Článek

Záhada zmizení Ďatlovovy expedice objasněna! Co se před 61 lety na Hoře smrti stalo?

 
Sesuv laviny a špatná viditelnost po prudkém zhoršení počasí zavinily podle ruské prokuratury smrt devíti účastníků turistického pochodu na severním Urale v roce 1959. „Případ je uzavřen,“ ohlásil zástupce náčelníka generální prokuratury pro Ural Andrej Kurjakov před novináři.
13.07.2020 19:25 |

podobné články

Podobné články

Filmové premiéry: Doktor Martin, Smrtelné stroje, Ve spárech ďábla, Záhada Silver Lake či Útěk

 
Jeden z příběhů doktora Martina přichází i na plátno ve filmu Doktor Martin: Záhada v Beskydech. Mimi a Líza: Záhada vánočního světla je pásmo animovaných filmů pro děti od čtyř do osmi let. O tom, jaké to bude, až lidstvu začnou docházet zdroje, je sci-fi Smrtelné stroje. Dětem je určen i švédský animovaný film Gordon a Paddy. Hororový thriller nese příznačný název Ve spárech ďábla. Záhada Silver Lake sleduje muže, který se po zmizení mysteriózní sexy sousedky pouští do pátrání. Útěk je psychologické drama, inspirované skutečným příběhem.
06.12.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Doktor (221 článků) , Gordon Gordon (78 článků)

Od záhadné Ďatlovovy expedice, jejíž členové se domů nikdy nevrátili, uplynulo loni 60 let

 
Bylo to 10 mladých milovníků hor. Většině z nich bylo něco málo přes 20 let. Nejstaršímu členu výpravy bylo 38 let. 9 z nich studovalo na stejné škole - Uralském polytechnickém institutu.
24.02.2020 07:00 |

podobné články

Záhada zmizelého letu MH370: Vědec ukázal tři místa, kde hledat trosky

 
Největší záhada v dějinách letectví, i tak se označuje zmizení letu MH370 malajsijské společnosti Malaysia Airlines na spoji Kuala Lumpur-Peking s 239 lidmi na palubě. Letos, 8. března, to bude už 6 let od chvíle, kdy se Boeing 777 ztratil z radarů. Oficiální pátrání po stroji a vyšetřování už skončilo, nicméně rodiny pasažérů i posádky stále doufají, že se dozví, co se skutečně stalo. Záhada rovněž láká soukromé vyšetřovatele a letecké experty. Čtyřčlenný tým pod vedením amerického vědce Victora Ianella strávil 2 roky zkoumáním všech dostupných materiálů, na jejichž základě označili tři nová místa, kam se podle nich letoun zřítil, uvedl deník Daily Mail.
15.02.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Victor Victor (18 článků)

Záhadné zmizení! Rusko-ukrajinská polární expedice se ztratila v Antarktidě

 
Osmičlenná expedice ruských a ukrajinských polárníků zmizela v Antarktidě. Informuje o tom v pátek agentura AFP.
06.04.2012 15:25 |

podobné články

Záhada pádu ostře sledovaného letadla je prý objasněna. Pilot udělal něco strašného

 
I po více než čtyřech letech od svého zmizení budí let MH370 značnou pozornost. Nestává se v moderní době tak často, aby havarovalo letadlo s desítkami cestujících a nepodařilo se jej najít. Kanadský expert Larry Vance nyní v rozhovoru pro magazín Spiegel tvrdí, že jeho kniha nabízí jasnou odpověď na to, co bylo příčinou nehody.
01.06.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Larry Spiegel (1 článek)

Záhada vzducholodi Hindenburg je po 76 letech vyřešena: Zabíjela elektřina!

 
Záhada katastrofy nacistické vzducholodi, která se zřítila 6. května 1937, byla po 76 letech konečně objasněna! Vědci tvrdí, že Hindenburg vletěl do bouřky s blesky, které způsobily jeho nabití statickou elektřinou. Ta dohromady s únikem vodíku způsobila explozi.
05.03.2013 12:00 |

podobné články

Záhada vzducholodi Hindenburg je po 76 letech vyřešena: Zabíjela elektřina!

 
Záhada katastrofy nacistické vzducholodi, která se zřítila 6. května 1937, byla po 76 letech konečně objasněna! Vědci tvrdí, že Hindenburg vletěl do bouřky s blesky, které způsobily jeho nabití statickou elektřinou. Ta dohromady s únikem vodíku způsobila explozi.
08.03.2013 23:23 |

podobné články

Nebyla to nehoda, tvrdí expert o zmizelém letu MH370. A přidal jasné důkazy

 
Letos v březnu uběhlo už 6 let od zmizení letu MH370 aerolinek Malaysia Airlines, který se 8. března 2014 vydal na rutinní cestu z Kuala Lumpuru do čínského Pekingu. Do cíle ale letadlo s 239 osobami na palubě nikdy nedoletělo, záhy po vzletu zmizelo z radarů. Do dnešního dne se neví, co se přesně s Boeingem 777 stalo. Oficiální pátrání po letounu i vyšetřování jeho zmizení skončilo před několika lety, případem se ale zabývá nespočet soukromých detektivů a leteckých expertů. Jeden z odborníků připomněl fakt, že letadlo bylo ještě hodinu po zmizení viditelné na speciálních vojenských radarech. „Nemohlo jít o nehodu,“ řekl ke ztracenému letu MH370 americký novinář Jeff Wise. Novinky k záhadě malajsijského letadla přinesl list Daily Express.
20.06.2020 17:15 |

podobné články

Pavel Paur o zmizení manželky Jany: Popsal, co se dělo v osudný den před 7 lety

 
Zmizení Jany Paurové je opředené záhadou. Čtyřnásobná matka před sedmi lety beze stopy zmizela ze Slavětína, kde žila. Pohřešování nahlásil její manžel Pavel Paur na policii. K Janinu zmizení se vyjádřil pro pořad Na stopě a popsal, jak probíhal onen osudný den.
17.08.2020 14:15 |

podobné články

Vražda sběratele mincí objasněna! Policie již má vraha?

 
Vražda v Lázních Bělohrad je objasněna! Prozradil to mluvčí policie, na podrobnosti si ale musí veřejnost počkat do čtvrtka. Jedná se o vraždu sběratele mincí Evžena, která se stala 31. července.
06.09.2017 19:45 |

podobné články

Podivná smrt Niny: Kalhoty na místě činu značily mnohé, záhada je nyní vyřešena

 
Minulý týden otřásl Českem tragický případ zmizení dvou kamarádů Niny (†24) a Jana (†34). Po třídenním pátrání došlo na nejhorší obavy, oba pohřešovaní jsou po smrti. Jan je původně neznámým mužem, který v den zmizení dvojice skočil pod metro ve stanici Vltavská, a Nina byla nalezena ubodaná v oboře Hvězda. Právě tam policisté při pátrání ohraničili páskou oblast, ve které byly na stromě pověšené něčí kalhoty. Některá média i veřejnost spekulovaly o tom, že kus oblečení patří Nině a že se ji Jan pokusil znásilnit. První pohled ale může klamat...
16.11.2020 14:21 |

podobné články

Česká expedice míří bádat do Antarktidy

 
Antarktická stanice J. G. Mendela, kterou před téměř pěti lety vybudovali vědci a technici z brněnské Masarykovy univerzity na ostrově Jamese Rosse, začne po letní přestávce opět sloužit vědcům. Expedice, které se zúčastní celkem 14 lidí, se na stanici přesune na přelomu roku.
27.12.2011 07:45 |

podobné články

Bitvu na Bílé hoře připomene na podzim průvod rytířů. V plánu je i virtuální procházka po bojišti

 
Už 16 let se na podzim na Bílé hoře koná historická rekonstrukce bitvy na Bílé hoře, která prakticky předznamenala dlouhých 30 let náboženských bojů v Evropě. Letos si pořadatelé připravili pár novinek. Výročí bitvy připomene například premiérový průvod rytířů. Rekonstrukce bitvy se letos zúčastní dva tisíce aktérů, přičemž dojde i na bohoslužbu a vztyčení Kříže smíření.
27.02.2020 12:30 |

podobné články

Na Bílé hoře stojí nově Kříž smíření. Má přispět k lepšímu pochopení mezi Čechy a Němci

 
V Aleji Českých exulantů nedaleko bojiště na Bílé hoře, která je dnes součástí Prahy 6, mohou ode od neděle lidé vidět Kříž smíření. Ceremoniál jeho odhalení se konal v den výročí bitvy z roku 1620. Autorem kříže je německý benediktýnský mnich a umělecký kovář Abraham Fischer. Odhalení předcházely ekumenické nešpory přímo na Bílé hoře. Kříž byl instalován na konci října. Akci uspořádaly Česká biskupská konference, Ekumenická rada církví a bělohorský klášter benediktinek.
08.11.2020 18:55 |

podobné články

Záhada stará 160 let objasněna! Objevili loď ztracenou u Arktidy

 
Kanada našla jedno ze dvou britských plavidel, která zmizela před 160 lety při průzkumu Arktidy. Oznámil to dnes kanadský premiér Stephen Harper.
09.09.2014 22:25 |

podobné články

Hlavní podezřelý se přiznal, viděl Aničku v den jejího zmizení

 
Hlavní podezřelý v případu zmizení devítileté Anny Janatkové přiznal podle serveru Aktuálně.cz., že ji v den jejího zmizení viděl. Předtím to přitom popíral. Dívka se pohřešuje od loňského 13. října. Muž dosud tvrdil, že Aničku neviděl a že jí nijak neublížil.
16.01.2011 20:20 |

podobné články

Zmizení Čechů v Libanonu: Souvisí to s mafiemi, tvrdí ministr

 
Unesla Čechy v Libanonu mafie? Zmizení pětice českých občanů má podle všeho kriminální pozadí, uvedl libanonský ministr vnitra Núhad Mašnúk. Podle prvních zjištění vyšetřovatelů zmizení pěti mužů souvisí „s mafiemi, s pašováním drog a zbraní“, dodal ministr během návštěvy Paříže.
22.07.2015 20:55 |

podobné články

Ten se ale změnil: Z kníratého fešáka v seriálu Návštěvníci je dnes ctihodný dědeček

 
Kdo by neznal slavný sci-fi seriál Návštěvníci z roku 1983, v němž se členové expedice Adam 84 pomocí cestování v čase snaží dostat k zápiskům matematického génia konce 20. století Adama Bernaua a zachránit Zemi před srážkou s meteoritem, kterou vypočítal poškozený centrální mozek lidstva. Jedním z členů expedice byl i doktor Jaques Michell v podání herce Jiřího Datla Novotného. Tenhle pán, jehož šibalské jiskře v oku a neodmyslitelnému knírku v době vysílání seriálu podlehlo mnoho žen, za rok oslaví sedmdesátku. Podívejte se, jak se za třicet let od prvního uvedení Návštěvníků změnil!
29.08.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Novotný (224 článků) , Jiří Novotný (224 článků) , Jiří Adam (45 článků)

Tatrou znovu kolem světa: Na tříleté misi byl první zádrhel na D1 kvůli mýtu

 
Fanoušci v sobotu u pražského Rudolfina vyprovodili členy expedice Tatra kolem světa 2 na jejich cestu. Expediční vůz přijel na místo ze Staroměstského náměstí před 12:30, slavnostní odjezd výpravy se uskutečnil krátce po 14. hodině. Na místě bylo několik stovek lidí. Cestovatelé plánují během tří let ujet přibližně 270 000 kilometrů přes 69 zemí pěti kontinentů. Expedice chce navázat na výpravu Tatra kolem světa z konce 80. let minulého století. Jedním z hlavních cílů je podobně jako tehdy šířit dobré jméno Česka a českých výrobků ve světě.
22.02.2020 20:10 |

podobné články