Článek

Zakázkové Ferrari pro Erica Claptona

 
O jednom z nejvzácnějích novodobých Ferrari už jsme vás informovali poté, co jeho fotografie pronikly na světová automobilová fora a poté i na ostatní stránky. Spekulace o tom, že si jej nechal na zakázku vyrobit zpěvák Eric Clapton se potvrdily.
28.05.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků)
Podobné články

Zženštilý syn Kim Čong-ila tančil na koncertě Erica Claptona

 
Na koncert svého oblíbence Erica Claptona v Singapuru si v pondělí zašel prostřední syn severokorejského vůdce Kim Čong-ila, Kim Čong-čol. Vystoupení britského hudebníka si nenechal ujít už poněkolikáté, tentokrát byl doprovázen dvacetičlennou skupinou, ve které nechybělo i několik bodyguardů. Devětadvacetiletý Kim Čong-čol je svým otcem považovaný za příliš zženštilého, a jako o nástupci o něm neuvažuje.
16.02.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků) , Kim Kim (1551 článků)

Zemřel legendární kytarista Otis Rush, který ovlivnil Led Zeppelin i Claptona

 
Ve věku 84 let zemřel v sobotu legendární bluesový kytarista a zpěvák Otis Rush. Jeho vášnivá, jazzem podbarvená hudba, ovlivnila řadu umělců, od Carlose Santany a Erica Claptona po rockovou kapelu Led Zeppelin. Rush podlehl komplikacím, které se u něj objevily po mrtvici v roce 2003. Informoval o tom jeho dlouholetý manažer Rick Bates.
30.09.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků) , Otis Rush (2 články) , Led Zeppelin (48 článků)

Rocková hvězda Eric Clapton trpí odumíráním nervů: Ještě pořád můžu hrát, ale horší se to

 
Pro rockovou hvězdu Erica Claptona (71) je život jeden velký boj. Prošel si závislostí na kokainu, heroinu, lécích i alkoholu. Tragicky mu zemřel syn, když vypadl z okna mrakodrapu. Nyní se potýká s příznaky stáří, které mu pomalu, ale jistě brání koncertovat.
11.06.2016 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků)

Nejtěžší píseň pro Milana Peroutku z Tváře: Připomněla mu smrt otce

 
Otevření třinácté komnaty! To čekalo během pátého kola třetí řady show Tvoje tvář má známý hlas na Milana Peroutku (27). Zpíval doják od Erica Claptona (71) o smrti jeho syna. A ten oživil smrt Milanova otce, bubeníka skupiny Olympic Milana Peroutky (†49). Přitom na něj nesměl myslet!
27.03.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků) , Milan Peroutka (212 článků)

Nová CD - Iggy Pop, Eric Clapton & Steve Winwood i Marilyn Manson

 
V hudbě tento týden vychází opravdu hodně zajímavého, pokusili jsme se tedy o výběr. Vychází jazzová deska punkera Iggyho Popa, velkou událostí bylo setkání Erica Claptona a Stevea Winwooda, z něhož vychází záznam, mnohé potěší novinka Marilyna Mansona.
27.05.2009 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků) , Marilyn Manson (111 článků) , Steve Winwood (3 články) , Iggy Pop (53 článků)

Carla Bruni: Co se jí to stalo? Přehnala botox!

 
Bývala jednou z nejkrásnějších žen světa. Okouzlila frontmana Rolling Stones Micka Jaggera i Erica Claptona. Stala se první dámou Francie. Pověst krásky si na stárnoucí Carle začíná vybírat daň. Uchýlila se k botoxu.
17.03.2010 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků) , Mick Jagger (276 článků) , Carla Bruni (175 článků)

Nová CD - Eric Clapton, Toxique i Helena Vondráčková

 
Po pěti letech se tento týden dočkali fanoušci Erica Claptona, který nahrál novinku nazvanou prostě Clapton, druhé album své existence připravila skupina Toxique a Helena Vondráčková vydává živé dvoualbum recitál.
29.09.2010 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (963 článků) , Eric Clapton (63 článků)

Clapton v New Yorku draží přes 70 svých kytar

 
Více než 70 kytar legendárního britského hudebníka Erica Claptona jde ve středu v New Yorku do dražby. Výtěžek z prodeje hudebních nástrojů chce Clapton věnovat protidrogovému a protialkoholnímu centru karibské Antiguy, které v roce 1998 založil.
08.03.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků)

Jeff Beck Novinkám exkluzivně prozradil, co bude hrát v Praze

 
Ve čtvrtek vystupuje v Praze legendární kytarista Jeff Beck, který se proslavil už na konci šedesátých let, když Yardbirds nahradil Erica Claptona. Objevil se i v Antonioniho Zvětšenině Na rozdíl od jiných kytaristů Beck neustále měnil styly, v polovině sedmdesátých let se úspěšně zaměřil na jazzrock a předjal nástup čarostřelců typu Satrianiho. Po příjezdu do Prahy poskytl Novinkám rozhovor.
23.06.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků) , Jeff Beck (18 článků) , Beck Beck (113 článků) , Erica Beck (1 článek)

Zájemce o hodinky Erica Claptona zaplatil přes 70 milionů korun!

 
Za 2,9 milionu eur (asi 73,6 milionu korun) se v pondělí v Ženevě vydražily platinové hodinky, které patřily britskému kytaristovi Ericu Claptonovi.
21.11.2012 14:57 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků)

Filmové premiéry: Byl jednou jeden ostrov, Rodina k pronájmu, U moře a další

 
Johnny Depp hraje hlavní postavu gangsterky podle skutečnosti s názvem Black Mass: Špinavá hra. Oldřich kaiser jako skvělý vypravěč zve do hlubin přírody ve filmu Aldabra: Byl jednou jeden ostrov. Poslední kapitolou Hunger Games je druhá část Síly vzdoru. Angelina Jolie režírovala sebe i Brada Pitta v melodramatu U moře. Děti potěší francouzská animovaná komedie Proč jsem nesnědl svého taťku. Rodina k pronájmu je komedie o milionáři, který měl všechno vyjma právě rodiny. A nakonec je tu dvouhodinový záznam koncertu Erica Claptona.
19.11.2015 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1788 článků) , Angelina Jolie (2150 článků) , Johnny Depp (795 článků) , Eric Clapton (63 článků)

Filmové premiéry: Detektivní animák a svět na pokraji kolapsu

 
Sádrová verze legendárního detektiva, OÁZA ve světě na pokraji chaosu a kolapsu, jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii, kamarádská svatba jen tak na oko, životní příběh mistra francouzské literatury a poflakující se teenager. Tento týden přináší sedm filmových premiér včetně dokumentárního snímku přinášejícího nevšední pohled na osobní i profesní život britského kytaristy a zpěváka Erica Claptona.
28.03.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků)

Zemřel legendární bluesový kytarista Otis Rush (†84)

 
Ve věku 84 let zemřel v sobotu legendární bluesový kytarista a zpěvák Otis Rush. Jeho vášnivá, jazzem podbarvená hudba ovlivnila řadu umělců, od Carlose Santany a Erica Claptona po rockovou kapelu Led Zeppelin.
30.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků) , Otis Rush (2 články) , Led Zeppelin (48 článků)

Slavný bluesman Buddy Guy zahraje v Lucerně

 
Jeden z posledních žijících představitelů chicagského blues dvaaosmdesátiletý Buddy Guy vystoupí 8. listopadu v pražské Lucerně. Buddy Guy doprovázel v šedesátých letech Muddyho Waterse a vystupoval společně s harmonikářem Juniorem Wellsem. Svou hrou ovlivnil rockové kytaristy Erica Claptona, Jimiho Hendrixe, Jimmyho Page z Led Zeppelin i Keitha Richardse z Rolling Stones.
02.11.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (63 článků) , Muddy Waters (2 články) , Keith Richards (80 článků) , Buddy Guy (29 článků) , Jimmy Page (17 článků) , Keith Richards (80 článků) , Led Zeppelin (48 článků) , Erica Page (1 článek)

Ferrari ukazuje v Pekingu pokrok ve vývoji systému HY-KERS

 
Ferrari včera v Pekingu odhalilo nejnovější vývojové stádium svého systému HY-KERS. Poprvé se systém ukázal samozřejmě ve Formuli 1, ale co se supersportů týče, prvním byl zelený prototyp 599 GTB vystavený na autosalonu v Ženevě před dvěma lety. Systém dokáže účinně rekuperovat kinetickou energii a tu násleně využít pro zvýšení výkonu. Zároveň systém snižuje průměrnou hodnotu spotřeby a průměrné emise CO2 by mohly klesnout až o 40 %. Elektromotor / generátor je připojen k dvouspojkové 7-rychlostní převodovce a jak už jsem zmínil, do nynějška byl namontován pouze ve Ferrari 599 GTB s vpředu umístěným dvanáctiválcem. Technici samozřejmě řeší vše kolem přesného umístění systému v oficiálním nástupci ikonického Enza, který bude mít svůj motor V12 uprostřed. Právě pro uložení ve středu byly aplikovány některé změny a před spalovací dvanáctiválec bude přidán ještě jeden elektromotor pro napájení pomocných systémů a příslušenství. Oba elektromotory jsou spojeny s bateriemi, které mohou být umístěny na různých místech v závislosti na volném prostoru a finálních úpravách automobilu. Podle Ferrari skončila experimentální fáze projektu a nyní jde už o čistý vývoj, který bude probíhat ještě řadu měsíců...
24.04.2012 10:20 |

podobné články

Zvuk týdne – Ferrari P4/5 Competizione v Imole!

 
Na okruhové akci Pistenclubu, která se konala na legendární trati v Imole, se objevilo i špičkové zakázkové auto Jamese Glickenhause. Tohle musíte vidět i slyšet. Zvuk, který čtyřlitrový osmiválec vydává, je naprosto fenomenální.
17.10.2012 17:40 |

podobné články

Zpěvačka Erica Mena vyrazila lovit do klubu v topu a s výstřihem k pupíku. A bez podprsenky!

 
Čokoládová zpěvačka Erica Mena si je náležitě vědoma svých předností, a tak je také vystavuje při každé příležitosti. Nejraději tak činí ve svých videoklipech, ale ušetřen nezůstal v pondělí večer ani celebritami vyhledávaný losangeleský klub Chateau Marmont, kam Mena zavítala s přáteli a domnělým bodyguardem.
24.04.2013 16:55 |

podobné články

Petr Meduna: Advokát Pokorný žaluje Erica Besta

 
Pražský advokát a politický šíbr Radek Pokorný žaluje v Praze žijícího amerického novináře Erica Besta. U soudu se mají sejít již zítra ve středu.
31.07.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (204 článků)

Nová móda, nebo vrchol kýče: Ferrari jako plyšáček!

 
Koho by kdy napadlo, že kultovní filmová hláška »Tohle auto neškrábe, to leští!« nebude platit jen pro celtový/džínový velorex, ale i pro nadupané ferrari! Leč, ulicemi Londýna se jeden »chlupatý« sporťák prohání. Neznámý majitel totiž celé své Ferrari 599 nechal potáhnout sametem!
04.07.2013 05:05 |

podobné články