Článek

Začal hudební festival Dvořákova Praha

 
Novosvětskou symfonií a violoncellovým koncertem h moll Antonína Dvořáka zahájila včera Česká filharmonie pod taktovkou svého šéfdirigenta Semjona Byčkova v pražském Rudolfinu 13. ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha.
05.09.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (152 článků)
Podobné články

Festival Dvořákova Praha od 8. září nabídne dvě desítky koncertů

 
Na dvě desítky koncertů oslavujících skladatele Antonína Dvořáka nabídne od 8. září mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha. V podání předních zahraničních i domácích hudebníků zazní Dvořákovy známé kusy i téměř zapomenutá díla. Program sedmého ročníku bude obsahovat díla dalších velikánů světové hudby 17. až 20. století, od Mozarta po Arvo Pärta. Zástupce médií o tom dnes informoval ředitel festivalu Marek Brabec.
03.09.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (152 článků) , Arvo Pärt (5 článků) , Marek Dvořák (30 článků)

Marešova expartnerka si nechala zvětšit rty a přiznala rande s Noidem

 
Bulvární deníky přinesly zprávu o tom, že Václav Noid Bárta po rozchodu s Eliškou Bučkovou randí s modelkou Gábinou Dvořákovou. Ta chvíli chodila s Leošem Marešem, ale také se současným partnerem Bučkové. Noid vztah popírá, Dvořáková ho nezavrhuje. Další články k tématu: Bučková o anorexii: Potřebovala jsem zhubnout hned Současná a bývalá přítelkyně Leoše Mareše se sešly ve vířivce Dvořáková do rodiny bohatého přítele zapadla, rozumí si i s paní domu Dvořáková opět nahá. Tentokrát před objektivem Jakuba Ludvíka Dvořáková začíná nový život, na Mareše zapomíná u moře Milenka Leoše Mareše odhalila tělo i duši. Ničeho nelituju, říká
13.04.2013 01:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3234 článků) , Eliška Bučková (1127 článků) , Václav Bárta (1261 článků) , Václav Mareš (62 článků) , Jakub Mareš (125 článků)

Milenka Noida Gábina Dvořáková předvedla umělé kačeří rty. Podívejte se!

 
Modelka "Gábina Dvořáková":http://www.extra.cz/tema/gabina-dvorakova (24) si párkrát zarandila s "Václavem Noidem Bártou":http://www.extra.cz/tema/vasek-noid-barta (32) a už je zase středem zájmu médií a hostem různých společenských akcí. Přestože jsme si mysleli, že jediným umělým Gábininým zlepšovákem tělesného vzhledu je trávení času v soláriu, dozvěděli jsme se, že je tahle kráska z Českých Budějovic vylepšená i jinak. "Před nedávnem jsem si nechala dát do rtů kyselinu hyaluronovou," přiznala Dvořáková. Naštěstí to modelka s vpichy nepřehnala, na rozdíl od svých některých kolegyň, kterým se z přemíry aplikací horní ret stáčí směrem k nosním dírkám.
13.04.2013 09:55 |

podobné články

Těhotná Gábina Dvořáková poprvé ukázala, jak jí roste pupek. Tohle že je 4. měsíc?

 
Před několika dny se "Václav Noid Bárta":http://www.extra.cz/tema/vaclav-noid-barta (33) svěřil, že jeho přítelkyně "Gábina Dvořáková":http://www.extra.cz/tema/gabina-dvorakova (25) "je těhotná":http://www.extra.cz/pritelkyne-noida-dvorakova-je-tehotna-ale-svalnaty-zpevak-si-to-jeste-nedavno-rozdaval-s-nekym-jinymá. Podle informací, které oba pustili na veřejnost, má být Gábina na začátku čtvrtého měsíce, ale na módní přehlídce to vypadalo, že se "porod":http://www.extra.cz/tema/porod malého Noidčete blíží mnohem rychleji.
22.04.2014 14:00 |

podobné články

V Rudolfinu začíná festival Dvořákova Praha

 
Americká violoncellistka Alisa Weilersteinová v úterý společně s dirigentem Jiřím Bělohlávkem a s Českou filharmonií ve vyprodaném Rudolfinu otevře 6. ročník hudebního festivalu Dvořákova Praha. Festival pokračuje až do 20. září a nabízí setkání s díly Antonína Dvořáka i dalších světových skladatelů.
10.09.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (152 článků) , Jiří Dvořák (390 článků)

Severoirská palírna zavřela na den brány, aby uspořádala jedinečný hudební festival

 
I takhle se dá uspořádat hudební festival. V severoirské vesničce Bushmills uspořádala tamější destilérka ve čtvrtek hudební festival, kam pozvala fanoušky své whiskey z celé Evropy. Festival Bushmills Live tak uzavřel běžnou bránu do destilérky a místo prohlídek výroby whiskey se dvě části palírny změnily na malé koncertní sály, kde se bavily stovky hostů.
22.06.2013 18:30 |

podobné články

Festival Sziget dostal prestižní cenu

 
Festival Sziget, který se každý rok v srpnu koná v Budapešti, převzal na vyhlašování UK Festival Awards 2019 v Londýně první cenu v kategorii Nejlepší zahraniční festival. Obhájil tak loňské vítězství, když se prosadil mezi šesticí nominovaných, mezi nimiž byly i Altitude Comedy Festival, Afro Nation, Poland'Rock Festival, Snowbombing a Tomorrowland.
09.12.2019 11:45 |

podobné články

Na festivalu Dvořákova Praha zazářil maďarský orchestr

 
Hned dva zahraniční orchestry uvítal festival Dvořákova Praha první dva dny. Nejdříve při pátečním zahájení v plném sále Rudolfina vystoupil Birmingham Symphony Orchestra, o den později jen sotva z poloviny zaplněný sál uvítal Budapešťský festivalový orchestr.
23.08.2010 10:20 |

podobné články

Ženské hvězdy na festivale Dvořákova Praha oslnily nejen krásou

 
Dva další trumfy vytáhl festival Dvořákova Praha v podobě dvou ženských hvězd patřících k nastupující generaci. Skotská houslistka Nicola Benedettiová a argentinská cellistka Sol Gabettová oslňují především pánskou část publika svou krásou, ale jsou na výši i interpretačním umění. A zřejmě i náhodou zvolily obě téměř stejný kostým, červené šaty bez ramínek.
02.09.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Nicola Benedetti (2 články)

Skončil festival Dvořákova Praha, jenž zcela zaplnil sály

 
Úplně vyprodané dva závěrečné koncerty festivalu Dvořákova Praha o víkendu symbolicky shrnuly hlavní linii letošního ročníku, kterou se stala konfrontace našich a zahraničních orchestrů.
06.09.2010 09:55 |

podobné články

Dvořákova Praha přiveze světové hvězdy

 
Čtvrtý ročník hudebního festivalu Dvořákova Praha představil v úterý program a oznámil některé novinky. Festival se posunuje do září (mezi 8. a 24. 9.) a ve více než dvou týdnech přinese 22 koncertů, což je zdaleka nejvíc v jeho krátké historii. Kromě základní řady v Rudolfinu přibude i koncert v katedrále sv. Víta.
16.03.2011 09:40 |

podobné články

O víkendu pokračuje Dvořákova Praha

 
Festival Dvořákova Praha pokračuje i o víkendu. Vystoupí na něm vynikající ruský klavírista Nikolaj Luganský nebo jeden z nejlepších současných světových trumpetistů Hakan Hardenberger.
16.09.2011 13:05 |

podobné články

Dirigent Zubin Mehta přijede na festival Dvořákova Praha

 
Koncertem Lucemburská filharmonie začíná v sobotu 8. 9. v pražském Rudolfinu pátý ročník hudebního festivalu Dvořákova Praha.
07.09.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Zubin Mehta (7 článků)

Festival Dvořákova Praha ocenil Jiřího Bělohlávka

 
Pondělním koncertem České filharmonie s dirigentem Jiřím Bělohlávkem v pražském Rudolfinu začne sedmý ročník prestižního festivalu Dvořákova Praha. Cenu Antonína Dvořáka získal dirigent Jiří Bělohlávek.
08.09.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (152 článků) , Jiří Dvořák (390 článků)

Dvořákova Praha zahájila hvězdami

 
Dva světové sólisty si festival Dvořákova Praha vybral pro první koncerty. Pondělní zahájení ovládl v Rudolfinu houslista Josef Špaček, úterní hostování polských umělců klavírista Krystian Zimerman.
11.09.2014 15:30 |

podobné články

Festival Dvořákova Praha zahájí Česká filharmonie s Yo-Yo Mou

 
Letošní 8. ročník festivalu Dvořákova Praha otevře 7. září v pražském Rudolfinu violoncellista Yo-Yo Ma ve spojení s Českou filharmonií (ČF) s dirigentem Jiřím Bělohlávkem. Přednímu tuzemskému tělesu budou patřit i další festivalové večery, včetně toho závěrečného.23. září, kdy filharmoniky povede dirigent Semjon Bičkov. Novináře o tom dnes informoval umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.
26.03.2015 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (419 článků) , Jiří Marek (419 článků)

Festival Dvořákova Praha oceněn kardinálem Dukou

 
Kardinál Dominik Duka udělil v pondělí mezinárodnímu hudebnímu festivalu Dvořákova Praha zlatou Svatovojtěšskou medaili.
22.09.2015 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1061 článků)

Dvořákova Praha vyvrcholila kantátou Te Deum. Festival vážné hudby navštívilo 16 tisíc posluchačů

 
Rudolfinum v sobotu večer zaplnili fanoušci vážné hudby, aby se rozloučili s festivalem Dvořákova Praha. Na programu byla skladatelova kantáta Te Deum, Symfonie č. 6 D dur i Tragická předehra Johannese Brahmse. Během sedmnáctidenního festivalu zaznělo celkem 22 koncertů, které navštívilo 16 tisíc posluchačů.
24.09.2017 12:15 |

podobné články

Programový ředitel Jan Simon: Dvořákova Praha sází na mladé

 
O tom, že letošní festival Dvořákova Praha ovlivnil koronavirus a že se pořadatelé rozhodli místo obvyklého dovozu světových jmen pro angažování domácích (i když také světových) hráčů, již bylo napsáno hodně. Co ale na programu festivalu také zaujme, je rozsah řady Pro budoucnost. Na otázky odpověděl programový ředitel Dvořákovy Prahy a intendant pořádající Akademie klasické hudby Jan Simon.
18.09.2020 08:45 |

podobné články