Článek

Zábranský (Piráti): Část služby, která pomáhá nejohroženějším dětem, se přesune do bytů v Praze 3

 
Rada hlavního města Prahy schválila materiál, který umožní pronájem dvou bytů, svěřených městské části Praha 3, pražské příspěvkové organizaci Centrum služeb pro rodinu a dítě a dětský domov Charlotty Masarykové.
31.03.2021 01:30 |

podobné články

Podobné články

Zábranský (Piráti): Část služby, která pomáhá nejohroženějším dětem, přesune do bytů v Praze 3

 
Rada hlavního města Prahy schválila materiál, který umožní pronájem dvou bytů, svěřených městské části Praha 3, pražské příspěvkové organizaci Centrum služeb pro rodinu a dítě a dětský domov Charlotty Masarykové.
30.03.2021 09:10 |

podobné články

Nájmy části městských bytů v Praze půjdou nahoru, plánuje nový radní pro bydlení

 
Za bydlení ve zhruba tří tisícovkách městských bytů platí nájemníci nájmy hluboko pod tržní úrovní bez konkrétního důvodu. Praha bude usilovat o jejich zvýšení. Nebude se to týkat bytů pro potřebné profese nebo sociálně slabé. V rozhovoru s ČTK to ve středu řekl radní pro bydlení Adam Zábranský (Piráti). Magistrát spravuje asi 8 tisíc bytů, další mají ve správě městské části. Zábranský dodal, že magistrát nemá přesné informace o počtu bytů ve správě městských částí, což by se mělo změnit.
28.11.2018 16:50 |

podobné články

Peníze na nájem pro lidi v tísni místo stěhování do městských bytů? Praha chce revidovat bytovou politiku

 
Pražský magistrát zvažuje, že by lidem a rodinám v sociální tísni doplácel část nájemného, která jim schází. Město by to mohlo vyjít levněji než stěhování nájemníků do městských bytů, zabránilo by to potenciálnímu bezdomovectví, uvedl nový radní Adam Zábranský (Piráti). Jak a zda by v Praze princip fungoval a kdo by měl na peníze nárok, zatím není jasné. Magistrát kromě toho chystá evidenci všech svých bytů, která je nyní neúplná. Město spravuje asi 8 000 bytů, další mají ve správě městské části.
28.11.2018 17:15 |

podobné články

Zemřel adiktolog Zábranský (†52). Muž, který Čechům pomohl k legálnímu konopí v lékárnách

 
Ve věku 52 let zemřel uznávaný český epidemiolog a adiktolog Tomáš Zábranský (†52). Na sociální síti Facebook o tom informoval jeho přítel Zdeněk Strnad. Zábranský se zabýval zejména možnostmi využití léčebného konopí. Přátelé a kolegové připomínají, že to byl on, kdo Čechům pomohl zpřístupnit léčebné konopí v lékárnách.
07.07.2021 19:00 |

podobné články

Divoká privatizace bytů, to je hlavní problém. Místostarosta pražského obvodu popisuje, co napáchal populismus devadesátých let

 
ROZHOVOR „Hlavní problém, který bohužel vytvořili politici po revoluci, byla divoká privatizace bytů, kdy Praze dnes zbylo jen sotva 5 % z celého bytového fondu. Praha tak nejenže ztratila možnost jakkoli určovat a ovlivňovat trh z pozice významného vlastníka bytů, ale nemá dost bytů ani pro veřejný zájem, tzn. pro klíčové profese, jako jsou učitelé, lékaři, policisté,“ vysvětluje vysokou cenu bytů v Praze Ondřej Prokop, místostarosta Prahy 11 a opoziční zastupitel hlavního města Prahy. Ani nyní nejde podle něj bytová politika v Praze úplně správným směrem. „Místo aby se město zaměřilo na řešení těch největších problémů, vybrali si radní k řešení ty okrajové, které se snadno realizují a dobře mediálně prodávají. Jde o opravy zanedbaných bytů nebo věčný boj s Airbnb. Ale jinak zastavili už připravenou výstavbu cca 1000 městských bytů na Černém Mostě, potopili projekt dostupného družstevního bydlení své vlastní radní Hanky Kordové Marvanové,“ všímá si.
12.08.2020 20:50 |

podobné články

Piráti: Nemáš byt? Dáme ti ho. Budeme za tebe platit

 
Piráti chtějí už nějakou dobu řešit „bytovou nouzi" v Praze. Nyní magistrát zřizuje nový pokusný nástroj, Městskou nájemní agenturu, o které hovořil na iDnesu pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský. Má fungovat jednoduše: Město bude pronajímat byty soukromých vlastníků těm, kteří budou v nouzi, nebo by si tržní nájem nemohli dovolit. Majitelům bude platit ze svého, ať se děje co se děje, z nájemníka bude nájem dobývat samo. Nájemné nebude tržní, ale úplně levné také ne. Co s tím? „My počítáme s tím, že domácnosti s nízkými příjmy typicky mají nároky na nějaké dávky, příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení," řekl Zábranský a dodal, že pracovníci agentury se budou snažit, aby si nájemníci o dávky zažádali a co nejdříve je dostali. A majitelům bude moci být vyplacen i několikaměsíční nájem na ruku.
13.05.2021 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (387 článků) , Adam Adam (387 článků)

BESIP radí nejohroženějším skupinám – cyklistům a motorkářům, jak přežít

 
BESIP představuje dvě nové publikace. Jsou určeny nejohroženějším skupinám v našem provozu – cyklistům a motorkářům. Najdete v nich nejen potřebná pravidla, ale hlavně rady, jak přežít. Co dělat, co nedělat, jaká rizika nám na kole nebo na motorce hrozí, ale také, jak se třeba vhodně obléct a proč používat ochranné prvky.
11.07.2016 09:10 |

podobné články

Premiér Sobotka: Snížením limitu na léky pomáháme sociálně nejohroženějším skupinám

 
Novelou zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou dnes vládní koalice prosadila ve třetím čtení zákonů, pomáháme sociálně nejohroženějším skupinám – seniorům a rodinám s dětmi.
30.06.2017 19:05 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Na Prahu 1 míří exekuce kvůli utajování informací

 
Zastupitel hl. m. Prahy za Pirátskou stranu Adam Zábranský požádal Magistrát hl. m. Prahy, ať provede exekuci na Úřad městské části Praha 1. Ten mu totiž i přes rozhodnutí Magistrátu nechce poskytnout informace o nájmech svěřených nemovitostí. Nyní mu za to hrozí peněžité pokuty v řádu až desetitisíců korun. Piráti považují zveřejňování informacích o nájmech za zásadní protikorupční nástroj.
13.11.2015 20:26 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Praha vyčlení dalších 50 městských bytů pro učitele

 
Městská rada dnes schválila navýšení počtu městských bytů určených pro učitele škol zřizovaných hlavním městem Prahou. Ti si o pronájem bytu mohou žádat prostřednictvím magistrátního odboru školství.
24.05.2021 16:25 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Praha vyčlení dalších dvacet bytů pro hasiče

 
Pražští radní schválili navýšení počtu městských bytů určených pro zaměstnance Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. V tomto volebním období již hlavní město rozšířilo nabídku bytů pro podporované profese o 290 jednotek.
31.08.2021 09:25 |

podobné články

Praha ubytovala 12 rodin v nouzi v soukromých bytech. Nájemní agentura hledá další

 
 Městská nájemní agentura, kterou loni zřídila Praha, ubytovala v soukromě vlastněných bytech 12 domácností z řad žadatelů v bytové nouzi. V prvním kole se do programu přihlásilo prvních 15 vlastníků bytů, agentura nyní hledá dalších 15. Řekl to radní Prahy pro bydlení Adam Zábranský (Piráti). Dodal, že zatím zájem ze strany vlastníků bytů je, ale město možná bude muset v budoucnu zvýšit platbu, kterou majitelům za poskytnutí bytů přiznává.
03.01.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (387 článků) , Adam Adam (387 článků)

Dvacet let pomáhá těžce nemocným dětem, ale na smrt si nezvykla. Pizingerová se svěřila s velmi smutným příběhem

 
Již dvacet let pomáhá Vendula Pizingerová  (49) se svou nadací Kapka Naděje dětem s poruchou krvetvorby či jinak nemocným dětem. V současné době Vendula rozváží po vybraných zařízeních dětské neonatologie oblečení pro miminka a její nadace pomáhá s přestavbou dětské psychiatrie v pražském Motole. „Teď tam děti dostanou nové postele. To oddělení praská ve švech. Na problematiku psychicky nemocných dětí by se mělo víc upozorňovat,“ svěřila se Super.cz během našeho posledního setkání prezidentka nadace.
21.03.2021 06:00 |

podobné články

Drazí Piráti? Vyšší daně ano, řekl kandidát na ministra

 
Piráti znovu a znovu ujišťují veřejnost, že v programu nemají ani zmínku o vyšším zdanění větších bytů. Jenže jeden z kandidátů Pirátské strany na ministra pro místní rozvoj, pražský radní Adam Zábranský, volá po tom, že by státní kasu mělo zaplnit právě progresivní zdanění různě velkých bytů. Ten, kdo si koupí parcelu a dlouho na ní nestaví, by měl podle představ Zábranského také platit vyšší daně.
24.06.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (387 článků) , Adam Adam (387 článků)

Zábranský (Piráti): Komunisti blokují registr smluv. Víme proč

 
Zastupitel hl. m. Prahy za Piráty Adam Zábranský zjistil, že Praha pronajímá KSČM kancelář za 1200 Kč měsíčně. Jedná se přitom o prostor v Jungmannově ulici o rozloze 75 metrů čtverečních. Částka za metr čtvereční je minimálně desetkrát nižší než ostatní nájmy v téže budově.
20.11.2015 14:11 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Firma postavila černou stavbu, Praha 1 jí přesto odpustila nájemné

 
Pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský podal trestní oznámení na členy rady městské části Praha 1 kvůli porušení povinnosti jednat s péčí řádného hospodáře. Rada Prahy 1 totiž odpustila nájemné ve výši 1,2 milionu Kč provozovateli tržiště Dlouhá 14 za dobu, kdy nebyl schopný tržiště provozovat v důsledku rekonstrukce objektu.
26.10.2016 05:30 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Každá třetí pražská instituce nedodržuje zákon o registru smluv

 
Přibližně třetina velkých pražských institucí nedodržuje zákon o registru smluv. Zda příspěvkové organizace, městské firmy či městské části zveřejňují transparentně smlouvy včetně konkrétních částek v celostátním registru smluv, zkontroloval pražský pirátský zastupitel Adam Zábranský. Zásadní protikorupční zákon platný už od 1. července 2016 nerespektuje například Pražská plynárenská, Zdravotnická záchranná služba Hlavního města Prahy nebo městské části Praha 5 a Praha 8.
17.01.2017 18:05 |

podobné články

„Lež, to nechceme! No... Ale vlastně...“ Pirát se zamotal. Našel se důkaz

 
Ještě v roce 2019 pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský prohlašoval, že je stále ve hře nápad více zdanit byty, ve kterých nikdo nebydlí, nebo ho nepronajímá někomu druhému. Teď Zábranský tvrdí, že Piráti nechtějí byty více danit. Jde podle něj o výmysl, který šíří ekonom Lukáš Kovanda. Jenže ten se ozval a pustil se se Zábranským do křížku. Nahlédněte.
15.09.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Adam (10 článků) , Adam Adam (387 článků) , Adam Adam (387 článků)

Svitlana (53) v Praze pomáhá drogově závislým: Většinou si nesou celoživotní trauma z dětství

 
Drogově závislých na pražských ulicích dle streetworkerky a psychoterapeutky Svitlany Golubyevové (53) nepřibývá. Sociální pracovnice původem z Ukrajiny pomáhá v české metropoli těm nejohroženějším jedincům zvednout se ze dna. Jaké látky jsou nejúživanější a jak vypadá její typický klient?
11.11.2019 05:50 |

podobné články