Článek

Záchranáři získali zdatného pomocníka: Ve speciální sanitce odvezou až šest pacientů

 
Když se předloni v dubnu srazil v Brně trolejbus s tramvají, záchranáři ošetřili na místě 40 zraněných lidí. Sanitka za sanitkou odjížděly do nemocnice a odvážely pacienty. Nyní jich záchranáři mohou v jediném voze odvézt až šest současně.
19.02.2021 16:00 |

podobné články

Podobné články

Drama se šťastným koncem: Záchranáře uvěznila ledovka, holčička se narodila v sanitce

 
Počasí dnes dalo záchranářům po celé republice pořádně zabrat. O silné příběhy nebylo nouze, zejména na Karlovarsku, kde byla situace s ledovkou kritická. Uvěznila i sanitku, která vezla rodící maminku. Do nemocnice to už záchranáři nestihli, dítě se narodilo v sanitce. Holčička i její maminka jsou v pořádku, informovali záchranáři Karlovarského kraje na svém Facebooku.
30.11.2018 22:05 |

podobné články

Trápíte se s bolestivou nebo nepravidelnou menstruací či klimakteriem? Tak tohle vás bude zajímat!

 
Naše ženství nám přináší mnoho radostí i mnoho starostí. Menstruační krvácení prožijeme zhruba 400x za život! Nejednu z nás v životě doprovází bolestivá menstruace, nepravidelná menstruace nebo občasné krvácení z dělohy. Málokterou z nás minou potíže spojené s přechodem – tedy s klimakteriem. Sama příroda nám přitom nabízí zdatného pomocníka. Seznamte se s přípravkem Mensicol s unikátním složením.
24.03.2016 07:00 |

podobné články

Peče celá země! Tomáš Řepka je králem pekařů a popsal, jak ve vězení dělal housky a koláče

 
Peče celá země! A je to pravda. Mezi nejslavnější pekaře naší vlasti nyní rozhodně patří také Tomáš Řepka (46). Ten v rozhovoru pro televizi Prima popsal, jak se dostal k pekařskému řemeslu a jak mu to šlo od ruky. Kateřina Kristelová (40) bude mít v kuchyni zdatného pomocníka.
10.01.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Kristelová (854 článků) , Tomáš Řepka (1190 článků)

Žena rodila v sanitce, nemocnice ji odmítla

 
Pražští záchranáři tvrdí, že se Fakultní nemocnice Na Bulovce včas nepostarala o rodící ženu. Miminko přišlo na svět v sanitce vzdálené 500 metrů od porodního sálu. Nemocnice se hájí, že došlo k nešťastné shodě událostí. V době příjmu řešila složitý porod, při kterém šlo o život pacientky.
09.04.2010 17:05 |

podobné články

Ženu nestihli dovézt do porodnice, dítě se narodilo v sanitce

 
Středočeští záchranáři v pátek v sanitce cestou do porodnice odrodili zdravou holčičku. Nouzový porod se přitom odehrál už za branami nemocnice.
07.01.2011 17:50 |

podobné články

Brněnské nemocnice odmítly pacienta: Zemřel v sanitce

 
Záchranka pro něj přijela včas, pacient ale přesto zemřel. Záchranáři ho totiž bohužel nedokázali "udat" do žádné z brněnských nemocnic. Všechny hlásily plný stav. Muž pak v sanitce zkolaboval a už se ho nepodařilo zachránit.
22.03.2016 10:40 |

podobné články

Další útok na zdravotníky: Opilec v sanitce napadl a zranil záchranářku, která mu pomáhala

 
Adrenalinový zásah mají za sebou záchranáři, kteří v noci v Tachově pomáhali opilému pacientovi. Ten se v sanitce najednou začal chovat agresivně a záchranářku udeřil pěstí. Ženu lehce zranil.
15.11.2017 15:00 |

podobné články

Do porodnice to nestihli: Matěj se narodil v sanitce před plzeňskou nemocnicí

 
K těhotné pacientce, druhorodičce, vyjížděli ve čtvrtek ráno záchranáři do Tlučné na severním Plzeňsku. Dojet s ženou do porodnice v Plzni už ale nestihli. Malý Matěj se tak narodil v sanitce před fakultní nemocnicí na Lochotíně. Chlapeček i maminka jsou v pořádku.
15.03.2018 10:40 |

podobné články

Eliška se narodila v sanitce za osm minut: Dojetím plakala i záchranářka!

 
Neobvyklý porod zažila v pondělí Iveta Richtrmocová (30) z Liběchova na Mělnicku. Její dcerka Eliška se narodila přímo v sanitce za pouhých osm minut. Dojetím plakal nejen tatínek, ale i záchranáři.
22.03.2018 12:10 |

podobné články

Malá Nikolka spěchala na svět: Na Štědrý den se narodila v sanitce

 
K překotnému porodu vyjížděli hned v první hodině Štědrého dne záchranáři na Plzeňsku. Rodiče byli na cestě do porodnice v Plzni, ale holčičce se nechtělo tak dlouho čekat. Na svět přišla v sanitce u Seče nedaleko Blovic, ona i maminka jsou v pořádku.
24.12.2019 09:50 |

podobné články

Umučená modelka Viola (†34) zemřela v sanitce: Pochybili záchranáři?

 
Zubožené tělo slovenské učitelky a bývalé modelky Violy M. našli 11. listopadu krátce po deváté ráno dělníci v bratislavském přístavu. Podchlazená žena ještě žila, byla ale těžce zraněná a při převozu do nemocnice v sanitce zemřela. Zásah ve slovenské veřejnosti vzbudil pochybnosti, které se nyní snaží odborníci rozptýlit.
30.12.2019 12:50 |

podobné články

Mia nečekala na porodnici a narodila se už v sanitce: Pupeční šňůru stříhal táta

 
Před třemi měsíci to bylo pořádné drama. Záchranáři spěchali do brněnských Bohunic k překotnému porodu. Měla je čekat jen pár kilometrů dlouhá cesta do porodnice na Obilní trh. Jenže holčička Mia chtěla tak rychle na svět, že na převoz nečekala, narodila se přímo v sanitce.
15.12.2020 10:40 |

podobné články

Svaz pacientů ČR vyzývá k zavedení léčby pacientů kmenovými buňkami u pacientů s diabetickou nohou

 
Svaz pacientů ČR se znovu vrací k otázce hrazení léčby diabetické nohy kmenovými buňkami. Je trestuhodné, že po kritice jednoho poslance se ministerstvo zdravotnictví zaseklo a neřeší záchranu nohou u diabetických pacientů.
26.02.2015 10:56 |

podobné články

ETA Belo, silný vysavač s bohatým příslušenstvím a vychytávkou navíc

 
Potřebujete vysavač s extra silným výkonem? Nebo, chcete vysávat a mít doma stylového pomocníka s  a bohatým příslušenstvím nějakou tou vychytávkou navíc? ETA ve svém portfoliu produktů z kategorie vysavačů nabízí jedinečného pomocníka opravdu pro každého.
20.05.2013 00:15 |

podobné články

Šokující záběry: Britská rodina si zotročila pomocníka v domácnosti!

 
Doslova drastické záběry ze soukromého videokruhu zveřejnil britský server Daily mail. Rodina Davida Rooka si zotročila pomocníka, který jim měl za normálních okolností zabezpečovat chod domácnosti. Místo toho byl čtyřiatřicetiletý Craig Kinsell vystavován bití, hladovění a podmínky k životu měl horší než pes.
07.01.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Craig David (15 článků)

Záchranáři píšou hejtmance Jermanové: 1 respirátor a 3 obleky nás neochrání, dělejte něco

 
Bojovníci v první linii! Záchranáři denně nasazují své zdraví v tomto náročném období a při výjezdu za potencionálně nakaženým pacientem koronavirem musí být dostatečně chráněni. To podle slov středočeského záchranáře Ondřeje a jeho kolegů nejsou. „V sanitce máme jeden respirátor a tři infekční obleky. Reálně tedy můžeme absolvovat jeden výjezd k akutně nemocnému s nákazou Covid,“ uvedli záchranáři na facebooku i v dopise hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO).
18.03.2020 08:15 |

podobné články

Fénixův první výjezd: 10 pacientů s covidem převezl z Benešova do Motola speciální vůz pražské záchranky

 
Pražská záchranná služba vyslala pro deset pacientů se středně těžkým průběhem nemoci covid-19 do benešovské nemocnice speciální vůz Atego, který může transportovat až 12 pacientů, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Vůz vyjel z Prahy chvíli před 11:00, v Benešově do něj opatrně naložili pacienty a před 14:00 pak vůz s pacienty dorazil do motolské nemocnice.
12.11.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Danková (87 článků)

Zvýšený počet covid pozitivních pacientů v Brně. Ze 73 lůžek je 67 obsazených

 
FN Brno zaznamenala v posledních dnech zvýšený počet covid pozitivních pacientů, situaci ale stále dobře zvládá. Největší nárůst byl na klinice infekčních chorob během uplynulého víkendu, do péče bylo přijato 26 pacientů. K 6. říjnu je na této klinice hospitalizováno 67 pozitivních pacientů. Kapacita kliniky je 73 standardních lůžek, dalších šest je na jednotce intenzivní péče, tři z nich s možností umělé plicní ventilace.
06.10.2020 09:45 |

podobné články

V Děčíně ožila zahrada u speciální školy

 
Speciální základní škola a Speciální mateřská škola Děčín vybudovaly novou školní zahradu u své hlavní budovy na Teplické ulici a přilehlé budovy pracoviště U Zámečku. Žáci 1. až 9. ročníku ZŠ Praktické tak získali venkovní prostory pro zpestření výuky, praktické vzdělávání i upevňování vzájemných vztahů mezi sebou i pedagogy. Oživení zahradních prostor speciální školy podpořila Nadace ČEZ částkou 240 tisíc korun.
16.10.2015 15:35 |

podobné články