Článek

„Zachraň nás, generále!“ Asi ne. Zdeptané rodiště Pavla, kam Pražák nepáchne

 
Vzpomene si generál Pavel na své rodiště v Plané u Mariánských Lázní a pomůže mu svými kontakty a třeba i lobbismem? Místní jsou v tomto rozpolcení – část v něm vidí už „poslední instanci“, jiní oponují, že se nestane nic či případně zbydou jen slova. Vyjeli jsme do městečka na pomezí Karlovarského a Plzeňského kraje a chvílemi nám z té bezútěšnosti nebylo veselo. Co mají ještě občané tohoto městečka udělat, aby si jich někdo všiml?
20.02.2023 13:50 |

podobné články

Podobné články

Zachraň bábu, zachraň dědka, rozjel akci Jiří Mádl. Ale ozvalo se: Cože? Co dodat

 
Pomáhat seniorům v současné těžké situaci má také projekt Jiřího Mádla „Zachraň bábu, zachraň dědka“. Mádl poskytl rozhovor v ranním vysílání ČT24. Na jeho projekt zareagoval bratr Jiřího Suchého, divadelník Ondřej Suchý.
19.03.2020 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (573 článků) , Jiří Suchý (303 článků) , Ondřej Suchý (30 článků) , Ondřej Suchý (30 článků)

Muž se 12 let nemyje. Přesto nepáchne! Jakto?!

 
Člověk je jeden z mála hominidů, který se rád koupe. Chemický inženýr David Whitlock z Bostonu je ale mužem, který se nesprchoval a nemyl si celé tělo mýdlem a vodou dvanáct let. Přesto je zdravý jako řípa, nemá žádné kožní potíže a především! Nepáchne. Na své pokožce totiž obnovil přirozený biofilm a zařadil do něj bakterie, které jsme jako lidé dávno ztratili.
10.11.2015 20:05 |

podobné články

10 důvodů, proč se bude Pražák ve vidlákově cítit jako Bůh!

 
Téměř každý vidlák si myslí, že když Pražák přijede do jakékoliv vesnice (všechno na východ od Prahy je vesnice), sklidí jenom výsměch a pohrdání. To ale není v žádném případě pravda! Tohle je 10 důvodů, proč se bude Pražák ve vidlákově cítit naprosto skvěle!
16.09.2016 23:05 |

podobné články

Smrt Rafaela Pražáka: Princezna Angelína přišla o otce své dcery, jak to bude s pohřbem

 
Dva dny po svých 58. narozeninách zemřel 11. prosince český herec Rafael Pražák. Známý je ze seriálu Atentát nebo z filmů Jak ukrást Dagmaru či Byl jednou jeden polda II. Pražák dříve žil s herečkou Danou Bartůňkovou (64), která je známá jako princezna Angelína z pohádky S čerty nejsou žerty. Pražák zemřel po infekci koronavirem.
03.01.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Dana Bartůňková (31 článků) , Rafael Rafael (34 článků) , Rafael Rafael (34 článků) , Rafael Rafael (34 článků) , Rafael Rafael (34 článků) , Rafael Rafael (34 článků) , Rafael Rafael (34 článků) , Rafael Rafael (34 článků)

Francouzský Société Générale varuje před zhoršením hospodaření

 
Francouzský finanční ústav Société Générale bude mít ve čtvrtém čtvrtletí pouze nepatrný zisk. Banka totiž musela odepsat další špatné úvěry, tentokrát v objemu asi 1,4 miliardy eur (zhruba 36,8 miliardy Kč).
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Co to bude dále, pane generále? Pavel za covidu chtěl potírat „do očí bijící dezinformaci“, teď totéž říká Prymula

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Žhavý kandidát na prezidenta generál Petr Pavel volal v úvodu covidové pandemie po razantních trestech za šíření „dezinformací“. „Jedna do očí bijící dezinformace je o původu tohoto viru. Informace, která se objevila v ruských zdrojích a teď stále více i v čínských, a která za původce pandemie označuje Spojené státy a nějakou tajnou výrobnu v laboratořích,“ rozhorlil se tehdy v rozhovoru pro Český rozhlas. Proto Petr Žantovský upozorňuje na aktuální vyjádření epidemiologa Romana Prymuly, že covid má původ v čínsko-americkém výzkumu. Tak co, generále Pavle?
14.01.2023 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2015 článků) , Pavel Roman (349 článků)

Šest a půl milionu piv čeká, až je Češi vypijí. Kupte si je, vyzývá projekt Zachraň pivo

 
Téměř dvě stě malých českých pivovarů čeká na to, až lidé vypijí jejich zásoby. Pivovary totiž nemají kvůli zavřeným restauracím kam distribuovat, a tak se pivo pomalu kazí. Dohromady jim přitom na skladech leží šest a půl milionu stočených lahví. Pomoci jim má projekt Zachraň pivo.
02.04.2020 15:30 |

podobné články

Češi znovu paběrkují na polích. Zachraňují zde tuny křivé zeleniny před likvidací

 
Mladí lidé z iniciativy Zachraň jídlo začali loni s pozapomenutým zvykem paběrkování na polích či v sadech. Zachrání tak tuny křivých, příliš malých či příliš velkých plodin, které by jinak zemědělci museli vyhodit či zaorat. "Zatím nás nikdo do háje neposlal. Naopak zemědělci jsou většinou nadšení, že jejich plodiny nepřijdou nazmar," říká pro Aktuálně.cz mluvčí iniciativy Zachraň jídlo Adam Podhola. Ovoce a zelenina od nich putuje do potravinových bank a odtud do charitativních projektů. "Do projektu Paběrkování se může zapojit každý, je to fakt jednoduché, máme i manuál," láká Adam.
29.05.2016 09:00 |

podobné články

Bartošek (KDU-ČSL): Program Zachraň karase startuje na Dačicku

 
Když jsem loni v listopadu psal o projektu Zachraň karase, který má za cíl zabránit vymírání tradiční české ryby v našich jihočeských rybnících, tak jsem měl nápad, jak by mohlo Biologické centrum AV ČR v Českých Budějovicích pomoci přímo u nás v Dačicích. A podařilo se!
15.04.2022 08:50 |

podobné články

Zachraň zastávku, křičí zelení svůj nesouhlas se změnami v pražské MHD

 
Nesouhlas s plánovanými změnami v jízdních řádech hromadné dopravy v Praze dnes vyjádří členové Strany zelených na happeningu s názvem Zachraň svoji zastávku. Akce se uskuteční v ranní špičce na vytížených zastávkách. Organizátoři považují změny za nezodpovědný experiment, který lidi přiměje cestovat víc automobily než městskou dopravou, řekl místostarosta Prahy 3 za zelené Ondřej Rut.
30.08.2012 07:00 |

podobné články

Jiří Mádl organizuje pomoc osamělým seniorům

 
Jiří Mádl spolupracuje na stránkách pomocsousedum.cz a kampani „Zachraň bábu, zachraň dědka“. Lidé si na stránce mohou stáhnout leták a s jeho pomocí pak nabídnout seniorům pomoc – především zajištění nákupů či vyzvednutí léků.
18.03.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (573 článků)

Zachraň bábu, zachraň dědka, vyzývá Mádl veřejnost k pomoci seniorům

 
Jiří Mádl (33) propaguje v době šíření koronaviru pomoc potřebným. Letákem, který je k dispozici na webové stránce www.pomocsousedum.cz, mohou lidé nabídnout pomoc s nákupy či vyzvednutím léků seniorům ve svém okolí.
18.03.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (573 článků)

Jiří Mádl svérázně bojuje proti šíření koronaviru: Zachraň bábu, zachraň dědka!

 
Před deseti lety herec a režisér Jiří Mádl (33) vyzýval seniory, aby šli k volbám a nenechali vyhrát levici, teď v době pandemie koronaviru naopak prosí okolí, aby seniorům pomohlo.
20.03.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (573 článků)

Češi by měli žít během povodní či koronaviru, budí to v nich to nejlepší, pronášel v ČT Mádl za přizvukování Tvarůžkové

 
Ke strádajícím umělcům, ale nejen k nim, se v nedělním Interview ČT vyjadřoval herec Jiří Mádl, autor kampaně 'Zachraň bábu, zachraň dědka'. „To nejsmutnější, nebo co mě nejvíc vyděsilo ve smyslu hrozby pro umění samotné, když mi kolega říkal, že muzikanti začínají prodávat nástroje,“ uvedl. Také vyzdvihl mladé, že si dokáží poradit na sociálních sítích.
12.05.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (573 článků)

Sto tisíc obědů denně v popelnici: Jídelny je nemohou snadno darovat. Zachraň jídlo volá po změně absurdních pravidel

 
Každá jídelna či fast food denně vyhodí 1,8 až 24,9 kilogramů hotového jídla, které by se normálně dalo sníst. Podle propočtů iniciativy Zachraň jídlo jen školní jídelny v Česku denně vyhodí přinejmenším 37 500 obědů. Jenže darování nadbytečných porcí je tu komplikované – kvůli hygienickým i daňovým překážkám.
05.09.2021 05:05 |

podobné články

Za rodiště oblíbeného döner kebabu je považován Berlín. Ale...

 
Za rodiště, patrně nejoblíbenější pochoutky rychlého občerstvení v Německu, je Berlín, jehož obyvatelé mohli grilované jehněčí maso se zeleninou a omáčkou v pita chlebu poprvé okusit na počátku 70. let minulého století. Prvenství Berlína ale nyní zpochybnil Nevzat Salim, který tvrdí, že s otcem původně tureckou specialitu prodávali na jihu Německa už o několik let dříve.
18.07.2012 14:15 |

podobné články

Na mou mohylu padne svinstvo, ale vítr historie je odvane. Navštívili jsme rodiště Stalina v dnešní Gruzii

 
REPORTÁŽ "Tohle fakt nefoťte." Okřikne reportéra ParlamentníchListů.cz jedna z hlídaček v Muzeu Josifa Stalina. Pozdě, už je z knihy návštěv vše ofocené. V jeho rodném městě Gori ležícím nedaleko gruzínské metropole Tbilisi na něj skoro nedají dopustit. Někteří ho tam doslova uctívají, přestože Kobův teror za sebou zanechal miliony hrobů. Zanedlouho přineseme i reportáž z rodiště Adolfa Hitlera.
22.04.2015 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (807 článků)

Rusko včera, dnes a zítra. Reportér Parlamentních listů bude vyprávět o svém putování největší zemí světa

 
Rodiště Lenina, popraviště carské rodiny, Haškova Bugulma, Jágrův Omsk, shromaždiště sibiřských šamanů, rodiště šéfa Sedmi statečných. Všemi těmito místy projel za svého cestování novinář Jan Rychetský a nyní bude v Ruském středisku vědy a kultury v Praze vyprávět o svých zážitcích. Na konci loňského roku také vyšla kniha Špionem Běločechů v Rusku.
17.04.2018 10:20 |

podobné články

Národní památkový ústav: Významné památky města Nepomuk, rodiště světce Jana Nepomuckého v pořadu Českého rozhlasu Plzeň

 
Historické město Nepomuk leží v malebné krajině jižního Plzeňska. Proslavené je především jako rodiště českého patrona sv. Jana Nepomuckého, od jehož blahořečení uplyne letos 300 let.
03.05.2021 12:45 |

podobné články