Článek

Zakladatelka festivalu Marie Kinsky: Kultura je nutná součást života

 
Festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance už po deváté přivítá své diváky. V červnu v Praze v Invalidovně a v červenci na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Letos na něm opět vystoupí také zahraniční hvězdy. Zakladatelka festivalu Marie Kinsky Právu řekla, že nyní je ve společnosti cítit, jak důležité umění pro lidi je.
03.06.2021 14:55 |

podobné články

Podobné články

Kraj Vysočina: Ženou regionu je zámecká paní Marie Kinsky

 
Letošní Ženou regionu na Vysočině je Marie Kinsky ze Žďáru nad Sázavou, zakladatelka Centra choreografického rozvoje SE.S.TA a realizátorka mnoha originálních společensko-kulturních aktivit, držitelka Nejvyššího ocenění Kraje Vysočina z roku 2016. Ocenění regionální vítězka převzala z rukou náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka.
30.09.2018 10:35 |

podobné články

Kinský: Gól mu dal fanoušek!

 
VIDEO: Takovou penaltu brankář Antonín Kinský ještě nepustil. Gól mu dal fanoušek! Podívejte se na video! Kinského Saturn nakonec porazil v utkání Spartak Moskva 2:1.
22.09.2009 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Kinský (7 článků)

Brankář Kinský si poranil záda a bude měsíc mimo hru

 
Český fotbalový brankář ve službách FK Saturn Antonín Kinský je zraněný.
22.07.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Kinský (7 článků)

Zemřel hrabě Antonín Kinský, restauratér i filmový herec

 
Ve věku 56 let dnes zemřel potomek slavného šlechtického rodu Antonín Kinský. Lidé ho znají mimo jiné i díky jeho roli ve filmu Zapomenuté světlo.
28.05.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Kinský (7 článků)

Zemřel šlechtic Antonín Kinský!

 
Antonín Kinský (†56), potomek slavného šlechtického rodu, restauratér a herec, zemřel včera ráno po dlouhé nemoci v Praze ve svém bytě.
29.05.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Kinský (7 článků)

Kroužkování pomohlo i šlechtici. Kinský bude rozhodovat o kraji

 
O Královéhradeckém kraji bude podle očekávání rozhodovat například hradecký primátor. Díky kroužkování se ale do zastupitelstva dostal i šlechtic František Kinský.
14.10.2012 21:10 |

podobné články

Hrabě Francesco Kinský dal Borgo (34) provedl Aha! po rodovém majetku: Tajemná Madona z hradu Kost!

 
Výklad z úst nejpovolanějšího, samotného hraběte! Po hradě Kost v Českém ráji včera návštěvníky prováděl Francesco Kinský dal Borgo (34), syn jednoho z majitelů hradu. A Nedělní Aha! bylo u toho.
03.06.2018 12:10 |

podobné články

„Od Íránců se učím vařit,“ říká zakladatelka festivalu íránských filmů Andrea. V čem jsou jiní než Češi?

 
Ačkoli je nám Írán na stovky kilometrů vzdálený, řadu věcí máme společných. Třeba to, že jsme všichni vyrostli na večerníčku Pat a Mat. O své lásce k íránské kultuře, o rozdílnosti mezi Čechy a Íránci se rozpovídala Andrea Svobodová, zakladatelka filmového festivalu Íránci, který v úterý 9. ledna v Lucerně odstartoval 7. ročník.
10.01.2018 18:10 |

podobné články

Komiksy nejsou jen četbou pro děti! České talenty mizí, tvrdí zakladatelka festivalu Frame

 
První listopadový víkend se promění pražské Karolinum v ráj komiksu. Festival Frame představí špičky svého oboru z Čech i ze zahraničí. Jsou tuzemští komiksáci srovnatelní s těmi světovými? A je komiks na vzestupu? To prozradila pro Blesk.cz Klára Vöröšová, zakladatelka festivalu.
03.11.2018 06:40 |

podobné články

František Kašpárek: Kultura vymazávání

 
Světem hýbá vynález, který se nazývá Cancel culture, neboli kultura rušení. Kultura rušení, ve skutečnosti antikultura, bedlivě hlídá projevy veřejně známých osob. Pokud se (tyto osoby) vyjádří v rozporu se současným světonázorem, okamžitě se spouští proces „vymazání“ z veřejného života, ze zaměstnání a samozřejmě ze sociálních sítí.
12.04.2021 19:55 |

podobné články

Zakladatelka festivalu Serial Killer Kamila Zlatušková: Zaměříme se na britské seriály

 
Brněnský festival televizních a online seriálů Serial Killer se v září zaměří na britskou komediální tvorbu. Přesněji řečeno na ženské tvůrkyně, jako je například autorka mnohokrát oceněné Potvory, herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge. Festival, který chce zároveň exportovat do západní Evropy to nejlepší ze zdejší tvorby, se letos kvůli pandemii možná odehraje zčásti na internetu, prozradila jeho zakladatelka Kamila Zlatušková.
04.06.2020 08:40 |

podobné články

Lachnit (ČSSD): Kultura kultury

 
„Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!“ Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jakoby den ode dne zbytečnější.
17.04.2012 14:35 |

podobné články

Kultura kultury

 
„Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!“ Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jako by den ode dne zbytečnější," začíná svou úvahu zástupce starosty Městské části Praha 5, JUDr. Petr Lachnit z ČSSD. A pokračuje…
20.08.2013 15:10 |

podobné články

Petr Lachnit: Kultura kultury

 
„´Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!´ Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jakoby den ode dne zbytečnější,“ začíná svůj dnešní sloupek JUDr. Petr Lachnit, 1. zástupce starosty Městské části Praha 5. A pokračuje…
09.09.2014 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (114 článků) , Petr Lachnit (113 článků)

Lachnit (ANO): Kultura kultury

 
„Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!“ Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jakoby den ode dne zbytečnější.
11.09.2014 16:01 |

podobné články

Publicista se postavil za Halíka, který není Charlie. Západní kultura prý nestojí jen na provokaci

 
Publicista Dan Drápal se zastává kněze Tomáše Halíka, který svým komentářem Proč nejsem Charlie vyvolal řadu reakcí. Na serveru Česká pozice píše, že Halík podle něj pouze říká, že naše kultura má více tváří a on preferuje jinou, než byla tvář humoristického časopisu Charlie Hebdo. Zdůrazňuje zároveň, že umírnění muslimové rovněž potřebují empatii. Západní kultura prý muslimům velmi hlasitě říká: „Nám není nic svaté.“
27.01.2015 15:43 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (577 článků)

Lachnit: Kultura kultury

 
„Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!" Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jakoby den ode dne zbytečnější.
24.08.2018 08:40 |

podobné články

MPO: Žádosti z programu COVID-Kultura je možné podávat do 18. září

 
Víc než 54 milionů korun. Dosavadní částka, o kterou požádali či se chystají požádat v programu COVID-Kultura podnikatelé. Celkem podali či v systému rozpracovali a chystají se podat 117 žádostí. Žádosti v programu COVID-Kultura je sice aktuálně možné podávat do 18. září 2020, jedná se však o prodloužení výzvy do 30. září 2020.
07.09.2020 22:30 |

podobné články

Průměrný plat v kultuře? 30 tisíc. Mnozí moji kolegové dnes už sedí u kasy, nadával v Rozhlasu Šporcl

 
Houslista Pavel Šporcl po schůzce s premiérem Andrejem Babišem nebo ministryní financí Alenou Schillerovou (ANO) doufá, že se podaří českou kulturu postavit na nohy. Šporcl v Českém rozhlasu zopakoval, že kultura je jednou z nejpostiženějších oblastí a stát v čele s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) dělá pro kulturu málo. „Kultura je na tom opravdu nejhůř, my jsme byli zavření jako první a budeme otevření jako poslední. I z výsledků v rámci EU vyplývá, že spolu s leteckým průmyslem je na tom kultura nejhůře,“ tvrdí Šporcl.
25.03.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šporcl (182 článků) , Andrej Babiš (22208 článků) , Lubomír Zaorálek (2797 článků)