Článek

Záchranář Jiří bojuje v první linii: Vozíme lidi, kteří umírají, ti utkví v paměti

 
S lidmi nakaženými covid-19 se teď setkává stále. I s těmi, kteří bojují o život. „Jsme ve fázi, kdy lidé začali umírat,“ hlesl Jiří Šigut (33) z Řepiště na Frýdecko-Místecku.
08.04.2020 14:05 |

podobné články

Podobné články

Vždyť my vozíme brambory z Egypta! Herec otřesen návštěvou obchodu. Nepěkné čtení

 
ROZHOVOR „Ježíšmarjá, my sem vozíme brambory z Egypta,“ žasne herec Jan Kuželka. Připomíná, že dříve jsme byli bramborářská velmoc. „Rajčata jak z umělé hmoty, jablka z Polska…“ chytá se za hlavu. Prozradil, co si myslí o potravinové soběstačnosti ČR i jak to řeší lidé na venkově. Vzpomenul také, jak to vypadalo v obchodech ve Španělsku nebo v Portugalsku, kde nějakou dobu žil. A jak to vidí ohledně někdejších „front na banány“?
01.09.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (46 článků)

Hlavně se nepo... Covidový záchranář z praxe. Nečekaně

 
O hrozbě přetížení zdravotnictví se v souvislosti s covidem-19 mluví již dlouho a množí se předpovědi, kdy k němu dojde. Je zde však zpráva z takzvané první linie, která odpovídá na zdánlivě banální otázku, proč k zahlcení systému dojde. Přinesl jí pardubický záchranář Vojtěch Bořil. Do nemocnic se totiž dostávají i pacienti s minimálními příznaky a i bezpříznakoví, kteří se obávají, že na ně nezbyde lůžko. „Důležité je zachovat si zdravý rozum, situaci nepodceňovat, ale zároveň se z ní neposrat. No a když je mi blbě, tak prostě zůstanu doma, dokud mi nebude dobře – jednoduchý jak facka. A všichni to v pohodě ustojíme,“ apeluje záchranář.
21.10.2020 08:00 |

podobné články

Zlé vyhlídky. Záchranář varuje: Jestli se tím nakazí zdravotníci...

 
Bývalý záchranář Vít Samek v rozhovoru pro DVTV varoval, že záchranáři opravdu potřebují ochranné pomůcky. Pokud se koronavirem nakazí záchranáři, kteří stojí v první linii boje s koronavirem, nastane cirkus. Současně ocenil, že si lidé dokážou v krizi poradit, bez ohledu na to, co říká „Andrejko“.
20.03.2020 13:10 |

podobné články

„Jdi si lehnout, miláčku, neumřu.“ Záchranář (†47) konejšil ženu, boj s koronavirem prohrál

 
Italský záchranář Diego Bianco (†47) jezdil se sanitkou pro nemocnici v severoitalském Bergamu, při výkonu své práce se nakazil smrtícím koronavirem. Muž až do poslední chvíle zůstával optimistický. „Jen si běž lehnout, cítím se dobře. Neboj, neumřu,“ tohle byla jeho poslední slova, se kterými se rozloučil s manželkou Maruskou Capoferriovou. Během noci se jeho stav ale rapidně zhoršil, a nakonec boj s nemocí prohrál. Záchranář po sobě zanechal ženu a osmiletého syna Alessia, informoval list The Mirror.
16.03.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Diego Diego (12 článků) , Diego Diego (12 článků) , Diego Diego (12 článků) , Diego Diego (12 článků)

Záchranář Marek rozvážel nákupy seniorům: Měl vážnou nehodu! Kolegové žádají o pomoc

 
Dobrovolný záchranář Marek měl před několika dny vážnou dopravní nehodu, při níž utrpěl otřesná poranění. V tu chvíli dobrovolně rozvážel coby záchranář Czech SAR Teamu nákupy seniorům. Zničil si přitom i svoje auto, kterým jezdí pomáhat. Jeho kolegové teď žádají o pomoc.
26.05.2020 05:45 |

podobné články

4 tipy na zážitkové dárky pro muže

 
Blíží se narozeniny vašeho bratra, tatínka, manžela nebo kamaráda? Lámete si hlavu nad výběrem vhodného dárku, který bude nejen originální, ale zároveň vkusný a doslova nezapomenutelný? Pak svou horkou kartu vsaďte na zážitkové dárky pro muže, které dotyčnému zaručeně utkví v paměti! Proč se znovu a znovu obracet na klasiku v podobě kosmetického balíčku nebo obálky s finančním obnosem, když máte jedinečnou příležitost překvapit? Darováním zážitku obdarovanému nejen ukážete, že jste si s výběrem dárku dali záležet, ale zároveň mu umožníte zažít na vlastní kůži něco, po čem třeba již dlouhý čas touží! 4 tipy na zážitkové dárky pro muže Již si nemusíte lámat hlavu s výběrem dárku. Udělali jsme to za vás! Následující řádky pro vás mohou být inspirací na dárek pro tatínka, přítele či kamaráda, se kterým zaručeně nemůžete šlápnout vedle! Tip první: Projížďka v bojovém tanku Máte doma chlapa, kterého zajímají válečné stroje? Pak investujte do pořízení právě tohoto zážitku, se kterým mu určitě vyrazíte dech! Díky vám bude moci na vlastní kůži poznat, jaké to bylo brázdit cesty v bojovém tanku, kde jeho posádka rozhodně neměla prostoru na rozdávání a co se pohodlí týče, nedalo se mluvit o kdovíjakém komfortu. Projížďka tankem po vyznačené trase je adrenalinová zkušenost, která v dotyčném muži vyvolá ještě větší zájem o bojovou historii. Tip druhý: Jízda ve Ferrari Jestliže hledáte dárek pro muže milujícího rychlá auta, pak je tento tip pro vás jako stvořený. Umožněte vašemu blízkému projet se v rychlém Ferrari, jehož rychlost v něm vyvolá pořádnou dávku adrenalinu a kdo ví – možná i trochu strachu! Jen uznejte, komu z nás se během obyčejného dne poštěstí projet se rychlostí až 325 kilometrů v hodině? Tohle autíčko dokáže z 0 na 100 katapultovat během neuvěřitelných 3,4 vteřin! Tip třetí: Adrenalin v Hummerovi Další úžasný dárek pro muže toužícího pocítit... Čtěte více Příspěvek 4 tipy na zážitkové dárky pro muže pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 04:30 |

podobné články

Rouček (ČSSD): Pravicoví radikálové uráží Východoevropany

 
Kontroverzní Nizozemec Geert Wilders, šéf pravicově populistické strany PVV (Strana za svobodu) je člověk, jehož si snadno zapamatujete. Když nic jiného, jeho bílá kštice Vám utkví v paměti.
16.02.2012 14:40 |

podobné články

Módní profil Ivany Chýlkové: V čem tkví její tajemství?

 
Skvělá herečka Ivana Chýlková je typem ženy, která klasicky krásná není, ale půvabem oslovuje. Utkví v paměti. A i když nepatří k následováním hodným ikonám módy, v outfitech leckdy ujede, dokáže své přešlapy většinou nějak uhrát. Čím to je?
12.09.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Chýlková (328 článků)

Záchranář zuří: Romové používají sanitky jako taxíky. Ohrožují lidské životy

 
Jako taxislužba pro romské zákazníky si velmi často připadají pracovníci záchranné služby v Plzeňském kraji. Jeden rozdíl oproti běžné taxislužbě to má, taxikářům jejich zákazníci platí, my vozíme cikány do nemocnice zdarma a v devadesáti procentech jim naprosto nic není,“ postěžoval si pro ParlamentníListy.cz jeden z pracovníků záchranné služby.
14.01.2012 14:10 |

podobné články

Záchranář zuří: Romové používají sanitky jako taxíky. Ohrožují životy

 
Jako taxislužba pro romské zákazníky si velmi často připadají pracovníci záchranné služby v Plzeňském kraji. Jeden rozdíl oproti běžné taxislužbě to má, taxikářům jejich zákazníci platí, my vozíme cikány do nemocnice zdarma a v devadesáti procentech jim naprosto nic není,“ postěžoval si pro ParlamentníListy.cz jeden z pracovníků záchranné služby.
14.01.2012 16:00 |

podobné články

Z horníků zbyly jen známky a rukavice, vzpomíná záchranář na explozi v dole

 
Roztavená důlní lokomotiva, chlapi, ze kterých zůstala jen identifikační známka, hodiny chůze v padesátistupňovém vedru po temných chodbách a zkroucené výztuže. To jsou vzpomínky, které bývalý báňský záchranář Jaroslav Minka z hlavy nevymaže. Od výbuchu v Dole Čs. armády v Karviné, který připravil o život 31 lidí, uplyne tento týden 40 let. Dnes šestasedmdesátiletý Minka má ale osudný den stále v živé paměti.
20.03.2017 18:50 |

podobné články

Skvělá zpráva: Po mrtvici ochrnutý záchranář Zdeněk se zase postavil na vlastní nohy

 
Před více než třemi lety se mu změnil život jako mávnutím kouzelné hůlky. Tu ovšem musel v ruce držet zlý čaroděj. Záchranář Zdeněk Mikula (nyní 46), který až do té doby dělal vše pro to, aby pomohl jiným, byl najednou sám odkázán na cizí pomoc. Utrpěl totiž mrtvici, která z něj udělala ležáka. S nepříznivým osudem srdnatě bojuje a začíná se mu dařit.
28.02.2021 14:50 |

podobné články

Ochrnutý záchranář z Brna se opět staví na vlastní nohy

 
Život se mu obrátil naruby před více než třemi roky. Do té doby naprosto zdravý člověk, záchranář Zdeněk Mikula (46), ochrnul. S nepříznivým osudem od té doby bojuje. Potřebuje ale pomoc.
11.03.2021 12:05 |

podobné články

Vodní záchranář Jiří (50) půl hodiny umíral pod vodou, pak byl měsíc v kómatu: Teď porazil smrtelný strach!

 
Vodní záchranář Jiří Zikmund (50) z Krnova se před třemi lety topil ve splavu. Po více než půl hodině jej oživili, ale zůstal postižený. Nyní se rozhodl překonat strach a opět vstoupil do vody.
22.07.2014 05:15 |

podobné články

Záchranář z Ordinace má první dojmy ze zničené Itálie: Třese se mi postel!

 
Ničivé zemětřesení v Itálii má z první ruky. Michal Milbauer (42), který hraje v Ordinaci v růžové zahradě 2 doktora Červinku a působí jako skutečný záchranář na Orlíku, se ozval deníku Aha! přímo z místa tragédie.
27.08.2016 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Milbauer (5 článků)

Záchranář z Ordinace má první dojmy ze zničené Itálie: Třese se mi postel!

 
Ničivé zemětřesení v Itálii má z první ruky. Michal Milbauer (42), který hraje v Ordinaci v růžové zahradě 2 doktora Červinku a působí jako skutečný záchranář na Orlíku, se ozval deníku Aha! přímo z místa tragédie.
31.08.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Milbauer (5 článků)

Záchranář David promluvil o hrůzách posledních měsíců: V očích lidí byla vidět beznaděj, říká

 
Dvaatřicetiletý David V. pracuje u pražské Zdravotnické záchranné služby jako záchranář. Přestože tuto práci již dělá deset let, poslední měsíce to pro něj bylo opravdu těžké. V rozhovoru popsal otřesné situace, kdy často přijížděli k lidem, kteří již byli nějakou dobu po koronaviru a umírali doma na plicní embolii.
02.05.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: David David (837 článků) , David David (631 článků)

Nejdojemnější vánoční reklama: Smutný ježeček rozněžnil celý svět! VIDEO

 
Ačkoliv v tomto období televizním divákům obvykle utkví v hlavě především pohádky a filmy s tematikou Vánoc, v posledních letech se dost často stává, že je zaujme i reklama. Nejrůznější firmy a společnosti se předhánějí v tom, čí reklama u diváků zaboduje a stane se virální. Letos tento souboj bezkonkurenčně vyhrála obchodní banka Erste Group, která diváky potěšila dojemným příběhem osamoceného ježečka.
19.12.2018 12:00 |

podobné články

Jiří Pospíšil na demarkační linii u Rokycan: Díky NATO už tu války nikdy nebudou

 
Oslavy osvobození o víkendu gradovaly na demarkační linii. V Rokycanech, v největším nestátním muzeu v České republice, se sešlo několik tisíc lidí, aby se nejen podívali na desítky historických vojenských vozidel, ale seznámili se také s postupem spojeneckých vojsk a vzdali čest padlým a zraněným v tomto největším světovém konfliktu. Jako každoročně se akce zúčastnil také europoslanec Jiří Pospíšil.
10.05.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2134 článků) , Jiří Pospíšil (2134 článků)