Článek

Záchranáři na pokraji sil: Kvůli enormnímu počtu výjezdů hrozí kolaps!

 
„Prosím, záchranku volejte opravdu jen v krajní situaci!“ S naléhavou výzvou se na obyvatele Jihomoravského kraje obracejí záchranáři. Jsou na hranici svých možností a nemají už kde brát rezervy. Situace je extrémně vážná.
01.12.2021 10:45 |

podobné články

Podobné články

Středočeský kraj: Záchranáři zaznamenali za tři sváteční dny 1166 výjezdů

 
Středočeští záchranáři zaevidovali v pondělí 376 výjezdů, v úterý 405 a ve středu 385. K různým úrazům se záchranáři vydali 119x.
31.12.2018 09:55 |

podobné články

Moravskoslezští záchranáři prožili velmi pracovní svátky: Dušnost, kolaps, exploze římské svíce...

 
Zdravotničtí záchranáři v Moravskoslezském kraji prožili vánoční svátky v plném pracovním nasazení. Během tří dní museli záchranáři vyjíždět téměř tisíckrát. V průběhu Štědrého dne to bylo 300 případů, 25. prosince 320 událostí a 26. prosince 340 výjezdů sanitních vozidel.
28.12.2015 17:45 |

podobné články

Obrovský úspěch ve StarDance vykoupený neskutečnou dřinou: Tomicová na pokraji sil

 
Pavla Tomicová (56) je jednoznačnou favoritkou oblíbené taneční soutěže StarDance. Jakmile tenhle uragán nastoupí na taneční parket, tak ožije kompletně celé publikum. Kromě diváků Tomicovou miluje také porota, od které dostává jednu desítku za druhou. Velký úspěch ve StarDance je ale vykoupený pořádnou dřinou a následnou únavou. Fotografové zachytili Tomicovou na zkoušce a vypadala, že je na pokraji sil. Nic by se nemělo přehánět.
28.10.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Tomicová (265 článků)

Kolaps na dálnicích, kolaps na pláži. Tisíce lidí se nahrnuly na jih k moři

 
Předpovědi se naplnily a uplynulý víkend se pro cestu do Chorvatska stal nejhorším z celých prázdnin. U Jadranu zcela zkolabovala doprava, už od Rakouska se vytvořily kolony dlouhé desítky kilometrů. Jenže problémy neměli řidiči jen v této části Evropy. Doprava kolabovala i ve Francii, tisíce lidí se vydaly na pláže i ve Španělsku či na severu Německa. Dopravní kolaps pak vystřídal kolaps na některých plážích, kde rázem byla hlava na hlavě.
03.08.2015 05:05 |

podobné články

Covid: Občané, uvažujte! prosí záchranáři. I policie v jednom kole. A zažívá dusno

 
Není překvapivé, že se záchranářům zvedá počet výjezdů. Ale jakých? Ve Středočeském kraji to jsou ti, kteří záchranáře nepotřebují. „Být pouze covid pozitivní není indikace k výjezdu posádky a hospitalizaci,“ varují. Stejně tak v Jihomoravském kraji. Pokud jde o to, jestli zbydou lůžka, záchranáři uklidňují, že o umístění bude rozhodovat zdravotní stav. Ale nechtějí také, aby jim lidé covid zatajovali. A činí se i policie...
26.10.2020 12:20 |

podobné články

Kolaps Plekance! Šafářová neváhala ani minutu

 
Ani ostřílený sportovec s notnou výdrží, jakým je Tomáš Plekanec (35), nezvládá už odolávat enormnímu psychickému vypětí a několikaměsíčnímu stresu, kterému je vystavený po ohlášení rozvodu s Lucií Vondráčkovou (38).
03.01.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1942 článků) , Tomáš Plekanec (590 článků) , Lucie Šafářová (774 článků)

Zoufalá výzva šéfa záchranářů: Volejte sanitku jen v nejnutnějších případech. Pracovníků ubývá

 
Pracovníci záchranné služby jsou stále častěji nakaženi koronavirem a musí do karantény. Dle prezidenta spolku Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR Marka Slabého hrozí omezení počtu výjezdů sanitek. Záchranáře brzdí i povinnost dezinfikovat vůz po každém výjezdu. Lidé by měli volat záchranku jen v nejnutnějších případech. „Neubývá náhlých úmrtí, infarktů myokardu, srdečních selhání a dalších závažných stavů,“ připomněl.
27.10.2020 22:35 |

podobné články

Záchrance hrozí kolaps kvůli vydírání lékařů!

 
Kleknou-li nemocnice, zkolabuje záchranná služba! Zatímco lékaři z nemocnic se dohadovali s ministrem a vydírali vládu, záchranáři se starali o pacienty. Teď ale bijí na poplach. S odchodem lékařů ze zdravotnických zařízení se sníží i počet doktorů sloužících u záchranek. A co víc! Přidají-li se lékaři ze záchranek k exodu nemocničních lékařů, hrozí totální kolaps systému. Pacienti budou přímo ohroženi na životě!
30.01.2011 19:10 |

podobné články

Zoufalství záchranářů: Kvůli vedrům vyjíždějí denně k otravám oxidem uhelnatým

 
Máte doma tzv. karmu nebo průtokový ohřívač vody? V tom případě i pro vás platí výzva záchranářů, kteří kvůli vedrům vyjíždějí k enormnímu počtu otrav oxidem uhelnatým.
09.08.2015 17:16 |

podobné články

Hrozí KOLAPS INTERNETU! Kvůli jedné vteřině času navíc!

 
Světovým internetovým serverům hrozí kolaps kvůli jediné sekundě, o kterou bude letošní rok delší. Některé počítače se podle odborníků s přidanou vteřinou nedokážou vyrovnat a hrozí jim výpadek. Podobná situace se neděje poprvé.
12.01.2015 11:41 |

podobné články

Je mi ze všeho hodně smutno, stýská si profesionální záchranář

 
Zdravotní záchranáři v posledních měsících přežívají doslova z posledních sil. Na kmenové lékaře se při přidání peněz nedostalo, externí odmítají sloužit. A přitom záchranáři jsou více než potřeba. Mají ročně tisíce výjezdů.
04.04.2011 11:00 |

podobné články

Herečka vážící 18 kilo prosí o pomoc: Kvůli anorexii je na pokraji smrti

 
Sedmatřicetileté Rachael Farrokh se záměr ‚shodit jen pár kilo‘ před deseti lety totálně vymkl z rukou. Herečka se zamilovala do svého osobního trenéra a v posilovně začala trávit až příliš času. Množství přijaté potravy bylo přitom stále menší. Její boj s anorexií dospěl do stadia, kdy od ní lékaři dávají ruce pryč. Váží totiž pouhých 18 kilogramů a je na pokraji smrti. Rachael si ale ze všech posledních sil přeje být znovu zdravá a se svou žádostí o pomoc se obrátila prostřednictvím videa na širokou veřejnost.
22.05.2015 16:10 |

podobné články

Klokaní ráj lehl popelem. Austrálie je na pokraji katastrofy, snímek vyrazil dech

 
Tragédie dosud netušených rozměrů. Tak lidé vnímají nejhorší požáry v historii Austrálie. Ani měsíc od jejich vypuknutí se situace příliš nelepší, naopak. Hasiči jsou na pokraji svých sil a déšť stále v nedohlednu. Zoufají si především kvůli přítomnosti tisíců mrtvých zvířat, kterými je po požárech poseta australská půda. Že je situace mimořádně vážná, ukazují i snímky z vesmíru.
06.01.2020 12:30 |

podobné články

Do tří dnů poté hrozí totální kolaps Prahy a doba kamenná. To jsou výsledky oficiální zprávy, říká bezpečnostní expert a exporadce primátora

 
ROZHOVOR Bývalý pražský zastupitel a exporadce primátora Hudečka Petr Trombik říká, že v případě blackoutu po třech dnech nastane kolaps města, civilizační kolaps, a po delší době návrat do doby kamenné. Je zde rovněž rostoucí hrozba kyberteroru, která může mít ještě horší efekt než blackout. To jsou výsledky cvičení Blackout, na který není Praha připravena.
06.04.2016 16:30 |

podobné články

Záchranáři jsou na pokraji sil a mají strach. Lidé nechtějí nosit roušky

 
Prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb a ředitel jihočeských záchranářů MUDr. Marek Slabý v rozhovoru pro Právo sdělil, že v posledních týdnech záchranáři vozili každého druhého nebo třetího covid pozitivního pacienta. Zároveň promluvil o tom, že řada lidí odmítá nosit ochranné pomůcky...
12.03.2021 08:50 |

podobné články

Totální kolaps D1! Pražané vyrazili na prodloužený víkend

 
Kolaps na dálnici D1 způsobily v pátek odpoledne tisíce Pražanů, kteří zamířili na prodloužený víkend pryč z Prahy. Dálnice D1 je na výjezdu zablokovaná.
27.04.2012 16:10 |

podobné články

V Praze stále kolabují lidé, naštěstí méně než včera

 
Počty kolapsů na ulicích, k nimž dnes vyjeli pražští záchranáři, klesly po nedělním nárůstu na běžný letní stav. Od rána do dnešního odpoledne záchranáři vyjeli k deseti lidem, kteří zkolabovali na ulici, v neděli za stejnou dobu k 15 a za celý den k 30. Za celý víkend měli záchranáři téměř 600 výjezdů, z nich zhruba 60 ke kolapsům na ulici, řekla dnes mluvčí záchranky Jiřina Ernestová.
29.07.2013 18:00 |

podobné články

Záchranáři píšou hejtmance Jermanové: 1 respirátor a 3 obleky nás neochrání, dělejte něco

 
Bojovníci v první linii! Záchranáři denně nasazují své zdraví v tomto náročném období a při výjezdu za potencionálně nakaženým pacientem koronavirem musí být dostatečně chráněni. To podle slov středočeského záchranáře Ondřeje a jeho kolegů nejsou. „V sanitce máme jeden respirátor a tři infekční obleky. Reálně tedy můžeme absolvovat jeden výjezd k akutně nemocnému s nákazou Covid,“ uvedli záchranáři na facebooku i v dopise hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO).
18.03.2020 08:15 |

podobné články

Rok čekání na umělý kloub: Ředitel nemocnice přiblížil návrat operací po covidu

 
V březnu se Karlovarská krajská nemocnice jen tak tak vyhnula kolapsu. Nyní už hlásí téměř úplný návrat k normálu. Reprofilovaná covidová lůžka tam odstranili na konci dubna. Nejprve zmizela z gynekologie a chirurgie, naopak jako poslední opouštěli pacienti s koronavirem krční oddělení. Nemocnice se snaží kontaktovat všechny, kdo měli naplánovaný nějaký zákrok či vyšetření. Vzhledem k enormnímu počtu je to ale podle slov generálního ředitele Josefa Märze běh na dlouhou trať.
20.05.2021 05:20 |

podobné články