Článek

Zahrada miluje kávu: Překvapivé využití kávové sedliny, o kterém jste neměli tušení

 
Jste milovníci kávy a denně vyhazujete přefiltrovanou sedlinu z kávy? To je ale velká škoda, dá se velice dobře zužitkovat jako organické hnojivo pro různé typy rostlin.
20.04.2024 05:00 |

podobné články

Podobné články

5 faktů, které jste o kávě možná ani netušili

 
Jen málokdo by dokázal odolat kávě! Životabudiči, bez kterého si neumíme představit jediné ráno, pomocníkovi proti únavě, který nás dokáže postavit na nohy i na té nejnudnější poradě nebo zámince, proč si musíme ve středu odpoledne vyrazit s kamarádkou. Mnoho lidí ráno vstává s neodolatelnou touhou po kávě a vyjít do práce bez plného šálku ke snídani – nebo i místo snídaně – je nepředstavitelné. Taky milujete kávu? Pak jste tady správně! Jestliže se řadíte mezi věrné příznivce tohoto nápoje, který je oblíbený po celém světě a má hned několik podob, vůní i chutí, pak je dnešní článek určený právě vám! Klidně si ke čtení následujících řádků uvařte vaší oblíbenou kávu, pohodlně se usaďte a pojďte se pustit do hledání překvapujících faktů, jenž jste o kávě možná vůbec netušili. Jdeme na to! Co jste možná nevěděli o kávě, aneb 5 kávových odhalení! Káva, káva, káva! Nápoj, který milují ženy i muži napříč všemi věkovými kategoriemi po celém světě. Kávu milujeme i my a je jedno, jestli dáme přednost klasice v podobě turka, neodoláme espressu nebo si nejvíce vychutnáme café latté. Kávová fakta: Ačkoli většina lidí ví, že káva nás po ránu dokáže nastartovat a dodá nám energii, abychom byli schopni vůbec odjet do práce či do školy, jen málokdo tuší, že nám káva může pomoci i při cvičení. Jakto? Pokud si před cvičením dáte šálek kávy, ve vašem těle se začnou uvolňovat endorfiny a ty nejen zlepší vaší náladu, ale zároveň vás povzbudí k pohybu, díky čemuž se zvýší váš fyzický výkon. Můžete kávu milovat sebevíce, ale přesto byste neměli vypít více jak 70 šálků denně. Odborníci právě tohle číslo určili jako maximální strop. Věděli jste, že odborníci po dlouhých a složitých studiích přišli s novým objevem v podobě zjištění, že lidí pijící kávu žijí déle nežli ti, kteří kávu... Čtěte více Příspěvek 5 faktů, které jste o kávě možná ani netušili pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
31.12.2016 20:35 |

podobné články

Kávové želé: Připravte si neobvyklý dezert se šlehačkou

 
Espresso zná dnes téměř každý. Ale už jste ochutnali kávu smíchanou se sýrem nebo kávové želé? Že ne? Potom je ten pravý čas začít objevovat nové chutě.
31.10.2017 06:05 |

podobné články

Jiné využití ústní vody

 
Použití ústní vody si většina z nás automaticky spojí se svědomitou péčí o ústní dutinu. Ústní voda napomáhá zabránit vzniku zubního plaku, zároveň dezinfikuje ústa a dostane se tam, kam kartáček nebo zubní niť nemají přístup. Jen málokdo ale ví, že využití ústní vody nekončí pouze kloktáním po čištění zubů. Možná ani vy netušíte, že ústní vodu můžete použít i při jiných činnostech. Chcete vědět více? Čtěte dál! Pestré využití ústní vody V dnešním článku vás přesvědčíme, že využití ústní vody je opravdu pestré a různorodé. Už žádné lupy Trpíte na nadměrnou tvorbu lupů? Trápíte se, protože jsou vaše vlasy neustále plné drobných bílých šupinek, které padají na oblečení a vytváří dojem, že o sebe nedbáte? V tom případě vsaďte na ústní vodu, která vám s lupy pomůže. Je to jednoduché, po každém mytí vlasů si do vlhkých vlasů vetřete rozumné množství ústní vody. Uvidíte, že časem bude tvorba lupů slábnout. Pryč s nehtovou plísní Plíseň nehtů je poměrně častý kožní problém, který trápí čím dál více lidí. Tohle onemocnění se hodně rozšiřuje právě v létě, kdy se nám nohy potí. Věřili byste tomu, že i proti nehtové plísni vám může pomoci ústní voda? Pokud ne, zkuste si po dobu jednoho měsíce na plíseň aplikovat malé množství ústní vody a za měsíc nám dáte za pravdu! Když není po ruce deodorant Už se vám někdy stalo, že jste si chtěli aplikovat deodorant, ale záhy jste zjistili, že je lahvička prázdná? V takovém případě už nikdy nemusíte zoufat, protože stačí sáhnout po ústní vodě! Jakto? Ústní voda hravě zneutralizuje všechny pachy, naneste tedy malé množství na vatový tamponek a aplikujte do podpaží. Příspěvek Jiné využití ústní vody pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2017 20:40 |

podobné články

Jak se věští budoucnost z kávové sedliny? Známe postup i výklad 50 obrazců!

 
Konec roku se nám blíží a možná jste již přemýšleli, copak vám asi přinese "rok":http://www.extra.cz/numerologie-podle-rocniho-cisla-zjistete-v-jakem-osobnim-roce-se-nachazite-a-na-co-se-v-zivote-zamerit příští. Až si zase budete vychutnávat kávičku, zkuste si z lógru vyčíst, co vás čeká.
12.12.2014 10:46 |

podobné články

Michal Dvořák: Chodúre, na Sinatru pozor! Šmajdo, vyhni se kýči!

 
Chodúr, nebo Šmajda? To je to, oč tu běží! Odpověď asi nelze vyčíst z kávové sedliny, muzikant Michal Dvořák (exLucie) ale podrobil rozboru písně, které budou kluci v neděli zpívat. Jak to vidí profesionál?
19.12.2009 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (197 článků) , Michal Dvořák (195 článků)

Slavná vědma čte v kartách: Zeman, Kalouskova komedie a Nečasova smůla

 
REVUE Věští soudcům, právníkům, diplomatům i některým umělcům. Přední česká kartářka, numeroložka a vědma, která vykládá osud z karet, čísel, kávové sedliny, nebo třeba fotografií - Dagmar Kroužilová, pro ParlamentníListy.cz zodpověděla i otázky, co bude s ČR dál, co s politiky a jak to bude s českým národem.
06.02.2013 13:30 |

podobné články

Vyvěštěte si osud z kávy

 
Zajímá vás, co vás čeká a nemine? Máte spoustu otázek, na které hledáte odpověď? Podívejte se do kávové sedliny, možná vám ukáže správnou cestu.
13.03.2013 06:15 |

podobné články

Příběh čtenářky Mirky (52): Stala jsem se závislou na radách kartářky

 
Nikdy jsem na nějaké předpovídání budoucnosti, věštění z kávové sedliny a karet nebo za pomoci křišťálové koule, nevěřila. Když jsem poprvé k jedné takové vědmě vcházela, byla jsem k jejím radám velice skeptická, jenže když jsem odcházela, cítila jsem se nabitá energií a nadšená. Cítila jsem se jako flák, co si právě dal dávku a chtěla jsem to prožít znovu…..Vypráví paní Mirka svůj příběh.
05.12.2013 15:05 |

podobné články

Film Vražda Ing. Čerta: Růžičková věštila Menšíkovi smrt! Nespletla se...

 
V době natáčení filmu ještě ne moc známá herečka Helena Růžičková (†67) ztvárnila roli kartářky. Role jí seděla, byla jako ryba ve vodě. Odmlada se totiž věnovala numerologii, bavila ji astrologie, věštila z kávové sedliny a z karet.
02.03.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Růžičková (177 článků)

10 každoročních karlovarských trapáren, kterých nás celebritní košťata neušetří ani letos!

 
"Vary jsou tady":http://www.extra.cz/tema/49-filmovy-festival-v-karlovych-varech a my jsme nemohli než se podívat do kávové sedliny na dně redakčního hrnku s obrázkem hyeny a zeptat se lógru, co že se letos stane. Takže bude to takto…
05.07.2014 08:10 |

podobné články

Mediálně vykvašená persona Trump. Hrozí nám afrikanizace. Oligarchy a spekulanty láká opium moci, varuje politolog Zbořil

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA K věštění z kávové sedliny přirovnal předpověď miliardáře Donalda Trumpa o hrozící ekonomické katastrofě v USA politolog Zdeněk Zbořil. Všímá si také četných postupů oligarchů či spekulantů ze zákulisí na veřejnou politickou scénu. V českém prostředí upozorňuje politolog i na Miroslava Kalousek (TOP 09), který by podle Zbořila neměl mít do budoucna problém zvládnout jak funkci předsedy strany tak případný premiérský post.
07.07.2014 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6171 článků) , Miroslav Kalousek (7856 článků)

Aktivní blbec, to je nejhorší. Zdeněk Zbořil vyhlíží melu v české politice. A varuje před tím, jak si bohatí představují řízení země

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA K věštění z kávové sedliny přirovnal předpověď miliardáře Donalda Trumpa o hrozící ekonomické katastrofě v USA politolog Zdeněk Zbořil. Všímá si také četných postupů oligarchů či spekulantů ze zákulisí na veřejnou politickou scénu. V českém prostředí upozorňuje politolog i na Miroslava Kalouska (TOP 09), který by podle Zbořila neměl mít do budoucna problém zvládnout jak funkci předsedy strany, tak případný premiérský post.
07.07.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6171 článků) , Miroslav Kalousek (7856 článků)

10 těžkostí, se kterými se potýkají všichni lidé, kteří se snaží zbavit své závislosti na kávě

 
"Ať už na kafíčko pohlížíte jakkoliv":http://www.extra.cz/jak-se-vesti-budoucnost-z-kavove-sedliny-zname-postup-i-vyklad-50-obrazcu, jedno je jisté. Je to droga jako každá jiná.
21.01.2015 10:27 |

podobné články

Konec kávového odpadu: Z lógru vyrábějí palivo!

 
Denně se vyhodí 6 milionů tun použité kávové sedliny. Anglická firma Bio- -bean teď přišla na způsob, jak z takového odpadu vyrobit palivo.
28.06.2020 12:05 |

podobné články

18 let od smrti Heleny Růžičkové. „Věštila z kávové sedliny a ráda kouřila,“ vzpomíná spisovatelka Marie Formáčková

 
Hřmotná žena, kterou si diváci pamatují z nespočtu komedií – přesně před 18 lety zemřela legenda Helena Růžičková. Měla v sobě obrovskou pohostinnost, blízký vztah k magii a všude jí bylo plno. Do posledního dechu se o ni starala kamarádka a známá spisovatelka Marie Formáčková, kterou Helena na autorskou dráhu přivedla. Jaká byla Škopková ze Slunce, seno…? A jak Marie spolu s kriminálníky vyhrála cenu nejlepšího učitele v Česku?
05.01.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Helena Růžičková (177 článků)

Čauky lidi: Moje socky 10: Andrej Babiš nenechal na Francouzích nit suchou

 
Bývalý premiér Andrej Babiš v podání skvělého imitátora Petra Jablonského si v satirickém pondělním pořadu eXtra.cz Čauky lidi našel čas na to, aby své fanoušky seznámil s nešvary francouzských výrobků, poradil, jak ušetřit během létání, nebo si i zavěštil pomocí kávové sedliny.
15.08.2022 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků) , Petr Jablonský (218 článků)

Dopřejte tu nejlepší péči vašim oleandrům: Poslouží i kávová sedlina

 
Dnes už má téměř každá domácnost alespoň jednoho člena, který je milovníkem kvalitní kávy. Kávové sedliny však většinou končí bezmyšlenkovitě v koši na odpadky, a to je velká škoda! Jedná se totiž o kvalitní přírodní hnojivo.
21.04.2024 05:00 |

podobné články

Připravit si dobrou kávu, to je úplná věda

 
Vyzkoušejte letní kávové recepty a připravte si kávu sami. Ale pozor, není to zas tak jednoduché.
15.06.2009 06:40 |

podobné články

Sladké recepty: Kávové trojhránky podle Martiny Antalové

 
Kávové trojhránky potěší vás i vaše hosty. Zkuste je!
26.09.2014 05:15 |

podobné články