Článek

„Začíná to vadit.“ S diplomatem o tom, kdo vede EU. A kam

 
Evropská unie, resp. její současné vedení naprosto ztratilo soudnost a zdravý selský rozum, když na úkor řešení kritických palčivých problémů, věnuje pozornost druhořadým až třetiřadým tématům. Myslí si to zkušený diplomat a bývalý český velvyslanec v Norsku Jaroslav Knot. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz označil za čirou katastrofu Green Deal a jasně vysvětlil, proč by Česká republika neměla přijímat euro, a proč trpí někteří čeští politici ve vztahu k EU „ovčím syndromem“. „Komisi i Evropský parlament ovládl v poslední dekádě progresivistický politický proud, jehož vesměs rudo-zelená ideologie nikdy nezohledňovala zájmy běžných lidí, natož obchodu a průmyslu,“ myslí si Jaroslav Knot.
26.03.2024 11:40 |

podobné články

Podobné články

Nenávist pokračuje: Už mi ten drzej kluk začíná dost vadit, hlásí Adam Raiter k Nathanovi

 
Jak to tak vypadá, nenávist mezi Adamem Raiterem a Nathanem Dzabou, dvěma účastníky reality show Survivor, pokračuje. Dvojice má za sebou oficiální MMA souboj, ke kterému došlo pod záštitou Oktagonu a během nějž se měl spor rozklíčovat, avšak opak se stal pravdou. Vyostřená situace mezi Adamem a Nathanem se spíše stupňuje. “Už mi ten drzej kluk začíná dost vadit,” hlásí Adam na sociálních sítích.
29.09.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Adam Raiter (20 článků)

FOTO Prezident Zeman se setkal s legendárním diplomatem a politikem Kissingerem

 
Prezident Miloš Zeman se v německém Lipsku účastní oslav 25. výročí mírové revoluce v tehdejší NDR. Při této příležitosti se český prezident setkal se slavným americkým diplomatem a nositelem Nobelovy ceny míru Henrym Kissingerem.
09.10.2014 15:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28062 článků)

Kterému troubovi to může vadit? Rudý Ondráček, čerstvě obdařený novou funkcí, účtuje s médii. Slušný nářez

 
„Kterému troubovi to může proboha vadit? BOS (bezpečnost, obrana, solidarita) je sdružením odborníků někdejších i těch aktivních, kteří mají blízko k obranným a bezpečnostním otázkám státu a upozorňují jen na různá rizika. Nevím, co je špatného na tom, když ti chlapi, kteří jsou skuteční profíci, upozorňují například na neuspokojivý stav české armády, jež byla zvláště v 90. letech minulého století hodně zanedbávána,“ argumentuje poslanec a nově zvolený šéf sněmovní komise pro kontrolu GIBS Zdeněk Ondráček proti kritice některých komentátorů, že nastávající ministr vnitra, Lubomír Metnar, byl nedávno členem zmiňovaného hnutí BOS.
01.12.2017 11:10 |

podobné články

Malebná hospůdka na odlehlém ostrově hledá šéfa: Nesmí mu vadit samota, plískanice ani pivní sprcha

 
Městečko v severozápadní Anglii hledá nového provozovatele 200 let staré hospody na osamělém ostrůvku. Nemělo by mu vadit, že bude po většinu času odříznutý od světa a počasí bývá zpravidla pod psa.
23.12.2021 06:30 |

podobné články

Šestice nejkompatibilnějších znamení, která se na veřejnosti vůbec nestydí

 
Být kompatibilní s partnerem může být krásné. Pokud se vzájemně respektujeme, poté spolu zažijeme minimum hádek nebo vůbec žádné. Pokud se však rozhodneme muchlovat na veřejnosti, nemělo by to vadit ani jednomu z partnerů. Jaké hvězdné páry si natolik rozumí, že je uvidíte se na veřejnosti mazlit každý den, přestože u ostatních lidí jim to třeba může vadit?
02.09.2022 14:00 |

podobné články

Docent Valeš: Fialovi tečou nervy. Vede nás k totalitě. Podobnost se Stalinem

 
S touto vládou a s tímto premiérem nejsme v normální situaci, říká docent politolog Lukáš Valeš. Věci, které by za normálních okolností byly politicky vražedné, tato vláda klidně dělá, protože věří, že ji její voliči stejně neutečou, protože by nikdy nešli k Babišovi. Poslední čísla ale ukazují, že i to se už začíná dít. Fialův kabinet totiž začíná vadit i vlastním voličům.
04.11.2023 14:30 |

podobné články

Babiš do toho šlape, opozice se jenom brání. Poučení od slavného německého kancléře. V září to bude ještě mnohem tvrdší, tuší politolog Kubáček

 
Jako Gerhard Schröder, když obhajoval mandát kancléře! Známý politolog Jan Kubáček analyzuje předvolební taktiku premiéra. ANO začíná posilovat a stabilizuje voliče. Opozice se jen brání. Andrej Babiš vede ofenzivní kampaň, a ještě přitvrdí. Nic podobného, jako se dělo ve Spojených státech, ale politolog neočekává. „Nemyslím si, že by hrozilo nějaké dobývání Poslanecké sněmovny, obsazování Parlamentu. Tato kultura u nás není,“ podotýká s tím, že žádné barikády po volbách nečeká. Reálně hrozí pat a dlouhé dohadování o sestavení kabinetu. „Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby byl nakonec premiérem někdo jiný než Andrej Babiš, Ivan Bartoš nebo Petr Fiala. Může to být někdo, kdo v dané konstelaci situace bude vadit nejméně, působí kompromisně a dokáže vytvořit pestřejší koalici,“ říká politolog.
02.07.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků) , Petr Fiala (6327 článků) , Jan Fiala (505 článků) , Jan Fiala (505 článků) , Ivan Ivan (2930 článků) , Jan Nic (37 článků)

Kam nás vede vláda: Padlý stát. Žádné zákony, každý si sem může přijít nakrást, říká Hampl

 
Pětikoalice má pořád ještě určitou šanci, že jí volební výsledek umožní pokračovat ve vládnutí. Pokud se podaří protlačit korespondenční volbu, má setrvání u moci téměř jisté. Ale ani bez ní není bez šancí. Příznivci Fialovy vlády věří, že když úplně zničí vlastní zemi, nebude to vadit, protože na ně čekají s otevřenou náručí v nejrůznějších celoevropských a globálních centrálách. „Jenže ve chvíli, kdy už tu nebude co drancovat, skončí obdivné články a poklepávání po ramenou, a pro špinavé slovanské podlidi z jakési ‚p*dele‘ ve střední Evropě bude zase jen pohrdání,“ říká pro ParlamentníListy.cz sociolog Petr Hampl.
29.03.2024 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (650 článků)

Proč pořád řešíte, kdo s kým spí? Europoslanci Zdechovskému po týdenní masírce Prague Pride došla trpělivost

 
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se ve svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslel nad tím, proč máme pořád řešit, s kým kdo spí. Vnímá i festival Prague Pride, jemuž podle jeho slov jednoduše neuniknete. „Ba co víc, už začíná vadit i to, že je někomu úplně jedno, že se pořádá,“ uvedl.
10.08.2020 20:20 |

podobné články

Pokrytectví Pirátů. Bojí se cenzury webů s loteriemi, ale má to prý jeden háček

 
Piráti se obávají reálně hrozící cenzury loterijních webů. Mají strach z postupného oklešťování svobod na internetu. Jejich obavy jsou podle Jarmily Novotné z iniciativy Loterie bez hazardu opodstatněné, až na to, že jim to začíná vadit až ve chvíli, kdy někdo začíná ohrožovat „jejich“ svobodu.
14.02.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jarmila Novotná (29 článků)

Sociolog z pražské univerzity: Čeští muslimové jsou úplně normální, pijí pivo. Teď je ale začíná štvát, jak se k nim lidé chovají, a potom...

 
Sociolog a expert na české muslimy z FHS UK Karel Černý usedl v internetové televizi DVTV proti moderátorovi Martinovi Veselovskému a promluvil o českých muslimech. Prozradil mimo jiné, že čeští muslimové se často nemodlí pětkrát denně, rádi si dají pivo a spíš než do Mekky cestují do Chorvatska. Mnohým českým muslimům ovšem začíná vadit, že musí do omrzení vysvětlovat, že opravdu nejsou teroristé.
21.07.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (84 článků) , Karel Černý (85 článků) , Karel Černý (84 článků) , Martin Černý (87 článků)

Úplně poslední výstřel na německé veřejnoprávní TV. Na Vinnetoua už se tam diváci nepodívají

 
Oblíbený román Karla Maye o apačském náčelníkovi Vinnetouovi v sousedním Německu nezažívá dobré časy. Nad Vinnetouem, který vzešel z pera německého spisovatele Karla Maye, se v Německu začíná smrákat nejen v souvislosti s knižní tvorbou. Aktivistům začíná vadit i samotné filmové zpracování tohoto příběhu a německá veřejnoprávní televize ARD již přikročila k uzamknutí tohoto snímku „do trezoru“. Filmy s Vinnetouem se podle veřejnoprávních novinářů už nikdy nesmí dostat na světlo kvůli použití jednoho ze „zakázaných slov“.
26.08.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Karl May (46 článků)

Generál Šándor: Že by Hřib, Kolář a Novotný byli při čaji otráveni ruským diplomatem? Blázen, kdo by je otrávil. Je zde jiná věc, která mi vadí. A Kubera...

 
ROZHOVOR „Neumím si představit, že by pan Hřib, Kolář a Novotný přijali pozvání ruského diplomata na šálek ruského čaje, ve kterém by jim byl podán ricin. To je asi úplná pitomost. Taková akce by si vyžádala zapojení více lidí, což evokuje, že by to museli dělat ještě další diplomaté z ruské ambasády, anebo agenti z řad českých občanů, kterými mohou ruské tajné služby působící na našem území disponovat. V situaci, kdy se o tom takto píše, si neumím představit žádného blázna, který by přistoupil k takovéto sebevražedné misi a chtěl někoho otrávit,“ komentuje bezpečnostní poradce, někdejší šéf vojenské rozvědky generál Andor Šándor.
30.04.2020 04:45 |

podobné články

Ten pán začíná vadit. Čtěte více o tvrdém muži, který zničil Nečase

 
Kdo je ten tvrdohlavý, nebojácný, pomalu a rozvážně mluvící olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, který položil vládu Petra Nečase, což se za tři roky nepodařilo levicové opozici, zhrzenému šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi ani rebelům z největší vládní strany? Jak bývá u výrazných osobností obvyklé, pravdu o něm je těžké zjistit, protože jedni jej opěvují a chválí, jiní zatracují. A mnozí z těch, kteří se s ním profesně střetli, raději mlčí.
20.06.2013 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků) , Vít Bárta (2859 článků)

Dovolená ve stínu celebrity, aneb kam jezdí slavní?

 
Užijte si dovolenou v místech, kam jezdí slavné celebrity! Nejenže si tak skvěle odpočinete, ale zároveň i zvýšíte své šance, že na pláži vrazíte do Madonny, ve vodě potkáte roztomilou Jennifer Aniston nebo si na baru dáte skleničku s čokoládovou Rihannou. V dnešním článku jsme se zaměřili na místa, kam si slavní „jezdí válet šunky“! Pokud přemýšlíte nad dovolenou, ale ještě nemáte svou vysněnou destinaci, nechte se k výletu inspirovat následujícími řádky. Věřte, že rozhodně je z čeho vybírat, neboť celebrity by svá božská těla nevystavovaly jen tak někde. Prozradíme vám nejen oblíbené destinace, ale i koho slavného tam můžete potkat. Užijte si dovolenou ve stínu celebrity! Maui – Havaj Na druhém největším havajském ostrově, který je proslulý pro své nádherné písečné pláže a bezesporu nejpopulárnější surfařská střediska na světě, můžete potkat například Megan Fox, Owena Wilsona či miláčka všech náctiletých dívek Justina Biebra. Na celebrity můžete narazit jak na nekonečných plážích, tak i v divokých klubech. Punta De Mita – Mexiko Místo slibující relaxaci, surfování, slunění na romantických plážích i skvělé podmínky pro potápění pravidelně navštěvuje extravagantní zpěvačka Lady Gaga, neméně populární Kanye West či oblíbenec z akčních filmů Charlie Sheen. Dubrnovník – Chorvatsko Jedna z nejoblíbenějších destinací, kam ročně vyráží tisíce českých turistů láká i známé celebrity, proto je tu reálná šance, že „za humny“ potkáte někoho slavného. Chcete-li mít celebrity nejblíže, vyrazte právě sem. Možná zde narazíte na Seana Conneryho, Toma Cruise či zpěváka Bon Joviho. Saint Tropez – Francie Místo, které se proslavilo během druhé světové války jako území, kde si dostaveníčko dávali známí muzikanti, herci i filmaři – Saint Tropez má zkrátka styl. Není se proto čemu divit, že sem jezdí i celebrity, proto mějte oči otevřené, neboť se tu někde může procházet Elton John nebo Neil Patrick Harris. Saint James – Barbados Kdo si chce svou... Čtěte více Příspěvek Dovolená ve stínu celebrity, aneb kam jezdí slavní? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.10.2015 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Aniston (857 článků) , Tom Cruise (1046 článků) , Owen Wilson (50 článků) , Sean Connery (120 článků) , Elton John (572 článků) , Kanye West (614 článků) , Charlie Sheen (486 článků) , Megan Fox (363 článků) , Lady Gaga (1494 článků) , Megan Fox (362 článků) , John Elton (174 článků) , James Fox (4 články) , Neil Harris (36 článků) , Neil Fox (2 články) , Fox Harris (2 články) , James Harris (1 článek) , Bon Harris (1 článek) , James Patrick (1 článek) , Patrick Fox (1 článek) , Neil James (1 článek) , James Harris (1 článek) , James Harris (1 článek)

Pithart v ČT promlouval o listopadu '89 a Havlovi. S diplomatem Žantovským si místy „nesedli"

 
Jaká je česká demokracie po pětadvaceti letech? O tom v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize diskutovali expremiér Petr Pithart (KDU-ČSL), český velvyslanec ve Velké Británii Michael Žantovský a ústavní právník z Univerzity Karlovy Jan Kysela. Hovořili také o Rusku, o silných prezidentech i o tom, že poslanci nechodí do práce tak, jak by měli. Makáme, ale těžko říci kde a na čem, glosoval Moravec. Došlo i na novelu Ústavy.
09.11.2014 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (247 článků) , Václav Havel (6481 článků) , Václav Moravec (763 článků) , Michael Michael (1914 článků)

Klausová nezná diplomatické řemeslo, míní kníže. Zemanův návrh odmítá

 
Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg odmítl možnost, že by do křesla velvyslance na Slovensku zasedla Livia Klausová. Jako první dámy si jí Schwarzenberg velmi vážil, ale diplomatem se podle jeho názoru má stát někdo, kdo zná diplomatické řemeslo, což v případě bývalé první dámy neplatí. Zprávu přináší server Aktuálně.cz.
28.03.2013 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (336 článků) , Karel Schwarzenberg (4144 článků)

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Víte, kdo je Jens Stoltenberg?

 
Politickou dráhu nejvyššího náčelníka NATO Jense Stoltenberga ovlivnila jeho starší sestra Camilla. Stoltenbergovi byli členy marxisticko-leninské skupiny s názvem Rudá mládež. Mladý Stoltenberg požadoval vystoupení Norska z NATO a měl pravidelné kontakty se sovětským diplomatem, který byl agentem KGB. Je paradoxem, že tento nevoják, který se účastnil demonstrací proti NATO s cílem vystoupení Norska, a který vystupoval proti USA kvůli války ve Vietnamu, je v nynější době nejvyšším slouhou Američanů. Američané dávají do rozpočtu NATO 70 %.
11.05.2020 07:35 |

podobné články