Článek

Zachránit si kůži za každou cenu? Leyenová zvažuje totální změnu

 
V debatě o budoucnosti Evropské unie v pondělí večer naznačila Ursula von der Leyenová, současná předsedkyně Evropské komise, otevřenost k dohodě se skupinou Evropských konzervativců a reformistů (ECR). Možná aliance mezi ECR a EPP by mohla posunout politiku EU doprava. Spojení s pravicovou frakcí Identita a demokracie von der Leyenová odmítla a varovala nebezpečí ze strany zmocněnců Vladimira Putina, kteří usilují o podkopání demokracie v Evropské unii.
30.04.2024 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5359 článků)
Podobné články

Vřídlo o páté: Almodóvar, Malkovich a kůže tohoto světa

 
Kůže je krátké a poeticky zvučné slovo. Můžeme mít hroší nebo husí kůži, můžeme si něco vyzkoušet na vlastní kůži, nést kůži na trh, být kost a kůže, někdy si musíme zachránit kůži a jindy zase nejsme ve své kůži. A v podání slavného španělského režiséra Pedra Almodóvara se z kůže stane prokletí.
07.07.2011 17:50 |

podobné články

EU je od toho, aby vám pomohla, řekla Česku von der Leyenová. A poslala ventilátory

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na twitteru informovala, že do České republiky zasílá 30 ventilátorů z evropských rezerv a další pomoc již EU připravuje. „EU je tu proto, aby pomáhala,“ prohlásila Leyenová, která je v kontaktu s premiérem Andrejem Babišem.
22.10.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků)

Bez EU byste vakcínu tak rychhle neměli. Musíme bojovat společně. Vzkazují z novin Leyenová a Jourová

 
Německá předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v loňském roce uznala, že Evropská unie selhala v koordinaci protikoronavirových opatření. Letos pak uznala, že Evropská komise si nevedla nejlépe ani při nákupu vakcín proti nemoci covid-19. Jenže teď si dámy Leyenová a Jourová položily otázku, zda to vůbec šlo zařídit lépe. A nabídly odpověď.
06.02.2021 16:40 |

podobné články

Zdravotní unie? Zahradil se zhrozil. Toto navrhla šéfka EK ve Zprávě o EU

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přednesla zprávu o stavu EU. Europoslanec Jan Zahradil ocenil, že v ní dobře pojmenovala hrozby, před nimiž EU stojí. Jedním dechem však dodal, že Leyenová nabízí k řešení těchto hrozeb a problémů scestné recepty. A na jednu věc prý Leyenová zcela zapomněla.
17.09.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (767 článků)

Von der Leyenová slíbila Slovinsku 400 milionů eur na obnovu po povodních

 
Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes při návštěvě povodněmi postiženého Slovinska slíbila prostředky na obnovu země. Ještě letos dostane Slovinsko z unijního fondu solidarity 100 milionů eur (2,4 miliardy korun), trojnásobek pak příští rok, uvedla na tiskové konferenci na louce v zatopené oblasti von der Leyenová.
09.08.2023 14:35 |

podobné články

Von der Leyenová na summitu G20 navrhla globální systém emisních povolenek

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes vyzvala účastníky víkendového summitu skupiny G20, aby se připojili k návrhu na zavedení globálního systému stanovení cen za povolenky na emise uhlíku. Člověk je zodpovědný za změny klimatu a má i prostředky, jak je řešit, uvedla von der Leyenová na sociální síti X.
09.09.2023 15:35 |

podobné články

Jaká Čína? Vždyť EU se ničí sama... Leyenová i Pekarová semlety veřejností

 
Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová přednesla před Evropským parlamentem naposledy svůj tradiční projev o stavu EU, ve kterém potvrdila pokračování finanční pomoci Ukrajině „tak dlouho, jak to bude potřeba“. Leyenová také hovořila o rozšíření Evropské unie o další státy jako Moldavsko, Srbsko nebo Ukrajina. Velkým tématem byly levné čínské elektromobily, které „ničí evropský trh“. S tím souhlasí předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), která projev šéfky EK pochválila. Podle lidí si ale může Evropa za svoji nekonkurenceschopnost v automobilovém průmyslu sama.
14.09.2023 19:10 |

podobné články

Brusel zná „největší hrozbu“. Už ne klima, ani války. Leyenová ji odhalila v Davosu

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedla, že největší výzvou dneška není boj se změnami klimatu nebo konflikty, které se rozhořely po celém světě, ale šíření dezinformací a misinformací. Von der Leyenová uvedla, že nikdy svět nečelil takovému množství dezinformací jako v případě války na Ukrajině, a přítomným poté vysvětlovala, že Rusko válku prohrává jak vojensky, tak ekonomicky a diplomaticky. Předsedkyně Evropské komise hovořila také o umělé inteligenci, zelené energii nebo vstupu Ukrajiny do EU.
16.01.2024 18:50 |

podobné články

Puč proti Leyenové? Dost už jí prý mají lidovci, socialisté i Zelení

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová prý teď v Evropském parlamentu čelí ničemu menšímu než pokusu o puč. Zelení, socialisté i lidovci, k nimž by měla být nejblíž, naznačují, že už jí mají plné zuby. Každý z jiného důvodu. Takže bude-li chtít Leyenová pokračovat ve funkci šéfky Evropské komise dalších pět let, bude muset překonat několik obtížných překážek. Včetně snahy o vlastní neviditelnost. Ale kdo stane v čele Evropské komise, pokud to nebude Leyenová? Nabízí se sedm tváří.
21.04.2024 12:45 |

podobné články

Ona si prostě nedá pokoj. Faltýnová opět ukázala svoji božskou kůži pod kůží

 
Petra Faltýnová  (36) šla opět s kůží na trh, a to doslova. Na přehlídce návrhářky Natali Ruden předvedla několik modelů z vykrájené kůže. Rafinovaně řešené šaty daly nahlédnout na skutečnou kůži modelky.
09.05.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Petra Faltýnová (707 článků)

Bývalý pilot podstoupí změnu pohlaví, čekal na ni sedmdesát let

 
Brit James Rose je bývalý důstojník a pilot RAF. Už od devíti let ale prý cítil, že je ženou uvězněnou v mužském těle. Po hormonální léčbě se teď dočká i fyzické proměny. Ve svých osmdesáti letech podstoupí změnu pohlaví. Další články k tématu: Úřady povolily osmiletému chlapci změnu pohlaví, z Joeyho je Josie Lesbické matky umožnily osmiletému synovi změnu pohlaví Americká holčička může být chlapeček, změna pohlaví dětí rozděluje lékaře Američan, který podstoupil částečnou změnu pohlaví, otěhotněl
02.05.2012 12:30 |

podobné články

Rudý europoslanec věští nástup levice v EU: Lidé žijí v bídě. Budou chtít změnu

 
Přišel již čas na společenskou změnu v rámci celé Evropy? Skepticky to vidí aktivista Štěpán Steiger z Iniciativy za společenskou změnu. Důvodem je podle něj fakt, že většině politických stran nejde o změnu systému, nýbrž jen o změnu formy kapitalismu. S tím však nesouhlasí euposlanec Jaromír Kohlíček (KSČM).
24.03.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Kohlíček (74 článků)

Polčákovi vadí množící se kauzy komunálních politiků, zvažuje změnu zákona

 
Poslanec Stanislav Polčák (TOP 09 a STAN) zvažuje iniciovat změnu trestního řádu, která by zvrátila současný stav, kdy jsou podle něj komunální politici často neodůvodněně trestně stíháni za výkon své funkce. Řekl to v pondělí v Poslanecké sněmovně.
19.05.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (340 článků)

Místo počtů nakažených sledovat nemocnice. Ministerstvo zvažuje změnu přístupu

 
Ministerstvo zdravotnictví zvažuje změnu v přístupu ke koronavirové nákaze. Vývoj situace by mohlo nově začít řešit s ohledem na počty nově hospitalizovaných covidových pacientů místo dosavadní týdenní incidence. K podobnému kroku se rozhodly sousední Německo a Rakousko.
09.09.2021 15:20 |

podobné články

Severní Korea: Jsme připraveni na totální válku

 
Severokorejská armáda a lid jsou připraveny jak na omezenou, tak na totální válku. Podle severokorejské agentury KCNA to dnes prohlásil v komuniké severokorejský národní mírový výbor, který zároveň obvinil USA a Jižní Koreu, že situaci na Korejském poloostrově svými vojenskými manévry vyostřují natolik, že totální válku samy vyvolají.
11.12.2010 16:30 |

podobné články

Pět afrických zemí vyhlásilo totální válku Boko Haram

 
Africké země jsou odhodlány vyhlásit totální válku islamistickému hnutí Boko Haram. "Jsme zde, abychom vyhlásili válku Boko Haram," shrnul výsledky setkání kamerunský prezident Paul Biya. Prezident Čadu Idriss Déby zase hovořil o odhodlání zahájit "totální válku proti Boko Haram". Plán boje proti tomuto hnutí přijali prezidenti celkem pěti afrických států.
17.05.2014 18:45 |

podobné články

Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš vyprodávají Punk rock rádio Tour 2022 a zvou na poslední mejdan do Prahy

 
Slánská punk rocková kapela Totální nasazení, která koncem minulého roku oslavila 30 let své existence v plném sále pražské velké Lucerny slaví další úspěchy. Právě probíhající turné na které vyrazilo Totální nasazení koncem února společně s parťáky The Fialky a Nežfaleš je totiž z velké části vyprodané. 
04.04.2022 13:40 |

podobné články

TOTÁLNÍ NASAZENÍ slaví 33 let na turné s bývalými členy a živákem z Lucerny

 
Kristových roků se letos na podzim dožívá slánské punk-rockové trio TOTÁLNÍ NASAZENÍ a oslavy svých narozenin si po tradičně nabité a opět velmi vydařené festivalové sezóně naplánovalo víc než zajímavé. Kromě toho, že na LP, CD a DVD vychází live album TOTÁLNÍ NASAZENÍ V LUCERNĚ, které obsahuje sestřih předloňského koncertu z velkého sálu pražské Lucerny v rámci 30. výročí kapely, vyráží sice na menší, ale o to víc netradiční až raritní turné, které se v této podobě už rozhodně nebude opakovat.  
12.10.2023 18:45 |

podobné články

Šéfka EK Leyenová promluvila o svých zelených plánech: Stanou se z nás vůdci!

 
Šéfka nové Evropské komise, Němka Ursula von der Leyenová prozradila, co všechno má v plánu, až bude evropské společenství řídit. Celých pět let prý hodlá usilovat především o to, aby se EU stala vůdčí silou v oblasti ochrany klimatu a přechodu na zelené technologie. Otevřela i téma migrace a konstatovala, že je velmi vděčná za postoj německé vlády v této oblasti.
08.11.2019 14:55 |

podobné články