Článek

Zajíček (ODS): Pražané kvůli pirátské koalici primátora Hřiba sáhnou hlouběji do svých peněženek

 
Pražané doplácí ze svých kapes na chaotické vládnutí primátora Zdeňka Hřiba v Praze. Výrazné zvýšení životních nákladů pociťují obyvatelé hlavního města jak v MHD, tak i při jízdě autem. Připlatí si i za svoz odpadu, vodné a stočné a pražský klimatický plán.
30.11.2021 11:55 |

podobné články

Podobné články

Češi si od nového roku sáhnou hlouběji do peněženek. Za co si připlatíme?

 
Od začátku ledna se posouvá snížená sazba DPH z 10 na 14 procent. Licé si tak od nového roku sáhnou hlouběji do peněženek.
08.01.2010 16:10 |

podobné články

Češi si od nového roku sáhnou hlouběji do peněženek. Za co si připlatíme?

 
Od začátku ledna se posouvá snížená sazba DPH z 10 na 14 procent. Licé si tak od nového roku sáhnou hlouběji do peněženek.
28.12.2011 17:40 |

podobné články

To Piráti neradi: Sranda z nich. Lidé se sešli a ukazovali prstem

 
Možnost, že by se po vzoru Paříže začalo na některých místech jezdit 30 km/h i v Praze, zaznívá z pražského magistrátu vedeného koalicí pirátského primátora Zdeňka Hřiba, kolabující doprava, kompletní zákaz pohybu psů bez vodítka na celém území hlavního města či mnohé pirátské výroky v poslední době způsobují, že se o koalici Pirátů a Starostů začíná na sociálních sítích mluvit mnohem více než dříve. Koalice to ovšem příliš nevítá, jelikož se s každým předvolebním průzkumem propadá stále hlouběji. A nerada bude i nyní. Opět se totiž šíří příspěvky, ze kterých Piráti nadšeni nebudou.
07.09.2021 16:00 |

podobné články

Piráti v Praze na žádost primátora Hřiba posvětili delší kumulaci funkcí

 
Piráti v Praze na žádost primátora Zdeňka Hřiba změnili podmínky kumulace funkcí. Doteď nesměl jejich uvolněný člen zastupitelstva nebo radní kumulovat funkce déle než půl roku, nově je to až rok a půl. Podle Hřiba šlo o chybný odhad a nedostatek politických zkušeností.
20.05.2020 03:40 |

podobné články

Hřibův magistrát? Katastrofa, chaos. Udženija z ODS se pustila do primátora. Fotky, tiskovky, osobní PR...

 
ROZHOVOR „Kdyby premiér Andrej Babiš hrál fér, situace by vypadala jinak. Mohli jsme se chovat standardně podle pandemického plánu a krizového zákona a k žádnému soudu by ani nedošlo,“ komentuje poslední události předsedkyně zastupitelů ODS a místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija. Vládě se podle jejího názoru nechtělo vyplácet podnikatelům odškodnění, proto převedla opatření pod Ministerstvo zdravotnictví. Bývalá místopředsedkyně občanských demokratů vidí i zásadní rozpor mezi vzkazy ministrů z „bombastických tiskovek“ a realitou. Nevyhnula se ani kritice pirátského primátora Zdeňka Hřiba, kterého prý zajímá pouze PR, fotky na sociální síti a prezentace na tiskovkách. „Kdybychom čekali na cokoliv od primátora Hřiba, tak jsme dávno v naší krizové situaci pohořeli,“ řekla mimo jiné pro ParlamentníListy.cz.
28.04.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

Udženija pálí do Hřiba: Je arogantní a jako primátor neschopný, říká politička

 
Alexandra Udženija (ODS) patří mezi největší kritiky Zdeňka Hřiba (Piráti). Primátor Prahy svou funkci podle zastupitelky Magistrátu hlavního města vůbec nezvládá a neplní sliby, které dal svým voličům. "Zajímalo by mě, za co přesně bych pana Hřiba mohla pochválit? Asi jen za fotky na sociálních sítích. Má je pěkné," říká pro eXtra.cz Udženija. I kvůli zkušenosti z komunální politiky si proto s Piráty nedovede představit případnou povolební koalici ve Sněmovně.
26.08.2021 06:40 |

podobné články

Kuřáci si sáhnou hlouběji do peněženek. Senát schválil zvýšení daně u cigaret

 
Kuřáci za krabičku cigaret v příštích dvou letech zaplatí v průměru o čtyři koruny víc. Důvodem je zvýšení spotřební daně kvůli směrnici EU. Příslušnou novelu dnes schválil Senát, následně ji dostane k podpisu prezident.
25.10.2012 13:45 |

podobné články

Konflikt Trumpa s Íránem? Benzín i nafta určitě zdraží, varuje Čechy odborník

 
Ať už se bude konflikt mezi USA a Íránem vyvíjet jakkoli, čeští spotřebitelé se musí připravit na to, že kvůli zvýšené ceně benzínu a nafty sáhnou hlouběji do peněženek. Jak moc a kolik by pohonné ceny stály, kdyby se postrkování mezi zeměmi změnilo v regulérní válku?
11.01.2020 07:00 |

podobné články

Rybáři z jihu Moravy: Vánoční kapři podraží, ale budou výborní

 
Přibližně o deset procent víc než loni budou stát vánoční kapři. Lidé sáhnou hlouběji do peněženek kvůli zdražení krmiv, energií a pohonných hmot. Ryby mají být ale vysoce kvalitní.
23.10.2021 10:40 |

podobné články

Opozice v hlavním městě volá po mimořádném zastupitelstvu. Důvodem je krize kvůli Ukrajině

 
Opoziční kluby ODS a ANO požádaly pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) o svolání mimořádného zastupitelstva k řešení humanitární krize na území Prahy v souvislosti s válkou na Ukrajině. ČTK o tom informovali předsedové klubů Zdeněk Zajíček (ODS) a Ondřej Prokop (ANO). Jednání by se podle jejich návrhu mělo konat ve čtvrtek v době, na kdy je svolána řádná schůze zastupitelů, která by poté pokračovala. Vyjádření primátora ČTK shání.
22.03.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Ondřej (66 článků)

Bouře v koalici! TOP 09 kritizuje Hřibovu práci, Pospíšil zvažuje trestní oznámení

 
Pražská TOP 09 nechce kritikou primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) rozbít magistrátní koalici Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) s Piráty a Prahou Sobě. Kritika míří pouze na práci primátora, upřesnil v úterý předseda pražské TOP 09 a zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil (TOP 09). V koalici chce TOP 09 vyvolat dohodovací řízení a zhodnotit její fungování. Krajský výbor TOP 09 v pondělí vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, který podle výboru neplní koaliční program a nedostatečně řídí hlavní město.
10.12.2019 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2175 článků) , Jiří Pospíšil (2175 článků)

Fúze zdravotních pojišťoven zdraží v tuzemskou zdravotní péči. Pacienti by museli sáhnout hlouběji do kapes, varují odborníci

 
Nejčastějším argumentem, který provází debatu ohledně sloučení Všeobecné zdravotní pojišťovny s Vojenskou pojišťovnou a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra, je úspora výdajů v řádech několika desítek milionů korun. Z tábora oponentů se nicméně ozývají varovné hlasy, podle kterých by vytvoření „superpojišťovny“ zlikvidovalo konkurenci a pacienti by museli sáhnout hlouběji do svých peněženek.
25.08.2014 12:15 |

podobné články

Fúze zdravotních pojišťoven by zdražila tuzemskou zdravotní péči. Pacienti by museli sáhnout hlouběji do kapes, varují odborníci

 
Nejčastějším argumentem, který provází debatu ohledně sloučení Všeobecné zdravotní pojišťovny s Vojenskou pojišťovnou a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra, je úspora výdajů v řádech několika desítek milionů korun. Z tábora oponentů se nicméně ozývají varovné hlasy, podle kterých by vytvoření „superpojišťovny“ zlikvidovalo konkurenci a pacienti by museli sáhnout hlouběji do svých peněženek.
25.08.2014 12:20 |

podobné články

Průšvih kolem Hlubučka ze STAN graduje. Na magistrátu chtějí hlavu Hřiba. Zde je vážný důvod

 
Opoziční hnutí ANO požaduje, aby kvůli kauze pražského náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN) padaly hlavy. V tom je opozice ve shodě s pražskou ODS. Zatímco ale Andrej Babiš volá po rezignaci ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), zástupci pražské ODS vyzývají k rezignaci primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti) a radního pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě).
16.06.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Petr Adam (116 článků)

Zeman vyzval Hřiba k rezignaci kvůli dopravnímu kolapsu v Praze. Jen předvolební kampaň, reagoval primátor

 
Prezident České republiky Miloš Zeman ostře zkritizoval pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) kvůli dopravní situaci v Praze. Podle Zemana amatérský přístup vedení města k plánování oprav silnic způsobil paralýzu dopravy, která každodenně komplikuje život statisícům lidí. Primátora také vyzval k tomu, aby kvůli současné situaci zvážil rezignaci. Ten mu odpověděl, že jeho výzvu bere jen jako součást předvolební kampaně a podle stejné logiky by prezident mohl vyzvat k rezignaci i ministra dopravy kvůli žalostnému stavu dálnice D1.
07.09.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27339 článků)

Pražané bojovali o místo ve frontě na rybí polévku. Politici na Staroměstském náměstí rozlili 2000 porcí

 
Pražané si v pondělí 23. prosince pochutnávali na polévce zdarma, kterou jim naservírovali radní hlavního města. Vystát si frontu na kapří chod společně s houbovým kubou z rukou pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), Jiřího Pospíšila (TOP 09) i Jana Čižinského (Praha Sobě) či předsedy České pirátské strany Ivana Bartoše trvalo i déle než půl hodiny. Ve frontě mezi seniory, rodinami s dětmi, lidmi bez domova a turisty se našli agresivní jedinci, které rozčílil obrovský zájem.
23.12.2019 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2175 článků) , Jiří Pospíšil (2175 článků)

Piráti: Do čela Rady Evropské pirátské strany usedly tři ženy, jedna je z ČR

 
Pirátské centrum na Žižkově v Praze o víkendu hostilo delegáty čtrnácti evropských Pirátských stran, konala se totiž volba nového předsednictva Rady Evropské pirátské strany (PP-EU). Předsedkyní se stala islandská Pirátka Oktavía Hrund Jónsdóttir, místopředsedkyněmi pak Pirátka z francouzské Parti Pirate, v online světě prezentující se jako „Antigone”, a zástupkyně České pirátské strany Markéta Gregorová. V širším předsednictvu usedne i poslanec Mikuláš Peksa.
22.11.2017 08:40 |

podobné články

Pod Pecinou nevydržel, a tak bude Zajíček dělat náměstka Kovářové

 
Novým náměstkem ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové bude od počátku prosince Zdeněk Zajíček. Ten dříve působil jako náměstek ministra vnitra, ale poté, co mu ministr Martin Pecina omezil některé pravomoci, na svou funkci rezignoval. Zajíček měl na ministerstvu vnitra na starosti elektronizaci veřejné správy. Informovala o tom mluvčí ministryně Jitka Zinke.
26.11.2009 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (413 článků) , Daniela Kovářová (251 článků)

Už je to tady. Probíhá pokus o popravu primátora Svobody a jeho lidí

 
Náměstek primátora za TOP 09 Tomáš Hudeček navrhl na dnešním jednání zastupitelstva odvolání celé rady včetně primátora Bohuslava Svobody (ODS). Radní by měli být odvoláváni postupně. Dosud opoziční ČSSD navrhla odvolání primátora, náměstka primátora a radního pro dopravu Josefa Noska (ODS) a radní Aleksandry Udženije (ODS). Komunisté chtějí odvolat celou radu.
23.05.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků) , Josef Svoboda (174 článků) , Tomáš Svoboda (208 článků)