Článek

Zajíčková (ODS): Úspěch Prahy 5 v místní Agendě 21

 
Zapojování veřejnosti, strategické řízení, rozvoj města a budování místního partnerství. To je jenom krátký výčet, jak se dá podle pravidel místní Agendy 21 (MA 21) zlepšit kvalita veřejné správy. A radnici Prahy 5 se to úspěšně daří.
05.01.2022 18:30 |

podobné články

Podobné články

Exot jsem jenom v Česku, říká českoasijká tvář MTV Hana Zajíčková

 
Pětadvacetiletá Hana Zajíčková je jednou z hlavních tváří československé MTV. Komu se její obličej nevybaví, těžko by hádal, že je na půl Asiatka. "Exot jsem možná tady, ale třeba v Amsterdamu ani ne," říká Hana Zajíčková v rozhovoru pro iDNES.cz.
19.03.2012 10:00 |

podobné články

Šampionka v cyklistice Zajíčková zůstala kvůli koronaviru uvězněná v Nepálu: Letenky za půl milionu

 
Československá šampionka a vicemistryně světa v cyklistice a bývalá starostka Ždánic na Hodonínsku Iva Zajíčková – Stafová (72), uvízla kvůli koronaviru v Nepálu. Spolu s dalšími dvěma českými trosečníky se více než týden marně snaží dostat domů nebo alespoň do Evropy.
29.03.2020 11:50 |

podobné články

Vláda: Výbor pro EU přijal strategický dokument k prioritám ČR na vnitřním trhu

 
Dne 13. listopadu 2013 vládní Výbor pro Evropskou unii schválil materiál Priority vlády České republiky v agendě jednotného trhu Evropské unie pro období 2013-2014. Nová podoba textu, jehož první verze byla přijata v roce 2012, zohledňuje vývoj jednání v orgánech Evropské unie a zdůrazňuje význam, který vláda České republiky agendě jednotného trhu přikládá.
14.11.2013 11:16 |

podobné články

Odborné právní magazíny oceňují přístup MF k agendě mezinárodních arbitrážních sporů

 
Internetový magazín Investment Arbitration Reporter publikoval dne 24. února 2015 článek s názvem Czech Republic: Govt releases cache of BIT awards, strives to collect costs orders, and currently faces eleven pending treaty claims, kde velmi pozitivně komentuje nový a transparentnější přístup Ministerstva financí k agendě mezinárodních arbitrážních sporů pod vedením ředitelky odboru Mezinárodní právní služby Mgr. Marie Talašové, LL.M.
07.04.2015 15:01 |

podobné články

Sobotka se po cestě do Číny, Bruselu a Paříže vrátí k běžné agendě

 
Po týdenní cestě do Číny, následném summitu v Bruselu, pondělní návštěvě zahajovací části konference OSN o klimatu v Paříži a úterní zastávce v Zlínském kraji se premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vrátí do Strakovy akademie k běžné agendě. Na programu zasedání vlády budou mít ministři například návrh zákona o úvěru pro spotřebitele, který má mimo jiné umožnit splatit dluh kdykoliv a snížit penále za zpoždění. Po zasedání kabinetu má Sobotka naplánováno jednání se sociálními partnery.
02.12.2015 07:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9581 článků)

Ministr Pelikán: Nový systém umožní doplnit nové soudce tam, kde je to nejvíc potřeba. Počet nedodělků klesl

 
Okresní soudy v Ústeckém kraji se mohou pochlubit zásadním zrychlením soudních řízení. Za posledního dva a půl roku se počet nevyřízených věcí v agendě civilní spolu s agendou elektronických platebních rozkazů snížil téměř o polovinu. V trestní agendě je za stejné období pokles nevyřízených věcí skoro pětinový. Tomuto pozitivnímu trendu napomohla vstřícná personální politika ministra spravedlnosti, který v uplynulých letech podal návrhy na jmenování většího množství soudců a tím posílil řady severočeské justice.
14.11.2016 15:15 |

podobné články

Premiér Babiš: Tripartita projednala růst penzí a postup v digitální agendě

 
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se ve středu 14. března 2018 sešli ve Strakově akademii na jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Hlavním bodem jednání byl vládní návrh zákona o růstu důchodů. Dalšími tématy byly čerpání fondů EU, aktuální připravenost velkých dopravních staveb a postup v digitální agendě.
14.03.2018 21:25 |

podobné články

Premiér Babiš jednal s estonským premiérem Ratasem o digitální agendě

 
23. listopadu 2018 se premiér Andrej Babiš setkal v Kramářově vile s předsedou vlády Estonska Jürim Ratasem. Diskutovali o česko-estonských vztazích, digitální agendě, bezpečnosti, spolupráci ve vědě a vzdělávání i o evropských otázkách.
24.11.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků)

„Oni na tebe nezapomněli, Markéto, co seš za ultra***!" Vzkaz pro předsedkyni TOPky. Za to, co prý prováděla v roce 2018 v Praze

 
Číslo jedna v Praze bude mít během podzimních sněmovních voleb Markéta Pekarová Adamová, poslankyně. Až za ní bude starostka a taktéž poslankyně Jana Černochová z ODS. Následuje její spolustraník a itinerář Marek Benda. Čtyřku získal teplický Dominik Feri a až osmá je například starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS), kterou téměř jistě přeskočí devítka Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6. Právě v té souvislosti se měly PL možnost pobavit se dvěma pražskými zastupiteli, kteří jsou z uvedeného klíče dodnes zaskočení. Důvod? Chování předsedkyně TOP 09 po komunálních volbách v roce 2018.
13.03.2021 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (661 článků) , Jana Černochová (875 článků) , Dominik Feri (428 článků) , Jan Marek (462 článků) , Jan Kolář (52 článků) , Jan Benda (60 článků) , Jan Kolář (35 článků)

A další facka Hřibovi. Z ODS. Kvůli Ukrajincům

 
Situace kolem romských uprchlíků z Ukrajiny hýbe pražskou politickou scénou. Přesuny zvláště romských uprchlíků nenechávají v klidu ani Pražany, ani jejich zastupitele. Do primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se kvůli tomu pustila jak starostka Prahy 5 Renata Zajíčková (ODS), tak bývalá starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO).
26.05.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Radmila Kleslová (201 článků)

Starostka Prahy 5 ve střetu zájmů! upozornil senátor. Své škole pronajímá budovu městské části

 
Šéfka radnice Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS) čelí již delší dobu kritice kvůli údajnému střetu zájmů. Je totiž majitelkou soukromého Gymnázia mezinárodních a veřejných vztahů, které si od městské části pronajímá budovu, kde sídlí. To jí ostře vyčetla také bývalá místostarostka Naděžda Priečinská (TOP 09), která kvůli tomu na konci května rezignovala. Nyní se do toho vložil i senátor Václav Láska (SENÁTOR 21), který Zajíčkovou vyzval ke společnému jednání.
18.06.2020 18:10 |

podobné články

Alkohol za 700 tisíc, fiktivní smlouvy: Extajemník Prahy 5 vyvedl z radnice miliony, dostal podmínku

 
Obvodní soud pro Prahu 5 odsoudil k podmíněným trestům bývalého tajemníka úřadu páté městské části Josefa Žeberu a další obviněné. Dopustili se zpronevěry, Žebera podle soudu zneužíval své pozice například k uzavírání fiktivních smluv o pracovní činnosti nebo nákupu nikdy nedodaného zboží, sdělila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (za ODS), vyplývá to i ze soudní databáze. Rozsudek je zatím nepravomocný, Praha 5, které byla přiznána náhrada části škody, čeká na písemný rozsudek.
10.03.2021 14:05 |

podobné články

Vemte si ty feťáky! Hřibovi běží čas. Starostce došla trpělivost

 
Starostka Prahy 5 Renata Zajíčková (ODS), zástupkyně koalice Spolu, se nemilosrdně pustila do pirátského primátora Prahy Zdeňka Hřiba. Dala mu jasně na srozuměnou, že Praha 5 už nebude trpět příval drogově závislých z ostatních pražských městských částí. Je konec!
23.07.2021 08:45 |

podobné články

Kauza výpovědi centru pomáhajícímu drogově závislým: Lidé se bojí o své děti, říká starostka Prahy 5

 
Městská část Praha 5 vypověděla z pronájmu neziskovou organizaci Progressive, která v Mahenově ulici osmnáctým rokem provozuje kontaktní centrum pro uživatele návykových látek. Tento krok vyvolal vlnu nevole především mezi neziskovými organizacemi i odborníky na drogovou problematiku. Podle nich tento krok povede ke zhoršení situace, přičemž hrozí i nárůst infekčních chorob. Starostka Prahy 5 Renata Zajíčková (ODS) však s kritikou nesouhlasí. Umístění centra v obytné části města, kde má ze všech stran sousedy, rodiny s dětmi, seniory, služby apod., je nevhodné a jde proti všem doporučením metodických dokumentů a zároveň zkušenostem z jiných evropských měst, tvrdí pro eXtra.cz.
09.08.2022 05:10 |

podobné články

Zajíčková (ODS): O přijetí spádových dětí do škol se v Praze 5 losovat nebude

 
Městská část zajistila kapacity pro všechny místní prvňáčky
02.05.2022 13:15 |

podobné články

ÚZSVM uspěl při zastupování Ministerstva spravedlnosti hned při prvním soudním jednání

 
Další úspěch v agendě právního zastupování státních institucí zaznamenali právní zástupci ÚZSVM u Okresního soudu v Českých Budějovicích při zastupování Ministerstva spravedlnosti.
03.08.2018 23:05 |

podobné články

Zajíčková (ODS): Díky Smíchov City přestane být část Prahy 5 umouněnou Popelkou

 
V prostorách bývalého smíchovského nákladového nádraží byl ve středu 30. září položen základní kámen nové čtvrti Smíchov City.
02.10.2020 12:00 |

podobné články

Zajíčková (ODS): Nebudeme se starat o závislé z celé Prahy. Prostě ne

 
Komentář na facebookovém profilu k drogově závislým.
15.08.2021 20:40 |

podobné články

Zajíčková (ODS): Základní škola na Barrandově zavede bilingvní výuku. Má podporu vedení Prahy 5

 
Už v nadcházejícím školním roce by se žáci ZŠ Chaplinovo nám. na sídlišti Barrandov mohli některé předměty učit i v angličtině. MČ Praha 5 jako zřizovatel školy toto rozhodnutí podporuje.
07.02.2022 14:20 |

podobné články