Článek

„Za zelenou, ne betonovou Folimanku!“ Občané Prahy 2 demonstrovali proti výstavbě areálu pod Nuselským mostem

 
Spor o Folimanku je aktuálně horké téma. Odpor vůči stavbě nabírá na obrátkách – byla sepsána petice a dnes se nespokojení občané vydali na protest pořádaný iniciativou Za Folimanku. Začala v 18:00 na „Míráku“ a pokračovala pod „Nuselák“. Jde o sousedské setkání s kulturním programem.
13.07.2021 21:55 |

podobné články

Podobné články

Obrácená lampa pod Nuselským mostem svítí do nebe: Kinterovo „memento mori“ je pomníkem sebevrahů

 
Na palouku pod Nuselským mostem stojí v parku Folimanka sloup veřejného osvětlení, jehož lampa svítí obráceně – tedy směrem k nebi. Nejde o pochybení při instalaci, ale o pomník výtvarníka Krištofa Kintery, který se pod dopravní tepnou nachází už téměř 8 let. Pietní místo vzpomíná na stovky sebevrahů, kteří se za 45 let existence mostu rozhodli ukončit tu svůj život.
07.01.2019 17:35 |

podobné články

Pod Nuselským mostem přes víkend neprojedete: Kvůli opravě tu uzavřou silnici

 
Po dobu 48 hodin budou muset řidiči v Praze počítat s uzavírkou pod Nuselským mostem. U parku Folimanka se uzavře křižovatka dvou ulic, protože budou probíhat opravné práce na mostní konstrukci. Dopravní komplikace ovlivní zejména druhý dubnový víkend.
06.04.2017 16:20 |

podobné články

Pod Nuselským mostem se staví: Na betonovém plácku obehnaném páskou vyroste fitness hřiště

 
Co se to tu u nás staví? Podivují se obyvatelé údolí pod Nuselským mostem, kde je v parku Folimanka páskou obtažený betonový plácek a vedle ještě další velká plocha. O lezeckou stěnu, jak se někteří domnívají, se ale nejedná. Vzniká tady fitness hřiště.
27.09.2018 16:20 |

podobné články

Venkovní posilovna ve Folimance: Pod Nuselským mostem vyrostlo workout hřiště

 
Obyvatelé Nuselského údolí už nemusí platit za fitness centrum: Jedno venkovní totiž teď na podzim vzniklo pod Nuselským mostem. Jedná se o workoutové hřiště s jedenácti cvičícími prvky.
09.10.2018 16:05 |

podobné články

Vojtěch Razima: Začala demontáž nelegálního LED billboardu nad Nuselským mostem

 
Dnes po poledni začalo odstraňování nelegálního LED billboardu nad Nuselským mostem. Kverulant.org to považuje úspěšné završení další etapy svého dvanáctiletého boje proti vizuálnímu smogu. Kverulant má za sebou řadu úspěchů v boji proti reklamnímu smogu.
23.02.2021 17:25 |

podobné články

Část Folimanky se promění ve volnočasový areál. Vrátí se sem i unikátní socha skateboardisty

 
Prostranství přímo pod Nuselským mostem, kde je v současné chvíli jen udusaná hlína a kde se dlouhodobě nedaří zeleni kvůli srážkovému stínu způsobeného Nuselským mostem, se promění ve volnočasový areál. Vznikne tu multifunkční prostranství, které se v zimě bude využívat jako kluziště, v létě pak bude sloužit pro setkávání, pořádání kulturních akcí nebo jako tančírna. Prostranství pak doplní interaktivní vodní prvek, plácek na cvičení a vrátí se sem i legendární socha skateboardisty. Předpokládané náklady jsou 11,5 milionu korun.
04.05.2021 07:20 |

podobné články

Seřízené semafory a lepší cyklopřejezdy: Oprava úseku mezi Hlávkovým a Nuselským mostem začne letos

 
Úpravy pražské severojižní magistrály, které mají za úkol ji „zklidnit“, by podle mluvčího pražského magistrátu Víta Hofmana měly začít ještě letos. V plánu je seřízení semaforů tak, aby zajistily větší plynulost dopravy, a také vylepšení značení a přejezdů pro cyklisty. Úpravy se týkají tříkilometrového úseku mezi Hlávkovým a Nuselským mostem.
06.02.2018 15:10 |

podobné články

„Beton do parku nepatří!“ Občané Prahy 2 nesouhlasí s výstavbou volnočasového areálu na Folimance

 
V parku Folimanka pod Nuselským mostem chce radnice Prahy 2 vybudovat volnočasový areál, jehož ústředním prvkem by měl být zapuštěný ovál, který v létě bude sloužit k tancovačkám, v zimě pak jako kluziště. Předpokládané náklady na multifunkční areál je 11,2 milionu. Návrh ale kritizuje opozice a většina veřejnosti. Uvítali by především více zeleně a méně betonu. Byla dokonce sepsána i petice, na které je v současné chvíli už 700 podpisů.
22.06.2021 06:25 |

podobné články

Pod Nuselským mostem bude pietní socha připomínající sebevraždy

 
Připomínkou zmařených životů lidí, kteří spáchali sebevraždu skokem z pražského Nuselského mostu se zanedlouho stane socha, která vyroste v parku Folimanka, který se nachází přímo pod mostem. Dílo s pracovním názvem Moje světlo je tvým životem vytvořil sochař Krištof Kintera.
23.09.2010 16:45 |

podobné články

Nuselský most v Praze slaví narozeniny: Takhle ho před 40 lety testovali

 
Před 40 lety tuto chloubu otevřeli, při zatěžkávací zkoušce na ní zaparkovalo 66 tanků! Asi každý, kdo byl někdy v Praze, měl co do činění s Nuselským mostem. Ať jako řidič, nebo jako cestující hromadné dopravy. Pod magistrálou totiž mostem projíždí i metro linky C.
21.02.2013 12:55 |

podobné články

„Nuselák“ slaví 45 let: Architekt Hubička prozradil ty nejbláznivější záměry s mostem sebevrahů

 
Nuselák, který si vysloužil právem přezdívku most sebevrahů, slaví už 45 let. Most nad nuselským údolím byl otevřen 22. února 1973, výstavba však začala už o 8 let dříve podle návrhu tří architektů. Jediný dnes žijící je Stanislav Hubička, jenž Blesk.cz prozradil ty nejšílenější nápady, o kterých se v souvislosti s mostem během let uvažovalo.
22.02.2018 08:35 |

podobné články

Chlapec (5) spadl z pěti metrů na betonovou zeď!

 
V areálu bývalé Poldi Kladno se v neděli vážně zranil pětiletý chlapec. V prostoru továrny propadl schodištěm a po pěti metrech volného pádu dopadl na betonovou zeď!
07.12.2009 10:25 |

podobné články

Zachraňme Štěpánku - petice proti kácení stromů a proti výstavbě bytových domů v Mladé Boleslavi

 
Vážený pane primátore, vážená rado města, vážení zastupitelé a další, my, níže podepsaní občané města Mladé Boleslavi či blízkého okolí, Vám prostřednictvím této petice dáváme na vědomí, že jsme proti jakémukoliv kácení stromů v areálu Koliby v parku Štěpánka, jsme proti zde plánované výstavbě vícepodlažních domů s luxusními byty.
28.04.2017 20:40 |

podobné články

Autobus MHD se zasekl pod mostem, řidič přehlédl značku!

 
Na brněnském vlakovém nádraží Královo pole se ve středu doslova zasekl autobus MHD pod mostem. Řidič se tam s vozem nevešel do povolené výšky vozidla a zůstal pod mostem viset.
14.12.2016 19:45 |

podobné články

Hudební festival Pojď dál míří na Folimanku: Kapela vozíčkářů The Tap Tap chce roztančit Prahu

 
Zpívající vozíčkáři jsou zpět. Kapela The Tap Tap opět po roce 12. května zazáří na festivalu Pojď dál v Praze 2 v parku Folimanka, kde chystá ještě větší show než v minulosti. V odpoledních hodinách se akce přemístí do areálu Jedličkova ústavu, kde bude živo až do večera.
10.05.2018 22:20 |

podobné články

Garáže pod Prašným mostem poslouží i obyvatelům Prahy 6. Radnice si je na 10 let „pronajala“

 
Podzemní parkoviště pod Prašným mostem bude částečně vyhrazeno obyvatelům Prahy 6. Usnesla se na tom v úterý Rada hl. města. Podzemní garáže přejdou pod správu Prahy 6, která svým obyvatelům vyhradí minimálně jedno patro podzemních garáží.
29.05.2018 18:05 |

podobné články

Tragédie v centru Prahy: Muž vyskočil z okna, pád ze třetího patra nepřežil

 
Obrovská tragédie se odehrála v neděli večer přímo pod Nuselským mostem v Praze 2. 41letý muž zatím z neznámých důvodů zřejmě vyskočil z okna ve třetím patře v Jaromírově ulici. I přes snahu záchranářů, kteří k bezvládnému vyjeli, se ho nepodařilo oživit.
13.08.2018 12:25 |

podobné články

Co platí na tmavé kruhy pod očima?

 
Tmavé kruhy pod očima zná snad každá žena. Většina z nás s nimi již měla tu čest a při pohledu do zrcadla se nám naskytl odraz tmavých fleků, kvůli kterým naše oči působily unavené a naše tvář zašlá. Kruhy pod očima vznikají propadem tkáně nacházející se pod vnitřním očním koutkem a mnohdy mohou zasahovat až do úrovně lícních kostí. Tmavé kruhy pod očima nevypadají vůbec dobře, někdy se k nim přidají ještě nevzhlednější váčky vznikající otoky v očním okolí. Jak proti těmto kruhům bojovat? Dá se jim nějak zabránit? A jak se jich zbavit, když nám budou hyzdit tvář? Jak na tmavé kruhy pod očima? Příčin, kvůli kterým vznikají tmavé kruhy pod očima, může být hned několik. Často je tato vada na kráse spojována s nezdravým životním stylem, především pak s nedostatkem spánku. I to je samozřejmě jeden z důvodů, za jejich vznikem ale může stát i stres nebo dědičné indispozice. Nás však dnes neznamená, proč kruhy pod očima vznikají. My se dnes společně zaměříme na to, jak se kruhů zbavit. Poradíme vám několik tipů, triků a fíglů, s jejichž pomocí můžete na tmavé kruhy pod očima vyzrát. Tak jdeme na to! První pomocí na kruhy pod očima je pořádně studený obklad. Měl by být tak studený, jak jen vaše citlivé oční okolí dokáže snést. Snažte se studený obklad přikládat pouze na okolí pod očima, nikoli přímo na oční víčka. Jedna z babských rad říká, že na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují vychlazené sáčky čaje, nejlépe pak zeleného neb heřmánkového. Zkuste to, nemůžete nic ztratit. Prevencí proti vzniku kruhů pod očima je dostatek vody. Jak jistě víte, naše tělo je tvořeno vodou, proto je potřeba vodu neustále doplňovat. Kromě kruhů pod očima působí pozitivně i na další tělesné pochody. Vracíme se k radám našich babiček, které nedaly dopustit na... Čtěte více Příspěvek Co platí na tmavé kruhy pod očima? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.08.2017 20:15 |

podobné články

Teprve týdenní štěňátka někdo vyhodil pod Nuselákem!

 
Nechutnou surovost předvedl majitel štěňat v pražských Nuslích. Teprve týdenní drobečky pohodil v krabici pod Nuselským mostem.
15.10.2015 14:50 |

podobné články