Článek

Žáci druhých stupňů se vrátí do škol v až pěti krajích

 
V Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji se od 3. května vrátí do lavic žáci 2. stupňů základních škol. Učit se budou v rotační výuce. Je možné, že se do lavic vrátí žáci druhých stupňů a děti do školek i v Praze a ve středních Čechách. O tom se definitivně rozhodne ve čtvrtek.
26.04.2021 17:50 |

podobné články

Podobné články

Do lavic se vrátí žáci druhého stupně: Zatím ale jen v těchto 6 krajích a Praze

 
Od pondělí 3. května se budou moci do základních škol vrátit žáci druhého stupně v šesti krajích a hlavním městě. Kromě už dříve avizovaných Karlovarského, Královéhradeckého a Plzeňského kraje se pro ně otevřou školy i ve Středočeském, Libereckém a Pardubickém kraji a v Praze. Budou mít takzvanou rotační výuku, při které se třídy střídají po týdnu ve škole a doma. Ve stejných krajích také budou moci chodit do školek všechny děti. Schválila to dnes vláda. ČTK o tom informovala mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Ve zbytku Česka budou mít žáci druhého stupně nadále distanční výuku a školky budou navštěvovat jen předškoláci nebo děti zdravotníků a dalších vybraných profesí.
29.04.2021 15:30 |

podobné články

Od pondělí se vrátí v některých krajích do škol nižší stupně středních škol

 
Od pondělí 10. května se vrátí ve většině krajů do škol studenti nižších ročníků středních škol. Tam, kde ještě nechodí, zasednou zpět do lavic i studenti druhých stupňů základních škol. Kvůli horší situaci vláda ještě ve čtvrtek zváží postup ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině.
03.05.2021 17:05 |

podobné články

Vláda: Od 3. května se otevřou kadeřnictví a další služby péče o tělo, ve třech krajích se vrátí do škol další žáci

 
Od pondělí 3. května se po celé republice budou moci otevřít kadeřnictví, pedikúry či kosmetické salony. V Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji se navíc budou moci za dodržení protiepidemických opatření vrátit do škol v rotační výuce i žáci nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia, žáci prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře a žáci 2. stupně základní školy. Příslušné změny mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví projednala vláda Andreje Babiše na schůzi v pondělí 26. dubna 2021.
26.04.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22233 článků)

V půlce republiky se vrací do škol starší děti. Deváťáky hned čekají přijímačky

 
V sedmi krajích včetně Prahy se od pondělí mohou vrátit do škol žáci druhého stupně základních škol či nižších ročníků víceletých gymnázií. Stejně jako u jejich mladších spolužáků i je čeká rotační výuka a pravidelné testování. Ve zbývajících krajích by se do škol žáci na druhém stupni měli vrátit 10. května. Deváťákům přitom v pondělí začaly také přijímací zkoušky na střední školy.
03.05.2021 10:50 |

podobné články

Žáci a studenti se příští týden pomalu začnou vracet do škol

 
Ve středu se do škol vrátí závěrečné ročníky středních škol a obnoví se v nich také praktická výuka ve skupinách do 20 studentů. Studenti posledních ročníků vysokých škol se budou moci od 25. listopadu vzdělávat ve skupinách po 20 lidech. Další žáci základních škol se vrátí do školních tříd od pondělí 30. listopadu. Od středy se také bude moci konat prezenční výuka "jeden na jednoho" na základních uměleckých školách a jazykových školách.
19.11.2020 14:55 |

podobné články

Žáci v Jihočeském kraji budou muset nosit roušky i během výuky: Nařízení platí od pondělí

 
Od pondělí bude pro většinu žáků jihočeských škol platit povinnost nosit roušky i během výuky. Nové opatření v úterý projednala bezpečnostní rada kraje. Nařízení se týká žáků druhých stupňů základních škol, středních škol a studentů vysokých škol.
15.09.2020 21:07 |

podobné články

„Školy bych nezavřel,“ zpochybnil Blatný Prymulův zákaz. Kdy se vrátí všechny děti do lavic?

 
K úplnému zavření všech škol by současný ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nepřistoupil. V polovině října nařídil uzavření škol včetně základních jeho předchůdce Roman Prymula, otevřené zůstaly jen školky. Data ze zahraničí neukazují, že by kompletní uzavření škol bylo pro omezení šíření epidemie covidu-19 nutné, řekl dnes Blatný v České televizi. Ve středu 18. listopadu se po téměř měsíci mají vrátit do škol žáci prvních a druhých tříd.
13.11.2020 20:10 |

podobné články

Návrat dětí do škol: Žáci by do lavic mohli usednout už za týden 18. listopadu, tvrdí Babiš

 
Pokud se koronavirová situace bude nadále vyvíjet takhle příznivě, je možné, že se žáci prvních a druhých tříd vrátí brzy do škol. Podle premiéra Andreje Babiše by nejmenší děti mohly usednout do lavic už ve středu 18. listopadu.
11.11.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22233 článků)

Po Novém roce se vrátí do škol jen žáci 1. a 2. tříd základních škol

 
Do škol budou od 4. ledna chodit jen žáci 1. a 2. tříd základních škol, otevřeny zůstanou také mateřské a speciální školy. Zbytek výuky bude distanční. Na Twitteru to oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO).
23.12.2020 11:25 |

podobné články

Děti se vrátí do škol i v „horších“ krajích. Do divadla, kina i na pivo od půlku května?

 
Školy ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině se v pondělí přidají ke zbývajícím krajům v rotační výuce na druhých stupních základních škol a plné výuce v mateřských školách, rozhodla dnes vláda. Plně ve všech krajích otevřou také maloobchody a služby. Ministři také stvrdili návrh ministerstva zdravotnictví, že od pondělí nebudou venku, s výjimkou míst, kde je víc lidí, povinné roušky,  Kabinet schválil pokračování kompenzačního bonusu pro podnikatele, společníky malých firem či pracovníky na dohodu i v květnu. Ministři se také zabývali podmínkami rozvolňování protiepidemických opatření při kulturních akcích, podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) kultura a sport více ožijí nejpozději 24. května. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) to chce otevřít kulturu ale už k 17. květnu. A podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) je šance, že se ke stejnému datu otevřou zahrádky restaurací.
06.05.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2799 článků)

Školáci musí nasadit roušky: Kdo se jim nevyhne? A jaká jsou pravidla pro karanténu a zavírání škol?

 
V Česku rapidně přibývá pacientů s potvrzeným koronavirem. Protiepidemická opatření se dotkla i provozů škol. Od začátku roku jich řada funguje s omezeným provozem a některé musely být zavřené úplně. Žáci druhých stupňů, středních a vysokých škol musí mít od 18. září roušky i během výuky. Jaká jsou pravidla pro karanténu dětí i učitelů a kdy se školy zavřou?
17.09.2020 16:15 |

podobné články

Nejdřív školy, pak obchody, připomíná Plaga priority vlády

 
Znovuotevírání obchodů a služeb nesmí podle ministerstva školství předběhnout návrat dětí do škol, který vláda již dříve označila za svou jasnou prioritu. Za klíčové úřad považuje, aby se do lavic mohli co nejdříve vrátit žáci druhých stupňů základních škol, ostatní ročníky škol vysokých a více se otevřely školky. Uvedla to mluvčí ministerstva Aneta Lednová.
22.04.2021 14:05 |

podobné články

První stupeň se do škol vrátí rotačně 12. dubna

 
Žáci prvních stupňů základních škol by se měli do lavic rotačně vrátit 12. dubna. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ale připustil, že v některých okresech, kde bude epidemiologická situace horší, se školy otevřít nemusí. Vrátí se také předškoláci do mateřských škol.
01.04.2021 12:05 |

podobné články

Prvňáci a druháci se za týden vrátí do škol. Roušky povinné, omezené setkávání

 
Žáci prvních a druhých tříd základních škol se vrátí do lavic ve středu 18. listopadu. Znovu se otevřou také speciální základní školy pro handicapované. Ve středu to oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO).
11.11.2020 13:30 |

podobné články

Prvňáci a druháci se vrátí do škol za týden

 
Žáci prvních a druhých tříd základních škol, kteří mají nyní kvůli epidemii koronaviru stejně jako ostatní děti výuku na dálku, se vrátí do lavic ve středu 18. listopadu. Speciální základní školy pro handicapované se příští středu otevřou pro všechny ročníky. V základních a středních školách se navíc pro zájemce umožní prezenční individuální konzultace. Pro ostatní žáky bude zatím pokračovat povinné vzdělávání distančním způsobem.
11.11.2020 14:25 |

podobné články

Vánoce nebudou hezké, pohrozil covidem ministr Blatný

 
Žáci prvních a druhých tříd základních škol a speciálních škol se ve středu 18. listopadu vrátí do škol. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Ostatní ročníky prvního stupně, které měly otevřít už 2. listopadu, pokud „nevybuchne jaderná elektrárna“, zatím zůstanou zavřené. Blatný v pátek hodlá představit nový protiepidemický systém (PES), který by mohl znamenat rozvolnění v následujících týdnech, hrozí však i pokračující restrikce. „Když se nebudeme chovat zodpovědně, tak Vánoce nebudou hezké,“ varuje ministr.
11.11.2020 14:30 |

podobné články

Děti půjdou do škol. Zarouškované, nebudou zpívat a cvičit také ne

 
Ve středu se vrátí do škol žáci prvních a druhých tříd. Pokud současný příznivý vývoj epidemické situace vydrží, mohli by se od příštího týdne vrátit do škol i další školáci. Řekl to na tiskové konferenci ministr školství Robert Plaga (ANO).
16.11.2020 14:30 |

podobné články

Do škol se dnes i přes pátý stupeň vrací prvňáci a druháci. Na kroužky ale stále nikdo nesmí

 
Do lavic se dnes po prodloužených vánočních prázdninách vrátí jen žáci prvních a druhých tříd základních škol, znovu se otevřou ještě mateřské a speciální školy. Zbytek žáků a studentů se kvůli šíření epidemie koronaviru bude opět učit distančně. V Praze a dalších městech se obnoví provoz škol pro děti zdravotníků a dalších profesí potřebných pro zvládnutí nákazy. Začíná také prodloužené období talentových zkoušek do konzervatoří, oborů středního vzdělávání s talentovou zkouškou a na sportovní gymnázia.
04.01.2021 08:26 |

podobné články

Děti se do škol 2. listopadu nevrátí, připustil Prymula. Možná tak první, druhá třída

 
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve středu připustil, že se první stupeň nevrátí 2. listopadu do škol, jak sliboval. Má podle něj prioritu, ale záležet bude na dalším vývoji epidemie covidu-19. Po jednání vlády uvedl, že by se mohli do škol vrátit nejdříve třeba jen žáci prvních a druhých tříd. Současný vývoj se dal očekávat, shodli se dnes předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý a předseda spolku Pedagogická komora Radek Sárközi. Slibu ministra  podle svých slov již dříve nevěřili.
21.10.2020 14:35 |

podobné články