Článek

Záchranář Jarda z Kolína zemřel: Vzpomínají na něj kolegové i pacientka Jana

 
Středočeské záchranáře před několika dny zasáhla velice smutná zpráva. Zemřel jejich dlouholetý kolega Jaroslav. Své profesi zasvětil celý svůj život. Před lety vezl do nemocnice i těhotnou Janu, ta na něj teď vzpomíná.
06.12.2021 18:05 |

podobné články

Podobné články

Záchranář Marek rozvážel nákupy seniorům: Měl vážnou nehodu! Kolegové žádají o pomoc

 
Dobrovolný záchranář Marek měl před několika dny vážnou dopravní nehodu, při níž utrpěl otřesná poranění. V tu chvíli dobrovolně rozvážel coby záchranář Czech SAR Teamu nákupy seniorům. Zničil si přitom i svoje auto, kterým jezdí pomáhat. Jeho kolegové teď žádají o pomoc.
26.05.2020 05:45 |

podobné články

Záchranář Michal (†44) tragicky zahynul po pádu vrtulníku: Kamaráde, vzpomínáme, vzkázali kolegové

 
Už dva roky uběhly od velkého neštěstí, které zasáhlo všechny pracovníky Horské služby Jizerské hory. Při nehodě vrtulníku tehdy zahynul letecký záchranář a instruktor létání Michal B. (†44). Kolegové na něj nyní dojemně zavzpomínali.
23.03.2021 19:30 |

podobné články

Jarda (33) o koronaviru: O dost intenzivnější než chřipka, přítelkyně se ale nenakazila

 
Jarda (33) o sobě říká, že je introvert, který nejraději tráví svůj čas doma. Jeho zaměstnání mu to umožňuje, od první vlny pandemie pracuje z domova, do práce chodí jednou týdně. Roušky nosil vždy, i v práci. Přesto na sobě na začátku září pocítil příznaky covidu-19. Stačila k tomu přítomnost na svatbě, ze které se, podle svých slov, nemohl vymluvit. Blesk Zprávám se Jarda svěřil, co pro něj bylo během onemocnění nejhorší a proč nepovažuje koronavirus za obyčejnou „chřipečku“.
18.10.2020 05:00 |

podobné články

„Jdi si lehnout, miláčku, neumřu.“ Záchranář (†47) konejšil ženu, boj s koronavirem prohrál

 
Italský záchranář Diego Bianco (†47) jezdil se sanitkou pro nemocnici v severoitalském Bergamu, při výkonu své práce se nakazil smrtícím koronavirem. Muž až do poslední chvíle zůstával optimistický. „Jen si běž lehnout, cítím se dobře. Neboj, neumřu,“ tohle byla jeho poslední slova, se kterými se rozloučil s manželkou Maruskou Capoferriovou. Během noci se jeho stav ale rapidně zhoršil, a nakonec boj s nemocí prohrál. Záchranář po sobě zanechal ženu a osmiletého syna Alessia, informoval list The Mirror.
16.03.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Diego Diego (15 článků) , Diego Diego (15 článků) , Diego Diego (15 článků) , Diego Diego (15 článků)

Hlavně se nepo... Covidový záchranář z praxe. Nečekaně

 
O hrozbě přetížení zdravotnictví se v souvislosti s covidem-19 mluví již dlouho a množí se předpovědi, kdy k němu dojde. Je zde však zpráva z takzvané první linie, která odpovídá na zdánlivě banální otázku, proč k zahlcení systému dojde. Přinesl jí pardubický záchranář Vojtěch Bořil. Do nemocnic se totiž dostávají i pacienti s minimálními příznaky a i bezpříznakoví, kteří se obávají, že na ně nezbyde lůžko. „Důležité je zachovat si zdravý rozum, situaci nepodceňovat, ale zároveň se z ní neposrat. No a když je mi blbě, tak prostě zůstanu doma, dokud mi nebude dobře – jednoduchý jak facka. A všichni to v pohodě ustojíme,“ apeluje záchranář.
21.10.2020 08:00 |

podobné články

Při vyprošťování Slováka z ledovcové průrvy zemřel záchranář

 
Šestatřicetiletý slovenský horolezec v sobotu spadl do ledovcové pukliny v rakouských Alpách, píše webový portál listu Kleine Zeitung. Na místě v neděli pokračují náročné práce na jeho vysvobození, při kterých jeden záchranář zemřel, a dva jeho kolegové se zranili.
29.04.2012 10:10 |

podobné články

Kolína nad Rýnem poslal napadenému Kadlecovi oficiální omluvu

 
Fotbalový klub z Kolína nad Rýnem vydal oficiální omluvu českému obránci Michalu Kadlecovi. Hráč Leverkusenu byl v neděli v noci napaden chuligány hlásícími se ke klubu z Kolína nad Rýnem, českému obránci zlomili nos, hráč se v pondělí podrobil operaci.
23.04.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Kadlec (129 článků)

Prostřeno! Jarda není na ženské, jak to?

 
Studentka Adéla (19) přivítala hosty velkoryse, připravila si pro ně čtyřchodové menu. Jarda byl jejím kuchařským umem velmi mile překvapený. Během večeře se Adéle dokonce svěřil, že práce školníka sebou nese i negativa. "Divím se, že jsem pořád na ženský," prohlásil Jarda, který je každý den obklopen krásnými děvčaty ve škole.
14.03.2012 11:45 |

podobné články

Co ukázal Jarda Jágr? Že Češi jsou pokrytci a mistři světa v řiťolezismu!

 
KOMENTÁŘ: Jarda Jágr je legendou a Češi ho respektují. Co řekne Jarda, je pravda a vlak přes to nejede. Jágr si své ovečky vodí jak loutky na špagátu. A Češi mu sežerou cokoliv.
01.08.2015 10:31 |

podobné články

Iva Kubelková je ideální přítelkyní pro Jágra! "To už tady bylo," říká Jarda

 
Hokejový guru Jára zase na svém Facebooku baví národ, jenž ho naprosto nekriticky zbožňuje. Hokejová rodina, jak Jarda své fanoušky nazývá, má, co se nejlepšího českého hokejisty všech dob týče, dva velké problémy, které ji trápí. Tím prvním je, že Jarda nesedí na Pražském hradě, a tím druhým není nic menšího než to, že je osmašedesátka stále nezadaná. Nějaké pokusy tady byly, ale poctivé děvče, které zajde rádo na pole, umí uvařit vepřo knedlo zelo a nevadí mu se občas válet na floridských plážích, aniž by zpychlo, se hledá těžko.
17.08.2015 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Iva Kubelková (730 článků)

Jarda Jágr má konečně holku! Jeho srdce si získala tahle kočka. Kdo to je?

 
Tak už je to venku! Jarda Jágr (43) se znovu zamiloval. Jeho novou láskou je mladá finalistka Miss 2012 Veronika Kopřivová (24). Hrdličky si spolu užívají na slunečné Floridě. A teď už víme, proč Jarda poslední dobou tak válí.
09.02.2016 08:25 |

podobné články

Jarda Hejl jako největší nevěrník Ulice: Trpí nepřekonatelnou slabostí pro šťavnaté krásky

 
První příčku v soutěži největší nevěrník Ulice si už pěkných pár let drží Bedřich Liška, který miluje ženy, víno a svoji kapelu. Velkou konkurencí ale Bedřicha se v posledních letech stává Jarda Hejl, který je sice ženatý a má dvě děti, ale jeho uhrančivý pohled dostává mladičké dívky v rozpuku do varu. Trumfne Jarda Hejl Bedřicha? Podaří se mu uhnat olivovou krásku Janu?
29.10.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bedřich Liška (31 článků)

Dusno ve Svatbě na první pohled: Jarda strávil noc s kamarádkou, Romaně tečou nervy

 
Manželství Romany (27) s Jardou (36) ze Svatby na první pohled je jako na houpačce. Prvotní nadšení vystřídala jedna krize, poté druhá a dnes se to mezi novomanželi opět vyhrotilo. Romaně doslova tekly nervy, protože i přesto, že měli s Jardou naplánovaný program na následující den, Jarda šel večer na pivo s kamrádkou, která slavila narozeniny, ale domů se dopotácel až v šest ráno. Má tenhle pár ještě vůbec šanci? Zvládnou vedle sebe žít dvě horké hlavy, jako jsou Romana a Jarda? 
14.10.2021 22:50 |

podobné články

Jarda ze Svateb o rozchodu s Romanou: Neskutečně mě s*ala, těšil jsem se, až bude konec

 
První pár druhé řady show Svatba na první pohled Romana Boukalová (27) a Jaroslav Peňáz (36) jsou již minulostí. Nad jejich rozchodem visely otazníky, a tak se o něm Jarda rozhodl povyprávět na sociálních sítích. Osobnost Romany nezvládal od samotného začátku, později byl tak vyřízený, že s ní nemohl být ve stejné místnosti. "Neskutečně mě srala a přiznám se, že jsem se těšil, až bude konec," vypráví Jarda. Po jeho výroku se na Romanu svalila lavina nenávisti. Lidé také namířili na její zkušenost s domácím násilím, které si měla zasloužit a kvůli kterému si chtěla sáhnout na život. 
19.12.2021 05:10 |

podobné články

Jirko, je nám to líto! Vzpomínají kolegové na Hubače

 
Otec slavných seriálů Sanitka, Dobrá voda, filmů Fany či Babí léto, Jiří Hubač (†82) v úterý odpoledne zemřel. Jak na něj vzpomínají herci jeho filmů a kolegové?
27.09.2011 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hubač (43 článků)

Skvělý člověk, zkušený machr a navzdory nemoci profesionál: Kolegové vzpomínají na Ladislava Mrkvičku

 
Zemřel divadelní i filmový a seriálový herec a skvělý dabér Ladislav Mrkvička . Emeritní člen Národního divadla odešel v neděli ve věku nedožitých 82 let. Kolegové na něj vzpomínají jako na profesionála a skvělého člověka.
28.12.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Mrkvička (80 článků)

Záchranář dával masáž srdce sraženému slůněti. Uspěl

 
Za svých 26 let kariéry už prý zažil na silnicích ledacos, ovšem tohle byla premiéra. Thajský záchranář Mana Srivate spolu ze svými kolegy zasahoval u dopravní nehody, při které motorkář srazil slůně. Zatímco se jeho kolegové věnovali lehce zraněnému muži, Srivate se pokoušel zachránit mládě, které bez hnutí leželo na silnici.
22.12.2020 04:00 |

podobné články

Herecký svět zasáhla smrt Ladislava Potměšila: Parťák, který člověka podržel, vzpomínají kolegové

 
V posledních letech trpěl Ladislav Potměšil (✝75) zdravotními problémy. Oblíbený herec se musel vzdát herecké práce a stáhl se i z veřejného života. Jeho kolegové na něj ale nezapomněli a s láskou na přítele vzpomínají.
12.07.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Potměšil (122 článků)

Středočeští zdravotníci přišli o milovaného kolegu: Miroslav zachraňoval životy víc jak 40 let

 
Středočeská záchranka se rozloučila v Mladé Bolesavi se svým dlouholetým kolegou Miroslavem K. Záchranář zasvětil svůj život pomoci druhým a jeho kolegové na něj vzpomínají jako na dobrého parťáka, na nějž se mohli kdykoliv spolehnout. Kromě řízení sanitky rovněž soutěžil na záchranářských soutěžích.
13.01.2022 18:40 |

podobné články