Článek

Záhada Blair Witch slaví 21 let: 21 zajímavostí o kultovním filmu, ze kterého vstávaly chlupy hrůzou

 
Film Záhada Blair Witch, který byl naprostou senzací své doby, poprvé atakoval filmová plátna přesně před 21 lety. Nízkorozpočtová koncentrovaná hrůza vydávaná za realitu vydělala neskutečné peníze. Ve své době ji podpořila důmyslná marketingová kampaň. Okolo filmu byl vytvořen celý virtuální vesmír. V dnešní době sociálních sítí plných chytráků se už podobný fenomén nejspíš nezopakuje.
16.07.2020 13:50 |

podobné články

Podobné články

Support Lesbiens v novém klipu okusili Blair Witch

 
Kapela Support Lesbiens představila nový klip k singlu The City. Během natáčení v tajemném lese u Ejpovic okusila atmosféru kultovního snímku „Záhada Blair Witch”.
08.11.2013 12:56 |

podobné články

Support Lesbiens natáčeli nový videoklip na místě, které vypadalo jak ze Záhady Blair Witch. Dívejte se

 
Partička Support Lesbiens má na svém kontě videoklip k písni The City. K natáčení si vybrali lokaci lesa u Ejpovic, který vypadal jako místo z kultovního snímku Záhada Blair Witch.
17.11.2013 21:56 |

podobné články

Filmové premiéry: Láska na kari, Století Miroslava Zikmunda, Pod zemí, O koních a lidech, Sin City - Ženská, pro kterou bych vraždil a Radio Alice

 
Švédský filmař Lasse Hallström, tvůrce okouzlující Čokolády se opět vydal do kulinářských zákoutí ve filmu Láska na kari. Portrét nejslavnějšího žijícího českého cestovatele, to je Století Miroslava Zikmunda. Ve stopách filmů jako Záhada Blair Witch jde horor Pod zemí. Jedním z diváckých hitů karlovarského festivalu byl islandský film O koních a lidech. Devět let po úspěchu Sin City – město hříchu je tu pokračování s podtitulem Ženská, pro kterou bych vraždil. Do radikálních 70. let v Itálii se vrací italský film Radio Alice.
04.09.2014 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Lasse Hallström (5 článků) , Miroslav Zikmund (73 článků)

Tvůrci hororu Záhada Blair Witch připravují třetí díl

 
Jeden z nejúspěšnějších nízkonákladových hororů posledních let se vrací, aby znovu děsil.
13.10.2009 10:50 |

podobné články

Paranormální biják podruhé

 
Záhada Blair Witch objevila nový trend v hororu: Místo aby se přidávalo na efektech a brutalitě, je někdy lepší zásadně ubrat a postavit hrůzu na...
11.01.2011 10:40 |

podobné články

Diablo III představuje Witch Doctora, mistra šamanské magie

 
Další z videí, která představují jednotlivá povolání Diabla III se věnuje čerstvému přírůstku mezi více či méně známými tvářemi, Witch Doctorovi. Tenhle chlapík se vzepřel svým nadřízeným a rozhodl se, že se zlem se dá bojovat i jinak, než skrze oběti. Stačí si nasadit pořádně velkou masku, namíchat pár lektvarů a samozřejmě si vyvolat menší hordu hořících...
25.04.2012 11:15 |

podobné články

Good bye, Tony. Blair jako zmocněnec pro Blízký východ brzy skončí

 
Bývalý britský premiér Tony Blair, který v posledních osmi letech působil jako zmocněnec skupiny, která si říká blízkovýchodní kvartet a usiluje o řešení blízkovýchodní krize, skončí ve funkci koncem června. Podle agentury Reuters o tom dnes informoval diplomatický zdroj. Blair své rozhodnutí oznámil dopisem generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi.
27.05.2015 22:51 |

podobné články

Osobnosti: Tony Blair (98 článků)

Tony Blair „rýžoval“ na Blízkém východě: Za poradenství chtěl 855 milionů

 
Bývalý britský premiér Tony Blair (63) nabízel Spojeným arabským emirátům poradenství za 35 milionů dolarů (855 milionů Kč). Astronomická suma měla pokrýt výdaje Blaira, který přislíbil, že během prvního roku navštíví zemi minimálně 12krát a „zvýší její vliv“ ve světě. Tehdy Blair působil jako zvláštní zmocněnec OSN a kritici už naznačili, že mohlo dojít ke střetu zájmů.
11.07.2016 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Tony Blair (98 článků)

Tony Blair sepsal zásadní text k Brexitu

 
Bývalý britský premiér Tony Blair tvrdí, že evropští lídři jsou pro volný pohyb po brexitu. Píší to zahraniční média na základě článku, který pro Ústav globálních změn Blair napsal. To dle jeho názoru otevírá možnost vyhnout se zničujícímu tvrdému brexitu.
15.07.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Tony Blair (98 článků)

Filmové premiéry: Doktor Martin, Smrtelné stroje, Ve spárech ďábla, Záhada Silver Lake či Útěk

 
Jeden z příběhů doktora Martina přichází i na plátno ve filmu Doktor Martin: Záhada v Beskydech. Mimi a Líza: Záhada vánočního světla je pásmo animovaných filmů pro děti od čtyř do osmi let. O tom, jaké to bude, až lidstvu začnou docházet zdroje, je sci-fi Smrtelné stroje. Dětem je určen i švédský animovaný film Gordon a Paddy. Hororový thriller nese příznačný název Ve spárech ďábla. Záhada Silver Lake sleduje muže, který se po zmizení mysteriózní sexy sousedky pouští do pátrání. Útěk je psychologické drama, inspirované skutečným příběhem.
06.12.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Doktor (221 článků) , Gordon Gordon (79 článků)

Vondráčková je měsíc po porodu na své váze, pózovala pro film Labyrint

 
Ve středu má v Praze premiéru film Labyrint s Lucií Vondráčkovou v hlavní roli. Ta se kvůli nedávnému porodu slavnostního večera nezúčastní, poslala ale nové fotografie, které kvůli filmu nafotila měsíc po porodu. Zpěvačka a herečka je už zpět na své váze. Další články k tématu: Lucie Vondráčková z Kanady: Mám tu roli v seriálu. Do konce života Vondráčková o thrilleru Labyrint: Nejsme tak drsní jako Blair Witch Lucie Vondráčková v neděli porodila syna Matyáše Oceněná Vondráčková: V Kanadě jsem holka s kocourem. A tak to zůstane
11.01.2012 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1849 článků)

Opravdu hodně krutý komiks

 
Město, které tak trochu připomíná les ze Záhady Blair Witch nebo třeba Silent Hill.
18.12.2009 10:55 |

podobné články

Lucie Vondráčková v neděli porodila syna Matyáše

 
Jednatřicetiletá zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková a hokejista Tomáš Plekanec mají syna. Vondráčková ho přivedla na svět v neděli a dostal jméno Matyáš. O porodu jako první informovala kanadská média. "Máme radost, že se narodil zdravý kluk a že je to Střelec," řekl pro iDNES.cz otec zpěvačky Jiří Vondráček. Další články k tématu: Oceněná Vondráčková: V Kanadě jsem holka s kocourem. A tak to zůstane Lucie Vondráčková si nechala zdokumentovat požehnaný stav, podívejte Vondráčková o thrilleru Labyrint: Nejsme tak drsní jako Blair Witch Těhotná Vondráčková se proměnila v modelku, bříško schovala do šatů Těhotenství mě zklidnilo, říká Lucie Vondráčková Lucie Vondráčková potvrdila těhotenství, rodit by měla v lednu Lucii Vondráčkové krátce po narození syna zemřel dědeček
05.12.2011 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1849 článků) , Tomáš Plekanec (555 článků) , Jiří Vondráček (105 článků)

Ďábel v těle

 
Tuhle hru už s filmovými diváky úspěšně zkoušeli tvůrci Záhady Blair Witch nebo hororů ze série Paranormal Activity. Tak proč jim nenabídnout „autentické“ záběry z vymítání ďábla, zabalené do mrazivéh...
27.02.2012 12:30 |

podobné články

ČR má první horor à la Blair Witch a je to pořádné maso! Léčebna, kde vraždili kojence, duchové a… Ne, to byste se fakt báli!

 
Česká kinematografie vstupuje do nové éry, kdy už nebude třeba točit dobré filmy za peníze.
09.09.2014 07:25 |

podobné články

TRAILER K NOVÉ KOMEDII: U Léta All Exclusive se vážně potrháte smíchy

 
Jak by asi vypadaly kultovní Blair Witch Project nebo Paranormal activity natočené ve stylu úplně šílené komedie plné gagů? To přesně ukáže komedie Léto All Exclusive. Nalezená kamera na selfie tyči odhalí, co všechno se stalo během jednoho výletu partičky Evropanů do brazilské džungle. A ukáže neuvěřitelné věci! Likvidací ohromného pavouka v trenýrkách počínaje a domorodým kmenem, který pronásleduje babičku na elektrickém kolečkovém křesle, konče.
24.06.2016 14:45 |

podobné články

Paranormal Activity, Blair Witch a další nizkorozpočtové filmy které vydělaly balík!

 
Stejně jako v jakémkoli jiném odvětví, je i ve filmovém průmyslu veliký boj o zákazníka, respektive o diváka. Významná filmová studia sázejí především na známé tváře či vizuální efekty. Není proto divu, že se rozpočty některých filmových megahitů vyšplhají do závratných výšin. Pojďme se dnes podívat na ty, co vsadily na opačnou kartu. S minimální investicí dokázaly vydělat desítky či stovky milionů dolarů.
19.02.2016 13:30 |

podobné články

Jan Rosák překvapil: Z čeho mu vstávaly chlupy po těle vzrušením?

 
Herec a moderátor Jan Rosák o víkendu oslavil kulatiny. Ačkoliv by to do něj nikdo neřekl, je z něj už sedmdesátník. Na oslavě svých narozenin se rozpovídal o Pevnosti Boyard, kde ztvárňuje otce Fourase.
29.08.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rosák (176 článků)

Selma Blair má 48: Kráska z Velmi nebezpečných známostí stále bojuje se zákeřnou nemocí

 
Selma Blair, kterou si lidé pamatují především z filmů jako Velmi nebezpečné známosti, Hellboy či Pravá blondýnka, slaví 48. narozeniny. Herečka už třetím rokem bojuje s roztroušenou sklerózou, která ji připravila o spoustu energie i o mladistvý vzhled. Nemoc lze navíc jen potlačit a ne zcela vyléčit.
23.06.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Selma Blair (33 článků)