Článek

Zahrada v březnu: Připravte rozmrzlou půdu na výsev

 
Březen je měsíc, ve kterém se zahrada probouzí k životu. Je čas začít s výsevem a přípravou zahrady na jaro.
28.02.2013 21:35 |

podobné články

Podobné články

Video: Každá rostlina potřebuje odlišný substrát!

 
Konečně je jaro, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po zimě a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly, vyberte si ten správný substrát.
04.05.2015 00:05 |

podobné články

Farmáři možná získají zpět možnost kupovat půdu na splátky

 
Čeští zemědělci by mohli získat zpátky možnost nakupovat státní půdu ve splátkovém režimu. Počítá s tím návrh, poslance a místopředsedy sněmovního zemědělského výboru Jiřího Papeže (ODS). Výbor se bude návrhem zabývat na své středeční schůzi. Pozemkový fond ČR přestal koncem června prodávat půdu na bezúročné splátky. Podle Evropské komise tato forma prodeje totiž představovala skrytou veřejnou podporu ze strany státu.
03.10.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Papež (16 článků)

Poslanci chtějí upravit podmínky splátek při převodu státní půdy

 
Možnost splácet zemědělskou půdu nakoupenou od státu by měla zemědělcům zůstat i v případě, že tuto půdu převedou na své přímé příbuzné nebo na firmy a družstva, v nichž působí. Navrhla to skupina poslanců v čele s ministrem zemědělství Petrem Bendlem v novele zákona o Státním pozemkovém úřadu, kterou předložili ve Sněmovně. Chtějí také zrušit minimální nájemné za státní zemědělskou půdu.
14.04.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Rozkvetlá záhrada uprostřed města

 
Mnozí lidé se domnívají, že se pod stromy a ve stínu nedá vybudovat atraktivní rozkvetlá zahrada. Ovšem není tomu tak. Mnoho okrasných rostlin dává přednost polostínu a stínu – na takových místech nádherně kvetou nebo bujně tvoří zajímavé listy. A když se vzájemně promyšleně zkombinují, může vzniknout vskutku nádherná zahrada.
24.05.2012 23:00 |

podobné články

Pražská botanická zahrada zahájila jaro s květinovým logem

 
Pražská botanická zahrada v Troji zahájila jaro s novým vizuálním stylem a květinovým logem. Hlavním motivem je osmnáct bylin a dřevin složených do tvaru písmene B. Na dnešní tiskové konferenci jej představila ředitelka zahrady Věra Bidlová spolu s autory ze Studia Najbrt. Zahrada za novou vizuální podobu zaplatila 400.000 korun. A chystá další investice, mimo jiné i do webových stránek a navigačního systému.
24.03.2015 15:20 |

podobné články

Mladá Boleslav: Přestavba vnější části ekocentra jde do finiše

 
V těchto dnech jde do finiše přestavba vnější části areálu Ekocentra Zahrada u Jaselské ulice, která nese název Rajská zahrada. Od jara se podařilo provést řadu úprav a změn, které pro návštěvníky areálu určitě budou znamenat příjemné překvapení. V nově upraveném terénu najdete upravenou zeleň, cestičky, lavičky i jezírko, ale i přírodní herní i naučné prvky pro děti včetně několika přírodních přístřešků. Nově upravená zahrada se otevře pro veřejnost od 7. září a nabídne celou řadu nových vjemů a zážitků.
29.08.2015 12:31 |

podobné články

Senát: Valdštejnská zahrada otevřela své brány veřejnosti

 
Valdštejnská zahrada je pro veřejnost otevřena od dubna do října. Valdštejnská zahrada je svou rozlohou více než 14 tisíc metrů čtverečních druhou největší zahradou v centru Prahy, větší jsou jen zahrady Pražského hradu.
02.04.2018 15:00 |

podobné články

Zahrada v květnu: Sázejte, plejte, připravte se na sucho a na slimáky

 
Zahrada je v květnu nádherná, potřebuje ovšem také dostatek péče. Všechno raší a roste a my se musíme pustit do boje s plevelem. Trávník potřebuje sekat a sekat, růže kontrolovat před škůdci, stromy přihnojit, truhlíky osázet květinami. Je také čas vyndat zeleninu na záhony a už teď se můžeme připravit na sucho, které nás podle všeho v létě zase čeká. Co dělat na zahradě v květnu?
11.05.2016 06:15 |

podobné články

Alergie na sluníčko trápí každého pátého Čecha

 
Výsev svědivých puchýřků na výstřihu nebo ramenou není ani hezký, ani příjemný.
28.07.2009 07:15 |

podobné články

Kopřivka

 
Každý pátý člověk má během života nějakou zkušenost s kopřivkou. Toto kožní onemocnění obvykle tvoří výsev svědivých, vyvýšených ložisek způsobených ohraničeným otokem. Tato ložiska se nazývají kopřivkové pupeny. U většiny lidí dochází pouze k jednomu ...
05.11.2010 07:09 |

podobné články

Je čas na výsev paprik. Které odrůdy jsou letos ,in´?

 
Papriky patří mezi nejoblíbenější druhy zelenin, které pěstujeme, ostatně svědčí o tom asi 150 odrůd, které se aktuálně prodávají.  Vzhledem k vysokému obsahu vitaminů B6, C, provitaminu A a minerálů je můžeme směle zařadit mezi léčivé plodiny. Nepropásněte příležitost a pusťte se do výsevů! 
08.04.2011 16:30 |

podobné články

Únor: Je čas na výsev jarní zeleniny! Jak oklamat přírodu?

 
Zima se sice ještě své vlády zdaleka nevzdala, přesto je ale koncem února  nejvyšší čas předpěstovat si první jarní zeleninu. Jen tak budete moci už koncem března sklízet úrodu čerstvých vitamínů.
21.02.2012 15:00 |

podobné články

Je čas sázet rajčata! Víme, jak na to

 
Počasí si s námi sice hraje, ale i tak už je čas myslet na výsev rajčat. Vyberte jim místo plné slunce.
16.05.2014 05:15 |

podobné články

Zahradnice, pozor! Je nejvyšší čas na přesazování a sázení!

 
Máte »zahradnický absťák«? Nenechte se zmást sněhem a zimou, nyní je ideální čas na přesazování pokojových rostlin a na výsev letniček.
03.03.2015 10:40 |

podobné články

Jaro klepe na vrátka! 5 rad, jak probudit květiny ze zimního spánku!

 
Máte pocit, že do jara je ještě daleko? Omyl, právě teď je vhodná doba na přesazování pokojovek a na výsev letniček a zeleniny.
25.02.2016 10:00 |

podobné články

Jarní výsev doma i ve skleníku. Na co si dát pozor?

 
Abychom se i letos dočkali pěkné úrody, nastává čas přiložit ruku k dílu a obě ruce pak opět zabořit do hlíny. Řadu rostlinek je totiž lepší vypiplat si od semínka než kupovat předpěstované v obchodě.
12.03.2017 06:10 |

podobné články

Adoptujte si keřík nebo kus trávíku: Brno chce zapojit lidi do údržby městské zeleně

 
Zapojit obyvatele do údržby městské zeleně se rozhodla radnice Brno-střed. Nabídla jim možnost adoptovat městské záhony a starat se o ně. Pro ty, kdo by na údržbu nestačili, přišla s řešením. Výsev květin nebo dřevin mohou podpořit finančně.
25.03.2018 10:05 |

podobné články

Z cisterny unikla kyselina dusičná a zamořila půdu

 
V Otradovicích na Mladoboleslavsku ve čtvrtek unikla z odstavené cisterny nebezpečná kyselina dusičná a kontaminovala půdu. Hasiči se snaží zabránit dalšímu úniku a zkrápějí žlutý mrak.
17.03.2011 13:05 |

podobné články

Vyhořelý sklad v CHROPYNI: Otrávil půdu?!

 
Hygienici začali zkoumat, zda mohutný požár výrobny a skladů plastů v Chropyni na Kroměřížsku kontaminoval půdu. Obyvatelé budou v nejistotě zhruba týden.
13.04.2011 10:10 |

podobné články