (122 článků) , Jan Klán (21 článků) , Marta Semelová (269 článků)

Vládní strany slibují politickým vězňům zákon o třetím odboji

 
Koalice slíbila bývalým politickým vězňům, že prosadí zákon o třetím odboji. Ten by jim měl přinést statut válečného veterána a nepeněžní výhody. Na jednání Konfederace politických vězňů (KPV) to uvedl premiér Petr Nečas (ODS).
15.09.2010 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Poslanci asi schválí zákon o třetím odboji. Doporučil jim to další výbor

 
Návrh zákona o třetím odboji, podle kterého jeho účastníci dostanou 100 000 korun, zřejmě schválí Poslanecká sněmovna. Doporučil jí to ústavně-právní výbor stejně jako dříve i branný a bezpečnostní výbor.
07.06.2011 22:30 |

podobné články

Církevní restituce prošly sněmovnou. Politici doválčili tři minuty po půlnoci

 
V sobotu v 0:03 padlo rozhodnutí. Zákon umožňující církvím, zejména církvi katolické získat majetek v hodnotě 134 miliard, prošel sněmovnou. Koalice většinou čtyř mandátů si tento zákon prohlasovala. Pro zákon hlasovalo 93 poslanců, proti bylo 89. Koalice odmítla i hlasování podle jmen, které navrhovala komunistická poslankyně Marta Semelová. Celkem bylo ve sněmovně v tu chvíli 182 poslanců. Zákon nyní zamíří do Senátu.
14.07.2012 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Marta Semelová (269 článků)

Babišův Zlatuška je zděšen. Právo použít zbraň nás prý posouvá směrem k Rusku. A Kamberský z Lidovek se k tomu vysmál "strýci z Horní Dolní"

 
Poslanec Jiří Zlatuška z hnutí ANO Andreje Babiše se obává, že ústavní zákon, jenž včera prošel Poslaneckou sněmovnou, nás posouvá na východ do ruské sféry vlivu. Jde o ústavní novelu, která zaručuje občanům právo bránit sebe a svou zemi se zbraní v ruce. Komentátor Lidových novin Petr Kamberský se však pokouší zklidnit vášně. Zákon, který prošel Poslaneckou sněmovnou, je podle jeho názoru absolutně k ničemu, takže se vlastně nemusíme bát.
29.06.2017 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14050 článků) , Jiří Zlatuška (131 článků)

Komunisté k třetímu odboji: Visí ve vzduchu, zda se obrátíme na Ústavní soud

 
Komunistům se vůbec nelíbí zákon o takzvaném třetím odboji. Je jim líto, že se jim ve sněmovně nepodařilo prosadit návrh na jeho zamítnutí. „Je to zákon, který občany rozdělil,“ upozornil předseda partaje Vojtěch Filip. Zda se však kvůli normě obrátí na Ústavní soud, zatím ale „rudí“ poslanci nevědí. Možnost však stále visí ve vzduchu.
15.06.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

Opozice znectila památku statisíců, píše Uhl o třetím odboji

 
Senátem ve středu prošel návrh zákona o protikomunistickém odboji. Podle komentátora deníku Právo Petra Uhla se tím úředně ospravedlnilo násilí. A opoziční ČSSD při tom nehnula ani prstem, ačkoli měla možnost zbytek Senátu přehlasovat.
21.07.2011 11:50 |

podobné články

Očekávala jsem od komunistů obstrukce, přiznala k třetímu odboji Klasnová

 
Poslanci mají nový problém. Tím je zákon o protikomunistickém odboji. Komunisté nepřímo dali najevo, že jim zákon vadí a tak dnes ve sněmovně kvůli normě udělali obranný tah ve formě obstrukce. Zákon ale nevoní ani sociálním demokratům. Petr Gazdík dokonce řekl, že poslanci TOP 09 dostávají od bývalých funkcionářů KSČ "hnusné anonymní výhrůžky."
09.02.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (896 článků) , Petr Gazdík (885 článků)

Herec Landovský a biskup Malý převzali osvědčení o účasti v třetím odboji

 
Herec a signatář Charty 77 Pavel Landovský a biskup Václav Malý byli v úterý mezi 23 oceněnými, kteří převzali z rukou ministra obrany Vlastimila Picka osvědčení o účasti ve třetím - protikomunistickém - odboji. Oceněni byli také lidé, kteří v 50. letech spolupracovali se západními tajnými službami, část z nich in memoriam.
30.04.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Landovský (169 článků) , Václav Malý (73 článků) , Vlastimil Picek (275 článků)

Hanba! Grebeníčka ve sněmovně vypískali za jeho řeči o třetím odboji

 
Poslanci začali dopoledne jednat o protikomunistickém odboji. Ačkoliv koalice na zařazení tohoto bodu velmi lpěla, neboť komunistům se ve středu podařilo obstrukcí tento zákon vyřadit z jednacího dne, sál už 15 minut po zahájení debaty byl poloprázdný. Důvodem je to, že si slovo ve sněmovně vzali převážně komunisté. Zvláště projev poslance Miroslava Grebeníčka si vysloužil od koalice odsouzení.
11.02.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Grebeníček (169 článků)

Senátem prošlo ocenění třetího odboje. Grospič: Ústavní stížnost nevylučujeme

 
AKTUALIZOVÁNO Senátoři přijali zákon o třetím odboji. Sněmovnou prošla norma letos v červnu za hlasitého nesouhlasu levice a zvláště KSČM. Pro zákon dnes hlasovalo 44 senátorů, proti byli jen čtyři. Norma nyní míří k podpisu prezidentu Václavu Klausovi. Začne platit symbolicky 17. listopadu.
20.07.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků)

Zákon o protikomunistickém odboji prezidenta nenadchl, ale podepsal ho

 
Prezident Václav Klaus podepsal zákon o protikomunistickém odboji. V dopise předsedkyni sněmovny přitom napsal, že o zákonu není zcela přesvědčen, nechce ale přispívat k další polarizaci veřejné debaty.
17.08.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků)

Prezident podepsal zákon o protikomunistickém odboji

 
Prezident Václav Klaus podepsal zákon o protikomunistickém odboji. Prý o něm není zcela přesvědčen, ale nechce přispívat k další polarizaci veřejné debaty.
17.08.2011 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků)

Vláda si schválila program, je v něm i zákon o protikomunistickém odboji

 
Kabinet premiéra Petra Nečase schválil ve středu programové prohlášení vlády. V příštích čtyřech letech chce trojkoaliční kabinet ODS, TOP 09 a Věcí zreformovat veřejné finance, zdravotnictví, vzdělávání, důchodový systém a bojovat proti korupci. Navíc se se zavázal prosadit zákon o protikomunistickém odboji, který odpor proti bývalému režimu postaví na roveň boje proti nacismu.
04.08.2010 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

ČSSD podpoří koaliční zákon o protikomunistickém odboji

 
ČSSD je po třech měsících jednání ve sněmovně ochotna podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Františka Bublana podpořit zákon o protikomunistickém odboji.
25.05.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: František Bublan (189 článků)

Senát schválil zákon o protikomunistickém odboji

 
Bojovníci proti komunismu se dočkají finančního ocenění. Senát ve středu schválil zákon o protikomunistickém odboji, který jim zaručuje jednorázové ocenění v hodnotě sto tisíc korun, vdovci a vdovy po nich obdrží půlku. Odbojářům s podprůměrným důchodem bude navíc penze dorovnána na celostátní průměr.
20.07.2011 13:05 |

podobné články

Klaus podepsal zákon o protikomunistickém odboji, dilema mu zůstalo

 
Prezident Václav Klaus podepsal, byť s připomínkami, zákon o protikomunistickém odboji. Předsedkyni Sněmovny Miroslavě Němcové sdělil své pochybnosti o smyslu zákona i o motivaci jeho předkladatelů. Podle něj však univerzální náhled na věc zřejmě neexistuje.
17.08.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků) , Miroslava Němcová (1414 článků)

Poslanci budou jednat o třetím odboji a části zdravotní reformy

 
Poslanecká sněmovna by v pátek měla projednávat druhé čtení novely, která umožňuje zavedení standardů zdravotní péče. Na programu je i druhé čtení zákona o protikomunistickém odboji. Informuje ČTK.
10.06.2011 07:05 |

podobné články