Článek

Začala druhá fáze války. Rusko se zaměřilo na Donbas, uvedl Zelenskyj

 
V pondělí večer uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve videoproslovu, že začala bitva o Donbas. Ukrajinské ministerstvo obrany již dříve informovalo o začátku ruské ofenzivy na východě Ukrajiny. Šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak na svém Telegramu zase napsal, že začala „druhá fáze války“, jak upozornil server Pravda.
19.04.2022 07:50 |

podobné články

Podobné články

Nejsou pohonné hmoty. Víc aktivity, shánějte, udeřil na vlastní vládu Zelenskyj

 
Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj uložil úkoly své vládě v Kyjevě. Veřejně oznámil, co od kabinetu očekává. A popsal situaci na bojišti na Donbase. „Okupanti se snaží dosáhnout alespoň za sto dní války cílů, kterých doufali dosáhnout v prvních dnech po 24. únoru. Proto soustředili maximum dělostřelectva, maximální množství záloh na Donbas. Probíhají raketové útoky i útoky letadel. Všechno,“ pravil Zelenskyj. Ale ruští okupanti by podle něj měli vzít na vědomí, že Donbas nezískají.
28.05.2022 08:55 |

podobné články

Zaskočí. Tak zatím Zelenskyj Rusku nehrozil. Vlastním slibuje

 
18. dubna se završil 54. den ruského vpádu na Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že je to den, kdy Rusové zahájili další fázi války. Udeřili na Donbas, který chtějí srovnat se zemí. Jako srovnali se zemí i Mariupol. Tak to vidí Volodymyr Zelenskyj. Ale ukrajinský prezident přislíbil, že Ukrajinci se Rusům postaví a nakonec zvítězí. A Rusko se dočká vlastní demilitarizace.
19.04.2022 07:40 |

podobné články

Ruská armáda zničila Donbas tak, že připomíná peklo, řekl Zelenskyj

 
Donbas zničila ruská armáda tak, že tato někdejší průmyslová oblast na východě Ukrajiny nyní připomíná peklo. Ve svém pravidelném  videoposelství  to v noci na dnešek uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
20.05.2022 09:50 |

podobné články

Zelenskyj: Rusko se dopouští zločinů, uzavřete nebe. USA bezletovou zónu nechce, bojí se války

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že Rusko podnikalo nálety na ukrajinská města i během doby, kdy v Bělorusku jednaly ruská a ukrajinská delegace o situaci na Ukrajině. Řekl, že Rusko se dopouští válečných zločinů a mělo by se z nich zodpovídat před mezinárodním tribunálem. Napsala o tom agentura Reuters. Zelenskyj během pondělního nočního projevu, který zveřejnil na svém facebooku, také apeloval k uzavření leteckého prostoru.
01.03.2022 01:10 |

podobné články

Ovládnout Donbas už Rusům nestačí. Nové plány jsou tu

 
Když před pár dny začala druhá fáze ruského vpádu na Ukrajinu, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a další představitelé ruské státní moci hlásili, že chtějí ovládnout celý Donbas. Údajně ho chtějí „osvobodit“, ale teď už z Ruska zaznívá, že ovládnutí Donbasu okupantům stačit nebude. Chtějí navíc ovládnout i jih Ukrajiny a zcela tak tuto zemi odříznout od moře.
22.04.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (239 článků)

Na východní Ukrajinu odjely z Jekatěrinburgu desítky ruských veteránů, na Donbas cestovaly tajně

 
Z ruského Jekatěrinburgu odcestovaly na východní Ukrajinu desítky bývalých příslušníků ruských speciálních jednotek, na Donbas je tajně dopravily humanitární kolony vypravené z Ruska. V rozhovoru pro místní server Jekatěrinburg online to dnes uvedl šéf jekatěrinburských válečných veteránů Vladimir Jefimov. Od léta prý vyslal na Donbas šedesátku bývalých vojáků ruské armády.
25.12.2014 12:31 |

podobné články

Policie zadržela 5 osob kvůli cestám na Donbas: Co je zač organizace Českoslovenští vojáci v záloze?

 
Policie tento týden zadržela pět lidí kvůli cestám na Donbas. Na tři z nich v pátek soud na Praze 5 navíc uvalil vazbu. Jsou podezřelí z podporování terorismu a podle vyšetřovatelů mají spojitost se zapojením českých občanů do bojů na východě Ukrajiny na straně tzv. Doněcké lidové republiky. Mezi zatčenými měli být členové polovojenské organizace fungující na území České republiky s názvem Českoslovenští vojáci v záloze za mír. Reportér slovenského Denníku N Tomáš Forró, který je zároveň autorem knihy Donbas, pronikl přímo do organizace.
23.04.2021 17:55 |

podobné články

Zničení Ukrajiny. Stačí toto. Šándor ukázal, co se moc neví

 
„Můj odhad je, že Rusové neprohrávají, možná nějak dramatický nevítězí, ale určitě nevítězí Ukrajinci. Je potřeba počítat s tím, že dřív nebo později Rusové Donbas obsadí. Zatím obsadili osmdesát procent toho území,“ upozornil generál Andor Šándor, bývalý šéf vojenské rozvědky. Putin svým projevem 9. května podle Šándora dal najevo, že není jeho cílem jít mimo Donbas. „Ví dobře, že pokud Donbas dobude celý a bude kontrolovat celé pobřeží včetně přístavů a kontroluje moře, má spojnici Krymu s pevninskou federací a zároveň totálně ekonomicky zničí Ukrajinu,“ zdůraznil.
12.05.2022 17:00 |

podobné články

Tam Rusko prorazí. Mlčte radši! Šándor v TV natvrdo

 
Do ofenzivy na východě Ukrajiny je zapojena velká část ruské armády, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusko chce bitvou na východě převzít kontrolu nad Doněckou a Luhanskou oblastí a zajistit stabilitu pozemního koridoru s Krymem. O tom, jak zřejmě bude druhá fáze války probíhat, mluvila CNN Prima News s bezpečnostním poradcem Andorem Šándorem. V terénu, do kterého se nyní Rusko pouští, věští Putinovi úspěch. A varuje českou vládu: Raději nemluvte o našich dodávkách Ukrajině.
19.04.2022 13:00 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 09:30 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 20:45 |

podobné články

Zelenskyj děkoval do Ameriky. „Západní novináři, píšete pravdu,“ říká

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tentokrát ve svém projevu poděkoval Dánsku, Spojeným státům či americké novinářce Anne Applebaumové. Západním novinářům obecně poděkoval za to, že píšou pravdu o tom, co se na Ukrajině děje. „Šíří informace o tom, co se děje tady a teď na Ukrajině, v Evropě, ve světě. Oni jen šíří pravdu,“ řekl ukrajinský prezident. Zelenskyj zdůraznil, že v tomto šíření pravdy je třeba pokračovat. Pak Rusko se svou lží nemůže zvítězit. Zelenskyj je o tom přesvědčen.
16.03.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (164 článků) , Oni Oni (113 článků)

Zelenskyj otevřeně: Bojujeme proti Rusku, plaťte nám. Ukrajina v dluzích

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zdůraznil, že jeho země bude potřebovat peníze. Hodně peněz. Kvůli ruské válce se totiž měsíc co měsíc prohlubuje ukrajinský dluh o dalších 5 miliard dolarů. Zelenskyj zdůraznil, že ten, kdo Ukrajině peníze poskytne, platí za svou vlastní bezpečnost. Platí za to, aby Rusko přešla chuť rozpoutávat další války. O tom, jak přesně vypadá peklo ruské války, teď na vlastní kůži cítí obyvatelé Donbasu.
20.05.2022 07:25 |

podobné články

Zelenskyj obdržel signály, že svět stojí za Ukrajinou. Rusko musí být prohlášeno za teroristický stát

 
Odsouzení (Ruska) na úrovni politické rétoriky v případě této masové vraždy nestačí! Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se znovu hlasitě ozval. Apeloval na administrativu amerického prezidenta Joea Bidena, aby Rusko označila za teroristický stát. Ukrajince dosud žijící v Doněcké oblasti vyzval, aby opustili své domovy. Přislíbil, že o všechny, kteří Doněckou oblast opustí, se dosud svobodní Ukrajinci postarají. „My nejsme Rusko. Proto je pro nás důležitý každý život,“ zdůraznil Zelenskyj.
31.07.2022 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (918 článků)

Zelenskyj: Díky Ukrajině, USA a spojencům je svoboda nejsilnější za celé desetiletí

 
Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny, znovu ostře zkritizoval Rusko a ocenil, že stále více států na světě vnímá, jak příšerně se Rusko na mezinárodním poli chová. I díky tom, že stále více zemí začíná chápat, co Rusko páchá, jsou podle prezidenta země hájící svobodu jako USA a Ukrajina, nejsilnější za mnoho let. „Obzvláště mě potěšila slova prezidenta Bidena, že naši vojáci inspirují celý svět, naši lidé inspirují celý svět,“ pravil Zelenskyj.
05.10.2022 07:50 |

podobné články

Charlotta Štiková má problém: Nikdo s ní nechce pracovat. Sestře Ornelle nesahá ani po kůži na chodidle

 
Jedna je tlustá, druhá má dokonalé tělo. Jedna je líná, druhá je pracovitá. Jedna je nespolehlivá, druhá je spolehlivá. Jedna je krásná, druhá na sebe musí kydat tuny šminek. Jedna je úspěšná, druhá žebrá o pozornost. Jedna se dokázala prosadit, ta druhá bude muset na sobě hodně makat. Jedna se jmenuje Charlotta, druhá je Ornellka.
30.05.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1118 článků)

Masakr jako v Buče? Generál popsal, proč k tomu mohlo dojít

 
Začala druhá fáze ruské invaze na Ukrajině, započala bitvu o Donbas. „V těchto dnech nastává klíčový okamžik,“ uvedl v pořadu Prostor X generál Jiří Šedivý, podle nějž se ocitáme v poměrně významné zlomové fázi války. Poměr ruských a ukrajinských vojenských sil hodnotí zatím spíše jako vyrovnaný.
20.04.2022 22:25 |

podobné články

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Z Ruska vyjel na Donbas další konvoj kamionů

 
Rusko vypravilo na východ Ukrajiny další konvoj s humanitárním nákladem. S odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace o tom dnes informovala agentura TASS. Ukrajina nicméně Moskvu podezřívá, že tímto způsobem proudí na Donbas pomoc i proruským separatistům. Rusko toto nařčení odmítá.
11.06.2015 06:36 |

podobné články