Článek

Začala stavba Štvanické lávky, která propojí Karlín a Holešovice. Nedá se posprejovat a měla by vydržet 200 let

 
V úterý byla oficiálně zahájena stavba nové Štvanické lávky, která propojí Holešovice a Karlín. Necelých tři sta metrů dlouhá lávka bude určená jak pěším, tak cyklistům, v případě nouze po ní ale projede i sanitka. Na stavbu lávky bude použit také speciální materiál, který nepůjde posprejovat a v případě povodní dokonce půjde její holešovická strana o tři metry nadzvednout. Hotová by měla být za 14 měsíců a předpokládané náklady jsou podle vedení města 298 milionů korun.
11.01.2022 19:10 |

podobné články

Podobné články

HolKa propojí Holešovice a Karlín. Praha vypsala tendr na stavbu lávky, vyrůst má příští rok

 
Pražský magistrát vypsal veřejnou zakázku na stavbu lávky HolKa propojující pražské Holešovice a Karlín. Vybudována bude do konce příštího roku, uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Náklady na stavbu by měly být podle údajů ve věstníku veřejných zakázek maximálně 197 milionů korun. Lávka usnadní pěším a cyklistům cestu na ostrov a zároveň bude dalším propojením mezi Holešovicemi a Karlínem, které od roku 2015 v létě zajišťuje také přívoz HolKa. Autorem podoby lávky je architekt Marek Blank. Praha loni otevřela novou lávku z Císařského ostrova do Troje. Původní se zřítila na konci roku 2017.
13.04.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (359 článků) , Adam Adam (359 článků)

Primátor Hřib: Praha zahájila výstavbu Štvanické lávky mezi Holešovicemi s Karlínem

 
Za přítomnosti představitelů hlavního města Prahy, městských částí Praha 7 a Praha 8 i zástupců zhotovitele dnes oficiálně začalo budování nové lávky přes Vltavu, která propojí dynamicky se rozvíjející městské čtvrti Karlín a Holešovice s ostrovem Štvanice. Pět metrů široká konstrukce z unikátního ultra-vysokopevnostního betonu má vzniknout do jara 2023. Pěším a cyklistům se tak výrazně usnadní přesun mezi oběma břehy řeky a zlepší se i přístup do zeleně na Štvanici.
12.01.2022 05:35 |

podobné články

Holešovice a Karlín propojí lávka: Vyjde na 300 milionů, stavba začne na podzim

 
Vybudování lávky z pražských Holešovic do Karlína vyjde na 298 milionů korun bez DPH. Výstavba by měla začít letos na podzim a potrvá 14 měsíců. V pondělí to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Lávku pro město vybuduje společnost Skanska, která zvítězila ve výběrovém řízení. Přemostění usnadní pěším a cyklistům cestu na ostrov Štvanice a bude dalším propojením mezi městskými částmi, které od roku 2015 v létě zajišťuje také přívoz HolKa. Autorem lávky jsou architekti Petr Tej a Marek Blank.
12.07.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (359 článků) , Adam Adam (359 článků)

Karlín a Holešovice propojí lávka. Vede přímo pod tramvaj?! Z chodníku bude promenáda, říká radní

 
Pražský magistrát vypíše výběrové řízení, v němž bude hledat firmu, která vybuduje lávku spojující Karlín a Holešovice. Předpokládaná maximální cena stavby, která bude 285 metrů dlouhá, je 197 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní a ve čtvrtek i zastupitelé. Kdy přesně stavba začne, zatím není jasné. Projekt pro město udělala společnost AI Praha. Město nechává rozpracovat rovněž studii přeměny ostrova Štvanice.
09.11.2020 15:10 |

podobné články

Stavba lávky přes Štvanici je v plném proudu, vyrostl první pilíř. Zvýší se cena?

 
Stavební firma Skanska dokončila stavbu prvního z pěti pilířů nové lávky, která propojí pražské Holešovice a Karlín přes ostrov Štvanice. Pilíř je na ostrově, do měsíce plánuje firma dokončit další dva. Zároveň s pomocí podvodního buldozeru bagruje dno Vltavy, aby tam mohla umístit pontony s jeřábem, uvedli ve čtvrtek zástupci firmy a pražského magistrátu. Stavbu podle nich mírně komplikuje válka na Ukrajině a růst cen.
07.04.2022 14:15 |

podobné články

„Orgasmus Trojské lávky.“ Jeřáby osadily její střední část. Podívejte se, jak stavba pokročila

 
Lidé z Prahy 7 budou mít opět mnohem blíže do Tróje nebo třeba do pražské zoo. Stavba lávky, která spojuje dva břehy těchto městských částí, již pokročila do stádia, kdy začíná lávku opravdu připomínat - jeřáby osadily její střední část, mostovka by měla být hotová na začátku srpna. Kompletní dokončení lávky je plánováno na říjen a vyjde na 128 milionů korun.
09.06.2020 16:50 |

podobné články

Holešovice jsou jednou z nejvíc „cool“ čtvrtí světa. Žebříček zveřejnil britský magazín Time Out

 
Pražské Holešovice jsou podle anglického webu Time Out 20. nejvíc „cool“ čtvrtí na světě. Magazín Time Out tyto žebříčky sestavuje pravidelně každý rok. Vychází z poznatků svých lokálních redaktorů, ale především z názorů, které sbírají pomocí dotazníků od místních obyvatel. A zatímco zmíněný web před dvěma lety z Prahy nejvíce zaujal Karlín, letos to jsou právě Holešovice.
21.10.2020 07:15 |

podobné články

Podoba nové lávky mezi Holešovicemi a Karlínem má své vítěze: Po které z nich se projdete za pár let?

 
V loňském roce vyhlásilo město soutěž na podobu nové lávky propojující Holešovice a Karlín. Z 48 umístěných uspěly jen dva návrhy, mezi kterými se teď rozhodne. Jaké mají plusy či mínusy a na kolik lávka vyjde?
20.03.2018 19:05 |

podobné články

Stavba lávky z Holešovic do Karlína začne příští rok. Další na řadě bude Štvanice

 
Lávka pro pěší a cyklisty, která spojí přes ostrov Štvanice pražské Holešovice s Karlínem, se začne stavět již příští rok. Konstrukce by měla být hotova v roce 2022 a náklady mají být kolem 200 milionů korun. Město také nechává rozpracovat studii přeměny ostrova Štvanice, do jehož úprav plánuje podle Boháče investovat dalších 200 až 500 milionů korun. A jak si změny představují?
19.08.2020 18:55 |

podobné články

Lávky přes Vltavu mezi Vyšehradem a Smíchovem se dnes uzavřou: Jsou v havarijním stavu

 
Lávky pro chodce a cyklisty na železničním mostě přes Vltavu, který spojuje Vyšehrad a Smíchov, se dneškem uzavírají. Důvodem je jejich havarijní stav. Lávky se budou kompletně předělávat příští a přespříští rok v létě. Spojení mezi oběma břehy bude zajišťovat přívoz. Uvedla to Technická správa komunikací, která má pražské mosty a lávky na starosti.
15.12.2017 07:00 |

podobné články

„HolKa“ spojující Karlín a Holešovice má stát v roce 2022. Praha vypíše tendr na dozor při stavbě lávky

 
Pražský magistrát vypíše zakázku na zajištění technického dozoru stavby železobetonové lávky přes Vltavu z Holešovic do Karlína. Vybraná firma zpracuje i podklady pro vedení dlouhodobého hmotného majetku. Náklady budou maximálně 7,95 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Rozhodli také o tom, že při obnově horní části Václavského náměstí budou vypracovány projekty tramvajové trati a podzemní vodní nádrže společně, nikoliv odděleně.
03.05.2021 15:00 |

podobné články

Pád trojské lávky u soudu: Zatékalo do ní už od otevření! řekl znalec

 
Kdo nese vinu za pád trosjké lávky, řeší už více než rok a půl Obvodní soud pro Prahu 7. Po dlouhé době k němu dorazil soudní znalec Jaroslav Marek, na základě jehož posudku byl obžalovaný projektant lávky Jiří Stráský (75) a bývalý šéf oddělení mostů TSK Antotnín Semecký (80). Zaznělo, že podle něj za pád lávky může špatný projekt, zatékalo do ní údajně již od uvedení do provozu. Hlavní příčinou byl podle znalce nedostatečný monitoring stavu konstrukce.
24.02.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (452 článků) , Jiří Marek (452 článků)

Primátor Hrabálek: V Hradci začala stavba lávky přes Labe u Aldisu

 
Začátkem září byla zahájena stavba lávky přes Labe u kongresového centra Aldis, která bude určená pro pěší a cyklisty. Jejím vybudováním dojde k propojení dvou rozvíjejících se lokalit v centru města.
02.09.2021 10:50 |

podobné články

Opuštěný činžovní dům v Praze 7: Letenští, znáte jeho odkaz?

 
Na území Holešovic se v těsném sousedství stanice metra „Nádraží Holešovice“ nachází u blešího trhu opuštěný činžovní dům. Jde o samotné srdce Zátor, čtvrti, které se v minulosti přezdívalo také holešovická Stínadla. Stará zástavba s úzkými uličkami v průběhu rozvoje Prahy 20. století postupně prakticky zcela zmizela. Demolice probíhala ve třech vlnách, první část Zátor ukrojila panelárna u Vltavy, později stavba přeložky předmostí a definitivní konec znamenala stavba stanice Nádraží Holešovice pražského metra.
09.02.2017 06:35 |

podobné články

Na konstrukci najelo 35 tun! Trojská lávka prochází před otevřením zatěžovacími zkouškami

 
Stavba nové Trojské lávky, která roste na místě té původní, se blíží do svého finále! Chodcům by se měla zpřístupnit na přelomu října a listopadu.  Ještě před kolaudací však musí proběhnout statické a dynamické zatěžkávací zkoušky mostní konstrukce, které definitivně potvrdí, že je stavba v pořádku a může na ní být zahájen provoz. Ty začaly v úterý. Stavba začala loni v listopadu a stála do 150 milionů korun.
22.09.2020 16:50 |

podobné články

Strach po pádu lávky v Praze-Troji: Jsou mosty v Česku bezpečné?

 
Nejen Pražané se ptají: Jsou mosty v Česku bezpečné? Sobotní zřícení lávky v Troji způsobilo i paniku. Třeba v Nymburce stojí prakticky stejná stavba, v metropoli jsou pak minimálně tři další mosty, které vyvolávají otazníky. Po republice jich mohou být desítky! Po celém Česku jsou mnohé mosty a lávky v havarijním stavu. Toto jsou některé z nich.
06.12.2017 06:20 |

podobné články

Stavba lávky v Uhříněvsi se odkládá: Do tendru se přihlásila jediná firma, navíc příliš drahá

 
Magistrát zrušil tendr na vybudování nové lávky v pražské Uhříněvsi. Do soutěže se totiž přihlásila jen jedna firma a navíc s vyšší cenou, než jakou vedení Prahy očekávalo. Vyplývá to z dokumentu, který na svém pondělním jednání schválili pražští radní. Výstavba lávky pro pěší a cyklisty přes ulici Ke Kříži se tak prozatím odkládá.
16.06.2020 10:45 |

podobné články

HolKa zkomplikuje dopravu. Kvůli stavbě lávky z Holešovic do Karlína se týden nesvezete tramvají

 
Na Bubenském nábřeží bude přerušen tramvajový provoz. Důvodem jsou dočasné úpravy trati kvůli stavbě lávky z Holešovic do Karlína, které se přezdívá HolKa. Provoz bude přerušen od 15. do 21. ledna. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách dopravního podniku (DPP). Zahájení stavby lávky je podle informací ČTK naplánováno na 11. ledna. Přemostění usnadní cestu na ostrov Štvanice a bude dalším propojením mezi městskými částmi. Stavba vyjde na 298 milionů korun.
04.01.2022 13:10 |

podobné články

Na železničním mostě u Výtoně se opraví jen jedna lávka. Podívejte se na průběh rekonstrukce

 
Lávky železničního mostu mezi Výtoní a Smíchovem jsou od konce minulého roku uzavřené z důvodu jejich havarijního stavu. Podívali jsme se na právě probíhající rekonstrukci jedné z těchto lávek, která by se měla otevřít v září. Osud druhé lávky vyřeší až jednání Technické správy komunikací (TSK) se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC), která letos na jaře začala mluvit o zbourání celého mostu. V takovém případě by oprava druhé lávky ztratila smysl.
17.07.2018 17:05 |

podobné články