Článek

„Zajatci Sorose.“ Orbán nejsilněji o EU i Ukrajině

 
„Sorosovi lidé“ podle maďarského premiéra Viktora Orbána pronikli do Evropské komise, Evropského parlamentu a na výplatní listině maďarského multimiliardáře má být již i „poměrně dost premiérů“. Brusel se tak již podle Orbána stal „zajatcem Sorosovy sítě“, kterou Unie sama zpětně financuje. V pátečním rozhovoru pro Kossuth Rádió Orbán rovněž uvedl, že stěžejním tématem červnových eurovoleb má být postoj evropských politiků k válce na Ukrajině. „Ten, kdo platí, udává melodii,“ zmínil a ukázal před eurovolbami na Ameriku a Brusel.
24.03.2024 20:30 |

podobné články

Podobné články

Drahoš chce v ČR školu George Sorose. Tu, co Orbán vykázal z Maďarska. A Andrej Babiš se přidal

 
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš doporučuje přesunout soukromou Středoevropskou univerzitu miliardáře George Sorose. Maďarský premiér Viktor Orbán připravil zákon, jehož cílem je v podstatě vyhnat Sorosovu univerzitu ze země. Předseda vlády se netají tím, že Sorose považuje za jednoho z viníků uprchlické krize.
04.04.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26229 článků) , George Soros (281 článků)

Vekslák Soros, dvojitá vlastizrada. Poslanec Volný zveřejnil VIDEO, které podle něj dokazuje spojení Sorose a Havla

 
Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Lubomír Volný objevil video, které podle jeho názoru dokazuje, jak mocným hráčem na politické scéně je maďarský miliardář žijící ve Spojených státech George Soros. Sorose označil Financial Times za osobnost roku. Zasloužil si to tím, jak vehementně halí principy liberální demokracie. Volný se však na Sorose dívá zcela jinak. A nejen na Sorose, ale i na prvního českého prezidenta Václava Havla.
21.12.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6481 článků) , George Soros (281 článků) , Václav Svoboda (305 článků)

Orbán dostal v mládí od „ďábla“ Sorose 10 tisíc dolarů na studium. Pak pro něj pracoval

 
Maďarský premiér Viktor Orbán kdysi ještě jako student žádal amerického miliardáře maďarského původu George Sorose, kterému nyní nemůže přijít na jméno, o stipendium, aby mohl studovat na britské univerzitě v Oxfordu. Uvádí to na svém webu francouzský týdeník L'Express, který dokument údajně objevil v jedné složce v Budapešti.
03.04.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (281 článků)

Po vyhnání nadace „ďábla“ Sorose chce Orbán v boji pokračovat. Jak mecenáš zbohatl?

 
Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek prohlásil, že boj proti liberální ideologii prosazované společností amerického finančníka George Sorose bude pokračovat bez ohledu na to, kam se jeho nadace Open Society Foundation (OSF) přesune. Nadace podle rakouského listu Die Presse oznámila, že přesune svou odbočku z Budapešti do Berlína, kde by nová odbočka měla být otevřena v létě. Soros tak dál v Maďarsku budí vášně. A jeho příběh, jak se mu podařilo zbohatnout, nepřestává fascinovat.
20.04.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (281 článků)

Orbán odhalil Sorose v obří TV v USA. Nevídaná show

 
„Existuje dobrý důvod, proč šéfové nejstrašidelnějších neziskovek na světě nenávidí Maďarsko.“ Touto větou uvádí americký novinář a hvězda americké zpravodajské televize FOX News Tucker Carlson maďarskou epizodu svého seriálu Tucker Carlson Originals, ve kterém otevírá témata, jež Ameriku bolí nejvíce. Nyní řešil souboj Viktora Orbána a George Sorose, který pravděpodobně vyvrcholí už za dva měsíce v parlamentních volbách, kde se proti Orbánovi spojila kompletní opozice. Orbán ohledně těchto voleb vypustil bombu.
31.01.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (281 článků)

Orbán: „Ukrajina? Afghánistán, troska.“ A Maďarsko naštve všechny ještě víc

 
K Afghánistánu či „zemi nikoho“ přirovnal při svém lednovém setkání s konzervativci podle The American Conservative maďarský premiér Viktor Orbán sousední Ukrajinu. Orbán podle serveru na setkání hovořil o tom, že si Putin nemůže dovolit prohrát, jelikož se v Rusku blíží volby, ale zároveň se mu nedaří si Ukrajinu podvolit vojensky a nastolit v ní spřátelený režim, a proto prý nyní Rusové chtějí udělat z Ukrajiny „neovladatelnou trosku“. Dle Orbána se tento krok Rusům daří. „Orbán vzkazuje Ukrajině, ať skončí,“ interpretují pak Orbánova slova někteří novináři.
01.02.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (147 článků)

Sorosi a EU, pozor: Viktor Orbán měl návštěvu, na kterou zůstanete koukat. Zde je VIDEO

 
Viktor Orbán by se svými názory na Sorose, EU a feminismus v současném Hollywoodu asi nebyl příliš oblíbený. Ale přesto je zde setkání, které možná v českých divácích vzbudí nostalgii po devadesátých letech. Maďarský premiér se setkal s Chuckem Norrisem, hvězdou legendárního seriálu Walker, Texas Ranger. Podle videa si zřejmě padli do noty a Orbán ukázal herci výcvik protiteroristické jednotky.
28.11.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Chuck Norris (119 článků) , Texas Texas (209 článků)

Babiš a Zlatuška chtějí v Česku univerzitu miliardáře Sorose. Klaus ji hnal

 
Boj o univerzitu založenou miliardářem Georgem Sorosem zasáhl i Česko. Maďarská vláda v čele s premiérem Viktorem Orbánem schválila sporný zákon o zahraničních školách. Lidé vytáhli do ulic Budapešti, ve kterých se ozývalo „Diktátor! Diktátor!“ Václav Klaus tleská, poslanec Jiří Zlatuška (ANO) v rozhovoru pro Blesk.cz vzpomenul, jak právě Klaus vyhnal univerzitu uprchlíka Sorose z Česka. A postěžoval si na exprezidentovu údajnou „zaprděnost“. Jak vnímá Sorose a dění kolem univerzity?
12.04.2017 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11095 článků) , Jiří Zlatuška (132 článků)

Polsko míří k EU, ale Orbán jel do Číny. A nemlčel tam

 
Víkendové parlamentní volby v Polsku nejspíše přinesou konec vlády Mateusze Morawieckiho a dlouholeté vlády strany Právo a Spravedlnost a Polsko se tak podle všeho politicky opět přiblíží Evropské unii. Zcela jinou zahraniční politiku ale zastává maďarský premiér Viktor Orbán, který se o víkendu vydal do Číny na summit čínské iniciativy Pás a stezka, která má za cíl vytvořit hospodářské propojení až 80 zemí světa. Orbán v Pekingu po jednání s premiérem Li Kche-čchiangem prohlásil, že přátelství obou zemí má hluboký kulturní základ. „Není náhodou, že je Maďarsko jediným středoevropským státem, který od samého počátku důsledně dodržuje zásadu jedné Číny,“ uvedl Orbán.
16.10.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (147 článků)

Nejsilněji bude foukat na severu, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil výstrahu před silným větrem a doplnili ji o varování před mrznoucími mlhami. Nejsilněji by mělo foukat na severu republiky, kde by měl vítr dosahovat rychlosti až 125 kilometrů v hodině. Mrznoucí mlhy budou hrozit na Vysočině.
04.12.2020 11:40 |

podobné články

My válčit nebudeme. Orbán jasně k Ukrajině, nové kroky

 
Válečná zóna se při prolomení současné ukrajinské obrany přiblíží k Maďarsku mnohem rychleji, než si kdokoli myslí, varoval v rozhoru pro rádio Kossuth maďarský premiér Viktor Orbán. Hrozba ze strany Ruska je prý značně citelná a země tak urychleně musí posílit svoji vlastní armádu. „V hlavě mi neustále zvoní poplašné zvony,“ shrnul maďarský předseda vlády své pocity ze summitu NATO, kde se hovořilo o situaci v případě černého vývoje na Ukrajině. Členství sousední Ukrajiny v EU Orbán podporuje, bude to však prý ještě složitá cesta.
04.07.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (147 článků)

„Nezvítězí. Nejde to. Jediná možnost.“ Orbán Američany nakrkne. Ale jednoho potěší

 
Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru s americkým novinářem Tuckerem Carlsonem prohlásil, že jediným řešením konfliktu na Ukrajině je mír. „Rusko je silnější a početnější než Ukrajina, aktuální strategií Rusko porazit nelze,“ řekl Orbán s tím, že kdyby USA chtěly mír, stalo by se tak hned druhý den ráno. Takové řešení války na Ukrajině podle něj přinese jen exprezident Donald Trump, „který měl nejlepší zahraniční politiku za celá desetiletí“.
30.08.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6140 článků) , Viktor Viktor (147 článků)

Rozvoral (SPD): Viktor Orbán spatřuje v současném dění na Slovensku rukopis Sorose

 
Komentář na prohlášení maďarského premiéra Viktora Orbána, který v současném dění na Slovensku spatřuje rukopis Georga Sorose a jeho organizací.
20.03.2018 10:00 |

podobné články

Orbán jásá, vyštípal údajného „nepřítele lidu“ Sorose. Nadace odchází z Maďarska

 
Nadace amerického finančníka maďarského původu George Sorose Open Society Foundation (OSF) oznámila odchod z Maďarska. Napsala to dnes agentura APA s odvoláním na zprávu, která vyjde v pátek v rakouském deníku Die Presse. List svoji informaci zveřejnil s odvoláním na centrálu OSF v New Yorku. Podle ní chce nadace sídlo pobočky přesunout z Budapešti do Berlína, kde by měla být nová filiálka otevřena v létě.
19.04.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (281 článků)

Divadlo Komedie budí lidi ze znechucenosti politikou dílem Zajatci

 
Dosud jen velmi málo divadelních reflexí se umí rozhlédnout po špíně současné politiky. Burcovat lidi ze znechucenosti si nyní troufli v Divadle Komedie. Ne poprvé. David Jařab uvedl na scénu jeden z vlastních autorských projektů, tentokrát s názvem Zajatci.
16.06.2009 15:30 |

podobné články

Osobnosti: David Jařab (34 článků)

Byli jsme zajatci Íránu, tvrdí propuštění Američané

 
Dva američtí turisté propuštění z íránského vězení tvrdí, že byli zajatci islámského režimu. Ve vězení prý skončili pouze kvůli své národnosti, píše v noci na pondělí agentura AFP.
26.09.2011 03:20 |

podobné články

Popravili tři stovky syrských vojáků, teď na videu usekli hlavu dalšímu zajatci!

 
Islámská teroristická skupina ISIS opět zveřejnila výhružná videa se zajatci. Po čtvrteční hromadné popravě 300 syrských vojáků, v pátek teroristé publikovali video zachycující popravu jednoho z unesených kurdských bojovníků. Podle slov popravčího jde o druhou výstrahu Spojeným státům.
29.08.2014 14:55 |

podobné články

Desetiletý popravčí ve službách ISIS: „Mládě kalifátu“ poprvé uřízlo zajatci hlavu!

 
Další dítě, kterému ukradli nevinnost! Zvrácení fanatici z Islámského státu zveřejnili video, na kterém asi desetiletý chlapec brutálně popravuje syrského vojáka. Je to poprvé, kdy dítě ve službách ISIS uřízlo zajatci hlavu.
17.07.2015 14:50 |

podobné články

VIDEO: Na internetu se objevilo nové šokující video ISIS. Malý chlapec na něm uřízne hlavu zajatci

 
Islámský stát na sebe zase upozornil novým videem, které se objevilo na internetu. Nůž dostal do ruky anglicky mluvící chlapec. Ten na něm podřízne hrdlo zajatci, který patří zřejmě k bojovníkům organizace Levantská fronta, která bojuje proti ISIS a proti režimu Bašára Asada.
05.02.2016 14:35 |

podobné články