Článek

Žáci dostali vysvědčení, školní rok skončil

 
Žáci a studenti ve středu převzali vysvědčení za svou celoroční práci. Končí tím školní rok, který kvůli epidemii covidu-19 strávili po řadu týdnů výukou na dálku. Od čtvrtka začnou letní prázdniny.
30.06.2021 10:45 |

podobné články

Podobné články

Děti dostaly vysvědčení, začínají jim dvouměsíční prázdniny

 
Školáci v pátek dostali závěrečná vysvědčení a začínají pro ně dvouměsíční prázdniny. Leckde pojali předávání vysvědčení netradičně a například ve zlínské Základní škole Mikoláše Alše lovily děti vysvědčení z bazénu, v Liberci pak žáci dostali vysvědčení na ploše zimního stadiónu.
27.06.2014 10:50 |

podobné články

Hurá na prázdniny: Plaga rozdal vysvědčení, nový školní rok už bude bez roušek?

 
Vysvědčení dnes rozdaly základní a střední školy, které s tím počkaly až na oficiální konec školního roku. Někde ho žáci díky ředitelskému volnu dostali už v pátek, například děti z pražské Základní školy Petra Strozziho si pro něj ale přišly až dnes. Prvňákům tam předal vysvědčení ministr školství Robert Plaga (ANO). Novinářům řekl, že školy zvládly situaci kolem koronaviru skvěle. Předpokládá, že při příznivém vývoji epidemie by se v září mohly děti do škol vrátit bez roušek.
30.06.2020 11:25 |

podobné články

Školní rok končí, pro vysvědčení si jde jen zlomek žáků

 
Dnešek je posledním dnem školního roku 2009/10, ale pro vysvědčení si z více než milionu žáků a studentů jde jen zlomek. Většina ředitelů využila své pravomoci, vyhlásila ředitelské volno a dětem rozdala vysvědčení dříve, než školní rok oficiálně skončil.
30.06.2010 04:20 |

podobné články

Pro vysvědčení s předstihem: Řada škol v Praze ukončila školní rok kvůli stavebním úpravám dřív

 
Žáci několika základních škol v Praze dnes dostali vysvědčení. Většina škol ale ukončí školní rok ve standardním termínu, tedy 30. června. Častým důvodem dřívějšího ukončení výuky jsou plánované stavební úpravy školních budov, jak se vyjádřili zástupci pražských městských částí, které základní školy na svém území zřizují.
25.06.2021 13:40 |

podobné články

Žáci dostali vysvědčení v předstihu

 
Ačkoliv školní rok končí až příští úterý 30. června, někteří žáci si přišli do školy pro vysvědčení už dnes. Řada škol se rozhodla, že je rozdá už v pátek a na pondělí a úterý vyhlásí ředitelské volno. Školy k tomu přistoupily kvůli letošní neobvyklé situaci, kdy děti musely kvůli epidemii koronaviru zůstat doma a vyučovalo se na dálku.
26.06.2020 13:20 |

podobné články

Žáci dostali pololetní vysvědčení. V pátek mají volno

 
Žáci a studenti dostali dnes pololetní vysvědčení. Učitelé v něm hodnotili první půlrok jejich práce v tomto školním roce.
30.01.2014 18:20 |

podobné články

Nový ministr Štech rozdal vysvědčení prvňákům v Podbořanech. Sám tu studoval

 
Nevšední zážitek měli v pátek žáci dvou prvních a jedné deváté třídy Základní školy T. G. Masaryka v Podbořanech. Vysvědčení za ukončený školní rok jim předal ministr školství Stanislav Štěch (ČSSD). Tuto základní školu sám devět let navštěvoval, se školáky se podělil o některé své vzpomínky na léta povinné školní docházky.
30.06.2017 11:40 |

podobné články

Děti ve školách čeká balík změn: Do skupin můžou noví žáci, vysvědčení bude pro všechny

 
Do skupin dětí, které se v pondělí vrátily na první stupeň základních škol, se můžou připojit další žáci. Dosud to podle manuálu, který pro otevírání škol po koronavirové epidemii vydalo ministerstvo školství, nebylo možné. Přidat žáka do skupiny může ředitel, nadále ale platí podmínka, že velikost skupiny nesmí přesáhnout 15 žáků. S dětmi je také nově možné chodit mimo areál školy. Změnily se podmínky pro zkoušení, i žáci druhého stupně si mohou přijít pro vysvědčení. Novou verzi manuálu dnes ČTK poskytlo ministerstvo školství.
27.05.2020 20:55 |

podobné články

Na policejní škole se předávalo vysvědčení... Žáci hromadně omdleli

 
Omdlévat žáci začali ráno při předávání vysvědčení na dvoře před budovou. Proč žáci střední policejní školy zkolabovali, se zatím nepodařilo zjistit.
26.06.2021 05:05 |

podobné články

Školy rozdaly vysvědčení, dětem začínají prázdniny

 
Na většině základních a středních škol dostali žáci v pátek vysvědčení. Zároveň jim začínají dvouměsíční letní prázdniny. Pilno mají tradičně i na Lince bezpečí, na niž se obracejí ratolesti, které se obávají nespokojenosti rodičů se známkami na vysvědčení.
28.06.2013 10:30 |

podobné články

Rychetský: Styděl jsem se, že nepřijmeme ani jednoho uprchlíka. Po privatizaci zbankrotovala třetina našeho hospodářství

 
Před pár dny dostali žáci a studenti na školách pololetní vysvědčení a v pátek si užívali prázdnin. Svého druhu vysvědčení vystavil českým politikům a české společnosti obecně i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. A není to právě lichotivé vysvědčení. Rychetský nešetřil kritickými slovy, když mluvil o uprchlické krizi, kupónové privatizaci, primitivním národovectví i o touze rozhodovat co nejvíce záležitostí s pomocí referend.
04.02.2018 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (180 článků)

Žáci dostali vysvědčení. Prázdniny budou mít až v pátek

 
Žáci základních a středních škol si v pondělí šli pro pololetní vysvědčení. Den pololetních prázdnin však dostanou až v pátek 4. února.
31.01.2011 07:15 |

podobné články

Školáci až na nejmenší opět doma: Pro pololetní vysvědčení radí ministerstvo slovní hodnocení

 
Vysvědčení za první pololetí aktuálního školního roku se bude moct předávat později, pokud do konce ledna neskončí zákaz přítomnosti žáků ve školách. Obsah vysvědčení ale budou muset školy žákům sdělit v termínu 28. ledna. ČTK o tom dnes informovala mluvčí úřadu Aneta Lednová. Úřad podle ní již školám poskytl doporučení k tvorbě pololetního hodnocení. S ohledem na výuku na dálku by se mělo zaměřit na odpovědnost dětí za vlastní učení, práci s časem a plnění povinností. Na vysvědčení ministerstvo doporučuje slovní hodnocení, možné ale budou i známky.
05.01.2021 07:55 |

podobné články

Statisíce dětí na základních a středních školách dostaly vysvědčení

 
Konečně se dočkali vysvědčení! Kdo? No přece žáci a studenti. Už v pátek jim totiž začaly prázdniny. Vedení většiny škol v Česku využilo ředitelského volna a rozhodlo se rozdat vysvědčení už v pátek. A Blesk byl u toho!
27.06.2009 05:20 |

podobné články

Vysvědčení pro vládu: Prospěla, ale za 4

 
Nastal konec školního roku. Žáci v tomhle období dostávají vysvědčení a spěchají si užívat prázdnin. Vysvědčení dostala i vláda Petra Nečase. Od pořadu 168 hodin. Prospěli jen těsně - za 4.
04.07.2011 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9387 článků)

Zruší ministerstvo pololetní vysvědčení? Uvažuje o tom

 
Žáci základních škol jsou zvyklí dostávat dvě vysvědčení ve školním roce. Někteří učitelé teď volají po tom, aby bylo pololetní vysvědčení zrušeno, protože žáky zbytečně stresuje a nic neřeší. Ministerstvo školství se nebrání diskusi. Názor učitelů v této věci ale není jednotný, někteří poukazují na to, že známkování motivuje žáky k vyšší výkonnosti. Zprávu přináší server iDnes.cz.
30.03.2013 06:35 |

podobné články

Jaké vysvědčení měly celebrity? Kostkové nešla matika, Barešovi fyzika

 
Je konec školního roku, k velké radosti dětí i rodičů. Ve většině škol se dnes rozdává vysvědčení. Někdo jde domů hrdě, jiný s brekem. Jací žáci a studenti byli oblíbení herci z Cest domů? Báli se někdy kvůli vysvědčení přijít domů?
28.06.2013 07:15 |

podobné články

Pro vysvědčení si mohou přijít všichni žáci

 
Závěr školního roku proběhne podobně jako každý rok. Všichni žáci si budou moci vyzvednout vysvědčení. Doložit budou muset ale čestné prohlášení o zdravotním stavu, do škol nebudou moci studenti s příznaky virového onemocnění. V pondělí to na tiskové konferenci po jednání vlády oznámil ministr školství Robert Plaga (ANO).
15.06.2020 15:40 |

podobné články

Slepí sourozenci dostali vysvědčení v Braillově písmu

 
Tři žáci základní školy v malém městečku Dubá na Českolipsku v pátek dostali namísto jednoho hned dvě vysvědčení.
28.06.2014 19:00 |

podobné články