Článek

Zajíček (ODS): V boji s klimatickými změnami je potřeba postupovat s rozumem

 
Magistrátní koalice vedená Piráty si prosadila svůj nerealistický klimatický plán, hovoří o snižování emisí ve městě, zavádění mýtných poplatků nebo elektrifikaci autobusových linek, přesto má ale v úmyslu místo elektrických autobusů nakoupit až 253 dieslových vozů pro MHD za 2 miliardy korun.
11.08.2021 08:45 |

podobné články

Podobné články

EU nakonec dohodla financování boje s klimatickými změnami

 
EU se dohodla na financování boje s klimatickými změnami. Po skončení summitu unie v Bruselu to řekla litevská prezidentka Dalia Grybauskaiteová a vzápětí dohodu potvrdilo i švédské předsednictví.
30.10.2009 15:15 |

podobné články

Konečná (KSČM): Jaký chceme plán pro boj s klimatickými změnami

 
Evropská unie připravuje velký plán pro boj s klimatickými změnami, který ve čtvrtek 23. října bude projednávat Evropská rada. Je to skutečně velmi ambiciózní plán, jehož základním kamenem má být snížení emisí CO2 o 40 % do roku 2030.
23.10.2014 22:30 |

podobné články

Česko s klimatem bojuje chabě, upozorňují ekologové. Lepší jsou i Slováci

 
V boji s klimatickými změnami si Česko podle organizace Climate Action Network (CAN) nevede ve srovnání s dalšími státy Evropské unie příliš dobře. Z osmadvaceti členských zemí se umístilo v žebříčku až na dvacátém místě. Nejlépe bojují podle CAN se změnami klimatu ve Švédsku, Portugalsku a Francii, nejhůře v Polsku.
18.06.2018 15:20 |

podobné články

Jak postupovat v případě velkého zadlužení?

 
Téma oddlužení a vyhlášení osobního bankrotu je již několik let velmi aktuální téma. Stále více lidí se potýká s problém ohledně nesplácení svých dluhů a pohledávek. V mnoha případech se stává, že situaci není možné vyřešit jinak než vyhlášením osobního bankrotu. Jak se má postupovat a co je potřeba splňovat jsme pro vás sepsali do následujícího článku. Vyhlásit osobní bankrot je řešení Oddlužení, jinak osobní bankrot, je jedna z posledních možností jak se legálně zbavit dluhů a začít znova od začátku. Cílem této možnosti je poskytnout dlužníkovi nový start a motivovat ho k vyřešení svých finančních problémů. Je ovšem potřeba splnit určité podmínky. Co je osobní bankrot? Při vyhlášení osobního bankrotu dochází ke sjednocení všech závazků dlužníka, tedy všech jeho pohledávek vůči všem věřitelům. Pokud soud oddlužení povolí a zvolí konkrétní způsob oddlužení, automaticky se zastaví výkon exekuce a jiného vymáhání pohledávek a zároveň se může celkový dluh snížit až o 70 %. Proč se oddlužení vyplatí? dlužník bude ochráněn před žalobou k civilnímu soud za nesplácení, je chráněn insolvenčním zákonem, automaticky se zastaví narůstání dluhů, řeší se pouze aktuální stav dluhu, celková úhrada se může snížit až na 30 % z celkové částky dluhu, dlužník se do 5 let zbaví veškerých závazků a může začít znova. Dlužník musí být fyzická osoba Oddlužení je řešení pro dlužníky, kteří se dostali do úpadku v důsledku běžné činnosti, jako je vedení domácnosti. V případě podnikatele je také možné zažádat o vyhlášení osobního bankrotu, jediný kdo se nesmí oddlužit je právnická osoba. Základním pravidlem ovšem je, že dluh nesmí vzniknout podnikatelskou činností. Jsem vhodným kandidátem na oddlužení? Nejlepším a nejrychlejším řešením, jak zjistit zda odpovídáte danému profilu dlužníka, je navštívit odborníka a během konzultace mu poskytnout všechny podklady, které jsou nutné k zhodnocení vaší situace. Ten nejen zhodnotí, zda jste vhodný adept, ale... Čtěte více Příspěvek Jak postupovat v případě velkého zadlužení? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.05.2016 15:25 |

podobné články

Pod Pecinou nevydržel, a tak bude Zajíček dělat náměstka Kovářové

 
Novým náměstkem ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové bude od počátku prosince Zdeněk Zajíček. Ten dříve působil jako náměstek ministra vnitra, ale poté, co mu ministr Martin Pecina omezil některé pravomoci, na svou funkci rezignoval. Zajíček měl na ministerstvu vnitra na starosti elektronizaci veřejné správy. Informovala o tom mluvčí ministryně Jitka Zinke.
26.11.2009 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (412 článků) , Daniela Kovářová (246 článků)

Na boj se změnami klimatu 4,5 bilionu: Zlepšit se má i předpovědí počasí

 
Skupina Světové banky (SB) hodlá v průběhu pěti let od roku 2021 investovat 200 miliard dolarů (4,57 bilionu korun) do boje s klimatickými změnami. Suma představuje dvojnásobek investic současného pětiletého plánu. Finanční prostředky půjdou na zkvalitnění předpovědí, systémy včasného varování a na informační služby. Uvádí to prohlášení skupiny, z něhož čerpala agentura Bloomberg.
03.12.2018 10:10 |

podobné články

Zrušené buňky ODS v Praze obnoví Zajíček a Grulich

 
Obnovu zrušeného oblastního sdružení ODS v Praze 4 bude mít na starosti místopředseda pražské ODS Zdeněk Zajíček. Rozhodla o tom dnes regionální rada ODS v Praze, novinářům to řekl předseda regionální organizace a primátor Bohuslav Svoboda.
04.03.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (740 článků)

VÍME PRVNÍ Kalouskův náměstek Zajíček ve vedení pražské ODS. Může se stát

 
Podle informací ParlamentníchListů.cz by měl na post prvního místopředsedy pražské ODS kandidovat předseda ODS Praha 5 a náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček.
19.01.2012 14:35 |

podobné články

VÍME PRVNÍ Kalouskův muž Zajíček ve vedení pražské ODS. Může se stát

 
Podle informací ParlamentníchListů.cz by měl na post prvního místopředsedy pražské ODS kandidovat předseda ODS Praha 5 a náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček.
19.01.2012 14:55 |

podobné články

VAROVÁNÍ: Životy miliardy lidí jsou v ohrožení

 
Summit v Kodani o boji s klimatickými změnami skončil rozpačitě. Lidstvu podle některých odborníků hrozí zkáza.
20.12.2009 16:40 |

podobné články

Alžběta II. promluvila o sporech a usmíření: Obtížný rok pro Británii i královskou rodinu

 
Britská královna Alžběta II. dnes v tradičním projevu na Boží hod vánoční pochválila mladou generaci za její aktivní postoj k boji s klimatickými změnami, přivítala květnové narození pravnuka Archieho a hovořila o potřebě překonání sporů, o přátelství a usmíření. Uvedla nicméně, že letošní rok nebyl pro Británii ani pro královskou rodinu jednoduchý.
25.12.2019 18:35 |

podobné články

Vánoční projev britské královny: Proč se nezmohla na úsměv?

 
Britská královna Alžběta II. (93) v tradičním projevu na Boží hod vánoční pochválila mladou generaci za její aktivní postoj k boji s klimatickými změnami, přivítala květnové narození pravnuka Archieho a hovořila o potřebě překonání sporů, o přátelství a usmíření.
27.12.2019 05:10 |

podobné články

Stromy nám slouží, pohlcují uhlík. Mohou nás ale připravit o vodu

 
Stromy mohou být v boji s klimatickými změnami dobrým sluhou, ale špatným pánem. Upozorňuje na to výzkum Cambridgeské univerzity.
05.02.2020 18:30 |

podobné články

Greta (17) má kontrakt s veřejnoprávní televizí. Dokument odhalí i její „tiché chvíle“

 
Švédská aktivistka Greta Thunbergová (17) bude spolupracovat s britskou stanicí BBC na tvorbě dokumentární série, která se bude zabývat její mezinárodní environmentální kampaní. Cyklus se zaměří na všechny kroky, které je nutné přijmout v boji s klimatickými změnami. Producent BBC Rob Liddell klimatické změny označil za „nejdůležitější téma dneška“. Thunbergová své nové angažmá oznámila na svém twitteru, informoval list Daily Mail.
11.02.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Rob Rob (11 článků)

Klimatická žaloba na stát: Ekologicky nezodpovědná politika jako hazard s budoucností obyvatel

 
Spolek s názvem Klimatická žaloba žaluje státní orgány, které jsou odpovědné za snižování emisí a za adaptační opatření na změnu klimatu. Žalobu podávají klimatičtí aktivisté na vládu a několik ministerstev. Požadují, aby zvýšili úsilí v boji s klimatickými změnami.
30.03.2021 16:50 |

podobné články

Šéfka eurokomise to schytala: Letěla tryskáčem i 50 kilometrů z Vídně do Bratislavy

 
Klimatická konference OSN COP26 ve skotském městě Glasgow dál pokračuje a světoví lídři laicky řečeno naslibovali „hory doly“ v boji s klimatickými změnami. Jenže přestože se zavázali ke snižováním emisí, využívají soukromá letadla k cestám, které by zvládli urazit i vlakem. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si tryskáčem například vyrazila z Vídně do Bratislavy, uvedl list Daily Express.
04.11.2021 12:35 |

podobné články

Nové klimatické závazky: Konference v Glasgow má dohodu, rozpaky budí ústupky Číně a Indii

 
Představitelé téměř 200 zemí světa se dnes na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie. Formulace závazku byla pod tlakem Číny a Indie ale na poslední chvíli oslabena a namísto původně navrhovaného postupného zavržení uhlí hovoří jen o postupném omezení jeho používání. Mnoho delegátů vyjádřilo z ústupku těmto dvěma zemím zklamání, ale kvůli „vyššímu dobru“ pro text nakonec hlasovalo.
13.11.2021 22:05 |

podobné články

Náměstkem na financích má být za ODS Zajíček, poradcem extrašetřivý Zajac

 
Klíčovým prvním náměstkem ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09 má být za ODS bývalý náměstek na vnitru a spravedlnosti Zdeněk Zajíček. Právu to potvrdil dobře informovaný zdroj.
15.07.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7475 článků)

Venkovský starosta a nový poslanec ODS Vomáčka: „Předseda Fiala říkal, že Green Deal je realita.“ Ale musíme to dělat s lidským rozumem

 
„Na vesnici se říká něco o močení proti větru. Vycházejme z možného. Jestli dnes Škodovka ruší výrobu klasických aut, tak asi nemá cenu vykřikovat, že v České republice budeme vždycky vyrábět auta se spalovacími motory. Uvažujme ale lidským rozumem. Takové ty revoluční tendence s praporem zelené barvy a jdme s hrudí do Evropy, to asi není úplně ono. U nás v Kravařích nás nikdo do ničeho nenutil a vysázeli jsme osm set alejových stromů podél komunikací, ale takovéto zavelení, že se všichni přemalujeme nazeleno. Když vidíme, jak to využije Čína, Indie a další, pak na to jenom doplatíme,“ domníval se nový poslanec Vít Vomáčka, dlouholetý starosta Kravař.
12.10.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Al Green (20 článků) , Al Green (20 článků)