Článek

Zákon o protikomunistickém odboji prezidenta nenadchl, ale podepsal ho

 
Prezident Václav Klaus podepsal zákon o protikomunistickém odboji. V dopise předsedkyni sněmovny přitom napsal, že o zákonu není zcela přesvědčen, nechce ale přispívat k další polarizaci veřejné debaty.
17.08.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9236 článků)
Podobné články

Prezident podepsal zákon o protikomunistickém odboji

 
Prezident Václav Klaus podepsal zákon o protikomunistickém odboji. Prý o něm není zcela přesvědčen, ale nechce přispívat k další polarizaci veřejné debaty.
17.08.2011 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9236 článků)

Klaus podepsal zákon o protikomunistickém odboji, dilema mu zůstalo

 
Prezident Václav Klaus podepsal, byť s připomínkami, zákon o protikomunistickém odboji. Předsedkyni Sněmovny Miroslavě Němcové sdělil své pochybnosti o smyslu zákona i o motivaci jeho předkladatelů. Podle něj však univerzální náhled na věc zřejmě neexistuje.
17.08.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9236 článků) , Miroslava Němcová (1412 článků)

Vláda si schválila program, je v něm i zákon o protikomunistickém odboji

 
Kabinet premiéra Petra Nečase schválil ve středu programové prohlášení vlády. V příštích čtyřech letech chce trojkoaliční kabinet ODS, TOP 09 a Věcí zreformovat veřejné finance, zdravotnictví, vzdělávání, důchodový systém a bojovat proti korupci. Navíc se se zavázal prosadit zákon o protikomunistickém odboji, který odpor proti bývalému režimu postaví na roveň boje proti nacismu.
04.08.2010 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

ČSSD podpoří koaliční zákon o protikomunistickém odboji

 
ČSSD je po třech měsících jednání ve sněmovně ochotna podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Františka Bublana podpořit zákon o protikomunistickém odboji.
25.05.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: František Bublan (188 článků)

Senát schválil zákon o protikomunistickém odboji

 
Bojovníci proti komunismu se dočkají finančního ocenění. Senát ve středu schválil zákon o protikomunistickém odboji, který jim zaručuje jednorázové ocenění v hodnotě sto tisíc korun, vdovci a vdovy po nich obdrží půlku. Odbojářům s podprůměrným důchodem bude navíc penze dorovnána na celostátní průměr.
20.07.2011 13:05 |

podobné články

Levicový Senát stáhl ze Sněmovny zákon o protikomunistickém odboji

 
Senát ve čtvrtek hlasy ČSSD, KSČM a KDU-ČSL rozhodl o tzv. zpětvzetí návrhu zákona o protikomunistickém odboji a jeho účastnících. Návrh byl do Sněmovny předložen v době, kdy měla v horní komoře pravice většinu. Pro stažení návrhu hlasovalo 43 senátorů, proti 28.
09.12.2010 11:25 |

podobné články

Vláda zřejmě schválí zákon o protikomunistickém odboji

 
Vláda premiéra Petra Nečase (ODS) s největší pravděpodobností schválí návrh zákona o protikomunistickém odboji, který předložila skupina koaličních poslanců. Vyplývá to z návrhu usnesení, který je zveřejněn na internetu.
08.01.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Vláda podpořila zákon o protikomunistickém odboji

 
Vláda ve středu podpořila poslanecký návrh zákona o protikomunistickém odboji. Prakticky stejný návrh již před časem předložili senátoři, levicová většina v horní komoře jej však po doplňovacích volbách stáhla. Po jednání vlády o rozhodnutí informoval ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS).
12.01.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1880 článků) , Jiří Pospíšil (1880 článků)

Zákon o protikomunistickém odboji je paskvil, zuří komunisté

 
Komunisté se ve sněmovně pustili do kritiky zákona o protikomunistickém odboji, který je ve druhém čtení. Označili jej za paskvil a navrhli jeho zamítnutí. Koaliční poslanci vesměs opustili sál. Jeden ze spoluautorů předlohy Marek Benda (ODS) nazval její kritiky "poststalinskými poskoky komunistické strany".
10.06.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (520 článků)

Potvrzeno: Landovský i Malý byli v protikomunistickém odboji

 
Herec a signatář Charty 77 Pavel Landovský a biskup Václav Malý byli dnes mezi 23 oceněnými, kteří převzali z rukou ministra obrany Vlastimila Picka osvědčení o účasti ve třetím - protikomunistickém - odboji. Oceněni byli také lidé, kteří v 50. letech spolupracovali se západními tajnými službami, někteří z nich in memoriam.
30.04.2013 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Landovský (169 článků) , Václav Malý (73 článků) , Vlastimil Picek (275 článků)

Debata o protikomunistickém odboji ve východních Čechách

 
Hned tři debaty o protikomunistickém odboji ve východních Čechách proběhly v úterý 1. prosince v Pardubicích.
03.12.2015 19:26 |

podobné články

Očekávala jsem od komunistů obstrukce, přiznala k třetímu odboji Klasnová

 
Poslanci mají nový problém. Tím je zákon o protikomunistickém odboji. Komunisté nepřímo dali najevo, že jim zákon vadí a tak dnes ve sněmovně kvůli normě udělali obranný tah ve formě obstrukce. Zákon ale nevoní ani sociálním demokratům. Petr Gazdík dokonce řekl, že poslanci TOP 09 dostávají od bývalých funkcionářů KSČ "hnusné anonymní výhrůžky."
09.02.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (895 článků) , Petr Gazdík (884 článků)

Odbojáři DOSTANOU peníze! Prezident Klaus podepsal zákon o protikomunistickém odboji!

 
Prezident Václav Klaus podepsal ve středu zákon, který uznává protikomunistický odboj a jeho účastníkům přiznává finanční ohodnocení. Sám prezident má však k zákonu výhrady, informoval mluvčí Pražského hradu Petr Macinka.
17.08.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9236 článků) , Petr Václav (759 článků)

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (911 článků)

Hanba! Grebeníčka ve sněmovně vypískali za jeho řeči o třetím odboji

 
Poslanci začali dopoledne jednat o protikomunistickém odboji. Ačkoliv koalice na zařazení tohoto bodu velmi lpěla, neboť komunistům se ve středu podařilo obstrukcí tento zákon vyřadit z jednacího dne, sál už 15 minut po zahájení debaty byl poloprázdný. Důvodem je to, že si slovo ve sněmovně vzali převážně komunisté. Zvláště projev poslance Miroslava Grebeníčka si vysloužil od koalice odsouzení.
11.02.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Grebeníček (169 článků)

Rozhlas: Kvůli třetímu odboji mají úředníci nával. Už se přihlásilo 500 lidí

 
Už týden přijímá ministerstvo obrany žádosti o osvědčení účastníka třetího odboje. Za tak krátkou dobu ale zájem o uznání svých aktivit v protikomunistickém odboji projevilo již 500 lidí.
24.11.2011 10:15 |

podobné články

Ani hádka Filipa s Bendou o odboji se sledovaností nepohnula

 
Během pátku se ve sněmovně strhla ostrá hádka při projednávání návrhu zákona o protikomunistickém odboji. Česká televize si proto do pořadu Události, komentáře pozvala Vojtěcha Filipa a Marka Bendu, vyhraněné zástupce obou stran. Ani jejich střet však tradičně podprůměrnou páteční sledovanost tohoto pořadu nepozvedl.
14.02.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků) , Marek Benda (520 článků)

Ani hádka Filipa s Bendou o odboji se sledovaností nezamávala

 
Během pátku se ve sněmovně strhla ostrá hádka při projednávání návrhu zákona o protikomunistickém odboji.
14.02.2011 11:05 |

podobné články

Poslanci budou jednat o třetím odboji a části zdravotní reformy

 
Poslanecká sněmovna by v pátek měla projednávat druhé čtení novely, která umožňuje zavedení standardů zdravotní péče. Na programu je i druhé čtení zákona o protikomunistickém odboji. Informuje ČTK.
10.06.2011 07:05 |

podobné články