Článek

Zahradník (ODS): Prezident Miloš Zeman k Národnímu parku Šumava

 
Pan prezident Miloš Zeman se při své návštěvě jižních Čech vyjádřil mimo jiné i k problematice Národního parku Šumava. Dlouhodobě si vážím jeho postoje k Šumavě a k jejím obyvatelům, který vyjádřil slovy: „ochrana přírody má zahrnout i jednoho živočicha, který se jmenuje člověk“.
15.06.2016 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)
Podobné články

Šumava zažívá jeden z nejbohatších roků v existenci Správy NP a CHKO Šumava

 
Národní park Šumava prožívá ekonomicky velmi úspěšný rok. Díky zodpovědnému hospodaření Správy NP a CHKO Šumava a mnoha získaným grantům „proudí“ na Šumavu desítky milionů korun. V letošním roce se podařilo připravit a rozjet desítky grantových projektů. Další desítky projektů má Správa NP a CHKO Šumava v zásobníku – vše v celkové hodnotě 654 milionů korun. Což je suverénně nejvíc ve více než 22 letých dějinách Správy NP a CHKO Šumava.
16.10.2013 19:50 |

podobné články

Šumava má ode dneška novou uniformu - „Vítejte v Národním parku Šumava!“

 
Staré, nejednotné, ohnilé, mnohde více než 10 let staré cedule – stojící u silnice před vjezdem do Národního parku Šumava - takové byly ještě včera. Střih. Konec roku 2013 - zbrusu nové, moderní, originální, líbivé, bílo-zelené, nepřehlédnutelné tabule, které turisty přímo lákají k návštěvě. A hlavně je nenechají na pochybách - Vítejte v Národním parku Šumava!
05.12.2013 19:55 |

podobné články

Rada Správy Národního parku Šumava se poprvé sejde v novém složení

 
Komunální volby z podzimu loňského roku a také snaha ředitele Správy Národního parku Šumava posadit zastánce různých pohledů na vývoj Šumavy k jednomu stolu, stojí za částečnou změnou složení Rady Národního parku Šumava. V pátek 30. ledna se sejde poprvé a hlavním tématem bude například aktuální téma, Plán péče NP Šumava.
30.01.2015 10:01 |

podobné články

NP Šumava: Průvodci divočinou ještě nabízejí volná místa

 
Oblíbené výpravy s vyškolenými průvodci do nejrozsáhlejších území v Národním parku Šumava, které dodnes zůstaly domovem vzácných živočišných druhů, pokračují v září a v říjnu a stále je na výběr z mnoha výletů i termínů. Správa Národního parku Šumava projektem Průvodci divočinou zpřístupňuje klidová území národního parku a velkou část přírodních rezervací Chráněné krajinné oblasti Šumava v únosném režimu pro tato výjimečná místa.
11.09.2018 14:10 |

podobné články

Šumava může přijít o světový status národního parku, píše server

 
Mezinárodní svaz ochrany přírody varoval českou vládu, že Šumava by kvůli připravovanému zákonu mohla přijít o status národního parku, napsal dnes server Aktuálně.cz. V dopisech ministru životního prostředí a premiérovi, které má server k dispozici, svaz píše, že ministerstvem připravovaný návrh zákona o Národním parku Šumava může oslabit ochranu a správu parku.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

SVR: Správa NP Šumava zpracovala plán péče, který nesplňuje základní kritéria

 
Stínová vědecká rada Národního parku Šumava (SVR) dnes předložila Ministerstvu životního prostředí svoje připomínky k návrhu plánu péče o Národní park Šumava, vytvořeném pro období 2014 – 2018. Konstatuje v nich, že návrh zpracovaný Správou Národního parku Šumava je nevyvážený a nesplňuje základní kritéria dokumentu, kterým se má Správa NPŠ dlouhodobě řídit.
27.02.2014 18:30 |

podobné články

Správa Národního parku Šumava zakončuje výročí novým krátkým filmem a knihami

 
Světem šumavské přírody a 25 let/ 25 příběhů Národního parku Šumava jsou dvě nové knihy, které Správa NP Šumava vydala k výročí 25 let svého založení. Filmař Ivan Stříteský v průběhu letošního roku natočil krátký dokument s názvem ŠUMAVA – voda a les v obrazech.
03.12.2016 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1153 článků)

Zeman přijde na vládu, až se bude jednat o Národním parku Šumava

 
Prezident Miloš Zeman dnes pochválil vládu za to, že začíná dávat lidem důvěru a naději. Sobotkův kabinet ale také kritizoval za to, že se mu dlouho nedařilo shodnout se na jménu českého eurokomisaře. Prezident to uvedl poté, co se dnes poprvé zúčastnil jednání nynější vlády premiéra Bohuslava Sobotky. Zeman také prozradil, že dalšího jednání vlády se chce zúčastnit, až bude projednávat zákon o Národním parku Šumava a konečnou verzi zákona o státním rozpočtu na příští rok.
21.07.2014 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Šumava brzy vyrazí na celorepublikové turné

 
Šumava expanduje! Těm, kteří nemohou do Národního parku Šumava přijet, chce Správa šumavského parku ukazovat krásy šumavské přírody i ve vnitrozemí. Správa parku připravuje detašovaná informační střediska v Praze a v Bavorsku. Vedle toho i vlastní mobilní infocentrum.
15.11.2013 14:26 |

podobné články

Pracovníkům Správy Národního parku Šumava se podařilo splnit plán lovu jelení zvěře

 
Plán lovu na rok 2013 byl po jednání Poradního sboru ředitele Správy NP a CHKO Šumava stanovený na 700 kusů jelení zvěře. Lesnímu personálu Správy šumavského parku se pro letošek podařilo plán překročit a v tomto ohledu šumavští lesníci dosáhli jeden ze čtyřech nejlepších výsledků v dějinách Správy Národního parku Šumava.
05.03.2014 11:20 |

podobné články

Hnutí DUHA nemělo právo na účast v řízení o potrestání Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava

 
Hnutí DUHA - Friends of the Earth Czech Republic podalo k České inspekci životního prostředí, oblastní inspektorát České Budějovice, podnět upozorňující na kácení stromů napadených kůrovcem v některých částech Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, které způsobuje rušení zvláště chráněných druhů živočichů, například tetřeva hlušce či datlíka tříprstého. Následně se podle § 70 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, domáhalo účasti v tomto řízení o uložení pokuty. Pokuta byla Správě Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava uložena, ale účast Hnutí DUHA v tomto řízení o pokutě odmítla jak Česká inspekce životního prostředí, tak v reakci na odvolání také Ministerstvo životního prostředí. Poté, co Hnutí DUHA neuspělo ani s žalobou k Městskému soudu v Praze, obrátilo se s kasační stížností na Nejvyšší správní soud.
30.03.2017 12:30 |

podobné články

Datlík ani tetřev nejsou nejdůležitější obyvatelé Šumavy, připomněl ministrovi Zeman

 
Prezident Miloš Zeman se v úterý setkal s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO) kvůli situaci v Národním parku Šumava. Brabec minulý týden odvolal šéfa parku Jiřího Mánka a s prezidentem se domluvil, že na nového ředitele bude vypsáno výběrové řízení. Zeman zdůraznil, že Šumava by měla sloužit obyvatelům i turistům.
29.04.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků) , Jiří Brabec (37 článků) , Jiří Brabec (37 článků)

Zeman planuje vetovat návrh zákona o Národním Parku Šumava

 
Prezident Miloš Zeman vetuje návrh zákona o Národním parku Šumava. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček dnes řekl, že důvodem je problematika bezzásahových zón. Zeman za své více než roční působení ve funkci vetoval zatím jediný zákon, a to po dohodě s Parlamentem. Senát návrh zákona o Šumavě podpořil na konci dubna v prvním kole projednávání.
05.05.2014 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Šumavští starostové mají obavy o budoucnost přírody

 
Rozčarování některých šumavských starostů nad postojem ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) k Národnímu parku Šumava nebere na jihu a západě Čech konce. Svaz obcí Národního parku Šumava se domnívá, že ministr, za prvních sto dnů ve funkci, udělal v zájmu obyvatel Šumavy jen málo.
09.05.2014 11:15 |

podobné články

Věřím, že pro ODS nastanou lepší časy, prohlásil poslanec Zahradník

 
Poslanec ODS Jan Zahradník odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Zajímala je dostavba Temelína, lustrační zákon nebo budoucnost občanských demokratů. Zahradník zastává energetickou soběstačnost České republiky, a tak je pro dostavbu. V případě ODS věří, že v budoucnu nastanou lepší časy.
12.02.2014 16:20 |

podobné články

Malujte a fotografujte Šumavu – Správa NP Šumava vyhlašuje soutěže o ceny

 
„Rodící se les“ a „Šumava v proudu času“, to jsou názvy dvou tematických fotosoutěží, které vyhlásila Správa Národního parku Šumava. Další je výtvarná soutěž s názvem „Šumava – domov vzácných živočichů a rostlin“, která je určená už i těm nejmenším návštěvníkům.
16.04.2016 08:50 |

podobné články

ČD Šumava Bus i letos propojí vlaky a autobusy v atraktivních částech Šumavy

 
Šest autobusových linek nabídnou letos České dráhy v rámci projektu ČD Šumava Bus. Autobusy do atraktivní části Šumavy budou jezdit po oba prázdninové měsíce většinou o sobotách a nedělích. Od 1. července až do 31. srpna je v návaznosti na vlakové spoje možné cestovat až na Třístoličník nebo na Svatý Tomáš. Spoje jsou propojené i se systémem Zelených autobusů Národního parku Šumava. Jízdenky na spoje ČD Šumava Bus lze zakoupit v jakékoli pokladně ČD či ve vlaku ČD.
29.06.2017 22:45 |

podobné články

Zahradník (ODS): Šumava potřebuje jasná pravidla

 
V diskuzi o NP Šumava zaznívá v důsledku lobbistických zájmů i pouhé neznalosti mnoho nepravdivých tvrzení. Vnést světlo do komplikované problematiky a diskutovat o možných alternativách bylo cílem pořádaného semináře „Potřebuje Šumava nový zákon?“.
29.05.2014 16:56 |

podobné články

Pavlíčko (SZ): Miloš Zeman - Let nad kůrovčím hnízdem

 
Miloš Zeman a jeho předvolební rétorika ve vztahu k národnímu parku Šumava disponujícího minimem voličů graduje. Jak laciné je se trefovat do státních institucí spravujících přírodu během volebních kampaní, případně dávat hlučná trestní oznámení, nejlépe taková, co budou po čase zamítána, a výsledky těchto „akcí“ již ponecháváme v labyrintu zapomnění! Vždyť je opět na světě nová kampaň.
07.09.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)