Článek

Záhadná Praha: Na hřbitově bláznů leží i Otýlie Vranská, místo má děsivou atmosféru

 
Osmdesát lidí ročně. Až tolik bývalých psychiatrických pacientů se v první polovině dvacátého století pohřbívalo na bohnickém hřbitově. Odlehlý kout v Bohnicích je zároveň jedno z nejstrašidelnějších míst Prahy a šíří se o něm spousta městských legend. I když tady zrovna na žádné bloudící duchy nenarazíte a na hřbitově už se dávno nepohřbívá, jde o skvělý tip na procházku a návštěvu místa se zvláštní energií. 
02.05.2022 10:45 |

podobné články

Podobné články

Největší pomníček v dějinách české kriminalistiky: Otýlii rozčtvrtili a poslali v kufrech na Slovensko

 
Otýlie Vranská je ztělesněním největší záhady v dějinách kriminalistiky v Čechách i na Slovensku. Otýlie byla Slovenska žijící v Praze, a to až do 2. září, kdy ji nalezli rozčtvrcenou ve dvou různých kufrech poslaných vlakem z Prahy do Košic a Bratislavy.
02.03.2017 19:40 |

podobné články

Rozčtvrcená Otýlie Vranská: Po 84 letech vypátrali vraha?!

 
Zbourají kriminalisté nejslavnější »pomníček« zločinu v někdejším Československu? Všechno nasvědčuje tomu, že zabiják slovenské prostitutky Otýlie Vranské (†22) bude po 84 letech odhalen! „Jsme blízko!“ tvrdí policejní badatelé, kteří se na objasnění jedné z nejbrutálnějších vražd znovu intenzivně vrhli před třemi lety.
18.03.2017 05:10 |

podobné články

Změny na zanedbaném „hřbitově bláznů“: Bude patřit Praze, do správy ho dostane Praha 8

 
Majitelem tzv. hřbitova bláznů v pražských Bohnicích se stane hlavní město. Hřbitov pak svěří do správy radnice Prahy 8, stát by se tak mělo letos v květnu, uvedl v pondělí pražský radní Jan Chabr (TOP 09). Hřbitov původně patřil bohnické psychiatrické léčebně a byli zde pohřbíváni zesnulí choromyslní. Následně jej spravoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Znovu se na hřbitově pohřbívat nebude.
12.04.2021 14:10 |

podobné články

Otýlii Vranskou (†22) vrah rozčtvrtil a poslal v kufrech na Slovensko: Ani po 88 letech policie nemá pachatele

 
Brutální vražda se odehrála v Praze 1. září 1933. Její obětí byla slovenská prostitutka Otýlie Vranská, která přijela do českého hlavního města, aby si našla bohatého manžela. Její tělo bylo nalezeno následující den - rozřezané ve dvou kufrech. Jeden skončil v Košicích a druhý v Bratislavě. Krutý zločin nebyl ani po 88 letech objasněn.
01.09.2021 05:10 |

podobné články

MRAZIVÁ REPORTÁŽ! Za úplňku na hřbitově bláznů!

 
Říká se mu hřbitov bláznů. Tím také je, ale nejen těch. Nejtajemnější pražské místo se za zhruba šedesát let fungování stalo místem odpočinku pro více než 4200 lidí. Vydali jsme se odhalit jeho tajemnou minulost.
15.11.2016 08:30 |

podobné články

Kardinál Dominik Duka: Přednáška na Hoře sv. Otýlie

 
Při návštěvě Štrasburku se kardinál Duka setkal 24. května s francouzskými dominikány na Hoře sv. Otýlie.
27.05.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1134 článků)

Vraha Otýlie Vranské odhalí DNA: Pravdu prozradíme za dva měsíce, slibuje vyšetřovatel

 
Zásadní průlom ve vyšetřování 85 let staré vraždy Otýlie Vranské slibují policejní badatelé z Muzea policie České republiky. Podařilo se jim zajistit vzorky DNA příbuzných dvojice podezřelých, a teď doufají, že se jejich hypotézy potvrdí. Výsledky budou prý znát do dvou měsíců.
19.11.2018 15:05 |

podobné články

Tajemný hřbitov bláznů získala Praha 8. Opraví ho, pohřbívat se tam ale nebude

 
Praha 8 získala od státu po třech letech jednání do správy tzv. hřbitov bláznů v Bohnicích. Radnice opraví obvodovou zeď a kapli. Pohřbívání zde obnoveno nebude, sdělila mluvčí Prahy 8 Marcela Konrádová. Areál nebude volně přístupný, ale radnice sem bude pořádat komentované prohlídky. Hřbitov původně patřil bohnické psychiatrické léčebně a byli zde pohřbíváni zesnulí choromyslní. Následně jej spravoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
09.08.2018 10:50 |

podobné články

Bohnický hřbitov bláznů je pravděpodobně nejtajemnějším místem v Česku. Co skrývá?

 
Bohnickému ústavnímu hřbitovu, jak se místo nazývá oficiálně, se někdy přezdívá „hřbitov bláznů“. Milovníci záhad jej označují jako nejtajemnější místo v Praze. Jaký příběh tato část metropole ukrývá?
21.05.2021 17:10 |

podobné články

Petrus (ČSSD): Výrazně se blížíme k získání unikátního „hřbitova bláznů“

 
Bohnický hřbitov je známý svou jedinečnou a mystickou atmosférou, která je unikátní i na poměry České republiky. Hřbitov vznikl pro potřeby Psychiatrické nemocnice Bohnice, a proto se mu přezdívá hřbitov bláznů. Dlouhodobě je však ve velmi špatném stavu. Městská část Praha 8 začala intenzivně podnikat konkrétní kroky k tomu, aby hřbitov získala do své správy a mohla dále výrazně zlepšovat jeho stav.
18.09.2017 17:00 |

podobné články

Aby se lid bál a bláznu bylo dovoleno, aby kraloval. Zdeněk Zbořil přichází s teorií, co na nás prý zkoušejí mocní. A varuje: Přijde přitvrzení

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Při hodnocení politického dění uplynulého týdne si politolog Zdeněk Zbořil všímá, že k řádění bojovníků Islámského státu dochází všude tam, kde je třeba, aby se lid bál a bláznu bylo dovoleno kralovat. Z událostí na Ukrajině vyvozuje, že kyjevští politici z dovozu nevypadají na to, že mají moc udělat něco pro klid v zemi. Pohled na to, jaké zákony se chystají schválit ve Španělsku, ho utvrzuje v přesvědčení, že s odkazem na přicházející nebezpečí se budou omezovat práva občanů i jinde.
27.07.2015 07:16 |

podobné články

Tomášek (Soukromníci): Milosrdenství bláznů

 
"Milosrdenství " bláznů je naprosto nemilosrdné a zničující k těm, kdo si je platí a dobře je živí. Sir. Humphrey: Církve by nejraději vládly a vlády by nejraději pečovaly o duchovno svých občanů.
16.11.2016 10:45 |

podobné články

19 nejděsivějších míst na světě. Voodoo tržnice, les sebevrahů i hřbitov bláznů

 
Koncem října se anglosaské země připravují na Halloween, který se nese ve znamení sladkostí, kostýmů, ale hlavně strašení. Na některých místech světa, jako je například japonský les sebevrahů, kaple plná kostí nedaleko Kutné Hory nebo dům Winchesterů v Kalifornii, ale není třeba navozovat děsivou atmosféru. Ta je tam totiž přítomna neustále. Která místa stojí za to navštívit na Halloweena?
31.10.2015 09:15 |

podobné články

Poklona a věnec obětem komunismu: Na Ďáblickém hřbitově a na Vyšehradě připomněli hrůzy totality

 
Památku obětí komunistického režimu uctili v sobotu na hřbitově v Ďáblicích zástupci Sdružení bývalých politických vězňů, Poslanecké sněmovny a Senátu. U pomníku obětí komunismu položili věnce také představitelé církve či diplomaté. Na hřbitově leží kolem 200 obětí komunistického režimu včetně více než 40 dětí.
26.06.2021 19:10 |

podobné články

Záhadná Praha: Přízračné pohřebiště v Ďáblicích má pořádně černou minulost

 
V minulém dílu seriálu o tajemných místech Prahy jsme se vydali na takzvaný hřbitov bláznů, starý zaniklý hřbitov poblíž bohnické léčebny. K dnešnímu, o poznání temnějšímu, to od bohnického hřbitova není vůbec daleko. Pohřebiště v Ďáblicích má pořádně černou minulost. Komunisté tu totiž pohřbívali oběti svého krvavého režimu. Najdeme tu tak otce Toufara, ale i děti žen, které se narodily ve vězení a nikdy nedostaly šanci na normální život. Právě tady se dva zločinecké režimy zbavovaly nepohodlných lidí.
10.05.2022 05:10 |

podobné články

Leží na Ďáblickém hřbitově vedle sebe vrazi a hrdinové? Nevíme, a ani se to nedozvíme: Nikdo nic neřeší

 
Platforma Bez komunistů.cz společně s dalšími iniciativami dlouhodobě připomíná smutné pohřebiště na Ďáblickém hřbitově, kde leží zesnulé malé děti vězeňkyň z 50. let minulého století a dost možná i mnoho dalších zemřelých v masových hrobech. Od exhumace pátera Josefa Toufara roku 2014 se však na místě nic neděje a dle vyjádření předních českých státních institucí se nic dalšího nechystá. Úřady se ani neshodnou na tom, kdo v této věci nese rozhodující kompetence.
31.08.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Toufar (68 článků)

Mostecká uhelná: Role Miloše Zemana, záhadná smrt a miliardy! Tady je 10 otázek a odpovědí

 
Záhadná role Miloše Zemana, záhadná smrt miliardáře Měkoty a zmizelé miliardy. To je v kostce kauza Mostecké uhelné, na kterou si nyní důkladně posvítí švýcarská justice. O co přesně jde?
13.05.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27339 článků)

Praha bez proudu. Nejezdily tramvaje, elektřina nešla hlavně v centru

 
Prahu postihly rozsáhlé výpadky elektřiny. Podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce způsobila asi půlhodinový výpadek technická závada na rozvodně Praha-Jih v Chodově. Proud podle něj nešel v městských částech Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 9 a Praha 10.
27.02.2017 13:00 |

podobné články

Nejzáhadnější místo v Praze? "Hřbitov bláznů" bohnické Psychiatrické léčebny láká senzibily i historiky! Proč?

 
Tajemný "hřbitov":http://www.extra.cz/tema/hrbitov, který leží stranou od bohnické "léčebny":http://www.extra.cz/tema/lecebna, je již více než 45 let neudržovaný a nefunkční. Kdysi se zde pohřbívali pacienti z Psychiatrické léčebny v Bohnicích a celkem se tu nacházelo 4100 hrobů.
17.03.2014 18:50 |

podobné články