Článek

Zákon na ochranu pětikolky II. Aneb vláda chce znovu porušovat ústavu

 
Před pár dny jsme přinesli text s titulkem Zákon na ochranu pětikolky. Popisoval přípravu, rámce, principy a cíle nového cenzurního zákona chystaného už od jara naší vládou. Poté, co první verze kvůli nemožné definici slova „dezinformace“ neprošla, nyní se cenzurní zákon soustřeďuje na činy „ohrožující bezpečnost země“. I to je samozřejmě v rozporu s logikou, zdravým rozumem, ale jak dále uvidíme, též se zákonem a s naší ústavou.
17.10.2022 18:05 |

podobné články

Podobné články

„Zákon na ochranu pětikolky“: Pohled zkušené právničky. Vláda to zkouší jinak, Ústava se otřásá

 
Přinášíme pokračování příběhu se zákonem, kterým chce vláda bojovat proti dezinformacím. Tentokrát má hlavní slovo zkušená právnička.
17.10.2022 18:30 |

podobné články

„Zákon na ochranu pětikolky“: Pohled zkušené právničky. Vláda to zkouší jinak, Ústava se otřásá

 
Přinášíme pokračování příběhu se zákonem, kterým chce vláda bojovat proti dezinformacím. Tentokrát má hlavní slovo zkušená právnička.
17.10.2022 19:35 |

podobné články

Senátor Valenta: Ani vláda nesmí porušovat zákony. Je lákavé zbavit lidi svobody

 
ROZHOVOR Senátor a podnikatel Ivo Valenta patří k hlasitým obhájcům živnostníků a drobných firem. Proto jistě nikoho nepřekvapí, že uvítal verdikt Městského soudu v Praze, který rozhodl o tom, že mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví byla v rozporu se zákonem. „Pro vládu je lákavé zbavit lidi svobody. Ale zákony nesmí porušovat ani vláda,“ říká v rozhovoru senátor Valenta.
27.04.2020 10:35 |

podobné články

Zástupci Kliniky nutí ÚZSVM porušovat zákon

 
Zástupci Autonomního sociálního centra Klinika nutí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) porušovat zákony, když po něm chtějí, ať prodlouží bezúplatnou výpůjčku objektu Jeseniova 60 nebo je nechá pokračovat v jejich činnosti bez smlouvy.
05.03.2016 15:25 |

podobné články

Novinka v boji proti dezinformacím: Zákon na ochranu pětikolky

 
Nová legislativa, která má bojovat s dezinformacemi, přichází do sněmovny
14.10.2022 16:25 |

podobné články

Novinka v boji proti dezinformacím: Zákon na ochranu pětikolky

 
Nová legislativa, která má bojovat s dezinformacemi, přichází do sněmovny
14.10.2022 17:00 |

podobné články

Při výjimečném stavu budeme porušovat konvenci o lidských právech, hlásí Francie

 
Francie po dobu výjimečného stavu, který byl v zemi vyhlášen po pařížských atentátech, bude porušovat Evropskou konvenci o lidských právech. Země o tom dnes podle agentury AFP informovala Radu Evropy (RE).
27.11.2015 22:16 |

podobné články

Daniel Kroupa: Pro primitiva je suverenita schopnost porušovat pravidla

 
Civilizovaný člověk chápe, že respektování společných pravidel, která svobodně přijal, není ztrátou suverenity, ale jejím naplněním. Barbarský primitiv naopak považuje za suverenitu schopnost tato pravidla porušovat, když se mu jejich dodržování právě nehodí.
24.06.2017 08:30 |

podobné články

Noveský (BPP): K vystoupení a postojům pana Babiše aneb podpořme vládu a V4

 
Poslední zvonění pro EU- Schengen aneb Vedení EU nesmí nutit slabší státy porušovat platné předpisy EU aneb Jak asi bude slušet v roce 2018 paní kancléřce a jejímu doprovodu povinný nidžáb?
07.09.2015 09:56 |

podobné články

Památkáři si zoufají. Nový zákon omezí ochranu historických budov

 
Nový památkový zákon, který schválila vláda na návrh ministerstva kultury, omezí ochranu historických budov a památkových oblastí. Podle kritiků z řad památkářů nedefinuje ochranu hmotného kulturního dědictví jako veřejný zájem a nepřináší požadované systémové změny. Ministerstvo výtky odmítá většinou s odkazem, že kritici zákon nepochopili.
20.11.2015 17:20 |

podobné články

Politici mohou porušovat zákon o střetu zájmů, jak se jim zlíbí

 
Zatočíme s korupcí, slibují politici bez rozdílu partajního trika před volbami. Totéž tvrdili před lety, když se schvaloval zákon o střetu zájmů. Měl se stát účinným nástrojem boje proti úplatkářství především v politice. Nyní, po třech letech jeho fungování, se ukazuje, že zákon je špatný. A všichni se v tomto hodnocení shodují.
19.04.2010 04:15 |

podobné články

Piráti: Pražská energetika se rozhodla vědomě porušovat zákon o registru smluv

 
Dnes vstoupil v účinnost zákon o registru smluv, jinými slovy zákon, který nařizuje všem veřejným institucím s výjimkou ČEZ a malých obcí zveřejňovat smlouvy s hodnotou přesahující 50 000 Kč na Internetu. Většina pražských institucí ho hodlá začít dodržovat, Pražská energetika a.s. ho ignoruje.
01.07.2016 18:45 |

podobné články

Šlachta (Přísaha): Konání vládnoucí ‚pětikolky‘ už dávno překročilo hranici únosnosti

 
Na podzim letošního roku se budou po čtyřech letech konat komunální a senátní volby, jejichž termín prezident Miloš Zeman vyhlásil na 23. a 24. září. Hnutí Přísaha v čele s Robertem Šlachtou pokračuje v politických ambicích a kandiduje celkem v 56 městech po celé ČR. Na kandidátce nechybí ani jméno samotného předsedy a bývalého elitního policisty, který chce uspět v Pohořelicích, kde žije.
22.07.2022 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků)

Ministr školství projedná s řediteli výchovných ústavů ochranu pedagogů

 
Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) se dnes v Praze sejde s řediteli všech výchovných ústavů v republice, představí jim svůj návrh na vyšší právní ochranu pedagogů. Ministr tímto návrhem reagoval na nedávný brutální útok chovanců na vychovatele ústavu v Králíkách na Orlickoústecku.
17.04.2014 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Chládek: Vláda donutila školy porušovat zákon

 
Sociální demokracie již v minulosti několikrát upozorňovala na dramatický propad prostředků, které vláda poskytovala školám na učebnice, pomůcky a vzdělávání učitelů.
03.07.2012 17:30 |

podobné články

Na 86letou seniorku se sesypalo policejní komando, užívala konopí

 
Ačkoli již rok platí zákon umožňující léčit se konopím, nelze jej stále legálně získat v lékárnách. Čeští pacienti mají buď smůlu, anebo „musí“ porušovat zákon. Ten, kdo zjistil, že mu sušená bylina pomáhá od bolesti či nesnesitelných křečí, přestane řešit, zda mu hrozí postih.
25.06.2014 04:15 |

podobné články

Řidiči kamionů jsou nuceni porušovat zákon: Jezdí přetížení a klidně celý den

 
Řidič kamionu z Humenného přišel s informací, že řidiči jisté přepravní firmy stráví za volantem i více než 20 hodin a jezdí přetížení. Porušení zákona už potvrdili i slovenští inspektoři práce. Podle řidičů ale firma pokutu zaplatí a zákon se vědomě porušuje dále.
30.11.2017 14:35 |

podobné články

Roman Šmucler pro eXtra.cz: Nový ministr zdravotnictví nesmí porušovat zákon, je to skandál

 
V pondělí přestal platit nouzový stav, který umožňoval zasahování do lidských práv, jež se týkají svobody pohybu a shromažďování. Pandemický zákon stejné pravomoci vládě nedává, nicméně ministr zdravotnictví Petr Arenberger se už nechal slyšet, že počet osob stejně omezí a že opatření pak bude platit až do zákazu soudu.
13.04.2021 07:35 |

podobné články

Martínek (Piráti): Obávám se, že se přijetím vytvoří zákon, který bude většina porušovat

 
Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. 4. 2021 k návrhu poslance Petra Dolínka na vydání zákona, kterým se mění zákon o silničním provozu
14.04.2021 13:40 |

podobné články